Šantovka

Tip na víkend. Cowfest u olomoucké Šantovky

ilustrační foto Šantovka

Právě dnes, v pátek 27. srpna, začíná u olomoucké Šantovky Cowfest. Jste-li příznivci westernu, neváhejte, trvá jen dva dny!

Těšit se můžete na rodeo show na mechanickém býkovi, koncert Michal Tučný Tribute Band, Matyáš Mareček Drum Show & US Truck a další hudební zábavu a DJs. K tomu grilované dobroty, čepované pivko a občerstvení.

Program

Pátek 27. srpna

20:00 - koncert Michal Tučný Tribute Band (Piknik)

 

Sobota 28. srpna

14:00 až 22:00 - Rodeo Championship na mechanickém býkovi

18:30 až 19:30 - Matyáš Mareček Drum Show & US Truck

19:00 až 23:00 - Hudební zábava + DJ. (red)

Tip na víkend. Vinaři na Šantovce v Olomouci

Ilustrační foto pixabay.com

Milovníky vína čeká i dnes v Šantovce skutečně pořádně našlapaný a atraktivní vinařský program, který nemůže propásnout žádný fanoušek folklóru jižní Moravy. Festival Vinaři na Šantovce totiž přináší do Olomouce kouzlo vinařského světa. Pro hosty, kteří chtějí vyzkoušet párování vína s jídly, bude připravena degustační večeře s Romanem Paulusem, v sobotu festival vyvrcholí koncertem legendárního hudebníka Davida Kollera.

Návštěvníkům se představí špičková vinařství, která dovezou to nejlepší ze své produkce. Akce nabídne hostům jako doprovodný program edukační sommeliérské workshopy, jejichž smyslem je návštěvníkům přiblížit základy degustace vín a vinařskou kulturu. Po celou dobu trvání akce si budou návštěvníci moci poslechnout cimbálovou hudbu.

Tip pro milovníky pěnivého moku. Festival minipivovarů v olomoucké Šantovce

ilustrační foto Šantovka

Galerie Šantovka ve svém FunParku startuje ve dnech 24. – 26. června druhý ročník festivalu, který bude věnován zlatavému moku. Na akci se představí české minipivovary, které nabídnou možnost nahlédnout do světa sládků. Ti pro návštěvníky vybrali jen to nejlepší ze své produkce. Součástí akce na ploše venkovního parkoviště za Mlýnským potokem bude také pestrý hudební program. Nabídne populární revival kapely QueenMania a U2 Stay Tribute.

Návštěvníci budou moci vybírat ze zajímavého portfolia regionálních minipivovarů, které nabídnou bohatou škálu rozdílných pivních stylů. Ochutnat půjde jak klasické ležáky, tak stále oblíbenější svrchně kvašená piva ALE. Na akci se představí pivovary Jadrníček, Ničitel, Nachmelená opice, Radouš, Sternberger, Hanácký pivovar, Chors, Z-Stage a Velkorakovský minipivovar. Piva, která budou hostům k dispozici, jsou vařena z těch nejkvalitnějších surovin – z žateckého chmele, moravského sladu, pivovarských kvasnic a z vlastní vody.

Tip na víkend. Olomoucká Šantovka láká na světoznámé krásky, rychlá auta a soutěže

Foto Galerie Šantovka

Nejnovější trendy v oblékání, módní přehlídky, late night shopping, super rychlá auta, soutěže o zajímavé ceny, hudební vystoupení zpěvačky Lenky Konvičkové, živí modelové ve výlohách obchodů a hlavně 1. ročník Miss Šantovka – na to všechno se mohou těšit návštěvníci Galerie Šantovka poslední květnový víkend. Akce se zúčastní také významné osobnosti ze světa modelingu jako česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová, modelka Gabriela Gašparová a česká Miss 2014 Gabriela Franková.

Od včerejška do neděle se návštěvníci Galerie Šantovka ocitnou v centru módních trendů. „Program pro naše zákazníky bude skutečně bohatý. Mohou navštívit fashion show, kde budou naše obchody prezentovat na přehlídkovém mole své nejnovější letní kolekce, více než třicet obchodů nabídne v pátek zákazníkům Late night shopping až do 22:00 a budeme volit historicky první Miss Šantovka. Nudit se nebudou ani pánové, kteří mohou navštívit výstavu supersportů (např. Ferrari, Lamborghini), v nichž se mohou také projet," říká marketingový koordinátor Galerie Šantovka David Podstata.

Galerie Šantovka chystá rekordní Svatováclavskou pouť

ilustrační foto plakát

Kolotoče pro děti, dobré jídlo a pití nejen pro dospělé a tematické víkendové festivaly pro všechny. To bude rekordní čtyřtýdenní program, jaký Olomouc ještě nezažila. Na ploše deset tisíc metrů čtverečních ve FunParku Šantovka začne Svatováclavská pouť slavnostním zahájením 10. září a potrvá až do 4. října.

