dopravní hřiště

Kraj podpoří budování cyklostezek, dopravních hřišť i přechodů

ilustrační foto Olomoucký kraj

Rada Olomouckého kraje na svém posledním zasedání schválila rozsáhlé investice do dopravy. Ty se týkají projektů, které zvýší bezpečnost silničního provozu. Hejtmanství tak podpoří budování cyklostezek, dopravních hřišť i přechodů pro chodce.

„Cyklostezky jsou pro bezpečnost dopravy zcela zásadní. Proto na ně chceme příští rok uvolnit rovných jedenáct miliónů korun. Příslušný dotační program spustíme v lednu,“ informoval Michal Zácha, radní Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Další peníze kraj poskytne na modernizaci a budování dopravních hřišť. Jejich přínosem je především výchova školáků, aby se v reálném provozu uměli dobře orientovat. Obce a města, která se rozhodnou pro stavbu nebo obnovu těchto tréninkových ploch, mohou od kraje žádat celkem čtyři milióny korun.

Dřevo poputuje do Sportcentra. Na opravu dopravního hřiště

Ilustrační foto ber

Vytěžené dřevo z pokácených stromů v majetku města poslouží při opravě stávajícího mobiliáře dopravního hřiště v ulici Bratří Čapků. Vytěžené dřevo tak nezůstane ležet ladem, ale bude dál sloužit při úpravách hřiště. Jako bezúplatný převod z vlastnictví města Prostějova do vlastnictví příspěvkové organizace Sportcentrum – dům dětí a mládeže Prostějov, radní odsouhlasili 3 m3 dřeva v hodnotě 2.100 Kč (s DPH).

„Obrátil se na nás ředitel Sportcentra se žádostí o zmíněné dřevo. To by mělo být zpracováno při opravách stávajícího mobiliáře v prostorách dopravního hřiště. Radní tento krok odsouhlasili,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že dřevo z pokácených stromů na pozemcích v majetku města je vždy uskladněno na úložišti společnosti FCC Prostějov, s.r.o., a dále prodáváno případným zájemcům jako palivové dřevo za 700 Kč (s DPH) za 1 m3.

OBRAZEM: Pěkné počasí vylákalo rodiče s dětmi na dopravní hřiště

Foto čtenář Markéta

Krásné počasí, které nám meteorologové předpovídali na víkend, se dostavilo. Teploty sice nedosáhly avizovaných dvaceti stupňů, ale venku bylo velmi příjemně. Fotografie s krátkým povídáním nám zaslala čtenářka Markéta.

"Je tu plno, spousta spokojených dětí i maminek, probíhá tu dokonce jedna oslava narozenin. Našli jsme tu nově králíčka i morčátko, nové posezení a horolezeckou stěnu. Jsme tu velmi spokojeni", napsala k zaslaným fotografiím. (red)

OBRAZEM: Na dopravním hřišti soutěžili mladí cyklisté

Foto MMP

Čtvrtek 11. 5. a pátek 12. 5. 2017 byl na dopravním hřišti v Prostějově ve znamení soutěží žáků základních škol. 

Žáci soutěžili ve znalostech i dovednostech dopravních pravidel, bezpečné jízdy městem, první pomoci, jízdy zručnosti a prací s mapou. (red)

Dětské dopravní hřiště otevřelo! Dnes!

ilustrační foto

Dětské dopravní hřiště se pro veřejnost otevřelo dnes, 3. dubna. Nově v něm najdete dětský vodní ostrůvek, který je určen pro děti od 1-12 let. Nachází se v něm fontána a ostrůvek je zastřešený. 

Otevírací doba je v dubnu až červnu pondělí - pátek 15 - 18 hodin, sobota, neděle 9 - 12, 13 - 18 hodin.  Ve státní svátky je otevřeno dle otevírací doby daného dne. (red) 

Nevíte, kam s dětmi? Navštivte dopravní hřiště

Foto PvNovinky.cz

Nevíte-li, kam s dětmi a nechce-li se vám do přírody a dnes ani na oslavy na hlavní náměstí, můžete vyrazit na dětské dopravní hřiště. 

