Šantovka

Tip na sobotní odpoledne. Supersporty u olomoucké Šantovky

Foto Šantovka

Zájemci z řad milovníků motorových vozidel mohou už bezmála tři týdny navštěvovat výstavu historických skvostů i novinek ze světa, která nese název „S vůní benzínu“. Akce v Galerii Šantovka vyvrcholí dnes, tady v sobotu 28. května, srazem nablýskaných supersportů. Před obchodním centrem zaparkují od 14 do 18 hodin, a poté se vypraví na spanilou jízdu centrem Olomouce.

Na venkovním parkovišti se odpoledne sjede více než 30 luxusních nablýskaných vozů. Milovníci rychlých aut budou moci obdivovat jedinečné modely známých značek jako jsou Porsche, Lamborghini nebo Ferrari. „Fanoušci si je budou moci prohlédnout zblízka, do některých se posadit nebo si dokonce užít i zážitkovou projížďku. Poté supersporty společně vyjedou na spanilou jízdu centrem Olomouce,“ řekla ředitelka Galerie Šantovka Michaela Mitáčková. Partnerem srazu jsou firmy Superride a Anond Performance.

V Šantovce se koná casting modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2022

ilustrační foto Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2022

Slečny a mladí muži se mohou přihlásit do castingu nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, který se 21. května uskuteční také v Galerii Šantovka v Olomouci. Ambasadorem světové soutěže je digitální kreativec a youtuber Martin Carev, který bude všemi castingy provádět. Loňské světové finále Elite Model Look vyhrála šestnáctiletá Češka Amélie Konšelová, která byla vybrána právě na castingu v olomoucké Šantovce.

Pro účast na castingu nejsou důležité zkušenosti ze světa modelingu. Podmínkou účasti je pro dívky věk 13 až 21 let a výška nad 170 centimetrů. Mladí muži musí být ve věku 15 až 23 let s výškou nad 183 cm. Casting v Šantovce začne v 15.00 hodin. Vybrané dívky a muži se následně zúčastní vyhlášení výsledků, které se uskuteční v červnu Praze. Vítězka a vítěz národní soutěže budou reprezentovat Českou republiku na světovém finále Elite Model Look. Všichni účastníci castingu absolvují vstupní pohovor se zástupci agentury Elite a získají dárky od partnerů projektu.

Tip na výlet. Historické skvost i luxusní novinky ze světa aut a motocyklů zaparkují v Šantovce

Foto santovka.cz

Na jedny z nejstarších automobilů a motocyklů na světě se mohou od 8. až do 29. května těšit návštěvníci Galerie Šantovka v Olomouci. Téměř celý květen je věnován motoristickému světu. Kromě hlavní výstavy nazvané „S vůní benzínu”, na níž se představí především automobily a motocykly z rané produkce automobilek Škoda a Audi, se mohou lidé těšit i na doprovodný program se soutěžemi či sraz luxusních supersportů.

Ve spolupráci s oficiálním dealerem automobilů Škoda a Audi v Olomouci Samohýl Motor se přímo v pasážích Galerie Šantovka představí téměř dvě desítky strojů, z nichž většina jsou veteráni. Vedle nich si ale lidé prohlédnou i nejnovější modely, jako doklad moderního vývoje motorismu. Výstava nabídne i takové perličky, jako je L&K Voiturette z roku 1905, Škoda Popular roadster či Horch 951 A Sonderausführung. Chybět samozřejmě nebudou ani poslední modely značek Škoda a Audi. Návštěvníci si prohlédnou i evoluci modelu Škoda Octavia.

Tip na sobotu. Šantovské trhy v Olomouci

ilustrační foto plakát

Zelenina, ovoce, sýry nebo uzeniny od místních farmářů, ale také další zajímavý sortiment. To vše si mohou lidé už od soboty 19. března nakoupit na tradičních Šantovských trzích, které se budou konat před obchodním centrem Galerie Šantovka v Olomouci. Letos přichází s novinkou – stánky budou před hlavním vstupem do Šantovky každou sobotu až do podzimu. Jednou měsíčně navíc bude připraven i doprovodný program nebo tematický trh, například velikonoční.

Po celý den si lidé mohou nakoupit na čerstvé farmářské i kvalitní řemeslné produkty od regionálních výrobců. V příjemném a přátelském prostředí mají návštěvníci možnost naplnit si své spíže a zároveň podpořit lokální malé firmy a živnostníky. V nabídce se pravidelně objevuje více než 20 regionálních producentů, kteří nabízí široký sortiment. Kromě potravin je to například sezónní ovoce a zelenina, marmelády, víno, houby, lahůdky, ale také ručně vyráběné dřevěné hračky, keramika, šperky či kožené výrobky.

Divadlo Na Šantovce spouští nové předplatné. Nabídne Nohavicu, Dlouhého, Čermáka i Rybovou

Foto Divadlo Šantovka

Divadlo Na Šantovce v Olomouci připravilo 7 divadelních večerů, které nabídnou výjimečná představení s prvotřídním hereckým obsazením od našich předních divadel. Součástí divadelních večerů bude zajímavý doprovodný program, který umocní prožitek z jednotlivých představení. Čekají na vás vernisáže a skvělá nabídka vín od našich předních vinařů.

