Šantovka

Tip na víkend. Čokoládový festival v olomoucké Šatovce nabídne i čokoládové pivo či kebab

Foto FB Šantovka

Týden před začátkem Velikonoc bude víkendový program v Galerii Šantovka patřit oblíbenému čokoládovému festivalu. Od pátku 22. března do neděle 24. března bude v prostorách nákupní galerie probíhat ochutnávka čokoládových delikates u více než 40 prodejních stánků. Fanoušci této pochoutky jistě ocení, že v nabídce budou k vyzkoušení nespočet různých druhů chutí. Program zpestří také kulinářská show, akce pro děti či atraktivní soutěž o 5000 korun. Akce dává skvělou příležitost k nákupu čokolád na blížící se svátky jara.

„Čokoládový festival, pořádaný agenturou ChrisEvents, je v Šantovce již tradiční akcí. Je to jedinečná událost pro všechny milovníky cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si či případně se i přiučit umění vaření s čokoládou," říká marketingový koordinátor David Podstata.

Tip na víkend. Miss Šantovka v Olomouci

Foto plakát

Krásné slečny, nejnovější módní trendy, soutěže o super ceny, nabitý doprovodný program – to je 4. ročník soutěže Miss Šantovka! Koná se 24. a 25. února. V rámci tohoto finálového víkendu bude mít 25 semifinalistek možnost stát se již čtvrtou Miss Šantovka.

Vítězka získá kromě korunky a šerpy pro královnu krásy také mnoho hodnotných cen (zapůjčení auta, wellness pobyt, vouchery na nákupy a spousty dalších hodnotných cen). Spolu s vítězkou budou oceněny také další dvě finalistky a volit budeme i Miss Silueta a Miss Sympatie. Všechny vítězky navíc získají možnost modelingové spolupráce přímo s Galerií Šantovka, s agenturou Prestige Models a také automatický postup do semifinále soutěže Mr. a Ms. Look Bella 2024.

Miss Šantovka se blíží. Staňte se královnou krásy!

Ilustrační foto archiv Galerie Šantovka

Už počtvrté se ty nejkrásnější dívky sejdou v Galerii Šantovka. Blíží se totiž čtvrtý ročník soutěže Miss Šantovka a pokud chcete zkusit své štěstí i schopnosti, je ten pravý čas podat přihlášku do castingu této soutěže.

Co na dívky v případě úspěchu v soutěži čeká? Mohou vyhrát například zapůjčení luxusního vozu, wellness pobyty, poukázky na nákupy v Galerii Šantovka a spoustu dalších hodnotných cen od partnerů soutěže. Tou úplně nejlepší cenou je ale exkluzivní spolupráce s Galerií Šantovka a s agenturou Prestige Models, která slibuje velkou šanci na start úspěšné kariéry v modelingu.

Tip na výlet. Interaktivní výstava Člověk a zvíře v olomoucké Šantovce

Foto plakát

Do Galerie Šantovka míří unikátní výstava, která nabídne návštěvníkům možnost poměřit si své smyslové schopnosti a fyzické dovednosti s vybranými zvířaty. Kromě třinácti interaktivních exponátů na zákazníky čekají workshopy připravené ve spolupráci s Pevností poznání. Celá expozice nabídne návštěvníkům možnost nahlédnout nejen do zvířecího světa, ale i pod vodní hladinu.

Premiéra putovní výstavy s názvem Člověk a zvíře libereckého science centra IQLANDIA proběhne v Galerii Šantovka od 19. ledna a potrvá až do 7. února. Nabízí širokou škálu interaktivních exponátů, které potěší malé i velké návštěvníky. Díky nim mohou zákazníci porovnat například svou váhu, frekvenci sluchu nebo třeba skok daleký s vybranými zástupci zvířat.

Tip na sobotu. Svatební veletrh v olomoucké Šantovce nabídne i svatbu zdarma

Foto plakát

Již 9. ročník oblíbeného svatebního veletrhu je po roce opět tady! Zamilované páry budou mít v sobotu 13. ledna výjimečnou možnost naplánovat celou svou svatební událost na jednom místě. Galerie Šantovka i letos totiž představí desítky vystavovatelů nabízejících například zapůjčení svatebního oblečení, fotografické či cukrářské služby, zajištění květinové výzdoby či cateringu. V plánu jsou také módní přehlídky a další atraktivní program, který představí nejnovější trendy v oblasti svateb. Návštěvníci akce se mohou těšit i na exkluzivní bonus – soutěž o svatbu zdarma.

„V plánu máme nejrůznější workshopy, ochutnávky nebo prezentace. Rozhodně snoubencům pomůžeme v jeden den na jednom místě naplánovat co nejlépe jejich vysněnou svatbu a služby také hned rezervovat," řekla hlavní organizátorka Kateřina Klakurková z firmy Svatební agent.

