veterán

OBRAZEM: Krása starých aut

Foto ber

Máte rádi stará auta? Já tedy ano, obzvlášť ta, se kterými si jejich majitelé „vyhrají". Důkazem je tato Škoda Felicia. Tipovali byste, že je jí šedesát let? Navíc se podle SPZ jedná o jedno z prvních vozidel v Prostějově.

Škoda Felicia se vyráběla v letech 1959 až 1964. Bylo jich vyrobeno jenom 14852 kusů, většina z nich ale putovala za hranice. (ber)

 

 

Starý Prostějov. Wikovky

Foto archiv ber

Dnešní snímek pochází z roku 1932 a zachycuje tovární dvůr prostějovské firmy Wikov.

Seřazeny jsou tu vozy, které odjížděly na soutěž spolehlivosti Moravou. Všimněte si, jaký je vzhledový rozdíl mezi auty, která byla zkonstruována v průběhu pouhých 4 let. První je aerodynamický Wikov z roku 131, zvaný Kapka, poslední pak Wikov faeton 7/28 z oku 1928. Nádhera, viďte. (ber)

Vojenský veterán se v Malém Hradisku srazil s osobákem

Foto HZS Olomouckého kraje

V obci Malé Hradisko došlo k dopravní nehodě historického vojenského motocyklu se sidecarou a osobního vozu. Podle informací Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje při ní byly zraněny dvě osoby.

Na místě zasahovaly jednotky hasičů z HZS Prostějov a dobrovolných hasičů z JSDH Protivanov a Malé Hradisko. Jednotky hasičů spolupracovaly s Policií ČR, Leteckou záchranou službou a Zdravotnickou záchranou službou Olomouckého kraje při ošetřování a první pomoci účastníkům nehody. (ber)