hudba

Rušil noční klid. Křikem i hlasitou hudbou

ilustrační foto městská policie

Ve čtvrtek před pátou hodinou ranní vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit telefonické oznámení týkající se rušení nočního klidu v bytovém domě v Krasicích. Strážníci na místě událost potvrdili.

„V jednom z bytů zkontaktovali třiačtyřicetiletého muže. Dotyčný měl nahlas puštěné rádio, a navíc se velmi hlasitě projevoval i na balkoně. Řešit celou situaci se strážníky odmítl. Své jednání bude vysvětlovat u příslušného správního orgánu, kde byla celá záležitost oznámena," uvedla komisařka Tereza Greplová. Rušením nočního klidu se třiačtyřicetiletý muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku, za který mu hrozí pokuta do výše 10.000 Kč. (red)

Dechový orchestr ZUŠ Němčice uspěl na festivalu

Foto FB

V sobotu 13. dubna se Dechový orchestr ZUŠ Němčice nad Hanou zúčastnil soutěžního festivalu, který ve Šternberku pořádal Svaz dechových orchestrů České republiky.

Z festivalu orchestr přivezl Zlaté pásmo s vyznamenáním (v absolutním pořadí 2. místo) a dirigent orchestru Lukáš Broda získal ocenění za dirigentský výkon.

Dechový orchestr ZUŠ Němčice nad Hanou působí od roku 1984 na ZUŠ Němčice nad Hanou. V současnosti má zhruba 65 členů a vystupuje nejen po celé ČR ale i Evropě. Dirigentem orchestru je od roku 2002 Jindřich Novák. (ber)

Prostějovské dny hudby zahájilo Rozezpívané jaro

Foto ber

V přednáškovém sále Národního domu se v sobotu odpoledne konal úvodní koncert 31. ročníku festivalu Prostějovské dny hudby. Zahajovací koncert byl v režii Mužského pěveckého sboru Orlice a Ženského pěveckého sboru Vlastimila, jako host vystoupil Komorní sbor Ostrava.

Pánové z Orlice pod vedením Pavly Šamánkové nabídli působivé pásmo, které zakončili Pochodem stoprocentních mužů z dílny Jaroslava Ježka. Následovaly dvě lidové písně se sólem Aleše Zedníka j.h. a pak pódium patřilo Vlastimile. Sbor obecenstvu představil i legendární melodii z muzikálu My Fair Lady To bude nádherný.

Komorní sbor Ostrava přidal písně světových celebrit, ale i moravskou lidovou Nad Myjavou vyšla hvězda. Zcela zaplněnému sálu pak sbory společně zazpívaly skladby Přiletěly vlaštovičky od Bedřicha Smetany a Napadly písně od Antonína Dvořáka.

Hledá se Radiotalent v kategoriích pop, rock a electro. Hlaste se!

Foto archiv rádio Haná: Vítězem 6. ročníku soutěže Objev roku Radia Haná se stala kapela The Middle of the Sandwich.

Právě v těchto dnech startuje 7. ročník prestižní celostátní soutěže Radiotalent aneb Objev roku Radia Haná. Muzikanti ve třech žánrových kategoriích mohou zaujmout porotu i posluchače a dobýt hudební svět. Motivací pro ně budou jistě i ceny pro vítěze – promo balíčky v celkové hodnotě 400 tisíc korun. Talentovou soutěž pro mladé muzikanty a nadějné kapely ve věkové kategorii od 18 do 30 let vyhlašuje Radio Haná ve spolupráci s nahrávacím studiem TA Musica Zábřeh a patrony celého projektu kapelou O5 a Radeček.

„V letošním roce přinášíme novinku v systému hlasování a výběru vítězů. Sami fanoušci v internetovém hlasování určí, kdo získá cenu veřejnosti a stane se objevem roku v kategorii pop, rock a electro. Radiotalentem se pak stane kapela, která zaujme odbornou porotu, a to bez ohledu na žánrovou kategorii.

Dostaňme prostějovskou kapelu Bezsoucitu na Beerfest!

Foto Bezsoucitu

Po krátké pauze je olomoucký svátek piva a skvělé hudby zpět. Na tradičním místě na Korunní pevnůstce vypukne 24. května. Letošní novinkou je Beerfest Street scéna na Dolním náměstí. Od pondělí až do vypuknutí festivalu tam budou hrát kapely z regionu a ochutnáte i pivní speciály.

