Univerzita Palackého

Univezita Palackého zve na den otevřených dveří. V sobotu

ilustrační foto

Důležité informace o studiu i bohatý doprovodný program nabídne zájemcům Den otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci (UP), který se uskuteční v sobotu 27. ledna. Tisícovky návštěvníků si budou moci od 9 do 14 hodin prohlédnout univerzitní prostory všech osmi fakult, koleje, menzu a další pracoviště. Zdarma je k nim dopraví speciální autobusová linka, prohlídku usnadní také moderní web s programem či infopoint.

Den otevřených dveří UP poskytne návštěvníkům kompletní informační servis. Na osmi fakultách se středoškoláci dozvědí vše o studiu, přijímacím řízení či zahraničních pobytech. Na některých si zájemci mohou vyzkoušet testy studijních předpokladů či prohlédnout laboratoře. Univerzitní knihovna připraví komentované prohlídky, otevřeno budou mít také koleje či menza. "Hlavní infopoint najdou zájemci na nádvoří Zbrojnice, kde sídlí univerzitní knihovna.

Rekord. Přihlášky na olomouckou Palackého univerzitu poslalo 36 tisíc zájemců!

ilustrační foto Univerzita Palackého

Olomoucká univerzita přijala rekordních 35 972 přihlášek, což je nejvíce v její historii. Zájem o studium vzrostl na všech osmi fakultách. Škola oslovovala budoucí studenty především na veletrzích vzdělávání, dnech otevřených dveří, road show po středních školách a také v online prostoru, například přes platformu Univerzitní město. Do poloviny března měli zájemci a zájemkyně o studium možnost podat e-přihlášku na většinu oborů Univerzity Palackého v Olomouci (UP). Na některé obory se lze stále hlásit.

Loni v březnu UP evidovala 32 418 e-přihlášek, letos se jejich počet navýšil o více než tři a půl tisíce, tedy o jedenáct procent. Nárůst zaznamenalo všech osm fakult univerzity. Nejvíce pravidelně láká možnost studia na filozofické nebo pedagogické fakultě, na nichž se sešlo na každé přes osm a půl tisíce přihlášek. Největší růst zájmu zaznamenala filozofická fakulta – přes 1 100 přihlášek více než loni. UP také registruje navýšení počtu zájemců s cizím státním občanstvím, ti si podali 5 297 přihlášek (loni 4 920), z toho 2 854 je ze Slovenska a 440 z Ukrajiny.

Univerzita Palackého nabízí studijní novinky. Korejštinu, speciální pedagogiku i římské právo

ilustrační foto pixabay.com

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) každoročně inovuje studijní nabídku a otevírá pro zájemce a zájemkyně o studium nové studijní programy zohledňující aktuální požadavky trhu práce a moderní trendy. Stejně tomu je i v případě přijímacího řízení do dalšího akademického roku, kdy nové studijní programy představila pedagogická, filozofická nebo přírodovědecká fakulta. Podat e-přihlášku na většinu studijních programů osmi fakult olomoucké univerzity lze ještě do 15. března, cena za přihlášku činí 690 korun.

Pedagogická fakulta UP zcela nově nabízí studijní programy zaměřené na speciální pedagogiku, konkrétně bakalářské programy Speciální pedagogika se zaměřením na pedagogické asistentství, Speciální pedagogika se zaměřením na expresivní přístupy nebo Speciální pedagogika se zaměřením na rozvoj zrakových funkcí či navazující magisterský program Speciální pedagogika – poradenství. Novinkou je i navazující magisterský program Dramaterapie a bakalářský program Učitelství pro mateřské školy.

Olomoucká univerzita slaví 450 let. Rokem plným akcí

Foto plakát

Startuje rok oslav, v němž olomoucká vysoká škola, založená 22. prosince 1573, oslaví 450 let své existence. A proto spouští speciální web a odkrývá první body bohatého programu. Web najdete na adrese 450.upol.cz.

Univerzita Palackého v Olomouci je mezinárodně respektovanou a vědecky vysoce výkonnou středoevropskou univerzitou. Na jejích osmi fakultách nyní studuje 23 tisíc studujících, její vědecko-výzkumná centra zaměstnávají uznávané mezinárodní týmy.

Už 449 let přispívá k rozvoji intelektuálního bohatství společnosti, k vědeckému, kulturnímu i sociálnímu rozvoji. Vývoj olomoucké univerzity v průběhu čtyř staletí reflektoval významné mezníky historie: třicetiletou válku, revoluční rok 1848, vznik Československa, německou okupaci či studentské demonstrace v letech 1939 a 1989.

Univerzita Palackého Olomouc zve na Den otevřených dveří

ilustrační foto pixabay

Důležité informace o studiu i bohatý doprovodný program nabídne zájemcům Den otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci (UP) už v pátek 2. prosince. Tisícovky návštěvníků si tentokrát v tradiční prezenční formě mohou prohlédnout univerzitní prostory všech fakult, koleje, menzu a další pracoviště, a to od osmi do čtrnácti hodin. Dopraví je k nim zdarma speciální autobusová linka. Novinkou bude infopoint na nádvoří univerzitní knihovny.

