Obrazem

OBRAZEM: Velikonoce se blíží

Foto čtenář

Stává se krásným zvykem, že svá obydlí zdobíme podle příslušného ročního období.

Připomínáme si Dušičky, Vánoce a nezapomínáme ani na Velikonoce.  Stejně, jako majitelé rekreačních chat na Záhoří. Pohled na vyfešákované zajíce či do daleka svítící kraslice potěší nejedno kolemjdoucí oko. (ber)

OBRAZEM: Je jaro. A my uklízíme

Foto ber

O víkendu jsem se vydala na procházku do polí. Zvolila jsem trasu z Krasic k silnici do Seloutek. A nestačila se divit.

Je jaro, a tak si mnozí z nás uklízí či rekonstruují své příbytky.  Oč pilnější jsme při práci na svém, o to línější jsme při odstraňování následků své činnosti. Proč bychom mířili na některý ze sběrných dvorů, když můžeme zajet na polní cestu. A tak ji lemuje stavební suť, rozbité kachličky, role térové lepenky. Posedět si můžeme i na toaletě.... Skvělá vizitka. (ber)

OBRAZEM: Náměstí stále žije

Foto ber

Až do 23. prosince můžete na prostějovském hlavním náměstí využít nabídky vánočního jarmarku. Najdete tam jak něco k zakousnutí či napití, tak možnost zakoupit vánoční dárky. A také můžete pozdravit Jirku.

Využít můžete i mobilní kluziště. V provozu je denně od 9 do 21 hodin. Výjimkou je 24. a 31. prosinec, kdy bude otevřeno v době od 9 do 16 hodin. Kluziště bude fungovat do 1. ledna 2023. (ber)

OBRAZEM: Keltská noc 2022 se vydařila, libují si pořadatelé

Foto KN z.s.

Mezinárodní hudební festival Keltská noc 2022 se v plumlovském kempu Žralok konala od 21. do 23. července.  Podle počtu a názoru návštěvníků se akce velmi vydařila. A naštěstí přálo i počasí.

„Hlavní vizí a posláním festivalu Keltská noc do budoucna je a bude – připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy právě prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje velkou část zemí Evropské unie. Chceme také ukázat, že právě náš region je významnou součástí této historie,“ vysvětlil Tomáš Somr, jeden z otců Keltské noci.

OBRAZEM: Kamélie a květinové vazby na zámku v Rájci

Foto ber

V uplynulých dnech jsme vás pozvali na tradiční výstavu kamélií, které se konala na zámku v Rájci nad Svitavou.

Dnes přinášíme několik fotografií, které zachycují atmosféru unikátního starého sídla doplněného nejen překrásnými kaméliemi, ale i jedinečnými vazbami, mapujícími život člověka od narození po úmrtí. 

Kamélií má zdejší zámek na 400 odrůd, které můžete vidět celoročně v zámeckém zahradnictví. Bohužel ale kvetou pouze z jara.   

Na květinové vazby byly použity stovky více i méně známých květin. Některé byly zvlášť přivezeny až z Ameriky. (ber)

OBRAZEM: Čubernice zmizela

Foto ber

Bývalé rekreační středisko OP a posléze motel Čubernice u Plumlovské přehrady je definitivně minulostí.

Před lety byla vyhledávanou lokalitou, dlouho čekala na svou další šanci. Tu už nikdy nedostane, tedy nikoli v původní podobě. (ber) 

OBRAZEM: Vánoční jízda ozářila Prostějov

Foto čtenář

Po roční pauze projela v sobotu večerním Prostějovem tradiční Vánoční jízda.

Mezi více jak stovkou osvětlených vozidel byl k vidění dokonce i traktor. „Jako pokaždé paráda a skvělý zážitek," připsal k fotografiím čtenář Kuba. (ber)

OBRAZEM: Albert v Plumlovské znovu otevřen!

Foto ber

Po několika týdnech trvající rekonstrukci se dnes zákazníkům znovu otevřela prodejna Albert v Plumlovské ulici v Prostějově.

Zákazníci oceňují širší nabídku v Tržnici u Alberta. Novinkou jsou uzavřené chladící boxy, které udrží potraviny déle čerstvé a šetří energií. V několika úsecích jsou elektronické cenovky, které přináší aktuální informace o daném produktu. Novinkou jsou i samoobslužné pokladny. „Oceňuji, že u vstupu rozdávají mapu. Uspořádání je hodně jiné než ve starém obchodě," svěřil se jeden ze zákazníků PvNovinkám. Neodpustil si ale i nespokojenou poznámku. „Výkup lahví je nyní na druhém konci prodejny.

OBRAZEM: Kvetoucí náměstí potěší oko

Foto ber

Kvetoucí prostějovské hlavní náměstí se odělo do pestré palety barev.

S potěšením na záplavu květů pohlíží nejeden návštěvník náměstí.... (ber)

OBRAZEM: Když jsme líní

Foto čtenář

Obyvatelé Prostějova stále nechápou, že sběrná místa s kontejnery jsou určena pro třídění odpadu. A mají svá pravidla.

Jak jinak si vysvětlit stabilní nepořádek, který zachytil fotoaparát čtenáře Mirka v Sokolské ulici. "Binec je zde pořád, i když technické služby to odvážejí dvakrát týdně. Hlavě spousta krabic, která pochází prokazatelně z firmy, sídlící nedaleko. Lidé sem pravidelně odkládají kde co, včetně nábytku a oblečení. Městská policie by to měla aspoň občas zkontrolovat," dodal.

Podnět zasíláme Městské policii Prostějov. (ber)