národní dům

Národní dům čeká rekonstrukce kuchyně, kotelny a zdroje tepla

Ilustrační foto ber

Secesní perlu Prostějova čeká další obnova za několik milionů korun. Rada města Prostějova na své poslední schůzi projednala a schválila zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce „Národní dům Prostějov – rekonstrukce kuchyně, kotelny a zdroje tepla.“

„Kuchyně i další zázemí Národního domu si rekonstrukci už určitě zaslouží,“ uvedla pro PVNovinky náměstkyně primátora a zároveň předsedkyně správní rady Národního domu Milada Sokolová.

Národní dům podal trestní oznámení na bývalého ředitele

ilustrační foto

Ve středu 30.09.2020 podala olomoucká právní kancelář Ritter-Šťastný, zastupující v této věci společnost Národní dům Prostějov, o.p.s. na základě pověření současného ředitele, které bylo iniciováno správní a dozorčí radou této společnosti, trestní oznámení na bývalého ředitele obecně prospěšné společnosti Národní dům Prostějov Jiřího Hlocha.

Stalo se tak bezprostředně poté, co byla ukončena podrobná kontrola účetnictví do data působení bývalého ředitele ve funkci ředitele společnosti. Vzhledem k tomu, že v působnosti správní rady je dbát na zachování účelu, pro který byla obecně prospěšná společnost založena, a na řádné hospodaření s jejím majetkem, přistoupila správní rada okamžitě, jak nabyla podezření na pochybení, k odvolání bývalého ředitele z funkce.

Tip na víkend. Můžete navštívit zákulisí divadla i zákoutí kostela Povýšení Svatého kříže

Ilustrační foto ber

O víkendu se znovu otevřou brány památek ve městě Prostějově. Tentokrát to bude Národní dům a kostel Povýšení sv. Kříže.

"Je skvělé, že můžeme návštěvníkům touto cestou opět zpřístupnit různá zajímavá místa v Prostějově, na která se obvykle lidé nedostanou. Je to podruhé, co je v takovém rozsahu otvíráme veřejnosti," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

V sobotu můžete ve 14 a 15 hodin navštívit tajemná zákoutí kostela Povýšení svatého Kříže. V doprovodu studentek Střední odborné školy podnikání a obchodu se dostanete do více či méně tajemných míst této gotické památky. Prohlídky realizuje SOŠPO ve spolupráci s farností Povýšení sv. Kříže.

Národní dům získá další obnovenou vitráž

Ilustrační foto ber

Obnoveno bude stropní eliptické okno ve vestibulu, které mělo doposud mléčné zasklení. Nacisty zazděný stropní eliptický světlík ve vstupním vestibulu divadelní části tak dozná původní barevnosti, kterou se Národní dům vždy honosil.

„Nyní máme k dispozici projekt na obnovu původního zasklení, na který jsme obdrželi souhlasné závazné stanovisko od oddělení památkové péče Krajského úřadu Olomouckého kraje,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Novým ředitelem Národního domu je Martin Křupka

Foto MMP

Z výběrového řízení, do kterého se přihlásili čtyři uchazeči, vyšel jako nejlepší Martin Křupka. Ten byl od 23. června letošního roku, po odvolání předchozího ředitele, pověřen vedením Národního domu.

„Podmínkou účasti ve výběrovém řízení bylo nejen zaslání životopisu, ale i vize, jakým směrem by se měl Národní dům ubírat,“ vysvětlila předsedkyně správní rady obecně prospěšné společnosti Národní dům Prostějov Milada Sokolová. Správní rada, která zasedla 21. července 2020, se jednomyslně shodla jako na nejvhodnějším uchazeči právě na Martinu Křupkovi. 

„Přeji novému řediteli i personálu společnosti úspěch v této ekonomicky nelehké době a nám, návštěvníkům, aby se nám všem v Národním domě líbilo a chutnalo,“ dodala Sokolová. (red)

 

Srpnový Restaurant Day se blíží! Hlaste se!

Foto archiv PVNovinky

Stále populárnější Restaurant Day zná svůj nový termín. Kuchaři, kuchařky, cukráři a cukrářky, pekaři a pekařky a vůbec všichni milovníci dobrého jídla a pití, se tentokrát sejdou 29. srpna v době od 11 do 14 hodin opět na zahrádce Národního domu. A hledají se nové chutě!

Pokud máte čas, chuť a kuráž nabídnout ostatním svou specialitu, můžete se hlásit na restaurantdaypv@seznam.cz. "Těšíme se na ty, kteří se účastní pravidelně, ale věříme, že se najdou i tací, kteří nabídnou nové chutě a speciality", zve za organizátory Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. (red)

Národní dům Prostějov o.p.s. hledá ředitele

ilustrační foto Národní dům

Národní dům o.p.s. Prostějov vypisuje výběrové řízení na pozici ředitele. Požadavkem je praxe v oblasti gastronomie minimálně 5 let, vzdělání v oblasti gastronomie – minimálně úplné střední odborné s maturitní zkouškou je výhodou.

Dalšími požadavky jsou manažerské a řídící schopnosti, zkušenosti s realizováním gastronomických akcí a profesionální přístup. Uchazeč musí přeložit zpracovanou koncepci provozu Národního domu.  

Přihlášky do výběrového řízení, včetně životopisu, zasílejte do 19.7.2020. Bližší informace poskytne předsedkyně správní rady Národní dům o.p.s. Milada Sokolová, e-mail: milada.sokolova@prostejov.eu, tel. 582 329 170. (red)

Prostějov je vítězem v soutěži Památka roku 2019

foto Magistrát města Prostějova

Město bodovalo s rekonstrukcí Národního domu v kategorii obnovy nad 2 miliony korun (bez DPH).

"Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy – budovy nebo souboru staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru. Hodnoceny mohou být např. zámek, hrad, klášter, jejich areál, kostel, palác, radnice, divadlo, obytná stavba, charakteristická část zástavby, brownfield, veřejný prostor, park," nastínil primátor Prostějova František Jura.

Soutěž Památka roku 2019 měla dvě kategorie:

- kategorie: menší (rekonstrukce do 2 mil. Kč bez DPH)

Národní dům zve do restaurace i na zahrádku. Již od zítřka!

Foto Národní dům

Již v pondělí se dveře restaurace, kavárny, ale i zahrádky Národního domu Prostějov otevřou a vy si budete moci vychutnat nejen obědové menu, ale i dobrou kávu či zákusky.

„Již nyní si na našem webu můžete vybrat, co si dáte. K dispozici je obědové menu na každý všední den. Na našem webu je k dispozicii nový jídelní lístek, takže neváhejte a rovnou si vytvořte rezervaci,“ vzkazuje Jiří Hloch.

Národní dům navíc nabízí rozšířený vinný lístek o tuzemská i zahraniční vína, zvětšení vinného archivu pro nové exkluzivní členy, nový rezervační systém, díky kterému si můžete zarezervovat stůl na večeři on-line.

Zahrádka Národního domu se otevře ve čtvrtek!

ilustrační foto ber

Po rekonstrukci se ve čtvrtek otevře brána zahrady prostějovského Národního domu. Zahrada má novou tvář i stromy.

Podle zastupitele Aleše Matyáška byly v zahrádce vykáceny stromy. "Stromy byly v havarijním stavu, a tak byly vykáceny. Nahradily je jiné dva, u kterých je zavedena závlaha, takže se mají k světu," odpověděl vedoucí odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Antonín Zajíček.

Zajdete se podívat a posedět? (ber)