volejbal

Prostějovské volejbalistky slaví stříbro!

Foto VK Prostějov

Tři nula na sety skončil včerejší zápas o titul vítěze UNIQA extraligy ČR 2018/19 pro VK Olomouc. Olomoucké volejbalistky neponechaly nic náhodě a zápas číslo tři ve finálové sérii změnily ve svou spanilou jízdu za vytouženým mistrovským titulem. Získaly ho po třiadvaceti letech. 

Prostějovské volejbalistky, které titul držely deset let, se už nezmohly na větší odpor. Podlehly hladce ve třech setech a trochu smutně převzaly stříbrné medaile. I druhé místo z nejvyšší tuzemské soutěže je však po natolik těžké sezóně výrazným úspěchem! Gratulujeme! (red)

 

Prostějovské volejbalistky jsou mistryněmi. Po desáté!

Foto VK Prostějov

Prostějovské volejbalistky dokázaly jako první tým v českých i československých volejbalových dějinách vyhrát deset titulů v řadě. Ten poslední vybojovaly ve třetím finálovém utkání s Olomoucí v sobotu 28. dubna. 

„Máme za sebou hrozně těžký zápas, určitě nejnáročnější v celé sérii. Vstoupili jsme do něj špatně především vinou podání a Olomouc chytila svou šanci, úspěšně pokračovala v úporné obraně. Využívala našich hrubek, kterých jsme v úvodní a třetí sadě nasekali extrémně moc. Potom jsme museli jít až na krev, abychom nepříznivý stav 1:2 otočili, což se podařilo zlepšením všech činností v čele s útokem, v němž jsme soupeře v každém vzájemném souboji trochu převyšovali.

Město opět podpoří volejbalistky

ilustrační foto volejbal-ostrava.cz

 

Veřejnou finanční podporu přiklepla rada města Prostějova Volejbalovém klubu  Prostějov. Místo požadovaného půl milionu je to ale pouze 300 tisíc.

"Jsou to finanční prostředky, které budou použity na náklady spojené s účastí klubu v nejprestižnější evropské volejbalové soutěži Champions League," uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že se jedná mimo jiné o ubytování, dopravu a víza. (red)

Prostějovské volejbalistky předaly hejtmanovi dres

Foto Olomoucký kraj

 

Hejtman Jiří Rozbořil se setkal se třemi volejbalistkami a trenérem Miroslavem Čadou z VK Agel Prostějov. „Chtěl jsem jim pogratulovat k úspěchům a výborným výsledkům. Do dalších sportovních klání jim přeji co nejvíce vítězných zápasů,“ uvedl Rozbořil.

Hejtman přivítal Barboru Gambovou, Andreu Kossányiovou a Michaelu Zatloukalovou, které mu přinesly podepsaný dres. Při setkání se podepsaly také na volejbalový míč. Prostějovské volejbalistky drží žebříček extraligy. Již šestkrát po sobě se staly mistryněmi republiky a sedmkrát po sobě vyhrály Český pohár. Od listopadu 2014 do února 2015 budou hrát Evropskou ligu mistryň. (red)

Agelky chtějí doma rozdrtit favorita z Cannes!

ilustrační foto VK Agel

 

RC Cannes doufají v něco úplně jiného. Volejbalistky VK AGEL Prostějov přivítají renomované mistryně Francie  RC Cannes ve středu 30. října v hale Sportcentra DDM. Přijďte je podpořit!

„Cannes určitě patří mezi silnější týmy Ligy mistryň. Tahounkami mnohonásobných šampiónek Francie jsou nejlepší bulharská volejbalistka Eva Yaneva, italská hvězda Nadia Centoni či dvě vynikající Srbky Ana Antonijevič s Milenou Rašič. A jakmile se zranila francouzská jednička na bloku Victoria Ravva, klub okamžitě angažoval Corinu Ssuschke,“ řekl hlavní trenér Miroslav Čada.

Prostějov Volleyball Cup 2013 vyhrály Němky, Agelky skončily druhé

ilustrační foto VK Agel

 

Ve středu a ve čtvrtek byla palubovka Sportcentra dějištěm prvního ročníku mezinárodního volejbalového turnaje. Zúčastnila se ho čtyři družstva včetně našich pořádajících Agelek. Palmu vítězství si odnesly německé vicemistryně, naše volejbalistky zůstaly po těsně ztraceném dramatu druhé.

