otevření

Prostějované, pozor! McDonald’s otevřel!

Foto ber, McDonald’s

Ve čtvrtek se poprvé otevřely dveře nové pobočky McDonald’s v Prostějově. Jde o první udržitelnější restauraci řetězce na Moravě, její k přírodě šetrnější provoz totiž zajišťují zelené technologie a energeticky úspornější spotřebiče i osvětlení. Restaurace poskytuje 65 pracovních míst a otevřená je každý den od 6:00 do 24:00 hodin. O službu McDelivery se stará rozvozová společnost Dáme Jídlo.

Slavnostního otevření se zúčastnila řada hostů, mimo jiné první náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová. Netajila se spokojeností: „Jsem ráda, že po letech je tato, Prostějovany často žádaná, provozovna otevřena." Na zahájení byl přítomen také starosta Držovic Jaroslav Studený, na jehož katastru se nový McDonald’s nachází.

McDonald's otvírá 16. února!

Ilustrační foto https://www.mcdonalds.cz/

Prostějov se dočkal. Již 16. února otevře svým zákazníkům dveře nová restaurace McDonald's. Najdete ji v Konečné ulici, která spadá pod Držovice.

Už v roce 2013 se řetězec z McDonald’s ČR zabýval myšlenkou otevřít svou provozovnu v Prostějově.  „Společnost McDonald’s v současné době vyhodnocuje v Prostějově několik možností na výstavbu restaurace. Předpokládáme, že ve střednědobém horizontu otevřeme restauraci typu McDrive včetně McCafé, dětského hřiště, venkovní terasy a rozšíříme tak dostupnost našich restaurací v tomto regionu," uvedla v roce 2013 pro PVNovinky tehdejší tisková mluvčí řetězce Drahomíra Jiráková. 

Severní obchvat bude otevřen. Už ve středu!

ilustrační foto MMR

Severní obchvat Prostějova bude otevřen do plného provozu 24.11.2021. Stavba byla zahájena v srpnu 2019, dokončena měla být na jaře roku 2022. Termín realizace se podařilo zkrátit o pět měsíců.

Severní obchvat, který buduje Olomoucký kraj, umožní motoristům vyhnout se přetíženému centru města a bude mít pokračování. Už nyní město Prostějov spolu s Krajským úřadem Olomouckého kraje pracuje na přípravě Severozápadního kvadrantu. Ten povede od Kostelecké ulice až k obci Mostkovice. (ber)

Prodejna Action otevírá ve čtvrtek. V Držovicích!

Foto ber

Action, mezinárodní diskontní řetězec s nepotravinovým zbožím, otevře ve čtvrtek svou prodejnu v Držovicích.   Action byl založen roku 1993 v Nizozemsku a působí kromě domovské země a České republiky v Belgii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Polsku a ve Francii.

Action nabízí širokou škálu více než 6 000 produktů, přičemž přinejmenším 1 500 z nich stojí méně než 25 Kč. Dvě třetiny sortimentu Action se neustále mění, přičemž každý týden je v prodejnách představeno 150 nových položek. Nabídka tvořená produkcí 350 známých a 70 privátních značek sestává ze 14 kategorií: dekorace, DIY, hračky a zábava, papírnictví a hobby, multimédia, domácnost, zahrada a outdoor, praní a čištění, jídlo a pití, osobní péče, domácí mazlíčci, sport, oblečení a textilie.

Tip na sobotu. Otevření naučné stezky Světluška ve Ptení

ilustrační foto

Spolek Ptení beze slibů zve na slavnostní otevření naučné stezky. Světluška se poprvé představí veřejnosti v sobotu 11. září ve 14 hodin.

Návštěvníky čeká bohatý program po celou rodinu, jehož součástí bude i promítání filmu Ptenský zámek od minulosti do současnosti. (red)

Nová zdravotnická škola v Přerově se připravuje na otevření

foto Olomoucký kraj

Po letních prázdninách začne v Přerově fungovat nová vyšší odborná zdravotnická škola. Ta už také přijímá přihlášky ke studiu. Zájemci se mohou hlásit do 31. května.

