Vrahovická

Respektujme zákaz vjezdu, vyzývá náměstek Rozehnal

Foto ber

Od 22. března 2021 do 31. července 2021 je kvůli rekonstrukci uzavřena komunikace ve Vrahovické ulici v Prostějově. Kvůli stavebním pracím není možný vjezd, řidiči ale zákaz nerespektují.

Rekonstrukce Vrahovické ulice běží dle harmonogramu. Pokládka dešťové kanalizace je u konce, odstraněny jsou silniční obruby a přídlažba, most přes Romži je obnažován na základní desku,“ sdělil PvNovinkám náměstek primátora Prostějova Jiří Rozehnal.

Zároveň požádal jménem zhotovitele stavby všechny řidiče, aby respektovali zákaz vjezdu na staveniště. „Zabráníte tak poškození svých vozidel a vzniku újmy na zdraví,“ dodal.

Do Vrahovické se zakusují stroje

Ilustrační foto ber

V druhé polovině února začala rekonstrukce silnice II/150 ve Vrahovicích, tedy Vrahovické ulice. V těchto dnech zde probíhá oprava vpustí.

Jedná se o úsek od křižovatky Vrahovické s Tovární po křižovatku Vrahovické s Majakovského a Čs. armádního sboru. Tam je uzavřen jízdní pruh ve směru k Majakovského ulici, vždy v délce cca 20 metrů. Opravy by měly být dokončeny třetí týden v březnu.

Od 22. března do 31. července letošního roku by měla být tato část komunikace zcela uzavřena. Objízdná trasa bude vedena po komunikacích v ulici Průmyslová, Kralická a Čs. armádního sboru.

Rekonstrukce Vrahovické začne 15. února!

ilustrační foto

První etapa rekonstrukce silnice II/150 ve Vrahovické ulici v Prostějově začne 15. února. A stejně tak začnou komplikace pro motoristy.

Jedná se o úsek od křižovatky ul. Vrahovické s ul. Tovární (křižovatka bude průjezdná) po křižovatku ul. Vrahovické s ul. Majakovského a Čs. Armádního sboru. Rekonstrukce by měla trvat do 31.7.2021.

V termínu od 15. 2. 2021 do 21. 3. 2021 se bude uzavírat vždy úsek cca 20 m v  jednom pruhu kvůli opravě vpustí (vpravo ve směru k ul. Majakovského). Objízdná trasa není stavena.

Zloděj ukradl z firmy na Vrahovické vysokozdvižný vozík Desta

Ilustrační foto desta.cz

V dosud přesně nezjištěné době v období od pátku do pondělí se dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem vloupal do firemního areálu ve Vrahovické ulici v Prostějově a odcizil z něho vysokozdvižný vozík značky Desta.

Způsobenou škodu poškozená firma vyčíslila na 80 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vrahovická je průjezdná. Železniční vlečka odstraněna!

ilustrační foto

Od pondělí 8. června 2020 byl zcela omezen provoz na Vrahovické ulici v Prostějově. Důvodem byla oprava přejezdové konstrukce a železničního svršku a odstranění železniční vlečky. Oprava měla trvat do 22. 6. 2020, přejezd je ale od pátku opět otevřen. 

"Pracovníci si mákli, i když počasí jim nepřálo. Denně jezdím kolem, takže mohu jen chválit. Je fajn, že to stihli dřív, kolony po městě byly dost otravné," nechal se slyšet jeden z obyvatel Vrahovic. 

Motoristy potěší i fakt, že po mnoha letech zmizela železniční vlečka. O její odstranění usilovala slévárna Anah několik let. (red)

 

Okresní správa sociálního zabezpečení Prostějov se bude stěhovat. Na Vrahovickou

Foto OSSZ

Od čtvrtka 25. června do pátku 3. července bude Okresní správa sociálního zabezpečení Prostějov (OSSZ) z důvodu stěhování uzavřena. 

