rekonstrukce

Rekonstrukce Tiché skončí v prosinci

Foto ber

Rekonstrukce silnice spojující Domamyslice s výpadovkou na Kostelec na Hané, takzvané Tiché, začala 10. srpna tohoto roku. Dokončena by měla být v prosinci letošního roku.

O tom, že původní vozovka nebyla zrovna kvalitní, hovoří i zpráva z Olomouckého kraje, který je investorem oprav. „Vozovka vykazovala plošné deformace s četnými vysprávkami, síťovými trhlinami, sednutými okraji vozovky a výtluky," uvedla při začátku stavby mluvčí Eva Knajblová.

Opravy ale mají i další důvod.  „V roce 2021 po ní povede objízdná trasa v rámci výstavby severního obchvatu Prostějova. Po zprovoznění obchvatu budou tyto silnice rovněž ve větší míře využívány jako spojka mezi silnicemi II/366 a II/150 a tím více zatíženy," doplnila Knajblová.

Prostějov čeká v příštím roce rozsáhlá oprava D46!

Foto MMP

Prostějov čeká v příštím roce rozsáhlá oprava D46. Konkrétně se bude jednat o zřízení připojovacích a odbočovacích pruhů na D46 a také o rozšíření mostu.

Dnešní (29.9.2020) brífink stavby dálnice D46 MÚK Prostějov - střed byl pomyslným startem rozsáhlé opravy, která město Prostějov a jeho motoristy čeká. V letošním roce budou probíhat přípravné práce, samotná stavební činnost proběhne v roce příštím, tedy 2021.

"Jsem velice rád, že se tento úsek dočká opravy. Je nejnebezpečnějším úsekem na D46. Pochopitelně mne teší, že stamiliony potečou právě sem, protože oprava této dálnice zde je víc než potřebná," uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Přípravy na opravy D46 u Prostějova začaly

Foto ŘSD

Od pondělí 24. 8. zahajuje ŘSD stavbu připojovacích a odbočovacích pruhů dálnice D46 v Prostějově. Dne 19. 8. 2020 bylo předáno staveniště a následují přípravné práce (přeložky inž. sítí, dokumentace apod.). Motoristy tyto úkony nijak neomezí, stavět se začne na jaře 2021.

 

Projekt za cca 196 mil. Kč bez DPH uvedou činnosti, které nyní neomezí plynulost dálničního provozu. "Hlavní stavební proces začne po zimě, dokončení stavby předpokládáme v roce 2022," říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Přestavba dálniční křižovatky Prostějov-střed začne zřejmě už letos

Foto ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic bude letos pokračovat v kultivaci „Hanácké dálnice“, tedy D46 mezi Vyškovem a Olomoucí. Aktuálně zná vítěze tendru na přebudování nevyhovující mimoúrovňové křižovatky v Prostějově. Stala se jím firma Strabag.

„Hodnocení nabídek proběhlo vícekriteriálním způsobem. Stavbu by měla realizovat společnost Strabag a.s. s nabídkovou cenou 196,460 milionů korun. Stavba má pravomocné stavební povolení a zahájení stavby se předpokládá ještě ve třetím čtvrtletí roku 2020,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Vápenice je otevřena!

Foto MMP

Ulice Vápenice byla dnes, v pondělí 3. srpna, otevřena. Stalo se tak s měsíčním předstihem.

"Tato oprava proběhla skutečně velice rychle. O měsíc dříve, než bylo původně plánováno, můžeme komunikaci předat motoristům. Snaha o urychlení stavby, aby občané nebyli uzavírkou limitováni, se podařila a z toho mám opravdu velikou radost. Velké díky patří také Olomouckému kraji, se kterým byla vynikající spolupráce," netají radost primátor města Prostějova František Jura. (red)

 

Práce na výstavbě nové prodejny Lidl jsou v plném proudu

Foto ber

Do půl roku chce společnost Lidl otevřít v Prostějově zbrusu novou prodejnu. Ta roste na místě bývalého objetu v Anenské ulici.

Prodejna byla 21. června definitivně uzavřena, nová bude otevřena v průběhu prosince 2020. Podle tiskové mluvčí řetězce Zuzany Holé bude prodejna odpovídat nejmodernějším trendům, včetně pokladen s velkou odkládací plochou. 

Parkovacích míst, která budou prostornější, neubude. Hlídat jej budou závory. (ber)

OBRAZEM: Vápenice v rekonstrukci

Foto ber

Od 1. 7. 2020 do 30. 8. 2020 probíhá kompletní oprava silnice II/150 ve Vápenici v Prostějově. Olomoucký kraj za ni zaplatí dvanáct milionů korun.

Popraskaná vozovka a vyjeté koleje trápily motoristy již delší dobu. Frekvetovaná ulice je jednou z nejvytíženějších ve městě, denně po ní projedou tisíce vozidel. Rekonstrukci si, stejně jako její uživatelé, zasloužila.

Svůj šálek si na opravě přihřeje i město Prostějov, které opraví semafory pro chodce a ostrůvky. (ber)

Lidl v Anenské jde k zemi

Foto ber

Modernizaci prodejny Lidl v Anenské ulici v Prostějově vzala společnost od podlahy. Původní stavbu nahradí zbrusu nový objekt. V provozu by měl být, podle mluvčí Zuzany Holé, koncem letošního roku.

Naposledy přivítala prodejna nakupující 21. června. Od té chvíle je objekt v moci demoliční firmy. "K příjemnějšímu nakupování napomohou široké uličky, pokladny s velkou odkládací plochou, nebo dřevěné prvky sjednocené v dekoru světlého dubu či použité barvy," představila některá zlepšení Holá. (ber)

Vrahovická je průjezdná. Železniční vlečka odstraněna!

ilustrační foto

Od pondělí 8. června 2020 byl zcela omezen provoz na Vrahovické ulici v Prostějově. Důvodem byla oprava přejezdové konstrukce a železničního svršku a odstranění železniční vlečky. Oprava měla trvat do 22. 6. 2020, přejezd je ale od pátku opět otevřen. 

"Pracovníci si mákli, i když počasí jim nepřálo. Denně jezdím kolem, takže mohu jen chválit. Je fajn, že to stihli dřív, kolony po městě byly dost otravné," nechal se slyšet jeden z obyvatel Vrahovic. 

Motoristy potěší i fakt, že po mnoha letech zmizela železniční vlečka. O její odstranění usilovala slévárna Anah několik let. (red)

 

Rekonstrukce Trávnické a Sokolské opět odložena

ilustrační foto ber

Od roku 2017 je v plánu rekonstrukce ulic Trávnická a Sokolská v Prostějově. Ani letos se do rozpočtu města nevešla.

Odbor rozvoje a investic požádal stavební úřad o prodloužení platnosti územního řízení.

Nicméně stavební úřad konstatoval, že již je vydáno stavební povolení a platnost územního řízení je stejná jako délka platnosti následného povolení, tedy stavebního povolení.

Na základě této skutečnosti požádal odbor rozvoje a investic o stažení žádosti o prodloužení platnosti.