Na Beerfestu 2024 mají možnost účinkovat i kapely z našeho regionu. Mezi přihlášenými je prostějovská skupina Bezsoucitu. Hlasovat pro ni můžete na https://www.beerfest.cz/soutez, a to až do 24. března. Šest interpretů s nejvyšším hodnocením na Facebooku a Instagramu si zahraje na Beerfest Street na Dolním náměstí v Olomouci 21. - 25. května 2024, absolutní vítěz pak vystoupí na hlavní stage Beerfest Olomouc na Korunní pevnůstce v sobotu 25. května 2024.

Zatím jsou kluci druzí, tak do toho! (ber)

Do Prostějova se valí Protheus a Komunál. Kdo vyhrál vstupenky?

Foto plakát

Hudba spojuje lidi bez rozdílu věku a napříč kulturami. A přesně o tom je společné turné kapel Protheus a Komunál. V Prostějově budou koncertovat 16. března.

 A vy jste si s PvNovinkami mohli zasoutěžit o vstupenky. Štěstí se usmálo na tyto výherce: Ondra Mlčoch z Prostějova a Miloš Dostal také z Prostějova.

Do Prostějova se valí Protheus a Komunál. Soutěžte o vstupenky!

Foto plakát

Hudba spojuje lidi bez rozdílu věku a napříč kulturami. Přináší radost a pomáhá žít ve světě plném lží a nástrah. A přesně o tom je společné turné kapel Protheus a Komunál. O spojení, radosti a společné vášni. Protheus už několikrát spojil svoje síly s kapelou Komunál, a to jak v rámci společného turné s Dymytry, tak ve společných písních – Až mě ráno povedou a Zapalte nás. V Prostějově budou koncertovat 16. března.

 A vy si s PvNovinkami můžete zasoutěžit o vstupenky. Stačí, když do 12. března zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kde se bude konat megakoncert, který zakončí turné obou kapel. Odpověď označte v předmětu PROTHEUS a nezapomeňte doplnit své jméno, adresu a telefon. Pro dva vylosované máme vstupenku.

 Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Rock na Plumlově se stěhuje k Vrbičkám!

Foto plakát

V Pořadí čtvrtý letní festival Rock na Plumlově 2024 se bude letos konat 8. června 2024. Místo plumlovského areálu v Borkách se přesouvá na pláž U Vrbiček na plumlovské přehradě. Důvodem je vhodnější prostředí i blízkost autokempu Mostkovice, vysvětlují organizátoři z MP Vision.

Pozvání na festival přijala opětovně kapela Argema, hvězdou bude zpěvák, skladatel a textař Aleš Brichta. Organizátoři neopominuli ani regionální kapely. Fanoušky potěší Marasd, Kokeno a Quercus.

Vstupenky si můžete koupit už nyní na portálu smsticket.cz. (ber)

Olympic se valí do Prostějova. S Trilogy Tour 2024

Foto plakát

S velkolepou show plnou dechberoucích efektů, projekcí, a hlavně toho nejlepšího z kultovních alb Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř se do Prostějova chystá kultovní česká kapela Olympic. Vidět a slyšet ji můžete 19. dubna od 20 hodin v KaSCentru.

Je to nejspíš poslední možnost slyšet, vidět a zažít na vlastní kůži ucelené kouzlo těchto tří zásadních alb, která fungují dohromady jako symfonie. A aby byl zážitek kompletní, nepřijdete ani o ty největší hity z šedesátileté historie kapely Olympic. 30 jedinečných limitovaných koncertů po celé České republice, to je Trilogy Tour 2024!

Vstupenky jsou již nyní v prodeji. (ber)

Pouštěl si muziku a rušil noční klid. Bylo mu to fuk

ilustrační foto městská policie

Minulou sobotu, 13. ledna, ve večerních hodinách bylo na lince 156 prostějovských strážníků přijato oznámení o rušení nočního klidu v jednom bytě na ulici Dolní. Strážníci na místě událost potvrdili. 

„Z bytu, ze kterého hluk vycházel, se jim podařilo zkontaktovat třiatřicetiletého muže. Dotyčný rušil noční klid nahlas puštěnou hudbou. O svém protiprávním jednání věděl, ale přestupek s hlídkou řešit odmítl," informovala komisařka Tereza Greplová. Svým jednáním je třiatřicetiletý muž podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku, který projedná příslušný správní orgán. Jelikož se muž rušení nočního klidu dopouští opakovaně, může mu být u správního orgánu uložena pokuta do výše 15.000 Kč. (red)