Flora

Na festivalu gastronomie podzimní Flory se prezentuje i Zlatá farma Štětovice

ilustrační foto Zlatá farma

Gastronomický festival OLIMA, probíhající pod záštitou podzimní Flory, návštěvníkům nabídne produkty, které se mohou pyšnit prvními místy v soutěži o nejlepší regionální potravinu. Celkem osm výrobků budou moci ochutnat a přesvědčit se tak o jejich hodnocení na vlastní smysly. Je mezi nimi i karamelový dezert ze Zlaté farmy.

V rámci kategorie mléčných výrobků byl nejlépe hodnocen karamelový dezert ze Zlaté farmy, který v sobě dokonale kombinuje domácí karamel a čerstvý tvaroh. Jemně našlehaný tvaroh karamel krásně dobarvuje a celému dezertu propůjčuje příjemně sladkou chuť.

Strážníci upozorňují na opatření k letní Floře Olomouc

ilustrační foto MP Ol

Od čtvrtka 20. srpna do neděle 23. srpna se bude v areálu Výstaviště Flora Olomouc konat květinová výstava a zahradnický veletrh Flora Olomouc 2020. V okolí výstaviště a přilehlých ulic bude opět zaznamenán zvýšený počet projíždějících vozidel. V rámci zachování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je nutné, aby řidiči respektovali dopravní značení, pokyny strážníků a pořadatelů.

Pro návštěvníky jsou připraveny odstavné plochy pro vozidla. Parkovací plocha s kapacitou cca 1 000 míst bude k dispozici v areálu obchodního centra Šantovka. Pro autobusy bude vyhrazeno parkoviště na ulici Holická (za bývalým sídlem Dopravního inspektorátu Policie ČR). Vzhledem k omezenému počtu parkovacích míst doporučujeme odstavení vozidel v okrajových částech města a využití městské hromadné dopravy při přepravě na výstaviště.

Kdo vyhrál volňásky na letní Floru?!

ilustrační foto Flora Olomouc

Letošní Letní Flora Olomouc 2020 nás zavede do tajů městských zahrádek, dvorků a zákoutí. Těšte se na to nejlepší z floristického a zahradního umění, expozici České dědictví UNESCO, výstavu Pod křídly múz či tradiční Zahradnické trhy. Výstava Letní Flora Olomouc se uskuteční 20. až 23. srpna 2020 na Výstavišti Flora Olomouc. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!

Ve spolupráci s organizátory jsme pro vás připravili soutěž o deset volňásků, tedy pět vylosovaných získá vždy po dvou vstupenkách. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Štěpánka Hájková, Eva Frýbortová, Věra Čížková, Jiří Gorec a Kateřina Karhanová. Gratulujeme! (red)

Na Floře rozkvetla královna. Krásný květ je k vidění dnes a zítra

foto Flora Olomouc

Největší leknín světa, viktorie královská, vykvetla v sobotu v noci bělostným květem. Jedná se o skutečný unikát, protože život takového květu je téměř jepičí a po dvou dnech uhyne. Kochat se jím můžete ve Sbírkovém skleníku Flory Olomouc.

Květ je nejlepší pozorovat ráno, kdy bude pěkně rozvitý. Za světla se však začíná pomalu zavírat, takže odpoledne už bude zavřený. Všem nadšencům tady doporučujeme, aby byli před skleníkem připraveni hned v 9:30, kdy se Sbírkové skleníky otevírají. V noci na neděli se ten stejný květ otevře znovu, ale tentokrát v růžové barvě, takže kdo nestihne obdivovat krásu tohoto až dvoumetrového leknínu v sobotu, má šanci ještě v neděli. (red)

Letní Flora odkryje krásu a tajemství městských dvorků a vnitrobloků

ilustrační foto Flora Olomouc

Letošní Letní Flora Olomouc 2020 láká na téma Zahrada za zdí. Tentokrát nás zavede do tajů městských zahrádek, dvorků a zákoutí. Těšte se na to nejlepší z floristického a zahradního umění, expozici České dědictví UNESCO, výstavu Pod křídly múz či tradiční Zahradnické trhy. Výstava Letní Flora Olomouc se uskuteční 20. až 23. srpna na Výstavišti Flora Olomouc.

