ZUŠ

Žáci ZUŠ Vladimíra Ambrose uspěli na Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice

foto ZUŠ Vladimíra Ambrose

V únoru školního roku 2019/2020 se žáci ZUŠ Vladimíra Ambrose zúčastnili 48. ročníku soutěže Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice s tématem Krajina. I přes mimořádná opatření se organizátorům povedlo ještě zavčas uspořádat odbornou porotu, která ve dvou kolech hodnotila celkem 22 216 prací ze 78 zemí celého světa, z toho 6 325 prací z České republiky, udělila celkem 214 medailí a 1 189 čestných uznání.

"Máme radost, že oceněny byly také práce žáků našeho výtvarného oboru. Škola získala jednu medaili za kolekci grafiky (Tereza Melicherová, Tereza Marciánová, Barbora Sochorová, Jakub Spáčil, Jan Marek), dvě medaile pro jednotlivce (Petra Vilímová za autorskou knihu a Kryštof Vybíral za voskovou batiku) a dvě čestná uznání (Hana Vilímová za autorskou knihu a kolektiv žáků ve věku 8-10 let za keramický objekt).

Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose Prostějov zve k zápisu!

ilustrační foto

Zápis nových žáků na školní rok 2020/2021 se uskuteční do všech oborů 12. 6. 2020.

Hudební obor – budova Kravařova 14, 10.00 – 12.00, 14.00 – 17.00 hod., sekretariat@zusprostejov.cz. „Nově budeme vyučovat hru na cembalo,“ vzkazuje ředitelka Eliška Kunčíková.

Taneční obor a Literárně-dramatický obor – budova zámek, Pernštýnské nám. 8, 14.00 – 17.00 hod., zamek@zusprostejov.cz.

Výtvarný obor - budova Vápenice 3, 16.30 – 18.00 hod., vapenice@zusprostejov.cz

Zuška hledá nové výtvarníky!

ilustrační foto ZUŠ

Výtvarný obor ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov stále přijímá žáky ve věku 7 - 10 let. Hlavním posláním výtvarného oboru je podchytit talentované žáky, jejich talent rozvíjet a připravit je ke zkouškám na školy s uměleckým zaměřením. Probouzet v nich zájem o výtvarné dění, pěstovat estetické cítění. Vybavit je a získat pro další samostatnou tvorbu.

Výtvarný obor navštěvují žáci od pěti let po maturanty. Předměty výuky jsou kresba, malba, grafika, modelování, prostorová a akční tvorba a výtvarná kultura. Studenti získávají závěrečné vysvědčení I. nebo II.

Pod vodou, nad vodou... Startuje výtvarná soutěž pro malé umělce

ilustrační foto

Soutěž, kterou pořádá ZUŠ V.Amrose Prostějov, je určena pro žáky základních škol a ZUŠ okresu Prostějov.

Práce mohou zasílat školy i jednotlivci našeho regionu. Jednotlivé plošné a prostorové práce vyhodnotí odborná porota, oceněné práce budou odměněny a vystaveny v prostorách výtvarného oboru ZUŠ na Vápenici.

Téma:

Voda v přírodě, ve městě nebo doma. Kdo pracuje na vodě? Vodní fauna a flóra, od louže po oceán, technika a voda, mořeplavci, objevitelé a piráti, voda v každodenním životě.

Výtvarné techniky:

Kresba, malba, koláž, grafika, kombinovaná a autorská technika, hlína, papír, netradiční materiál.

Zuška zve na Vánoční poštu

ilustrační foto

Prostějovská Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose opět připravila výstavu prací svých žáků nazvanou Vánoční pošta. Jako obvykle budou studenti napříč věkovými kategoriemi vystavovat svá díla v Galerii Linka. Výstava bude zahájena dnes, 2. ledna.

Kresba, malba, grafika, kombinovaná tvorba, rozličné autorské techniky, keramika, prostorové práce, kresba světlem – to vše lze vidět na výstavě Vánoční pošta místní ZUŠ. Žáci z výtvarného oboru si jako každý rok připravili mnoho originálních děl, která tradičně vystavují v Galerii Linka. A nejde přitom jen o zkušené umělce! Vystavují zde pětileté děti i studenti plnoletí. I když převažují díla těch mladších. Tematika jejich děl je různá podle toho, která z učitelek školy vedla hodiny, v nichž práce vznikaly. 

