veletrh

Veletrh Stavotech ukáže aktuální trendy v oblasti energetiky a stavebnictví

ilustrační foto

Vše pro stavbu pod jednou střechou. To je stavební a technický veletrh Stavotech Olomouc, jehož jarní etapa, v pořadí už 64. ročníku, se uskuteční po Velikonocích na olomouckém výstavišti Flora. Představí se na něm Olomoucký kraj a jeho regionální partneři. Veletrh se zaměří převážně na energetiku.

„Stavotech je pro občany příležitostí ke zjištění aktuálních trendů v oblasti energetiky, tepelných čerpadel i fotovoltaiky. Lidí zde navíc mají jedinečnou příležitost setkat se s odborníky a poradit se se zástupci Olomouckého kraje, a to nejen o kotlíkových dotacích v našem regionu,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Veletrh se koná ve dnech 4. až 6. dubna. Součástí je také bohatý doprovodný přednáškový program na každý den. Olomoucký kraj se na veletrhu bude prezentovat jako region vědy, inovací a high-tech oborů.

Tip na sobotu. Svatební veletrh v olomoucké Šantovce nabídne i svatbu zdarma

Foto plakát

Již 9. ročník oblíbeného svatebního veletrhu je po roce opět tady! Zamilované páry budou mít v sobotu 13. ledna výjimečnou možnost naplánovat celou svou svatební událost na jednom místě. Galerie Šantovka i letos totiž představí desítky vystavovatelů nabízejících například zapůjčení svatebního oblečení, fotografické či cukrářské služby, zajištění květinové výzdoby či cateringu. V plánu jsou také módní přehlídky a další atraktivní program, který představí nejnovější trendy v oblasti svateb. Návštěvníci akce se mohou těšit i na exkluzivní bonus – soutěž o svatbu zdarma.

„V plánu máme nejrůznější workshopy, ochutnávky nebo prezentace. Rozhodně snoubencům pomůžeme v jeden den na jednom místě naplánovat co nejlépe jejich vysněnou svatbu a služby také hned rezervovat," řekla hlavní organizátorka Kateřina Klakurková z firmy Svatební agent.

Na veletrhu Stavotech Olomouc se lidé dozvědí, jak uspořit v oblasti stavebnictví

ilustrační foto

Jak změnit způsob vytápění, zateplit nebo opravit střechu? Nejen v tom poradí lidem vystavující firmy a organizace na jarní etapě 63. ročníku veletrhu Stavotech Olomouc. Ve svém stánku na olomouckém výstavišti Flora se představí Olomoucký kraj a jeho regionální partneři.

„Veletrh každoročně nabízí množství doprovodných přednášek k současně aktuálním tématům, nejen v oblasti úspor energií, ale i z oblasti stavebnictví. Drahé energie stále patří mezi hlavní problémy nejen domácností, ale i podnikatelského sektoru, proto by si lidé neměli nechat tento veletrh ujít,“ řekl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

Odborné přednášky lidem představí energetické možnosti vytápění rodinných domů v důsledku dopadů navýšení cen energií, informace o tepelných čerpadlech nebo třeba fotovoltaice.

Dnes končí Stavotech. Nabízí moderní technologie a tipy na úspory energií

Foto Olomoucký kraj

Olomoucký kraj i jeho partneři se prezentují na 62. ročníku stavebního a technického veletrhu Stavotech – Moderní dům Olomouc, který se koná na olomouckém výstavišti Flora ve dnech 3. až 5. listopadu. Jedním z klíčových témat jsou energie.

„Drahé energie teď patří mezi hlavní problémy nejen domácností, ale i podnikatelského sektoru. Veletrh Stavotech nabízí každoročně bohatý doprovodný program, který je obohacen o přednášky z oblasti stavebnictví, vytápění, ale právě také možných úspor energie. Proto by si tento veletrh, obzvlášť letos, neměli lidé nechat ujít,“ řekl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

Stavotech se za poslední roky vypracoval mezi největší a nejoblíbenější akce tohoto druhu na Moravě.

OBRAZEM: Veletrh práce je v plném proudu!

Foto ber

Právě v těchto chvílích se v Národním domě v Prostějově koná veletrh práce. Nabízí pracovní nabídky od regionálních zaměstnavatelů, zajímavé přednášky a bohatý doprovodný program. Potrvá do 16 hodin. 