Finálová bitva se protáhla přes dvě hodiny na pět výživných setů a naše ženy nakonec těsně podlehly Drážďanům, které spontánně oslavily vydřené vítězství i celkový triumf v dvoudenním klání vysoké evropské úrovně. Trochu smutné Agelky braly stříbro, třetí místo obsadil rakouský Schwechat díky zdolání srbského Bělehradu v duelu o bronz.

 

Prestižní volejbalový turnaj začíná už teď!

ilustrační foto internet

 

Pětinásobné mistryně české extraligy, volejbalistky VK Agel Prostějov pořádají ve středu a ve čtvrtek první ročník mezinárodního turnaje Prostějov Volleyball Cup 2013. Do města dorazily hned tři celky světové úrovně, Bělehrad, Drážďany a Schwechat. Klání vypukne ve středu v deset hodin utkáním mezi ńašimi volejbalistkami a rakouským Schwechatem v hale Sportcentra DDM.

Špičkové dvoudenní klání absolvují čtyři kvalitní kluby ze čtyř různých států Evropy. Jde o tři jasně vládnoucí hegemony svých zemí (Crvena Zvezda Bělehrad ze Srbska, SVS Post Schwechat z Rakouska, VK AGEL Prostějov z Česka) a momentálně druhý nejlepší tým bundesligy (SC Drážďany z Německa).

Volejbalisté se museli porvat především s horkem

ilustrační foto

V sobotu 3. srpna se v areálu DTJ v Koupelkách konal druhý ročník volejbalového turnaje smíšených družstev BONNIE BADEN CUP 2013, jejímž pořadatekem byla Hospůdka Sali společně s týmem Tučňáků.

Turnaje se zúčastnila patnáctka týmů, která se mimo soupeřů potýkala také s neméně náročným horkým letním dnem. Po skvělých výkonech a na pokraji vyčerpání nakonec vyhrál tým Last Strike, následovaný druhým týmem Třesky Plesky a třetími Raškovicemi.

Za text i fotky děkujeme Jaroslavu Vysloužilovi. Jsme rádi, že Pvnovinky jsou opravdu vaše a že do nich přispíváte. Děkujeme.(red)

Agelky vyhrály i na Olympu a slaví titul!

Agelky slaví pátý extraligový titul v řadě. Po výhře tři nula na hřišti Olympu získaly rozhodující třetí bod a oslavy mohly propuknout naplno (ilustrační foto)

Volejbalistky Agelu Prostějov mají svůj pátý titul v řadě. Rozhodlo o tom třetí finálové utkání na půdě Olympu Praha, které svěřenkyně Miroslava Čady vyhrály tři nula a stejným poměrem ovládly i celou sérii.

Úvod první sady vyšel lépe domácím, které vedly o tři až čtyři body. Prostějov však postupně začal utkání otáčet, získal vedení až 11:15 a od té chvíle, s výjimkou snížení na 16:18 měli utkání pevně v moci. Nakonec první sady ovládly 20:25, a to především kvůli častým chybám domácích. Nejlépe bodujícími na prostějovské straně byly Soaresová, Kossányiová a Hrončeková se čtyřmi body.

FOTO Agel v bitvě znovu udolal Olymp a je krok od titulu

Agelky to dnes měly proti Olympu těžké, nakonec ho ale ve více jak dvouhodinové bitvě udolaly a mohly se radovat z vítězství.

Ale byl to boj! Volejbalistky Agelu Prostějov svedly v neděli v podvečer pravou volejbalovou bitvu ve finále UNIQA extraligy proti Olympu Praha a vyhrály až v pátém setu 15:9.

Úvodní sada začala pro domácí dobře. Postupně nabyli vedení 10:6 a zdálo se, že by utkání mohlo mít poklidný průběh podobně jako včera. Pražanky se sice držely do stavu 14:13, pak však při podání de Assiss utekli domácí na 19:13 a set nakonec dotáhly do vítězného konce 25:19.