Výstava bude trvat do konce ledna. (red)

 

Prostějovská ZUŠka chystá Adventní koncert dechového orchestru

ilustrační foto

První adventní neděli zpříjemní koncert velkého dechového orchestru ve Velkém sále Městského divadla v Prostějově. Koncert se uskuteční 3. 12. 2017 v 17.00 v Městském divadle v Prostějově.

Stalo se nepsaným pravidlem, že publikum si může orchestr poslechnout v místě působiště dvakrát do roka, v adventním a jarním čase. V průběhu celého roku pak umělci koncertují na různých festivalech a místech po celé republice a například letos v červenci muzikanti předvedli své umění v Norsku.

Pohádkové srdce Olivera Koutného se stalo logem kongresu Dětského kardiocentra!

Foto Hana Palacká

Jak PvNovinky informovaly, žáci prostějovské ZUŠ Vladimíra Ambrose pomáhají svými pracemi projektu Děti dětem. Jeho součástí byl i kongres ke 40. výročí založení Dětského kardiocentra v Břevnovském klášteře v Praze. Jeho logo vytvořil Oliver Koutný z Prostějova.

Kresba mého žáka Olivera Koutného, s názvem Pohádkové srdce, se stala logem kongresu,“ pochlubila se úspěchem učitelka Hana Palacká. Oliver byl s rodiči přítomen na křtu knihy pohádek i aukci, do které prostějovské děti rovněž přispěly obrázky. V aukčním katalogu bylo celkem 25 dětských prací, z toho 12 prací patřilo právě jim.

Děti z prostějovské ZUŠ ilustrovaly Uzdravovací pohádky!

Foto Hana Palacká

Koordinátorka projektu Děti dětem Dětského kardiocentra ve FN Motol Michaela Ludvíková a profesor Jan Janoušek, přednosta Dětského kardiocentra 2.LF UK a Fakultní nemocnice v Motole, spolupracují s výtvarným odborem prostějovské Základní umělecké školy Vladimíra Ambroze již delší dobu. Tentokrát pro projekt prostějovské děti ilustrovaly texty pohádek, vytvořených žáky 7. ročníku ZŠ Praha 6. Uzdravovacích příběhů je v knize osmnáct, ilustrace k nim vytvořilo celkem jednatřicet žáků ze třídy Hany Palacké. 

Projekt "Děti dětem" organizovala FN Motol v rámci doprovodného kulturního programu obou kongresů a součástí byly umělecko-charitativní aukce dětských prací, výstavy a realizace knihy. Její křest se uskutečnil v rámci kongresu ke 40. výročí založení Dětského kardiocentra v Břevnovském klášteře v Praze.

OBRAZEM: ZUŠ vyhlásila vítěze výtvarné soutěže Cesty, cestování...

Foto ber

Slavnostní vernisáž a vyhodnocení soutěže se uskutečnilo ve čtvrtek v 16 hodin v prostorách výtvarného oboru Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose na Vápenici v Prostějově.

Soutěže se zúčastnili žáci osmi škol z prostějovského regionu, dvě ZUŠ a osm ZŠ, kteří zaslaly mimo jiné malby, kresby, grafiky i kombinované techniky. "Z 210 prací vybrala odborná porota ve složení Michaela Petřek Linhartová, Leona Zezulová a Blanka Hassová jednadvacet těch, které si odnesly ocenění, stejný počet pak získal čestné uznání," uvedla Lucie Hradilová s tím, že ocenění si odnesli diplom a poukázky na nákup ve výtvarných potřebách. 

OBRAZEM: "Dnes tančí" již popáté!

Foto David Vančík

Již popáté se v Městském divadle v Prostějově představili studenti Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Prostějov v rámci programu ,,Dnes tančí“.

V neděli 12. února od 17 hodin se hlavní sál městského divadla přesunul do daleké taneční a muzikální historie. Žáci pod vedením učitelky a choreografky Pavly Krieger Jahodové představili čtrnáct choreografií inspirovaných historií. Několik stovek diváků mělo jedinečnou možnost zhlédnout taneční vystoupení nejmenších žáčků inspirované pravěkem až po hity swingu, rock´n´rollu, diska, Beatles, W. A. Mozarta nebo P.I. Čajkovského.