Šantovka

Tip na neděli. Cosplay festival v olomoucké Šantovce

Ilustrační foto archiv Šantovka

Pokud navštívíte v neděli 29. října Galerii Šantovku, buďte připraveni, že zde potkáte vskutku netradiční návštěvníky. Desítky oživlých komiksových a filmových postav se budou promenádovat prostory centra a bavit všechny přítomné návštěvníky. Pod maskami a make-upem se budou skrývat Cosplayeři, nadšenci, kteří zde tradičně (již po sedmé!) pořádají unikátní setkání. Akce vyvrcholí lampionovým průvodem, kterého se může zúčastnit i veřejnost. Přijďte si užít výjimečnou atmosféru „haloweenské" Šantovky!

„Cosplayeři jsou komunitou umělců, kteří si sami tvoří kostýmy a vžívají se do rolí superhrdinů, postav známých ze stříbrného plátna, komiksových časopisů či počítačových her. Své převleky ladí do nejmenších detailů. Nebuďte proto překvapeni, pokud s vámi ve frontě v KFC bude stát mimozemský Predátor, u vedlejšího stolu v restauraci Lobster bude jíst pizzu Harry Potter, či jen tak kolem na chodbě kolem vás projde Spiderman. Jako vždy to bude velký zážitek," říká marketingový koordinátor Šantovky David Podstata.

Olomoucká Šantovka slaví desátiny. S Lake Malawi, laser show a módou

Foto plakát

Na sobotu 14. října chystá olomoucká Galerie Šanovka velkolepé oslavy svých desátých narozenin. Konají se v době od 10 do 22 hodin a nabídnou zábavu všem generacím.

V hudební zóně na venkovní ploše vedle dětského hřiště budou od 12 hodin kocertovat We Are Domi, Pam Rabbit, Lake Malawi, Adam Mišík, O5 a Radeček, ve 20,30 bude k vidění Laser show. Po celý den pak 60° video koutek a Šantovka chill out zóna.

Pro návštěvníky budou k dispozici simulátory Boeing či Airbus letadel, a to na pohyblivých platformách, které podtrhnou celkový zážitek ze hry. Dále simulátor Formule, který návštěvníky přenese na okruh. Kromě simulátorů na stanovištích najdete také virtuální realitu.

Tip na sobotu. Desáté narozeniny olomoucké Šantovky nabídnou astronauta, vyhlídku i DJ Alle Farbena

Foto galeriesantovka.cz

Astronaut, kosmická loď, osmdesátimetrová vyhlídka, cirkus, kouzelníci, graffiti… To vše vás čeká u velkolepých oslav desátých narozenin Galerie Šantovka. Hlavní program se odehraje v sobotu 2. září na mnoha místech Smetanových sadů. Dobrá zpráva pro rodiče: oslava se nabízí i jako skvělé zakončení letních prázdnin, protože nabídne spoustu zajímavého i zábavného pro děti. Vstup je zdarma.

Program na sobotu 2. září byl sestaven tak, aby zaujal bez nadsázky celé rodiny a lidi všech generací. Od 10 do 19 hodin tady bude v šesti hlavních zónách a na mnoha dalších místech vládnout promyšleně namixovaný koktejl zábavy, adrenalinu, kulturních i gastronomických zážitků i nových vědomostí. Jak lze dosáhnout toho, aby jedna oslava zahrnovala tolik atributů? Stačí výčet jednotlivých zón a jejich lákadel.

K olomoucké Šantovce dorazí supersporty. A projedou městem

Foto plakát

V sobotu 1. července 2023 bude od 14 do 18 hodin hostit venkovní plocha vedle Galerie Šantovka největší sraz supersportovních a luxusních automobilů na Moravě! Přijďte se podívat nejen pod kapotu na nadupané motory, ale třeba se i svést. Vstup na festival je zdarma.

„Unikátní výstava sportovních, supersportovních i luxusních vozů láká davy fanoušků. Očekáváme účast až padesát vozů, což z akce dělá jeden z největších srazů tohoto typu na Moravě. K vidění budou také offroadové a závodní bugy. Kromě samotné výstavy jsme nachystali také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé," říká marketingový koordinátor Galerie Šantovka David Podstata.

Tip na víkend. Burger Street Festival v Olomouci

Ilustrační foto pixabay.com

Milovníci burgerů zbystřete.  K Šantovce se tento víkend opět sjedou nejlepší burger makeři z celé republiky. Od pátku do neděle zde můžete ochutnávat skvělé burgery například od JJ Grill Bill, BurgerLand, Bad Boys Burgers&Grill, Bistra Paulus a řady dalších. Sladkou tečku nabídnou vafle, makronky a populární churros. Akce je pro všechny návštěvníky zdarma.

Nabídka burgerů osloví skutečně všechny. Na své si přijdou i vegetariáni a vegani, zakousnout se můžete také do bezlepkové housky. Fajnšmekři mohou místo hovězího vyzkoušet například maso z lososa. Chybět nebude ani sladká tečka v podobě populárních churros, vaflí, makronek či rolované zmrzliny. Celé to pak můžete spláchnout chutným nealkoholickým či alkoholickým nápojem.

