sport

Dobrá zpráva pro obce. Hejtmanství přispěje na rekonstrukci sportovních zařízení

ilustrační foto

I v této ekonomicky nelehké době vyčlenil Olomoucký kraj letos na podporu rekonstrukcí sportovních zařízení v obcích na území regionu více než 29 miliónů korun. Peníze z dotačního programu mohou žadatelé využít například na obnovu tělovýchovných areálů, a to včetně rehabilitačních a regeneračních prostor.

„Tímto programem cílíme na zkvalitnění podmínek pro sportovní činnost v obcích a městech Olomouckého kraje. Jde nám především o to, aby lidé měli možnost sportovat v odpovídajícím zázemí,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sportu Michal Zácha.

Příjem žádostí odstartuje v závěru března a potrvá zhruba do poloviny dubna. Minimální výše dotace na jednu akci činí 100 000 korun, maximální pak jeden milión. Podmínky dotačního programu najdou zájemci na webu Olomouckého kraje. V době příjmu žádostí bude k dispozici HOT-LINE podpora. (Zdroj olkraj.cz)

Kdy vyrazit bruslit na rybník a neskončit pod ledem. Poradíme

Foto ber

I když současná kovidová situace uzavřela zimní stadiony, v Prostějově se bruslí. Třeba na rybníku v Drozdovicích.  Pokud ale nechcete spojit bruslení s nedobrovolným otužileckým koupáním, je záhodno dodržet pár pravidel.

Než se vydáte na led, mějte na paměti, že předtím by se měla teplota minimálně 5 dní vytrvale pohybovat pod –5°C.

I prostorově rozměrnějšího dospělce udrží led tlustý jen pár centimetrů, vy na něj ale s bruslemi naskočte nejdřív při 18centimetrové tloušťce (takový led už udrží i jedoucí osobní auto). Pokud se ale zeptáte hasičů, ti doporučí led silný nejméně 25 cm.

Nikdy nebruslete k místům s rozmrazovačem nebo s přítokem do rybníka či ke stavidlům. Na ledové ploše vidíte praskliny? Rovnou se otočte a běžte radši do kina.

Město v příštím roce opět dotačně podpoří sport v Prostějově

Ilustrační foto Sokol 1 Pv

Zastupitelé budou rozhodovat o poskytnutí dotací příjemcům v Programu na podporu sportovní činnosti v roce 2021 z rozpočtu statutárního města Prostějova v dotačním titulu 1 „Podpora přípravy dětí a mládeže na vrcholový sport“ a také v titulu 2 „Podpora činnosti sportovních klubů na profesionální úrovni“.

Zastupitelé v září tohoto roku schválili – Program na podporu sportovní činnosti v roce 2021 z rozpočtu statutárního města Prostějova s vyhlášenými dotačními tituly:

- dotační titul 1 „Podpora přípravy dětí a mládeže na vrcholový sport“

- dotační titul 2 „Podpora činnosti sportovních klubů na profesionální úrovni“

- dotační titul 3 „Podpora celoroční sportovní činnosti s doložením finanční spoluúčasti žadatele“

- dotační titul 4 „Podpora celoroční sportovní činnosti bez doložení finanční spoluúčasti žadatele“

Do sportu ve městě půjdou další dotační peníze

ilustrační foto zastupitelstvo

Zastupitelé budou rozhodovat o kladném stanovisku radních, poskytnout dotace jednorázovým sportovním akcím v druhém kole.

„Zastupitelstvo města Prostějova před časem schválilo dotační program - Program na podporu jednorázových sportovních akcí v roce 2020 z rozpočtu statutárního města Prostějova s vyhlášenými dotačními tituly. Titul číslo 1 je Podpora jednorázových sportovních akcí se spoluúčastí žadatele a titul číslo 2 je podobný a to Podpora jednorázových sportovních akcí bez doložení finanční spoluúčasti žadatele,“ uvedl primátor Prostějova František Jura s tím, že část prostředků již byla vyčerpána v kole prvním.

Manželé Ševčíkovi děkují městu za podporu syna

Foto Tomáš Ševčík

Nedávno jsme zveřejnilli poděkování několika rodičů za finanční podporu jejich synů, kteří se věnují hokeji. K poděkování se přidávají i manželé Ševčíkovi.

