Univerzita Palackého

Univerzita Palackého pořádá pro zájemce online Den otevřených dveří. V sobotu

ilustrační foto Univerzita Palackého

Univerzita Palackého se v sobotu 15. ledna představí zájemcům o studium v rámci online dne otevřených dveří. Program pro něj připravilo všech osm jejích fakult. Návštěvníkům budou možnosti studia představeny prostřednictvím videostreamů, chatovacích platforem, online prezentací či podcastů. Zájemci se seznámí nejen s podmínkami přijetí či průběhem studia, ale i s vyučujícími a studenty.

Kompletní program je k dispozici nejen na stránkách fakult, ale rovněž na speciálním webu www.univerzitnimesto.cz, který nabízí i 3D prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Součástí webu je i průvodce přihláškou ke studiu a kompletní seznam osmi set nabízených kombinací studijních programů.

Podívejte se na Den otevřených dveří Univerzity Palackého. V pátek a virtuálně

Ilustrační foto pixabay.com

Univerzita Palackého v Olomouci se představí zájemcům o studium prostřednictvím online dne otevřených dveří. Ten se koná tento pátek 3. prosince a zapojí se do něj všech osm fakult nejstarší moravské univerzity. Pro návštěvníky připravily fakulty zajímavý online program s řadou novinek, jeho součástí jsou informační streamy, chatovací platformy, videa či podcasty. Zájemci se na online dnu otevřených dveří seznámí nejen s podmínkami přijetí či průběhem studia, ale i s vyučujícími a studenty.

Kompletní program je k dispozici nejen na stránkách fakult, ale přehledně rovněž na speciálním webu, který nabízí 3D prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Samozřejmostí je i přehledný průvodce přihláškou ke studiu a kompletní seznam osmi set nabízených kombinací studijních programů. „Na virtuální podobu dne otevřených dveří jsme i se zkušenostmi z loňska dobře připraveni. Zájemci o studium tak o nic nepřijdou, fakulty pro ně připravily skvělý program i v online prostředí.

Kam kráčí Univerzita Palackého?

ilustrační foto

Olomoucká univerzita je od začátku roku bez rektora, a hledá proto svého nového nejvyššího představitele.

Čtenář, který sleduje dění v regionu, si jistě všiml, že na konci minulého roku skončil ve své funkci rektora Jaroslav Miller. Hlavním důvodem byla skutečnost, že akademický senát neschválil některé normy, které měly vdechnout život výzkumnému ústavu CATRIN. Pan rektor byl od začátku hybatelem při vzniku tohoto ústavu. Nakonec se rozhodl rezignovat, ačkoliv ústav již vznikl schválením akademického senátu v polovině loňského roku. Zbývalo v zásadě jen převést pracovníky, kteří chtěli přejít z Přírodovědecké fakulty na CATRIN. A domluvit se na užívání univerzitního majetku.

Univerzita Palackého otevře v sobotu dveře. Virtuálně

ilustrační foto UP

Již tuto sobotu 16. ledna se potenciálním zájemcům o studium otevřou pomyslné brány univerzitního města Olomouce. V rámci on-line dne otevřených dveří Univerzity Palackého jim možnosti studia a studentského života představí všech osm fakult nejstarší moravské vysoké školy. Návštěvníci se prostřednictvím chatů, streamů, informačních videí či podcastů budou moci seznámit nejen s podmínkami přijetí a průběhem studia, ale alespoň zprostředkovaně se setkají i s vyučujícími a současnými studenty jednotlivých studijních programů.

Kompletní program akce najdou zájemci jak na webových stránkách jednotlivých fakult, tak na speciálním webu www.univerzitnimesto.cz, který jim nabízí virtuální prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Samozřejmostí je rovněž přehledný průvodce přihláškou ke studiu, a hlavně kompletní seznam více než sedmi set kombinací studijních programů, včetně úplných studijních novinek, reflektujících aktuální trendy na trhu práce.

Během robotí Noci vědců se srovnáte se strojem a vyzkoušíte si klingonštinu

Foto Univerzita Palackého

Roboti v pátek 27. listopadu ovládnou Česko a prostřednictvím bohatého programu Noci vědců proniknou do pokojů všech, kteří touží po poznání a zábavě. Univerzita Palackého pro návštěvníky oblíbené popularizační akce, která letos kvůli epidemii koronaviru proběhne online na webu www.nocvedcu.cz, připravila desítky přednášek, workshopů, pracovních listů a také her nejen s robotí tematikou.

