Obrazem

OBRAZEM: Krása starých aut

Foto ber

Máte rádi stará auta? Já tedy ano, obzvlášť ta, se kterými si jejich majitelé „vyhrají". Důkazem je tato Škoda Felicia. Tipovali byste, že je jí šedesát let? Navíc se podle SPZ jedná o jedno z prvních vozidel v Prostějově.

Škoda Felicia se vyráběla v letech 1959 až 1964. Bylo jich vyrobeno jenom 14852 kusů, většina z nich ale putovala za hranice. (ber)

 

 

OBRAZEM: Velikonoce na sídlišti

Foto ber

Keř plný kraslic, tlupa roztomilých ušáků a domečky z kraslic zdobí okolí vchodu jednoho z domů v sídlišti Svobody.

„Výzdobu tady mívají i na Vánoce. Moc krásný pohled," chválila zákoutí paní Zdenka. (ber)

OBRAZEM: Mobilní kluziště na náměstí bude až do konce ledna!

Foto ber

Více než dva měsíce bude letos v zimě k dispozici zájemcům mobilní kluziště v centru města. Slavnostně otevřeno bylo v pátek odpoledne, bruslit se na něm bude až do 28. ledna. Kluziště je otevřeno denně od 9 do 21 hodin, 24. a 31. prosince od 9 do 16 hodin.

Slavnostního zahájení se ujali opět mladé krasobruslařské naděje z prostějovského oddílu Kraso-bruslení, jejichž úžasné vystoupení ocenili potleskem nejen diváci, ale i členové vedení města. 

 "Věřím, že se mobilní kluziště bude opět těšit tak velkému zájmu veřejnosti, jako v předchozích letech. I letos se můžete těšit nejen na bruslení, ale i doprovodné kulturně – sportovní akce jako turnaje v curlingu a podobně,“ je přesvědčena 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

OBRAZEM: 4 Tenoři oslnili Prostějov

Foto Zdenek Vystavěl

4 Tenoři je seskupení sólistů českého hudebního divadla založené v roce 2017 producentem Janisem Sidovským. Dva držitelé ceny Thálie, pop – muzikálová legenda a sólista opery Národního divadla v Praze poprvé společně vystoupili na Proms Gala, kde zazpívali skladbu To je ta chvíle. Následovaly videoklipy Už z hor zní zvon a Mně sílu dáš, které dosud na YouTube zhlédlo více než 7 miliónů diváků. V roce 2020 u vydavatelství Supraphon nahráli debutové album, za které obdrželi Zlatou a Platinovou desku. Druhé album Láska prý vyšlo v říjnu 2022 a během dvou měsíců získalo ocenění Zlatá deska. Ve středu 18. října vystoupili v KaSCentru Prostějov, kam je pozvala Agentura Mamut.

4 Tenoři na koncertech vystupují s Unique Quartet a doprovodnými hudebníky. Příležitostně spolupracují také s Českým národním symfonickým orchestrem a s Filharmonií Bohuslava Martinů pod vedením dirigentů Marcella Roty nebo Leoše Svárovského. Nazpívali duety s Lucií Bílou, Helenou Vondráčkovou nebo Monikou Absolonovou.

OBRAZEM: Exota Olomouc představila 300 druhů ptáků

Foto Jan Potůček

Po tři dny patřilo Výstaviště Flora v Olomouci exotický ptákům. Těch chovatelé do hanácké metropole dovezli na čtyři tisíce.

Od pátku do neděle se na Floře konala mezinárodní výstava exotického a okrasného ptactva Exota. Znovu se exotičtí ptačí krasavci do Olomouce slétnou až za dva roky. (ber)

OBRAZEM: Na trhu to žije

Foto ber

Květiny všech druhů a barev, cukety, okurky, rajčata, brambory, česnek, kopr, ale také meruňky, borůvky či melouny. To je jen malý výběr z nabídky trhovců, které každé pondělí, čtvrtek a sobotu ráno najdete v prostějovské tržnici.

„Chodím sem minimálně jednou v týdnu, na čerstvou zeleninu si potrpíme celá rodina. A meloun, to je bonus pro vnoučata," smála se jedna ze zákaznic. 

Jiná dáma se netajila tím, že ráda podporuje zdejší farmáře. „Doba je těžká a oni si podporu zaslouží. Mám své „domácí" prodejce i tady na trhu, v podstatě se za ta léta už dobře známe. Vím, ke komu pro brambory, kdo má vynikající lilek nebo květák," doplnila. (ber)

OBRAZEM: Zámek Plumlov nabídl v sobotu trhy

Foto ber

V sobotu 15. července přivítal zámek Plumlov farmářské a řemeslnické trhy.

Své výrobky nabídla kozí farma, návštěvníci si mohli vybrat Šperky od Kleopatry, šité oděvy, kamínky a minerály, výrobky ze dřeva, kaktusy, koření, chilli omáčky a další. (ber)

OBRAZEM: Velikonoce se blíží

Foto čtenář

Stává se krásným zvykem, že svá obydlí zdobíme podle příslušného ročního období.

Připomínáme si Dušičky, Vánoce a nezapomínáme ani na Velikonoce.  Stejně, jako majitelé rekreačních chat na Záhoří. Pohled na vyfešákované zajíce či do daleka svítící kraslice potěší nejedno kolemjdoucí oko. (ber)

OBRAZEM: Je jaro. A my uklízíme

Foto ber

O víkendu jsem se vydala na procházku do polí. Zvolila jsem trasu z Krasic k silnici do Seloutek. A nestačila se divit.

Je jaro, a tak si mnozí z nás uklízí či rekonstruují své příbytky.  Oč pilnější jsme při práci na svém, o to línější jsme při odstraňování následků své činnosti. Proč bychom mířili na některý ze sběrných dvorů, když můžeme zajet na polní cestu. A tak ji lemuje stavební suť, rozbité kachličky, role térové lepenky. Posedět si můžeme i na toaletě.... Skvělá vizitka. (ber)

OBRAZEM: Náměstí stále žije

Foto ber

Až do 23. prosince můžete na prostějovském hlavním náměstí využít nabídky vánočního jarmarku. Najdete tam jak něco k zakousnutí či napití, tak možnost zakoupit vánoční dárky. A také můžete pozdravit Jirku.

Využít můžete i mobilní kluziště. V provozu je denně od 9 do 21 hodin. Výjimkou je 24. a 31. prosinec, kdy bude otevřeno v době od 9 do 16 hodin. Kluziště bude fungovat do 1. ledna 2023. (ber)