„Silné pouto mezi námi“, tak zní motto předplatitelské skupiny A. Těšit se můžete na čtyři inscenace nabízející exkurz do mezilidských vztahů, kde postavy ověřují sílu vzájemné důvěry, citu, odpovědnosti a touhy. Čeká na vás sonda do partnerského vztahu v inscenaci Scény z manželského života v hlavní roli s Michalem Dlouhým a Michaelou Badinkovou. Další inscenací ve vašem předplatném bude Africká královna s Hynkem Čermákem a Lindou Rybovou. Těžko by se hledal nesourodější pár, než jsou oni dva. On, ostřílený lodník, ona spořádaná dcera ze slušné farářské rodiny.

Galerie Šantovka v Olomouci ožije na konci února Svatebním veletrhem

ilustrační foto plakát

Přímo v obchodní pasáži se představí desítky vystavovatelů, kteří nabízejí služby spojené s organizací svateb. Snoubenci budou mít 26. února výjimečnou možnost naplánovat celou svatbu na jednom místě. Nebude problém vybrat například svatební šaty nebo obleky, fotografa, cukrářku či cateringovou firmu. Návštěva veletrhu se vyplatí i díky bohatému programu a módním přehlídkám.

Exkluzivně se bude soutěžit i o svatbu zdarma. Nabídka služeb a nápadů bude rozmanitá. „V plánu máme také nejrůznější workshopy, ochutnávky nebo prezentace. Rozhodně snoubencům pomůžeme v jeden den na jednom místě naplánovat co nejlépe jejich vysněnou svatbu,“ řekla hlavní organizátorka Kateřina Klakurková z firmy Svatební agent. Na místě bude možné si všechny nabízené služby rezervovat. Veletrh bude rozdělený do dvou částí. Ve výstavní části nabídnou služby a zboží převážně firmy z Olomouckého kraje. Zastupovat budou téměř všechny obory spjaté s přípravou a zajištěním svateb.

Tip na víkend: Čokoládový festival v Šantovce Olomouc

ilustrační foto cokoladovyfestival

Všichni milovníci sladkého by si neměli nechat ujít Čokoládový festival, který se bude konat od pátku 11. do neděle 13. února v Galerii Šantovka. Oblíbená událost nabídne nejen stánky s čokoládovými delikatesami, ale i umělecká vystoupení, workshopy a dětské tvořivé dílničky. Vstup je zdarma.

Čokoládový Festival, pořádaný agenturou ChrisEvents, je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Pokud chcete ochutnat čokoládové pivo, vafle, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou a mnoho dalšího, neváhejte.

Bistro Helen v olomoucké Šantovce se dostalo mezi nejlepší restaurace

Foto Helen.cz

Olomoucké Bistro Helen zabodovalo v prestižní publikaci Nejlepší restaurace vydavatelského domu TopLife Czech, který již devátým rokem mapuje domácí gastronomickou scénu. Stylová restaurace, která klade důraz na lokální suroviny, výrobu vlastních produktů a zdravý životní styl, se dostala mezi stovku nejlepších gastro podniků v Česku.

Do výběru, kde převládají především pražské restaurace (např. U malířů, Terasa u Zlaté studny, V Zátiší, Field, La Degustation Boheme Bourgeouise, Eska, La Veranda), se kromě Bistra Helen zařadila z Olomouce i vyhlášená restaurace Entrée. „Je to velmi milé a nečekané ocenění práce našeho týmu. Otvírali jsme v březnu 2020, kdy startovala první vlna epidemie covidu, a od počátku se k nám štěstěna točila zády. Jsem ráda, že si naše autentická kuchyně v zajímavém a inspirativním prostředí získala svoje příznivce i ocenění odborníků,“ řekla majitelka podniku Helena Morávková.

Tip na výlet. Da Vinci v olomoucké Šantovce

ilustrační foto Šantovka

Unikátní výstava legendárních strojů renesančního umělce a konstruktéra Leonarda Da Vinciho bude od 15. ledna k vidění v prostorách obchodního centra Galerie Šantovka v Olomouci. Do 6. února zde mohou návštěvníci vidět největší technické vynálezy vytvořené podle návrhů italského génia.

Autorem modelů je český konstruktér Miroslav Mužík, který na základě mistrových návrhů vytvořil unikátní kolekci dřevěných maket jeho strojů. Svým dílem překonal odborníky s nejmodernější výpočetní technikou a týmy inženýrů, kteří se marně snažili o totéž. Výstava nabídne také interaktivní prvky pro děti. Výroba kolekce mechanismů trvala Miroslavu Mužíkovi šest let. Za kolekci, která nemá podle odborníků ve světě obdoby, si skromný modelář z Blanska vysloužil ocenění od Asociace strojních inženýrů ČR.

Děvčata pozor! Hledá se Miss Šantovka!

ilustrační foto Šantovka

Přihlaste se do druhého ročníku soutěže krásy Miss Šantovka Olomouc, jejíž finále proběhne v rámci březnových Fashion Days. Přihlášky je možné podat do 13. února.

Vítězka získá kromě korunky a šerpy pro královnu krásy také mnoho hodnotných cen. Spolu s vítězkou budou oceněny také další dvě finalistky a všechny získají možnost modelingové spolupráce přímo s Galerií Šantovka a modelingovou agenturou.

Letos také samozřejmě nebude chybět ani kategorie Miss Šantovka junior pro dívky ve věku 6-10 let, pro které jsou také nachystány zajímavé ceny.