Hlavním cílem veletrhu je navázání osobního kontaktu, spolupráce mezi studenty, absolventy a zájemci o zaměstnání se zaměstnavateli z oblasti Prostějov. (red)

Veletrh vědy hlásí polojasno a nabitý program!

Foto Pavlína C.

 

V Olomouci se dnes a zítra koná Veletrh vědy a výzkumu. Pořadatelé z Přírodovědecké fakulty aktuálně hlásí polojasno a na obou dějištích atraktivní program. "Během dopoledne naplnily kapacity návštěvníků především výpravy ze základních a středních škol, které k nám přijely nejen z Olomouce, ale také z Prostějova, Přerova a v neposlední řadě dokonce ze Vsetína." řekla hlavní koordinátorka akce Lenka Oprštěná. 

Návštěvníci mohou v areálu Korunní pevnůstky a nedaleké Přírodovědecké fakulty vidět 77 stánků plných zábavných chemických pokusů, maskérnu vážných zranění, sportovní aktivity, řez srdcem zvířete a mnoho dalšího. "Téměř vše si u nás můžete i vyzkoušet, před malou chvílí jsem byla u stánku olomoucké ZOO, kde si mohou návštěvníci pochovat živou surikatu Ríšu." dodala Oprštěná. Dnes můžete na Veletrh vědy a výzkumu vyrazit do 16 hodin, zítra budou jeho brány otevřeny od 9 do 16:00. (red)

Pojedťe na Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého

ilustrační foto plakát

 

Ve dnech 20. a 21. června pořádá Univerzita Palackého Veletrh vědy a výzkumu. Po oba dny se koná v době od 9 do 16 hodin v ulici 17. listopadu. Poučit se pojedou i děti ze ZŠ E. Valenty.

Na veletrh vyrazí hned v pátek 20. června. "Z celého bohatého programu jsme si vybrali zejména témata, jako jsou rozmanité světy rostlin, svět buňky a „Svatouška“ – jak se učíme přírodní vědy ve škole (hry, křížovky, luštěnky, sportovní aktivity,…)," sdělil třídní učitel 6.B Radomír Palát s tím, že do projektu se zapojily všechny šesté třídy. Bližší informace získáte na www. popup.upol.cz. (red)

Veletrh Salima otevírá své brány již dnes

ilustrační foto internet

 

Komplex mezinárodních potravinářských veletrhů SALIMA - MBK - INTECO - VINEX podává dokonalý přehled o zpracovatelském průmyslu v zemích střední a východní Evropy. Začíná dnes, v úterý 25. února a potrvá až do pátku 28. února.

V rámci souboru těchto veletrhů se prezentují přední výrobci a dodavatelé potravin a technologií pro potravinářské obory, mlynářství, pekařství, cukrářství, vinařství a zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování z celého světa. Pravidelně prezentuje nejnovější trendy ve všech uvedených oborech a patří mezi přední mezinárodní obchodní setkání pro RETAIL i HORECA oblast. Konají se ve dvouleté periodicitě, vždy v sudých letech. (red)

MEZI NÁMI 2012 – akce pro všechny na Výstavišti Flora Olomouc

ilustrační foto

Od čtvrtku 7. do soboty 9. června bude olomoucké výstaviště Flora patřit akci  MEZI NÁMI – letos už ale bez tradičního podtitulu Dny zdravotně postižených. 

Ne, že by se zcela vytratil, určitě ne z obsahu – výstava se neobejde bez oblíbené handicapiády, doprovodného programu, do něhož se zapojí zdraví i handicapovaní – pořadatelé ji ale chtějí rozšířit a proměnit tak v akci pro všechny, zaměřenou na zdravý životní styl, sport, pohyb, relaxaci, lázeňství a wellnes. Na své by si na červnovém výstavišti měli přijít i aktivní senioři.

Příští víkend si zajeďte na cestovní veletrh

ilustrační foto

Na propagaci zajímavých lokalit střední Moravy a regionální turistiku vůbec vsadí veletrh TOURISM  EXPO 2012, který ve dnech  27. – 29. ledna otevře novou sezónu Výstaviště Flora Olomouc. 

Už v závěru ledna se tak můžete seznámit s aktuální nabídkou domácích a zahraničních dovolených, poznávacích a léčebných pobytů, s níž se na olomouckém výstavišti představí cestovní kanceláře, agentury, ubytovací zařízení, dopravci, lázně, sanatoria, muzea, informační střediska a další kulturně-poznávací zařízení. O účast na výstavě projevilo zájem na šedesát vystavovatelů z České a Slovenské republiky.