košt

Přihlaste se na Véšovské košt!

ilustrační foto Véšovské košt

 

V tomto čase již většina pěstitelů dokončila své úsilí a výsledky svého snažení dotáhla v pálenicích k požadovaným výsledkům. Proto již nastala doba, kdy je třeba připomenout, že se blíží již tradiční degustace ovocných pálenek a domácích likérů. Předvést své výrobky můžete na sedmém „Véšovském koštu 2015“, který  se uskuteční 14. března.

Vzorky jsou přijímány do 1. března. "Musí být v půllitrové průhledné láhvi se šroubovacím uzávěrem," připomínají pořadatelé ze Společenství přátel kvalitní pálenky.    Členové degustačních komisí již intenzivně trénují a budou zcela jistě připraveni i s nasazením vlastního života spravedlivě ohodnotit soutěžní vzorky.  Více na www.vysovice.cz/vesovske-kost (red)

Na gořalku do Víceměřic

ilustrační foto: vicemerice.cz

Milovníci dobrého moku, mohu dnes zamířit do Víceměřic.

Především pro dospělé si tam připravili program, který proběhne v sobotu od 14 hodin v košíkárně Domova u rybníka a jehoho obsahem bude zejménm aochutnávka pálenek a likérů. Vícemeřičtí zde budou mít pálenky jak pro správné chlapy, tak pro křehké dámy, aneb soutěžit se bude v kategoriích ovocná pálenka a domácí likéry.Na Víceměřické gořalce navíc zazní i náladová hudba a nebude chybět něco k zakousnutí.