dřevo

Vytěžené dřevo prodává město za nové ceny

ilustrační foto ber

Radní se na své poslední schůzi shodli na změně ceny za prodej dřeva vytěženého kácením stromů vzrostlých na pozemcích města Prostějova.

Za tvrdé palivové dřevo (kmeny) zaplatí zájemce 1.000 Kč/prm s DPH, za měkké palivové dřevo (kmeny) 400 Kč/prm s DPH a za palivové dřevo snížené kvality (směs) 300 Kč/prm s DPH.

Kamion s dřevem se položil v zatáčce. A zablokoval dálnici

Foto FB Petr Háyek - Dopravní info Olomouc kraj

Havárie nákladního vozidla naloženého dřevem dnes dopoledne zablokovala dálnici D35 u olomouckého Globusu. Kamion se otočil na bok před levotočivou zatáčkou nedaleko od kruhového objezdu. Kolony se tvoří prakticky na všech příjezdech ke kruhovému objezdu.

„Havárie nákladního vozidla naloženého dřevem, k níž došlo dnes, krátce po desáté hodině dopoledne, komplikuje provoz na D 35 u Olomouce. Silnice E 442 a D 35 ve směru Mohelnice – Ostrava je uzavřena. Provoz je odkláněn po objízdné trase. Při havárii nedošlo ke zranění osob, alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Dřevo poputuje do Sportcentra. Na opravu dopravního hřiště

Ilustrační foto ber

Vytěžené dřevo z pokácených stromů v majetku města poslouží při opravě stávajícího mobiliáře dopravního hřiště v ulici Bratří Čapků. Vytěžené dřevo tak nezůstane ležet ladem, ale bude dál sloužit při úpravách hřiště. Jako bezúplatný převod z vlastnictví města Prostějova do vlastnictví příspěvkové organizace Sportcentrum – dům dětí a mládeže Prostějov, radní odsouhlasili 3 m3 dřeva v hodnotě 2.100 Kč (s DPH).

„Obrátil se na nás ředitel Sportcentra se žádostí o zmíněné dřevo. To by mělo být zpracováno při opravách stávajícího mobiliáře v prostorách dopravního hřiště. Radní tento krok odsouhlasili,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že dřevo z pokácených stromů na pozemcích v majetku města je vždy uskladněno na úložišti společnosti FCC Prostějov, s.r.o., a dále prodáváno případným zájemcům jako palivové dřevo za 700 Kč (s DPH) za 1 m3.

Lesní pych se nevyplácí, zloděj dřeva odhalen

ilustrační foto PČR

Začátkem července letošního roku došlo v katastrálním území Horního Štěpánova ke krádeži dřeva. Neznámý pachatel ukradl stromy za skoro 6 tisíc. Teď ho policisté lapili. Může si odsedět až dva roky.

"Tehdy neznámý pachatel vytěžil celkem 18 stromů ( 4,59 m3 dřevní hmoty). Část dřeva – zhruba 4 stromy, nechal na místě, zbytek stačil odvézt. Poškozené společnosti způsobil škodu za téměř 5 600 korun," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková. Koničtí policisté zloděje dopadli. "Je jím 31letý muž z Prostějovska, který se ke skutku přiznal. Dřevo vytěžil pro vlastní potřebu," dodala mluvčí. V uplynulých dnech mu policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)

Hloučela: hromada bince a stromů

Foto ber

 

V Hloučele je vody stále pramálo a tak se v jejím korytě objevují věci, které tam nepatří.

Opomineme-li důsledky lidské nezodpovědnosti, jako jsou nejrůznější pneumatiky a odpadky, je tam ještě jeden problém. "Když jsme si nedávno kolem Hloučely, na první pohled nás zaujaly popadané větve a někde i celé stromy, které lemují břehy vyschlého koryta, a mnohde tvoří už docela slušnou hráz. Bobři by se za ni stydět nemuseli, správce toku ano," napsala nám k fotografiím čtenářka Jana. Souhlasíme, stanovisko Povodí Moravy zveřejníme co nejdříve. (red)