Autorkou hlavní expozice je zahradní architektka Marie Doleželová. „Expozice poukáže na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity. Inspiraci, jak z parkovišť či nevzhledných zákoutí vybudovat malou městskou oázu nabídne právě hlavní expozice Zahrada za zdí,“ dodává.

Kdo vyhrál volňásky na letní Floru?

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, letní Flora Olomouc 2019 se uskuteční od čtvrtka 15. srpna do neděle 18. srpna 2019 na Výstavišti Flora Olomouc, a.s. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky, čítající deset volných vstupů!

A na koho se usmálo štěstí? Vylosovali jsme pět výherců, z nichž každý obdrží dvě volné vstupenky. Štěstí se usmálo na Radku Dobošovou z Brna, Ivanu Kafkovou z Prostějova, Petra Jelínková z Nového Malína, Marie Portešová ze Ptení a Zuzana Zapletalová z Kralic na Hané. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na letní Floru?

Flora Olomouc

Jak PVNovinky informovaly, ve dnech 16. až 19. srpna se na výstavišti Olomouc uskuteční letní etapa mezinárodní výstavy Flora. A vy jste s námi soutěžili o vstupenky! 

Pro tři z vás jsme získali šest vstupenek, tedy každému výherci připadne jedna další pro doprovod. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Antonín Hradil z Jesence, Michal Makovec ze Seloutek a Petra Vertetičová ze Služína. Gratulujeme! (red)

Jarní Flora slaví! Máme pro vás volňásky!

ilustrační foto Flora Olomouc

Novodobé pojetí expozice předvede jarní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2018. Ta se veřejnosti představí 26. – 29. dubna 2018. Těšit se můžete i na veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a Jarní zahradnické trhy. A s námi můžete soutěžit o vstupenky!

Postačí, když do 23. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kolikáté narozeniny Flora slaví? Odpověď označte v předmětu FLORA! Pro deset vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby. A nezapomeňte se podepsat a uvést adresu! (red)

 

 

Nezapomeňte! Floru zaplní tisíce mláďat!

ilustrační foto plakát

Úplnou novinku si pro své návštěvníky a milovníky přírody připravila Flora Olomouc. Od 2. do 4. září se v pavilonech A a E uskuteční premiérový ročník Chovatelské výstavy, zaměřené tentokrát na mláďata hospodářských zvířat. Po tři dny se zde zájemcům představí na 3000 malých králíků, 1700 holoubat a 1500 mláďat různých plemen drůbeže.

První ročník Chovatelské výstavy bude mít tři části. Nabídne 46. pokračování Celostátní výstavy mladých králíků a 8. Celostátní výstavu mladé drůbeže. Premiéru bude mít 1. Celostátní výstava výletků holubů. „Vystavena budou mláďata narozená v letošním roce s tím, že zájemci si je mohou přímo na místě i koupit. Navíc celou akci zpestří rovněž doprovodný program s ukázkami hospodářských zvířat nebo neobvyklým sportovním kláním Králičí hop,“ uvedla garantka výstavy Hana Zacpálková.

Jarní Flora složí hold Karlu IV. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto plakát

Kulatých 700 let nás letos dělí od narození jednoho z nejpopulárnějších a zároveň nejvýznamnějších českých panovníků historie - krále a císaře Karla IV. A právě toto výročí si vetkla do vínku blížící se jarní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2016. Již 37. ročník nejproslulejší výstavnické akce v České republice se bude konat od 21. do 24. dubna. Soutěžte o vstupenky!  

„Ústřední expozice výstavy ponese název Karel IV. – Otec vlasti a návštěvníkům připomene pomocí symboliky nesčíslného množství barev, tvarů a vůní sedmisté výročí narození tohoto významného státníka a panovníka z rodu Lucemburků, jenž české země přetvořil v kvetoucí zahradu Evropy vrcholného středověku,“ vysvětlil výběr motta výstavy ředitel olomouckého výstaviště Jiří Uhlíř. Hlavní pavilon A tak pomocí postav a hudby z oblíbeného muzikálu Noc na Karlštejně představí vladaře i dobu, ve které žil.