„Kvalitní personál je pro rozvoj zdravotnictví v kraji naprosto zásadní. Proto jsem rád, že se projekt zdravotnické školy v Přerově podařilo dotáhnout do finále a má krajskou podporu,“ uvedl Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Aquapark i koupaliště otevřou koncem května

Ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informoval jednatel Domovní správ Prostějov Vladimír Průša, aquapark i koupaliště ve Vrahovicích otevřou, pokud to počasí dovolí, v pátek 28. května.

Novinkou v aquaparku jsou nové turnikety, které přišly na 300 tisíc korun. „Díky nim bude umožněn on-line nákup vstupenek. Nebude nutné je tisknout, pouze stáhnout do mobilního telefonu,“ vysvětlil Průša.

V současné době probíhají na obou místech přípravy na sezónu. „Bazény jsou vypuštěny a probíhá jejich čištění, věnujeme se údržbě zeleně, mytí dlažeb a přípravám technologií,“ dodal jednatel s tím, že ve Vrahovicích je zprovozňována studna. Tu bude možné využívat k napouštění a dopouštění bazénu. (ber)

Muzeum v Prostějově se chystá na otevření. Nabídne i fotografa Saudka

ilustrační foto Muzeum a galerie Prostějov

Muzeum a galerie v Prostějově bedlivě sleduje vládní kroky a nařízení. V pondělí 3. května by se mohla některá muzea a galerie veřejnosti opět otevřít, avšak jen v regionech s dobrou epidemiologickou situací. „V Olomouckém kraji zatím bohužel čísla příliš příznivá nejsou. Proto se otevření Muzea a galerie v Prostějově, hvězdárny a Červeného domku Petra Bezruče v Kostelci na Hané nejméně o týden posune,“ sdělil Václav Horák, statutární zástupce Muzea a galerie v Prostějově.

Muzeum návštěvníkům nabídne nově instalovanou autorskou výstavu nazvanou Flóra a fauna z našich depozitářů. „Jde o téma, které je v našich sbírkách v různých podobách hojně zastoupené, a na výstavě jsou předměty, které nesou rostlinné nebo živočišné motivy. Protože některé exponáty jsou zcela nové nebo jsme ještě neměli příležitost je vystavit a byla by škoda se o ně nepodělit, rozhodli jsme se je zpřístupnit touto formou,“ prozradil Horák.

Saudek i koncerty

Na Prostějovsku je návrat dětí do škol v ohrožení

Ilustrační foto pixabay.com

Vláda ve čtvrtek zveřejnila plán na otevření škol. Prostějovska by se ale zatím návrat dětí do škol týkat nemusel. 

Ministr školství totiž plánuje otevřít školy od 12. dubna jen v okresech, kde není nejhorší epidemiologická situace. Měřítkem by měl být index nakažlivosti R. Otvírat by se školy neměly tam, kde je hodnota tohoto indexu vyšší než 1,0.

Podle serveru novinky.cz, ale patří Prostějovsko mezi pětici okresů, kde by se aktuálně školy podle tohoto měřítka otevřít nemohly. Náš okres má dokonce nyní číslo R vůbec nejvyšší ze všech okresů České republiky, protože zde nyní jeho hodnota dosahuje 1,16.

Děti by se do škol a školek mohly vrátit 12. dubna

Ilustrační foto pixabay.com

Do škol a školek by se měly děti podle plánu ministerstev školství a zdravotnictví začít vracet 12. dubna. Příští týden to ale ještě musí potvrdit vláda.

Od 12. dubna by se do škol měly vrátit děti z prvního stupně základních škol a předškoláci. Až po Velikonocích ale bude jasné, jestli se školy otevřou ve všech okresech, protože vláda počítá s tím, že školy budou nadále zavřené v okresech, kde index nakažlivosti R překročí hodnotu 1,0. Problém by to mohl být i na Prostějovsku.