Tip na neděli. Cosplay festival v olomoucké Šantovce

Ilustrační foto archiv Šantovka

Pokud navštívíte v neděli 29. října Galerii Šantovku, buďte připraveni, že zde potkáte vskutku netradiční návštěvníky. Desítky oživlých komiksových a filmových postav se budou promenádovat prostory centra a bavit všechny přítomné návštěvníky. Pod maskami a make-upem se budou skrývat Cosplayeři, nadšenci, kteří zde tradičně (již po sedmé!) pořádají unikátní setkání. Akce vyvrcholí lampionovým průvodem, kterého se může zúčastnit i veřejnost. Přijďte si užít výjimečnou atmosféru „haloweenské" Šantovky!

„Cosplayeři jsou komunitou umělců, kteří si sami tvoří kostýmy a vžívají se do rolí superhrdinů, postav známých ze stříbrného plátna, komiksových časopisů či počítačových her. Své převleky ladí do nejmenších detailů. Nebuďte proto překvapeni, pokud s vámi ve frontě v KFC bude stát mimozemský Predátor, u vedlejšího stolu v restauraci Lobster bude jíst pizzu Harry Potter, či jen tak kolem na chodbě kolem vás projde Spiderman. Jako vždy to bude velký zážitek," říká marketingový koordinátor Šantovky David Podstata.

Olomoucká Šantovka slaví desátiny. S Lake Malawi, laser show a módou

Foto plakát

Na sobotu 14. října chystá olomoucká Galerie Šanovka velkolepé oslavy svých desátých narozenin. Konají se v době od 10 do 22 hodin a nabídnou zábavu všem generacím.

V hudební zóně na venkovní ploše vedle dětského hřiště budou od 12 hodin kocertovat We Are Domi, Pam Rabbit, Lake Malawi, Adam Mišík, O5 a Radeček, ve 20,30 bude k vidění Laser show. Po celý den pak 60° video koutek a Šantovka chill out zóna.

Pro návštěvníky budou k dispozici simulátory Boeing či Airbus letadel, a to na pohyblivých platformách, které podtrhnou celkový zážitek ze hry. Dále simulátor Formule, který návštěvníky přenese na okruh. Kromě simulátorů na stanovištích najdete také virtuální realitu.

Tip na sobotu. Desáté narozeniny olomoucké Šantovky nabídnou astronauta, vyhlídku i DJ Alle Farbena

Foto galeriesantovka.cz

Astronaut, kosmická loď, osmdesátimetrová vyhlídka, cirkus, kouzelníci, graffiti… To vše vás čeká u velkolepých oslav desátých narozenin Galerie Šantovka. Hlavní program se odehraje v sobotu 2. září na mnoha místech Smetanových sadů. Dobrá zpráva pro rodiče: oslava se nabízí i jako skvělé zakončení letních prázdnin, protože nabídne spoustu zajímavého i zábavného pro děti. Vstup je zdarma.

Program na sobotu 2. září byl sestaven tak, aby zaujal bez nadsázky celé rodiny a lidi všech generací. Od 10 do 19 hodin tady bude v šesti hlavních zónách a na mnoha dalších místech vládnout promyšleně namixovaný koktejl zábavy, adrenalinu, kulturních i gastronomických zážitků i nových vědomostí. Jak lze dosáhnout toho, aby jedna oslava zahrnovala tolik atributů? Stačí výčet jednotlivých zón a jejich lákadel.

K olomoucké Šantovce dorazí supersporty. A projedou městem

Foto plakát

V sobotu 1. července 2023 bude od 14 do 18 hodin hostit venkovní plocha vedle Galerie Šantovka největší sraz supersportovních a luxusních automobilů na Moravě! Přijďte se podívat nejen pod kapotu na nadupané motory, ale třeba se i svést. Vstup na festival je zdarma.

„Unikátní výstava sportovních, supersportovních i luxusních vozů láká davy fanoušků. Očekáváme účast až padesát vozů, což z akce dělá jeden z největších srazů tohoto typu na Moravě. K vidění budou také offroadové a závodní bugy. Kromě samotné výstavy jsme nachystali také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé," říká marketingový koordinátor Galerie Šantovka David Podstata.

Tip na víkend. Burger Street Festival v Olomouci

Ilustrační foto pixabay.com

Milovníci burgerů zbystřete.  K Šantovce se tento víkend opět sjedou nejlepší burger makeři z celé republiky. Od pátku do neděle zde můžete ochutnávat skvělé burgery například od JJ Grill Bill, BurgerLand, Bad Boys Burgers&Grill, Bistra Paulus a řady dalších. Sladkou tečku nabídnou vafle, makronky a populární churros. Akce je pro všechny návštěvníky zdarma.

Nabídka burgerů osloví skutečně všechny. Na své si přijdou i vegetariáni a vegani, zakousnout se můžete také do bezlepkové housky. Fajnšmekři mohou místo hovězího vyzkoušet například maso z lososa. Chybět nebude ani sladká tečka v podobě populárních churros, vaflí, makronek či rolované zmrzliny. Celé to pak můžete spláchnout chutným nealkoholickým či alkoholickým nápojem.