Den otevřených dveří UP poskytne návštěvníkům kompletní informační servis. Na osmi fakultách se středoškoláci dozvědí informace o studiu, přijímacím řízení, zahraničních pobytech či možnostech uplatnění absolventů. Na některých si zájemci mohou vyzkoušet testy studijních předpokladů nebo si projít laboratoře. "Univerzitní knihovna připravila komentované prohlídky. Otevřeno budou mít také koleje či hlavní menza.

Tip na výlet. Univerzita Palackého v olomoucké Šantovce

Foto plakát akce

Na celý týden od 19. do 25. září se jedna z obchodních jednotek v olomouckém OC Šantovka přemění na informační centrum a obchod Univerzity Palackého v Olomouci (UP). Návštěvníci všech generací zde budou moci získat informace o možnostech studia na druhé nejstarší vysoké škole u nás, vyzkoušet si hlavolamy a hry nebo si prohlédnout desítky designových a lokálních výrobků z produkce UPointu. Program v prvním patře obchodního domu doplní i workshop s univerzitním vydavatelstvím nebo víkendová science show.

„Díky našemu zapojení do projektu Šantovka Star(t)s můžeme na netradičním místě představit návštěvníkům centra na tisíc kombinací studijních programů. Ať už jde o mladé lidi, kteří se rozhodují, kam zamíří po maturitě, nebo o ty, kteří by rádi vystudovali vysokou školu při zaměstnání. Zároveň máme připraven i atraktivní program či drobné dárky i pro ty nejmenší," říká Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP. Improvizovaný obchod a informační centrum budou otevřeny od pondělí do neděle od 13 do 19 hodin v 1. patře Šantovky.

Univerzita Palackého pořádá pro zájemce online Den otevřených dveří. V sobotu

ilustrační foto Univerzita Palackého

Univerzita Palackého se v sobotu 15. ledna představí zájemcům o studium v rámci online dne otevřených dveří. Program pro něj připravilo všech osm jejích fakult. Návštěvníkům budou možnosti studia představeny prostřednictvím videostreamů, chatovacích platforem, online prezentací či podcastů. Zájemci se seznámí nejen s podmínkami přijetí či průběhem studia, ale i s vyučujícími a studenty.

Kompletní program je k dispozici nejen na stránkách fakult, ale rovněž na speciálním webu www.univerzitnimesto.cz, který nabízí i 3D prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Součástí webu je i průvodce přihláškou ke studiu a kompletní seznam osmi set nabízených kombinací studijních programů.

Podívejte se na Den otevřených dveří Univerzity Palackého. V pátek a virtuálně

Ilustrační foto pixabay.com

Univerzita Palackého v Olomouci se představí zájemcům o studium prostřednictvím online dne otevřených dveří. Ten se koná tento pátek 3. prosince a zapojí se do něj všech osm fakult nejstarší moravské univerzity. Pro návštěvníky připravily fakulty zajímavý online program s řadou novinek, jeho součástí jsou informační streamy, chatovací platformy, videa či podcasty. Zájemci se na online dnu otevřených dveří seznámí nejen s podmínkami přijetí či průběhem studia, ale i s vyučujícími a studenty.

Kompletní program je k dispozici nejen na stránkách fakult, ale přehledně rovněž na speciálním webu, který nabízí 3D prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Samozřejmostí je i přehledný průvodce přihláškou ke studiu a kompletní seznam osmi set nabízených kombinací studijních programů. „Na virtuální podobu dne otevřených dveří jsme i se zkušenostmi z loňska dobře připraveni. Zájemci o studium tak o nic nepřijdou, fakulty pro ně připravily skvělý program i v online prostředí.

Kam kráčí Univerzita Palackého?

ilustrační foto

Olomoucká univerzita je od začátku roku bez rektora, a hledá proto svého nového nejvyššího představitele.

Čtenář, který sleduje dění v regionu, si jistě všiml, že na konci minulého roku skončil ve své funkci rektora Jaroslav Miller. Hlavním důvodem byla skutečnost, že akademický senát neschválil některé normy, které měly vdechnout život výzkumnému ústavu CATRIN. Pan rektor byl od začátku hybatelem při vzniku tohoto ústavu. Nakonec se rozhodl rezignovat, ačkoliv ústav již vznikl schválením akademického senátu v polovině loňského roku. Zbývalo v zásadě jen převést pracovníky, kteří chtěli přejít z Přírodovědecké fakulty na CATRIN. A domluvit se na užívání univerzitního majetku.

Univerzita Palackého otevře v sobotu dveře. Virtuálně

ilustrační foto UP

Již tuto sobotu 16. ledna se potenciálním zájemcům o studium otevřou pomyslné brány univerzitního města Olomouce. V rámci on-line dne otevřených dveří Univerzity Palackého jim možnosti studia a studentského života představí všech osm fakult nejstarší moravské vysoké školy. Návštěvníci se prostřednictvím chatů, streamů, informačních videí či podcastů budou moci seznámit nejen s podmínkami přijetí a průběhem studia, ale alespoň zprostředkovaně se setkají i s vyučujícími a současnými studenty jednotlivých studijních programů.

Kompletní program akce najdou zájemci jak na webových stránkách jednotlivých fakult, tak na speciálním webu www.univerzitnimesto.cz, který jim nabízí virtuální prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Samozřejmostí je rovněž přehledný průvodce přihláškou ke studiu, a hlavně kompletní seznam více než sedmi set kombinací studijních programů, včetně úplných studijních novinek, reflektujících aktuální trendy na trhu práce.