"Vzhledem k situaci, která nastala v minulém roce v klubu LHK Jestřábi Prostějov - mládež, nemohl náš syn Tomáš Ševčík, hráč kategorie staršího dorostu, dále reprezentovat město v ledním hokeji. Protože nechtěl se svým oblíbeným sportem skončit, začal od srpna 2017 hostovat a hrát za HK Kroměříž. Tímto nám vznikly nemalé finanční náklady. Na základě podané oficiální Žádosti o poskytnutí dotace nám byla v roce 2017 Statutárním městem Prostějovem schválena a poskytnuta finanční podpora.

Zastupitelé přiklepli dotace na jednorázové sportovní akce

ilustrační foto

Na posledním zasedání odsouhlasili prostějovští zastupitelé dotace na jednorázové sportovní akce. Finanční prostředky obdrží osm subjektů.

AT Production s. r. o., Úvoz 507/4, Brno dostane padesát tisíc natřicet tisíc na uspořádání závodu Velká cena města Prostějova na 110 m překážek, 250 tisíc dostane ČESKÁ PARAŠUTISTICKÁ ASOCIACE z. s na  organizaci Mistrovství světa ve wingsuit 2018 a padesát tisíc na realizaci projektu mezinárodní meeting PARA a MČR.

Hejtmanství rozdělilo mezi sportovce milióny korun. Dostalo se i na Prostějovsko

ilustrační foto znak

Zástupci více než tří desítek sportovních klubů se ve středu 24. ledna sešli v hotelu Flora v Olomouci, kam přišli podepsat smlouvy o finanční podpoře, kterou jim pro letošek udělil Olomoucký kraj. Do sportu půjde téměř třiapadesát miliónů korun.

Mezi největší příjemce krajské podpory patří 1.SK Prostějov (1 milion), LHK Jestřábi A tým (1,3 milionu), Prostějovský volejbal (1,7 milionu), SK Prostějov 1913 (410 tisíc), Prostějov C 1885 (400 tisíc). Finanční podporu kraj přidělil na Prostějovsku 65 organizacím v celkové výši 12 660 000 korun.  

Kraj rozdělil mezi sportovce dvaačtyřicet milionů

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Celkem tři sta jedenácti žádostem o finanční prostředky z dotačního titulu Podpora celoroční sportovní činnosti vyhověl v letošním roce Olomoucký kraj. Mezi žadatele rozdělil 42 320 000 korun.

Téměř dvaatřiceti miliony region podpořil 27 sportovních organizací, které se ucházely o dotaci vyšší než dvě stě tisíc korun. Mezi zbývající žadatele pak putuje zhruba devět milionů.

„Oblast sportu patří k těm, které Olomoucký kraj podporuje od svého vzniku. Důležití jsou pro nás nejen dospělí sportovci, ale také mládež a děti. Jejich aktivity budou proto letos poprvé podpořeny v samostatném dotačním programu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Zemřel osmnáctiletý mladík. Při jízdě na bobech

ilustrační foto Horská služba ČR

Jízda na bobech na uzavřené sjezdovce se stala v úterý ve večerních hodinách osudnou osmnáctiletému chlapci v Malé Morávce. Po nárazu do sněžného děla utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Mladík boboval na sjezdové trati v lyžařském areálu Kopřivná, i když trať byla mimo provoz. „Kromě toho na ní byla v provozu zasněžovací zařízení. K nehodě došlo krátce před tři čtvrtě na deset večer a nás kontaktovali pracovníci skiareálu,“ uvedl Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Podle všeho mladík nezvládl prudkou jízdu na zledovatělém technickém sněhu a v plné rychlosti narazil do sněžného děla. Tím utrpěl těžké poranění hlavy.

V Kolářových sadech to dnes opravdu žije!

Foto PvNovinky.cz

 

Na obloze sice dnes občas převládají mráčky, ale i tak to Prostějovany láká ven. Dobře to je poznat například v Kolářových sadech, kde to dnes opravdu žije.

V permanenci není jen obvyklá dráha pro in-line bruslaře, ale také obě hřiště, jak to pro malé děti, tak to pro seniory. Zasportovat si ovšem přišli i další Prostějované. Na ploše před hvězdárnou lítá talíř zvaný frisbee, ale své nástroje zde také rozbalili také členové sportovní skupiny Workout Prostějov, která se zabývá posilováním vlastní tíhou těla. Na místo si přivezli vlasrní hrazdu a bradla. Kdo by se chtěl podívat na jejich silové umění, najde je opravdu jedoduše, protože si ke cvičení do Kolářových sadů přivezli také ozvučení a k výkonům je pozvbuzuje dynamická hudba.