otevření

Vrahovické koupaliště zahájilo provoz!

ilustrační foto ber

Od pátku 7. června otevřela Domovní správa Prostějov koupaliště ve Vrahovicích. V případě příznivého počasí ho můžete navštívit od pondělí do neděle v době od 10 do 19 hodin.

„Aquapark prozatím zůstává z technických důvodů uzavřený. Předpokládané otevření, v případě příznivého počasí, v konci příštího týdne,“ doplnil jednatel DS Vladimír Průša. (red)

Do Prostějova přichází Sinsay! Otevře už v pátek!

ilustrační foto

V pátek 17. května bude ve Zlaté Bráně Prostějov slavnostně otevřena prodejna SINSAY. Stane se tak v čase od 13 do 17 hodin, čeká vás prosecco a DJ po celý den! Prvních 50 zákazníků získá poukaz v hodnotě 100 Kč na příští nákup.

Sinsay patří, stejně jako další módní značky Reserved, Cropp, House a Mohito, módní společnosti LPP. Ta se chlubí více než třicetiletou zkušeností v oděvním průmyslu.

Produkty LPP jsou dostupné v téměř čtyřiceti zemích v Evropě, Africe a Asii. Síť prodejen tvoří víc než osmnáct set poboček, které zaměstnávají přes dvacet jedna tisíc lidí.

V České republice, kde má LPP síť více jak sto prodejen a zaměstnává bezmála tisícovku lidí, působí přes dvě desetiletí. (ber)

Ve Zlaté Bráně se otevře Kulíškov!

Foto plakát

Ve Zlaté Bráně se ve středu 15. května otevře nová dětská herna Kulíškov.

„Přijďte s dětmi v době od 15 do 17 hodin. Čeká na ně spousta zábavy a třpytivé tetování zdarma,“ zvou pořadatelé. (red)

Bělecký Mlýn představil svou novou podobu. A přidal speciality z vlastního chovu

Foto ber

Dlouhodobé plány na rekonstrukci restauračních prostor Běleckého Mlýna realizovali v posledních týdnech manželé Benýškovi. Zbrusu nové prostředí poprvé veřejnosti představili v sobotu 16. února a k designově vyváženému a útulnému interiéru přidali i speciality v podobě hovězích lahůdek. O původu trhané hovězí plece, pomalu taženého hovězího či hovězího jazyka, nabízeného na topince, ví vše. Pochází totiž z jejich vlastního chovu plemene angus aberdeen.

Příjemné teplo v restauraci zajištují stylová kachlová kamna, která dokreslují celý styl nového interiéru. Vládne v něm stejně stylová keramika, na kterou je patřičně pyšná paní majitelka, a také nepřehlédnutelné lovecké trofeje, včetně originálního lustru z paroží. Cechu Hubertovu totiž pro změnu hoví její muž. 

V pondělí znovu otevírá Divadelní restaurace Národního domu!

Foto plakát

Po vánoční pauze otvírá v pondělí 8. ledna Divadelní restaurace. Ředitelka Karin Konzbulová zve na vyladěné polední menu. Pro rok 2024 ohlásila plánované otevření secesní kavárny s kávou z lokální pražírny.

Otevírací doba restaurace bude od pondělí do pátku od 10,30 do 20 hodin, sobota je vyhrzen objednaným akcím a v neděli je zavřeno.

„Pokud u nás zvažujete uspořádání oslavy narozenin, svatby nebo jakékoli jiné výjimečné události, doporučujeme se ozvat co nejdříve. Termíny se nám rychle plní,“ dodala Konzbulová. (ber)

OBRAZEM: Mobilní kluziště na náměstí bude až do konce ledna!

Foto ber

Více než dva měsíce bude letos v zimě k dispozici zájemcům mobilní kluziště v centru města. Slavnostně otevřeno bylo v pátek odpoledne, bruslit se na něm bude až do 28. ledna. Kluziště je otevřeno denně od 9 do 21 hodin, 24. a 31. prosince od 9 do 16 hodin.

Slavnostního zahájení se ujali opět mladé krasobruslařské naděje z prostějovského oddílu Kraso-bruslení, jejichž úžasné vystoupení ocenili potleskem nejen diváci, ale i členové vedení města. 

 "Věřím, že se mobilní kluziště bude opět těšit tak velkému zájmu veřejnosti, jako v předchozích letech. I letos se můžete těšit nejen na bruslení, ale i doprovodné kulturně – sportovní akce jako turnaje v curlingu a podobně,“ je přesvědčena 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Olomoucký SPoint otevřel bránu do světa sociálního podnikání

Foto Olomoucký kraj

V Olomouci vzniklo nové kontaktní místo pro všechny, kdo se zajímají o sociální podnikání, takzvaný SPoint. Nabízí bezplatné poradenství k rozjezdu a fungování sociálních podniků, vzdělávací a školící aktivity, možnost sdílení zkušeností, ale pomůže také s propagací a financováním firem. Za Olomoucký kraj se slavnostního otevření zúčastnili Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana pro sociální oblast a Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje.

„Sociální podnikání velmi podporuji. Líbí se mi především potenciál sociálních firem vytvářet pracovní místa pro osoby se zdravotním, kulturním či sociálním znevýhodněním,“ uvedl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí.

SPointů je nyní v Česku šest, z toho dva na Moravě – k ostravskému nyní přibyl ten olomoucký. Nachází se v ulici Kosmonautů v budově České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Jeho partnery jsou Olomoucký kraj, Univerzita Palackého v Olomouci a Caritas – Vyšší odborná škola sociální.

Discgolfové hřiště v Kolářových sadech bude otevřeno v úterý

ilustrační foto

Letošní první dokončenou realizací participativního rozpočtu z roku 2022 je právě dokončené discgolfové hřiště v Kolářových sadech. Jeho provoz bude oficiálně zahájen v úterý 27. září 2023.

„Připraven bude například výukový program pro žáky ZŠ Železného, který začne v 9:30 hodin. V 10:30 proběhne samotné slavnostní oficiální otevření hřiště a poté bude následovat druhý blok výukového programu pro žáky ZŠ Železného. Od 13:00 do 16:00 bude na místě stánek, kde budou organizátoři učit zájemce discgolf, budou půjčovat a případně i prodávat disky. Zároveň bude mít každý možnost vyzvednout si skórkartu a odehrát dvě kola průběžného turnaje s tím, že vyhlášení proběhne online po zadání všech výsledků,“ říká náměstek pro oblast školství Miloš Sklenka. (red)

Nepřízeň počasí otevřela lázně

Foto Domovní správa Prostějov

Dlouhotrvající deště a chladné počasí k návštěvě venkovních koupališť nelákají. Domovní správa Prostějov se proto rozhodla otevřít lázně.

„Plavání pro veřejnost je od 8. srpna do 31. srpna možné od úterý do neděle v době od 10 do 18 hodin,“ potvrdil informaci jednatel Domovní správy Vladimír Průša. V případě otevření Aquaparku může být provozní doba upravena. (ber)

Zahrádka Národního domu je otevřena!

ilustrační foto Národní dům Prostějov

V pondělí 17. července byla znovu otevřena zahrádka prostějovského Národního domu.

Otevření zahrádky secesní památky si nenechali ujít členové vedení města. Otevřeno bude (zatím) ve všední dny od 10 do 18 hodin. „Už tento pátek se můžete těšit na podvečerní grilování,“ přidala pozvání ředitelka ND Karin Konzbulová. (red)