Děti se mohou učit, jak jezdit na silnici, využít dětských atrakcí či vyzkoušet zručnost na lanové dráze. (red)

Otevřeno pro veřejnost

Duben – červen, září, říjen

Pondělí – pátek 15:00 – 18:00Sobota, neděle 9:00 – 12:00, 13:00 – 18:00Státní svátky otevřeno dle otevírací doby daného dne

Červenec, srpen

Kam s dětmi? Třeba na dopravní hřiště

Foto ber

Krásné květnové dny přímo lákají k vycházkám. Pokud máte malé děti a přemýšlíte, kam se s nimi vydat za zábavou, zkuste prostějovské dětské dopravní centrum.

V týdnu je otevřeno od 15 do 18 hodin, o víkendech od 9 do 12 a od 13 do 18 hodin. Mimo samotného dopravního hřiště mohou malí návštěvníci využít i lanové centrum. „Chodíme sem moc rádi, děcka si to pokaždé užijí. A navíc se leccos naučí o tom, jak funguje provoz na silnici,“ pochvalovala si Denisa Musilová.

Tedy neváhejte, vstupné je lidové, pouhých  20 korun. (ber)

Firma Marciánová – zahradnické centrum zvelebila dopravní hřiště

Foto HZ

 

V nedávné době si pravidelní návštěvníci našeho dětského dopravního centra mohli všimnout výkopových prací hned kousek od vstupní brány. Pětka silných zaměstnanců se střídala v používání motyk, krumpáčů a dalšího nářadí, aby jeden z ostrůvků hřiště ozvláštnila a dala mu tak punc originality v krtečkové architektuře dopravního hřiště. Tímto článkem rovněž odpovídáme těm hloubavějším, kteří ve výkopových pracích spatřovali zlatokopeckou romantiku či soudili, že tady jde o hledání archeologických pozůstatků předků, kteří učili své potomky řídit vozítka takového ražení, jaké měl blahé paměti i Fred Flinstone.

Vysvětlení tohoto jevu je však podstatně jednodušší. To, co je k vidění nově u vstupu do hřiště, mělo být původně jezírko. Zvláštní proměna, což? Internetem koluje nespočet obrázkových vtípků, jak se často mění konečné dílo oproti původnímu záměru, když k projektu přijde kromě zadavatele památkář, plátce a nedejbůh laik se zdravým rozumem. To vše ovšem není případem popisovaného objektu.

Dětské dopravní centrum je otevřeno i o prázdninách

ilustrační foto

 

Dětské dopravní centrum - Lanové hřiště Prostějov je otevřeno po celý týden i o letních prázdninách.

Od pondělí do pátku se sem se svými ratolestmi můžete vypravit v době od  16 do 19 hodin. O víkendu je otevřeno od 9 do 12 hodin a od 14 do 19 hodin. (ber)

V Prostějově se na dopravní soutěži sešli nejlepší mladí cyklisté z kraje

Foto DDM

 

Ve čtvrtek 28. května proběhlo na Dětském dopravním hřišti krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů I. a II. kategorie, která je určená finalistům okresních soutěží DSMCOlomouckého kraje.

Do krajského finále se probojovalo pět škol z I. a II. kategorie. Přijeli k nám děti z Hanušovic, Uničova, Přerova, Šternberka, Dubicka, České Vsi, Stříteže nad Ludinou a místních Drahan a Plumlova.

Žáci stejně jako v okresním kole soutěžili ve znalostech i dovednostech dopravních pravidel, bezpečné jízdy městem, první pomoci, jízdy zručnosti a prací s mapou. Nejlépe si vedly místní děti z Drahan a Plumlova.