Letošní ročník akce nese podtitul Člověk a robot. Organizátoři jej zvolili jako připomínku letošního 130. výročí narození Karla Čapka a 100. výročí vydání jeho díla R.U.R., kde bylo slovo „robot“, vymyšlené jeho bratrem Josefem, poprvé použito.

Univerzita Palackého hledá dárce kostní dřeně

Foto Univerzita Palackého

Zapiš se s Palackým někomu do života. Pod tímto heslem se na Univerzitě Palackého v Olomouci (UP) ve čtvrtek 24. září uskuteční nábor do Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD). S novým semestrem univerzita také podpoří bezplatné darování krve, a sice soutěžním soubojem fakult, který odstartuje na počátku října z iniciativy studentů Fakulty zdravotnických věd UP.

Nábor dárců kostní dřeně se ve spolupráci s olomouckým Dárcovským centrem Českého národního registru dárců dřeně uskuteční v době od 9 do 16 hodin v univerzitním informačním centru a obchodě UPoint na Horním náměstí 12. Do registru se mohou zapsat občané České republiky ve věku 18 až 35 let, kteří jsou zdraví, netrpěli v minulosti žádným závažným onemocněním, neužívají trvale nějaké léky a váží nejméně 50 kg. Stěr z ústní dutiny a administrativa spojená s náborem zaberou maximálně patnáct minut času.

Titul Podnikavé hlavy vyhrál tvůrce výdejního automatu na med

foto Univerzita Palackého Olomouc

Vítězem letošního ročníku soutěže o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava, kterou vyhlašuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci, se stal projekt výdejního automatu na med od místních včelařů, pod kterým je podepsán Tomáš Jelínek.

Vítězný projekt Tomáše Jelínka se týká modulárního automatu na prodej sklenic medu. Usnadňuje prodejní proces, kdy si zájemce o med sklenici sám odebere z automatu po zaplacení poplatku a neruší tak soukromí včelaře.  Na druhém místě se umístil nápad inteligentních dopravních zrcadel od Davida Podola, třetí skončil František Špás s projektem Loklok, který vyrábí neslazený perlivý nealkoholický nápoj z kombuchy, tzv. čajové houby.

Univerzita Palackého zve na Den otevřených dveří

ilustrační foto plakát

V sobotu 19. ledna se  otevřou brány všech osmi fakult Univerzity Palackého, ale také Knihovna Univerzity Palackého v Olomouci, Správa kolejí a menz UP, Pevnost poznání Olomouc nebo UPoint. Na každé fakultě bude možné získat také propagační a informační materiály. Kromě informačních bloků se návštěvníci mohou těšit na zajímavý doprovodný program.

Univerzita Palackého se na den otevřených dveří vždy dlouhodobě připravuje a snaží se poskytnout návštěvníkům kompletní informační servis. K tomu slouží především informační bloky, které se konají na každé z fakult. Na každé fakultě bude také možné získat propagační a informační materiály a připraven bude i zajímavý doprovodný program.

Den otevřených dveří na Univerzitě Palackého v Olomouci

ilustrační foto upol.cz

Přemýšlíte, kam zamířit po střední škole? Chcete si dodělat vysokou? Zajímá vás chod nejstarší univerzity na Moravě zevnitř? V pátek 1. prosince 2017 se otevřou od 9 do 14 hodin brány Univerzity Palackého v rámci Dne otevřených dveří. 

Dozvíte se o vše o nabízených oborech a možnostech studia, nakouknete "pod pokličku" dění na fakultách a dostanete se i do prostor běžně nepřístupných. Mimo to budete moci navštíit i univerzitní koleje s průvodcem, menzu, Knihovnu UP či Pevnost poznání!

Olomouc zve na Noc vědců

ilustrační foto plakát

Letošní Noc vědců se uskuteční v pátek 6. října od 18 hodin. Program čeká na návštěvníky většiny fakult Univerzity Palackého, Pevnosti poznání, Vědeckotechnického parku UP, Fakultní nemocnice Olomouc nebo univerzitní botanické zahrady.

Noc vědců patří k největším populárně-vědeckým akcím v regionu a ani první říjnový pátek tomu nebude jinak. "Malí i dospělí budou mít po roce jedinečnou příležitost navštívit univerzitní prostory po setmění a setkat se zde nejen se skutečnými vědci, ale především s vědou v jejích netradičních podobách," přiblížil prorektor UP pro vnější vztahy Petr Bilík.