Tip na sobotu. Trhy v Šantovce Olomouc

Foto plakát

Každých čtrnáct dní se před Galerií Šantovka Olomouc můžete těšit na populární Šantovské trhy, na kterých najdete farmářské i řemeslné produkty, bio potraviny, květiny a spousty dalšího. Nejbližší trhy proběhnou už tuto sobotu a tentokrát vás čeká i zajímavý doprovodný program.

„Návštěvníci Galerie Šantovka si mohou před hlavním vchodem pod lávkou v příjemném a přátelském prostředí naplnit své spížky a zároveň podpořit lokální farmáře a řemeslníky. V nabídce se pravidelně objevuje více než dvacet regionálních producentů, kteří nabízí široký sortiment nejen potravin, jako například sezónní ovoce a zeleninu, marmelády, víno, houby, lahůdky, ale také ručně vyráběné dřevěněné hračky, keramiku a šperky," říká marketingový koordinátor Galerie Šantovka David Podstata.

Olomoucká Šantovka láká krásné dívky. Staňte se Miss!

Foto plakát

Nejnovější módní trendy, beauty zóny, soutěže o super ceny, nabitý doprovodný program to je 3. ročník Miss Šantovka! Koná se Od 18. března 2023 do 19. března 2023 v olomoucké Šantovce.

V rámci této prestižní akce bude mít 25 semifinalistek možnost stát se třetí Miss Šantovka. Vítězka získá kromě korunky a šerpy pro královnu krásy také mnoho hodnotných cen (zapůjčení auta, wellness pobyt, vouchery na nákupy a jiné zajímavé balíčky). Spolu s vítězkou budou oceněny také další dvě finalistky. Všechny 3 vítězky navíc získají možnost spolupráce přímo s Galerií Šantovka a s modelingovou agenturou Prestige Models.

Tip na víkend. Čokoládový festival v olomoucké Šantovce

ilustrační foto pixabay.com

Milovníci sladkého zpozorněte! V Šantovce se pro vás chystá třídenní program plný čokoládových pamlsků od jedinečných rodinných firem. Od pátku 10. února do neděle 12. února mohou návštěvníci ochutnat tradiční i netradiční čokoládové produkty, zúčastnit se kulinářských workshopů i soutěžit o lákavé ceny. Nebudou chybět ani aktivity pro děti a umělecká vystoupení. Vstup na akci je zdarma.

„Festival vám dokáže, že čokoláda je skutečně tvárná surovina, z níž může vzniknout řada originálních čokoládových výrobků a specialit. Mohou to být například jedinečné pralinky, speciální lanýže nebo netradiční pivo, a dokonce i kebab či kosmetika," přiblížil festival mluvčí Galerie Šantovka Petr Hlávka.

V obchodních pasážích se představí více než čtyři desítky vystavovatelů a prodejců. Ochutnat můžete dobroty například od Kamila Chocolates, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonky, Čo-Xo, Čokoládovny Janek, Čokolandia, Judith Sweet Art, Choklid, Chocothopia a mnoha dalších.

Olomoucká Šantovka zve na Kriminálku. Interaktivní výstava pobaví celou rodinu

ilustrační foto

Staňte se na chvíli vyšetřovatelem a odhalte identitu nebezpečného zločince. Nová interaktivní výstava s názvem Kriminálka, která vznikla v produkci libereckého science centra iQLANDIA, láká do Galerie Šantovky všechny fanoušky detektivních záhad. Na vlastní kůži si vyzkoušíte, jak takové pátrání po pachateli vypadá a jaké metody vyšetřovatelé v praxi využívají. Detektivní výstava potrvá v prostorách centra zhruba tři týdny, její součástí bude také velký workshop pro celou rodinu.

"Cílem hry je zjistit, kdo stojí za vraždou profesorky Pospíšilové. Během pátrání budou návštěvníci muset využít metody daktyloskopie, trasologie či porovnávat DNA. Propracovaná detektivní zápletka jistě pobaví celou rodinu. Jde zároveň o vůbec první uvedení této výstavy v ČR," říká mluvčí Galerie Šantovka Petr Hlávka.

Tip pro nastávající nevěsty. Svatební veletrh v olomoucké Šantovce

Foto plakát

V pasáži Galerie Šantovka se představí desítky vystavovatelů, kteří nabízejí služby spojené s organizací svateb. Snoubenci budou mít v sobotu 14. ledna výjimečnou možnost naplánovat celou akci na jednom místě. Nebude problém vybrat například svatební šaty nebo obleky, fotografa, cukrářku, květiny či cateringovou firmu. Návštěva veletrhu se vyplatí i díky módním přehlídkám a dalšímu programu, který představí nejnovější trendy v oblasti svateb. Organizátoři nabízejí i soutěž o svatbu zdarma.

Veletrh bude rozdělený do dvou částí. Ve výstavní nabídnou služby a zboží převážně firmy z Olomouckého kraje. Zastupovat budou téměř všechny obory spjaté s přípravou a zajištěním svateb. Představí se svatební a společenské salóny a agentury, butiky, kadeřnictví, kosmetická studia, kameramani, fotografové, hudebníci a DJ, cukráři a výrobci dortů, restaurace, cateringové firmy a vinaři. Odborníci lidem představí svatební oznámení, snubní prsteny, svatební dekorace a doplňky včetně naaranžovaných tabulí, ohňostrojů, květinovou výzdobu či automobily.