auto

OBRAZEM: Krása starých aut

Foto ber

Máte rádi stará auta? Já tedy ano, obzvlášť ta, se kterými si jejich majitelé „vyhrají". Důkazem je tato Škoda Felicia. Tipovali byste, že je jí šedesát let? Navíc se podle SPZ jedná o jedno z prvních vozidel v Prostějově.

Škoda Felicia se vyráběla v letech 1959 až 1964. Bylo jich vyrobeno jenom 14852 kusů, většina z nich ale putovala za hranice. (ber)

 

 

Budeme na mapách! Po městě se prohánělo auto Google

Foto ber

Nezvyklou podívanou připravil v pátek dopoledne kameře redakčního auta řidič bílého Mercedesu. Vůz byl totiž vybaven nezvyklým přístrojem.

Až po prohlédnutí snímku jsme zjistili, že se jedná o auto společnosti Google. Jak jsme se vzápětí přesvědčili, vůz v rámci programu Street View snímkuje od dubna do října města, vesnice a zajímavá místa v Olomouckém kraji. 

Takže, pokud uvidíte vůz s kamerou na střeše, usmívejte se! (ber)

Žena přišla o kabelku. Zloděj ji vytáhl z auta

ilustrační foto Policie ČR

V úterý byla v marketu na ulici Okružní v Prostějově nakupovat starší žena. Na parkovišti měla vozidlo, do kterého naskládala nákup a šla odvést nákupní košík.

„Auto ale nechala odemčené a toho využil neznámý chmaták, který využil situace, otevřel dveře od auta, ze sedadla spolujezdce sebral kabelku a v mžiku utekl pryč. Poškozená už viděla jen záda prchajícího muže," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Poškozená přišla o osobní doklady, ale nejvíc jí bude zřejmě chybět inzulínové pero a měřič senzorů na glykémii. Škodu si vyčíslila na 1 000 Kč. "Událost šetříme jako přestupek proti majetku," dodala Zajícová. (red)

AKTUALIZUJEME: Další střet auta s vlakem

Foto Policie ČR

Ve středu 3. dubna krátce po poledni jel 80letý řidič s vozidlem Citroen Berlingo od Čelechovic na Hané směrem ke křižovatce se silnicí mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané.

Na železničním přejezdu, který se nachází před zmíněnou křižovatkou, se střetl s právě projíždějícím osobním vlakem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechové zkoušky u strojvedoucího i řidiče osobního automobilu měly negativní výsledek. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 150 tisíc korun.

„Kvůli nehodě byl provoz na trati přibližně na hodinu a půl zastaven. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření," doplnila policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

Další střet auta s vlakem. U Smržic

Foto Správa železnic

U Smržic došlo ve středu po poledni ke střetu osobního auta s vlakem. Na místo vyrazili drážní hasiči. Jednalo se o úsek Kostelec na Hané – Prostějov místní nádraží. Pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová doprava.

Kvůli střetu auta s osobním vlakem byl provoz na trati číslo 306 na zhruba 2 hodiny zastaven. Podle prvotních informací se nehoda obešla bez zranění. „Cestu vlaku zkřížilo auto na přejezdu,” uvedl mluvčí drážních hasičů Martin Kavka. Podle svědků nehodu způsobil řidič v seniorském věku, který vjel přímo pod vlak. (ber)

Lapka využil situace. Z auta ukradl kabelku

ilustrační foto Policie ČR

V neděli po 21:00 hodině se poškozený mladý muž nacházel na ulici Na Spojce v Prostějově, kde zaparkoval dodávkové vozidlo. Po určitou dobu neměl auto pod dohledem, ale větší chybou bylo otevřené okénko u řidiče a viditelně odložená kabelka na prostředním sedadle spolujezdce.