Série akcí sází na pozitivní vztah Olomoučanů ke kvalitní gastronomii i společné zábavě. Jednotlivé podobné akce už Olomouc zná, takový komplexní seriál tady ovšem ještě nebyl. První víkend v tomto měsíčním pouťovém maratonu bude zasvěcen gulášům. V sobotu 12. září se zde budou poměřovat mistři ve vaření pokrmu, kterým se rádi chlubí trempové u táboráku stejně jako nejlepší šéfkuchaři z nóbl podniků. GulášFest umožní zástupcům olomouckých restaurací i neprofesionálním týmům šanci připravit ten nejlepší guláš.

Tip na víkend: Autokino Šantovka slibuje skvělé zážitky

Foto ČSFD

Na venkovním parkovišti u galerie Šantovka v Olomouci vyrostlo počátkem května autokino, které se těší velké oblibě, a ve kterém budete mít možnost až do konce prázdnin zhlédnout řadu českých i zahraničních filmových trháků. A nejen to. Kromě projekcí filmů zde budou probíhat i unikátní divadelní představení formou autodivadla.

Dnes, tedy v sobotu ve 20:00, můžete v autokině zhlédnout snímek Rocketman, který vypráví životní příběh jednoho z nejúspěšnějších muzikantů současnosti, Eltona Johna. 

Nájezd vozidel na plochu probíhá vždy hodinu před začátkem promítání a za automobil zaplatíte 200 korun vstupné. Jen si dejte pozor na to, že uvnitř auta mohou být pouze dvě osoby.

 V neděli pak proběhne v autokině projekce snímku Tajemství touhy, a to v rámci cyklu AFOkino. Za vstup tentokrát pro automobil zaplatíte pouhou jednu korunu. 

Galerie Šantovka otevře už dnes autokino!

ilustrační foto

Uzavřená kulturní zařízení si v době karanténních opatřen žádají alternativní řešení. S jedním takovým přišla olomoucká Galerie Šantovka, která v pátek 8. května ve 20:00 otevře na svém parkovišti první autokino ve městě. První projekce bude patřit nejúspěšnějšímu filmu roku 2019. Na plátně uvidíte oblíbenou českou komedii Ženy v běhu.

Páteční Ženy v běhu budou ovšem jen začátkem fungování autokina. „Promítat budeme nejen české a zahraniční klasiky, ale zároveň i novější filmy. Dále máme v plánu promítat také dokumenty ve spolupráci s olomouckým festivalem AFO,“ uvedl David Podstata, marketingový koordinátor Galerie Šantovka. „Pokud by se rozjela fotbalová liga, plánujeme také promítat sportovní přenosy, především zápasy olomoucké Sigmy,“ dodává. Diváci se podle něj mohou těšit i na krátká divadelní představení nebo stand-up comedy show.

Tip na sobotu: Cosplay festival v Olomouci

ilustrační foto

Cosplay festival se koná již tuto sobotu v Olomouci v Galerii Šantovka. Letos návštěvníky cosplayeři zavedou do kolébky cosplaye – Japonska. Každý, kdo přijde, se může nechat provést bojovým uměním, kaligrafií, papírovými skládankami origami nebo se inspirovat netradičním způsobem servírování japonského čaje.

Cosplay festival v Olomouci se pyšní titulem největší veřejné přehlídky oživlých postav z předloh jako anime, manga, comics, superhrdinské filmy, fantasy a PC hry v Česku. I v rámci Evropy jde o velmi unikátní příležitost. Je to prakticky jediné místo, kde si na své přijde nezaujatý návštěvník (může se kochat šitými vzory, pracemi na brněních nebo si jen připomenout oblíbené filmy), ale také zapřisáhlý fanoušek (klidně na sebe může hodit převlek a splynout s velkou skupinou fanoušků třeba z jeho oblíbené pc hry).

Tip na výlet: Hrdinové regionu v Šantovce

ilustrační foto plakát

Již po třetí do Galerie Šantovka v rámci akce s názvem „Hrdinové regionu“ dorazí historická hasičská technika z hasičského muzea v Brodku u Prostějova. I pro letošní rok si hasiči připravili unikátní kousky ze své historie. Termín akce bude od 25.1.2019 do 10.2.2019.

 

Můžete se mimo jiné těšit na motorovou stříkačku z rok 1927 české výroby firmy Smékal a spol. z Čech pod Kosířem, historický koňský hadicový přívěs s navijáky na hadice, dopravní automobil ŠKODA 1203 z roku 1974 s čerpadlem a vybavením, osvětlovací přívěs z roku 1971 výroby NDR, kompletně vybavený s centrálou a osvětlovací technikou. Tradičně v jedné z expozic v prvním patře naleznete dobové uniformy, zásahové obleky a jejich příslušenství.

Během prvních dvou únorových víkendů budete mít také možnost lépe poznat práci hasičů, policie a záchranářů.

Šantovka Olomouc zve na historii Mercedesu

ilustrační foto pozvánka

V době od 10. září do 3. října je v olomoucké Šantovce k vidění expozice historických a současně nejnovějších vozidel značky Mercedes-Benz.

Vidět můžete například modely Mercedes-Benz 320 B z filmu Antropoid, Mercedes-Benz Stuttragt 260 A z roku 1928, ale i nejnovější typy.

Pěkné dívání. (red)