hudba

Blesková soutěž o vstupenky na Revival Fest Konice

Foto Revival Fest Konice

Jak PvNovinky informovaly, sobota 25. července bude v Konici patřit Revival festu.

Představí se na něm revivalové kapely Metallica, Black Sabath, Red Ht Chilli Peppers, Bon Jovi a Detox. Akce začíná v 18 hodin.

Pokud se chcete festival podívat zadarmo, zasoutěžte si s námi o vstupenky. Stačí, když do pátku 24. července do 10 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kde v Konici se festival koná. Odpověď označte v předmětu KONICE. Po jednoho vylosovaného máme dvě vstupenky.

Tip na neděli: Dřevorock Fest 2020

Foto Dřevorockfest

V neděli ve 12 hodin startuje v areálu zámku v Dřevohosticích tradiční  Dřevorock Fest.  

Jubilejní 15. ročník tradičního letního open-air festivalu nabídne zajímavé kapely, mimo jiné Rybičky 48 a Morčata na útěku. Areál bude otevřen již od 12 hodin, program startuje ve 14 hodin. Bude to našlapané od začátku do konce.

 

Program:

14:00 - 14:45 HOLTER

15:30 - 16:30 DARK GAMBALLE

17:15 - 18:15 GATE CRASHER

19:00 - 20:00 LIMETALL

21:00 - 22:00 RYBIČKY 48

22:45 - 23:45 TRAUTENBERK

00:30 - 01:30 MORČATA NA ÚTĚKU (red)

Světoznámá Eliška slaví 207. narozeniny

ilustrační foto

Krátkou hudební skladbu Pro Elišku složil 27. dubna 1810 Ludwig van Beethoven. Její melodii si vybaví téměř každý.

Bonnský rodák Ludwig van Beethoven (1770-1827) složil 30 klavírních bagatel, krátkých skladeb příležitostného charakteru, z nichž nejznámější je Bagatela číslo 25 a moll, zvaná Pro Elišku. Tato jemná skladbička, o jejíž dedikaci se vedou dlouhá léta spory, oslaví dnes, 27. dubna, nejspíš již 207. narozeniny.

Její melodii si vybaví téměř každý, poslechnout si ji můžete třeba na https://www.youtube.com/watch?v=L4f6a8gwSeo. (ber)

Fotopostřeh: Nouze naučila housti?!

Foto ber

Úterní dopoledne bylo prostějovské hlavní náměstí ve znamení hudby. Staré šlágry zde preludoval neméně starý houslista.

Jestli jej k hudební produkci přivedla nouze, stejně jako proslaveného Dalibora, to si netroufáme říci. Ale v každém případě to bylo krásné zpestření slunečného dopoledne. (ber)

Zábavu přetáhli. Za rušení nočního klidu hudbou bude pokuta

ilustrační foto

 

Hned dva obyvatelé Prostějova si stěžovali na rušení nočního klidu. Toho se měl nepovolenou produkcí dopustit pořadatel hudební akce, která se uskutečnila 25. července v čechovické sokolovně. Akci měl povolenu, překročil ale povolenou dobu produkce. Čeká jej postih.

 „Dne 26. 07. 2015 ve 2 hodiny. byla vyslána hlídka k sokolovně na ulici Čechovická v Prostějově. Na místě hlídka kontaktovala pořadatele akce a toho upozornila na skutečnost, že hudební produkci mají dle usnesení č. 5346 Rady města Prostějova povolenou dne 26. 07. 2015 do 2 hodin,“ sdělila Městská policie. O dvacet minut později ale strážníci zjistili, že hudba hraje dál. Hlídka kontaktovala opětovně pořadatele, který spolu s hlídkou ve 2,30 hodin ukončil produkci. Pořadatel nebyl na místě schopen předložit doklad totožnosti.

Cimbál na ulici? A co takhle v sadech nebo na zámku, říká Sokolová

ilustrační foto FB výzva

 

Když mohou být v ulicích českých měst piána, proč by v nich nemohly znít i cimbály. Zejména v těch moravských, řekli si lidé z Jihomoravské komunitní nadace. A na 21. června vyhlásili celorepublikový happening Cimbály na ulici.

"Cílem je oživit český a moravský veřejný prostor," vysvětlují organizátorky Zlata Maděřičová a Jana Šimečková. K akci se podle nich může přihlásit libovolné město či obec.

Víte, jaké je nejsledovanější video z Prostějova? Hardbass!

ilustrační foto

 

Když na youtube zadáte heslo Prostějov, objeví se tisíce odkazů. Tím pravděpodobně nejsledovanějším je video nazvané HARDBASS PROSTEJOV. Od května 2011 ho zhlédlo 897 850 lidí.

V bezmála deset minut trvajícím spotu vás skupina tanečníků povede městem. Podíváte se na hlavní náměstí, do obchodních center, restaurací, ale i na silnice. Pomineme-li v několika případech až příliš nebezpečné situace, kdy tanečníci neváhali zastavit či omezit v jízdě automobil,  je se nač dívat. Tanečníky nepoznáte kvůli maskování, nepochybně ale celá řada z vás nepozná i některé lokality, kde se tanci věnovali. 

Místo klavíru prozatím housle

Foto

 

Pokud vše dobře dopadne, v Prostějově na náměstí se rozezní klavír. Zatím je zde ale slyšet jiný hudební nástroj, svou píseň zde rozeznívají housle.

U houslisty, preludujícího ve čtvrtek na náměstí TGM, se s potěšením zastavilo nejedno „ucho“ prostějovských obyvatel. „Hraje moc pěkně,“ pochválila mladého umělce Marta Strupková.

Snad nejen ji potěší zpráva, že v návrzích na kulturní granty na tento rok je zakoupení klavíru, který by měl stát u kavárny Avatarka. Pokud návrh schválí zastupitelstvo, bude mít houslista doprovod. (red) 

Avatarku otevřou Andělé

ilustrační foto pozvánka

 

Společnou výstavu Andělé Anetty Pantělejevové a Markéty Art Angels MG otevře vernisáž ve čtvrtek 14. listopadu v art-kavárně Avatarka na náměstí TGM v Prostějově. 

Výstava nabídne obrazy a hedvábí s andělskou energií, které pohladí duši i tělo. Vernisáž, které se zúčastní obě autorky, uvede Miroslav Srostlík. Začátek akce je v 18 hodin. (red)

Keltové se opět setkali v plumlovském kempu Žralok

ilustrační foto

V pátek 26. a sobotu 27. července se konal dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc. Jako každý rok, i letošní program byl velice pestrý. Návštěvníci mohli na hlavní scéně spatřit jak české skupiny, tak i zahraniční hudebníky (Irish Rose, Tradish, J. Eoin, Sliotar). I mimo hlavní scénu festival nabízel mnoho kvidění.

Ohlédnutí sobotním programem (15:30- 24:00).

S půlhodinovým zpožděním vystoupil Tomáš Kočko & ORCHESTR. Tento český písničkář zde účinkuje už od prvního ročníku Keltské noci. Zároveň je skupina také dvojnásobným držitelem ceny Anděl v oblasti World music. První je z roku 2006 za CD Poplór a letošní cena Anděl je za CD Cesta na jih. Tomáš Kočko & ORCHESTR opět uspěli u návštěvníků s energickou keltskou hudbou v moravském pojetí z okolí Beskyd.