Toho využil neznámý chmaták, který kabelku vzal a rychle zmizel. V kabelce se nacházely dioptrické brýle v hodnotě 15 000 Kč, peněženka s osobními doklady, finanční hotovostí 200 Kč, platební kartou, řetízkem z bižuterie a zlatým prstýnkem v prozatím nezjištěné hodnotě. Škoda, která vznikla, byla prozatím vyčíslena na 17 200 Kč. „Po oznámení jsme případ zadokumentovali a prověřujeme ho pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Magistrát nechal odtáhnout další vrak

Foto Magistrát města Prostějova

Statutární město Prostějov, zastoupené Odborem správy a údržby majetku města, nechalo odtáhnout další autovrak. Tentokrát v areálu firmy PV – Recyklace ve Vrahovické ulici skončila modrá Fabie.

„Vozidla tovární značky Škoda Fabia, modré barvy, RZ: 1M6 8647, bylo odstraněno 24. ledna z pozemní komunikace na Družstevní ulici v Prostějově. Vůz bude odstaven a vydán provozovateli do uplynutí 3 měsíců ode dne doručení tohoto oznámení,“ vzkazuje Alexandra Klimková, vedoucí OSÚM.

Provozovatel musí prokázat své oprávnění k převzetí vozu (technický průkaz, platný občanský průkaz, popř. plnou moc) a předložit doklad o zaplacení nákladů na odtah (1 814 Kč) a odstavení vozu (1,50 Kč/den). (red)

Z ulic města zmizely autovraky. Hned tři

Foto Magistrát města Prostějova

Hned tři vozidla nechal prostějovský magistrát odtáhnout z ulic města. Majitelé dvou škodovek a Opelu Astra nereagovali na výzvy, a tak své vozy najdou na odstavném parkovišti v areálu firmy PV-Recyklace ve Vrahovické ulici. Za vyzvednutí ale budou muset zaplatit.

Ve středu 24. ledna bylo odstraněno z náměstí E. Husserla odstavené vozidlo Opel Astra, stříbrné barvy, RZ: 7M3 4738. Následně se tak stalo i s červenou Škodou Felicia RZ: 4M9 2148, odstavenou v Husově náměstí před domem or. č. 69 a stříbrnou Škodou Octavia, RZ: 3M1 2233, kterou majitel odstavil v Kotěrově ulici domem or. č. 4.

Audinu, zaparkovanou v Plumlovské, rozpáral vandal

Foto Policie ČR

V noci na sobotu 3. února neznámý pachatel poškodil dvě zaparkovaná vozidla v Plumlovské ulici v Prostějově. Jejich majitelé odhadli škodu přes půl milionu korun.

„Vandal nejprve poškodil a vnikl do obytného vozidla Fiat Bürstner. Za sebou zanechal škodu 65 tisíc korun. Pachatel rozbil na vozidle plastovou výplň okna, poškodil zámek dveří, poničil lino na podlaze a potrhal roletu. Navíc odcizil tyč s klikou na markýzu a montážní klíč. Pachatel v řádění pokračoval a tentokrát si vybral vozidlo Audi A6. Na něm téměř rozpáral dveře u řidiče. Z venku celé auto poškodil, poničil dveře, zrcátka, skla, lak na karoserii i kliky na dveřích, které odlámal. Provozovatel vozidla odhadl škodu na půl milionu korun," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Zabouchla si auto. A měla v něm dítě

ilustrační foto pixabay.com

Ve čtvrtek chvíli po osmé hodině ranní vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit oznámení, kde mělo dojít k uzamčení vozidla a uvnitř se má nacházet malé dítě. Do okrajové části města strážníci dorazili současně i s Hasičským záchranným sborem.

Na místě bylo zjištěno, že řidička si omylem zabouchla dveře a ve vozidle se nacházelo malé dítě. Hasiči automobil ženě otevřeli a dítě bylo předáno v naprostém pořádku mamince.

„Pokud se řidiči nebo spolujezdci stane, že se z jakéhokoliv důvodu auto zabouchne a uvnitř zůstane dítě či zvíře, a dotyčný nemůže sám během několika minut zajistit náhradní klíče od vozidla, neváhejte okamžitě zavolat na místo pomoc. Kontaktovat a požádat o záchranu můžete na kterékoliv tísňové lince," doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)