Obrazem

OBRAZEM: Albert v Plumlovské znovu otevřen!

Foto ber

Po několika týdnech trvající rekonstrukci se dnes zákazníkům znovu otevřela prodejna Albert v Plumlovské ulici v Prostějově.

Zákazníci oceňují širší nabídku v Tržnici u Alberta. Novinkou jsou uzavřené chladící boxy, které udrží potraviny déle čerstvé a šetří energií. V několika úsecích jsou elektronické cenovky, které přináší aktuální informace o daném produktu. Novinkou jsou i samoobslužné pokladny. „Oceňuji, že u vstupu rozdávají mapu. Uspořádání je hodně jiné než ve starém obchodě," svěřil se jeden ze zákazníků PvNovinkám. Neodpustil si ale i nespokojenou poznámku. „Výkup lahví je nyní na druhém konci prodejny.

OBRAZEM: Kvetoucí náměstí potěší oko

Foto ber

Kvetoucí prostějovské hlavní náměstí se odělo do pestré palety barev.

S potěšením na záplavu květů pohlíží nejeden návštěvník náměstí.... (ber)

OBRAZEM: Když jsme líní

Foto čtenář

Obyvatelé Prostějova stále nechápou, že sběrná místa s kontejnery jsou určena pro třídění odpadu. A mají svá pravidla.

Jak jinak si vysvětlit stabilní nepořádek, který zachytil fotoaparát čtenáře Mirka v Sokolské ulici. "Binec je zde pořád, i když technické služby to odvážejí dvakrát týdně. Hlavě spousta krabic, která pochází prokazatelně z firmy, sídlící nedaleko. Lidé sem pravidelně odkládají kde co, včetně nábytku a oblečení. Městská policie by to měla aspoň občas zkontrolovat," dodal.

Podnět zasíláme Městské policii Prostějov. (ber)

OBRAZEM: Cyklostezka na přehradě má most

Foto Petr Školař

Most pro cyklisty a pěší při ústí Hloučely u plumlovské přehrady má ocelovou konstrukci.

Stavbaři ji přivezli a usadili v pondělí 17. května. (ber)

OBRAZEM: Na Hloučelu chodíme. Dělat nepořádek

Foto ber

Nouzový stav, spojený s covidovou nákazou, uzavřel obchody, služby i sportoviště. A tak se vydáváme do přírody.

Ta z našich návštěv ale není nadšená. Necháváme za sebou mnoho stop v podobě nejrůznějšího nepořádku. Tak, jako v okolí Hloučely.  A nenechte se mýlit, viníky nejsou bezdomovci. Ti by se totiž určitě netahali s nákladem rumiska ze stavby, rozbitými kachličkami a podobně… (ber)

OBRAZEM: Hloučele jen taktak stačí koryto

foto red

Několikadenní silné deště se projevily i v obvykle mírné říčce Hloučele.

Například podchod pod Olomouckou ulicí je zatopen a vstup do něj zatarasen páskami městské policie. Silný tok je vidět na všech místech, kde Hloučela protéká Prostějovem.

OBRAZEM: Trh jen kvete

Foto ber

Pondělí, čtvrtek a sobota patří v Prostějově farmářským trhům. Po jejich znovuotevření se nabídka trhovců stále rozšiřuje.

Přísady, sadba rajčat, dýní, okurek, ale také nejrůznější druhy letniček, skalniček a dalších květin. Mezi tím první kedlubny a květáky. "Zrovna jsem si koupila hlávku květáku, stál 60 korun a je to opravdu kus. Včera jsem se v jednom prostějovském marketu zhrozila, za květák o málo větší než tenisový míček, chtěli 90 korun," pochlubila se jedna z nakupujících. 

Stejně příznivé jsou i ceny dalších výpěstků, petúnie koupíte od 10 korun,  pelargonie od 15 korun. (ber)