 

Po dobu stěhování nebude v provozu ani telefonické spojení. Klientům bude k dispozici schránka pro vkládání písemných podání umístěná na současném pracovišti OSSZ Prostějov, Plumlovská 458/36, Prostějov.

OSSZ Prostějov bude telefonicky dostupná od úterý 7. července 2020. Od tohoto data lze vkládat písemná podání do schránky umístěné před budovou. Nově otevřeno bude od středy 8. července na pracovišti Vrahovická 4299/41d, Prostějov.

Telefonní čísla na OSSZ Prostějov zůstávají i po přestěhování beze změny.

Pozor! Vrahovickou neprojdete!

Foto ber

Ode dneška je úplně omezen provoz na ulici Vrahovická v Prostějově, a to v místě železničního přejezdu. Důvodem je oprava přejezdové konstrukce a železničního svršku a odstranění železniční vlečky. Oprava železničního přejezdu potrvá do 22. června. 

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby musí využít okolní komunikace. Průjezdná je od minulého týdne i "myší díra" v Říční ulici. (ber)

Vlečka ve Vrahovické bude odstraněna, vzkazuje ředitel společnosti ANAH

ilustrační foto ber

Ve dnech 8. - 22. června 2020 bude Správa železnic opravovat přejezd ve Vrahovické ulici v Prostějově. Práce, které zkomplikují život motoristům, ale přinesou dlouho očekávanou změnu. Slévárna Anah odstraní léta kritizovanou železniční vlečku. Redakci to potvrdil ředitel společnosti Milan Sosík.

„Železniční vlečku více jak patnáct let nepoužíváme. Pod úroveň ostatní komunikace se dostala opakovaným navyšováním povrchu silnice a rekonstrukcí železničního přejezdu ČD. Výmoly mezi kolejnicemi, které neustále opravujeme, vznikají provozem nákladních a osobních automobilů projíždějících po Vrahovické ulici. Protože nic z toho nevzniká naší činností a nemůžeme to nijak ovlivnit, rozhodli jsme se v létě 2015 vlečku zrušit,“ popsal situaci Milan Sosík.

Oprava přejezdové konstrukce a železničního svršku uzavře Vrahovickou. Na dva týdny!

ilustrační foto

Ve dnech 8. 6. 2020 – 22. 6. 2020 bude úplně omezen provoz na ulici Vrahovická v Prostějově, v místě žel. přejezdu, z důvodu opravy přejezdové konstrukce a železničního svršku. Potěšující je informace, že od od 8.6. by měl být otevřen průjezd „myší dírou“.

Oprava železničního přejezdu P7588 v Prostějově potrvá od 8. 6. 2020 od 6:00 hodin do 22. 6. 2020 do 17:00 hodin.

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace.

Po předmětném úseku silnice jsou v uvedeném termínu vedeny pravidelné autobusové linky 780400, 780403 a 780404 (provozované dopravcem FTL - First Transport Lines, a.s.) a linka 920403 (provozovaná dopravcem ARRIVA MORAVA a.s.). Linka 780403, 920403 a dotčené spoje linky 780400.

Oprava Vrahovické se blíží. Je zahájeno stavební řízení

Ilustrační foto ber

Olomoucký kraj v zastoupení HOR – invest s.r.o., podali dne 20.2.2018 žádost o vydání stavebního povolení na stavbu: „II/150 Prostějov - Přerov“, úsek „B“ ul. Vrahovická –I. etapa. Předmětem stavby je stavební úprava silnice od náměstí Padlých hrdinů po most přes Hloučelu (včetně mostu). Současně budou opraveny okolní chodníky a dostane se i na cyklostezku. 

Součástí stavebních úprav je stavební úprava křižovatky ulic Vrahovická x Průmyslová, kde dojde k usměrnění dopravních proudů a na vedlejší komunikaci (ulice Průmyslová) bude vybudován středový ostrůvek kapkovitého tvaru typu B, který též bude sloužit jako dělící ostrůvek místa pro přecházení.