práce

Magistrát hledá správce informačních technologií

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou správce informačních technologií na Odboru informačních technologií Magistrátu města Prostějova.

Vznik pracovního poměru je podmíněn splněním předpokladů, kdy fyzická osoba, mimo jiné, je státním občanem České republiky, popř. fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt, dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům.

Město hledá kurátora pro mládež

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu určitou kurátor/ka pro mládež (referent/ka sociálních věcí) na oddělení sociální prevence Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou je vysokoškolské vzdělání v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci dle § 49a) zák. č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a v souladu s ustanovením dle § 110 zák. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, výhodou znalost a praxe z agendy kurately pro mládež. 

Pracovní poměr je plný pracovní úvazek na dobu určitou (zástup za MD a RD). Termín pro podání přihlášky je do 6. 12. 2020, předpokládaný nástup leden 2021, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Magistrát hledá technika stavebního úřadu

Ilustrační foto ber

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa referent – technik stavebního úřadu pro výkon stavebního úřadu na oddělení územního a stavebního řízení pro přičleněné obce Magistrátu města Prostějova, a to na dobu neurčitou.

Uchazeč musí mít vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu ve studijním oboru stavebního, architektonického nebo právnického směru, nebo vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví a 2 roky praxe v oboru stavebnictví.  Výhodou je, mimo jiné, znalost agendy stavebního úřadu, orientace ve stavebních výkresech a zkouška odborné způsobilosti při územním rozhodování a při rozhodování na úseku stavebního řádu.

Magistrát hledá správce informačních technologií

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou správce informačních technologií na Odboru informačních technologií Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou pro uchazeče je, mimo jiné, vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, znalost správy serverů na operačním systému MS Windows Server 2012, 2016 (Active directory, DNS, DHCP atd.), znalost samostatné systémové činnosti v oblasti výpočetní techniky.

Jde o plný pracovní úvazek na dobu neurčitou. Termín pro podání přihlášky je do 4.11.2020, předpokládaný nástup prosinec 2020, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Město hledá vedoucího oddělení!

ilustrační foto ber

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou vedoucí oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů na Odboru občanských záležitostí.

Podmínkou je vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, výhodou vzdělání zaměřené na veřejnou správu a praxe na úseku registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů.

Jde o plný pracovní úvazek na dobu neurčitou. Termín pro podání přihlášky je do 29.10.2020, předpokládaný nástup prosinec 2020, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Magistrát hledá technika Stavebního úřadu

ilustrační foto radnice

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou referent-technik pro výkon agendy stavebního úřadu na oddělení územního a stavebního řízení pro Prostějov Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou je a) vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu ve studijním oboru stavebního, architektonického nebo právnického směru, nebo b) vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví a 2 roky praxe v oboru stavebnictví c) případně střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru stavebnictví a 3 roky praxe v oboru stavebnictví. Výhodou znalost agendy stavebního úřadu a zkouška odborné způsobilosti při územním rozhodování a při rozhodování na úseku stavebního řádu a vyvlastnění.

Další volné pracovní místo! Město hledá referenta/referentku sociálních věcí!

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici referent/ka sociálních věcí na oddělení sociálně-právní ochrany dětí Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova. Jde o plný pracovní úvazek na dobu neurčitou.

Termín pro podání přihlášky je do 10.8.2020, předpokládaný nástup září 2020, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Bližší informace o pracovním místě naleznete na úřední desce města a podá je Marcela Vejmělková, vedoucí odboru sociálních věcí, tel. č. 582 329 550 nebo Zdeňka Bendová, personalistka MMPv, tel. 582 329 162.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu. (red)

Magistrát hledá dalšího zaměstnance! Referenta strategického rozvoje a koordinace

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu určitou referent/ka strategického rozvoje a koordinace na Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova.

Požadavkem je vysokoškolské vzdělání v oborech architektura, urbanismus, stavebnictví nebo zahradní architektura, zkušenost s projektováním v programu typu CAD, schopnost samostatné a tvůrčí práce. Výhodou zkušenosti v oblasti regionálního rozvoje či strategického plánování, zkušenosti v oblasti přípravy a plánování stavebních investic, znalost města Prostějova.

Daň z příjmu se má snížit. Zaměstnanci si polepší o tisíce

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Po všech daňových úlevách pro živnostníky přijde řada i na zaměstnance. Premiér Andrej Babiš v sobotu představil plán snížení daní.

Ve videu zveřejněném na Facebooku uvedl: „Zrušíme superhrubou mzdu, to určitě všichni uvidíte na výplatách. Myslím, že je potřeba snížit daňové zatížení zaměstnanců. Bylo by dobré se vrátit na těch patnáct procent.“

V současné době se odvádí daň patnáct procent z hrubé mzdy navýšené o odvody zaměstnavatele na zdravotní a sociální pojištění. Efektivní zdanění je tak zhruba 20,1 procenta.

Příklad -  Při hrubé mzdě 21 tisíc korun by se čistá mzda zvedla o 1080 Kč. (ber)

Magistrát hledá dalšího pracovníka! Referenta na odbor sociálních věcí

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou referent/ka sociálních věcí na oddělení sociálně-právní ochrany dětí Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou je vysokoškolské vzdělání v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci, výhodou znalost agendy sociálně-právní ochrany dětí a náhradní rodinné péče, výhodou je zkouška odborné způsobilosti pro správní činnost na úseku sociálně-právní ochrany dětí.

Termín pro podání přihlášky je do 10.8.2020, předpokládaný nástup září 2020, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Bližší informace o pracovním místě podá Marcela Vejmělková, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí, tel. 582 329 550 nebo Zdeňka Bendová, personalistka MMPv, tel. 582 329 162.