dítě

Zabouchla si auto. A měla v něm dítě

ilustrační foto pixabay.com

Ve čtvrtek chvíli po osmé hodině ranní vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit oznámení, kde mělo dojít k uzamčení vozidla a uvnitř se má nacházet malé dítě. Do okrajové části města strážníci dorazili současně i s Hasičským záchranným sborem.

Na místě bylo zjištěno, že řidička si omylem zabouchla dveře a ve vozidle se nacházelo malé dítě. Hasiči automobil ženě otevřeli a dítě bylo předáno v naprostém pořádku mamince.

„Pokud se řidiči nebo spolujezdci stane, že se z jakéhokoliv důvodu auto zabouchne a uvnitř zůstane dítě či zvíře, a dotyčný nemůže sám během několika minut zajistit náhradní klíče od vozidla, neváhejte okamžitě zavolat na místo pomoc. Kontaktovat a požádat o záchranu můžete na kterékoliv tísňové lince," doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)

Devítiletý cyklista vjel na silnici bez rozhlédnutí

Foto Policie ČR

V sobotu v podvečer jel 9letý cyklista po chodníku v obci Čelechovice na Hané. U jednoho z místních domů vjel bez rozhlédnutí na silnici a nedal tak přednost v jízdě 41letému cyklistovi, který jel po ulici Cukrovarská ve směru od ulice Hlavní.

Nezletilec vyjel na silnici zpoza rohu domu a druhý muž na kole tak nestihl nijak zareagovat, aby střetu zabránil. Oba skončili na vozovce. Vlivem pádu došlo k poškození zaparkovaného vozidla Š Octavia. Oba cyklisté byli z místa převezeni záchrannou službou na vyšetření do nemocnice. Dechová zkouška u staršího cyklisty byla negativní. Oba účastníci měli na hlavě cyklistickou helmu. Hmotná škoda nebyla prozatím vyčíslena. "Událostí se dál zabývají policisté z dopravního inspektorátu," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Ztratil se na hodech. Tříletého kloučka našli strážníci

ilustrační foto pixabay.com

Na hodovou sobotu, 16. září, krátce před druhou hodinou odpolední se na hlídku zajišťující veřejný pořádek při konání Hanáckých slavností v centru města, obrátila žena s tím, že se jí na náměstí T. G. Masaryka ztratil tříletý syn.

Neuběhlo ani pět minut od přijatého oznámení a hošík uvedeného popisu byl spatřen dalším strážníkem provádějícím dohled a kontrolní činnost na ulici Kostelní. „Klouček byl v pořádku předán osmadvacetileté matce," dodala komisařka Tereza Greplová. (red)

Na Konicku pátrali policisté po malém po skautovi

ilustrační foto Policie ČR

V sobotu po třetí hodině ranní volal na linku 158 mladistvý hoch, který uvedl, že jde přibližně hodinu pěšky ze Stražiska za skautské akce a má namířeno do Prostějova. Při cestě domů se ale ztratil a neví přesně kde je a svůj telefon má téměř vybitý.

Operačnímu řekl, že tak chodí běžně a rodiče o tom ví. Tentokrát má ale obavy, bojí se a rychle se mu vybijí mobil. „Do pátrání se ihned zapojilo 7 policistů včetně psovoda a začali procházet úseky a lesní cesty, kde by se hoch mohl nacházet. Přibližně po hodině a půl dlouhém pátrání se na linku 158 ozvala žena, která chlapce našla při venčení psa nedaleko obce Ptenský Dvorek. Nalezený chlapec byl předán otci bez újmy na zdraví a v pořádku," doplnila potěšující informaci policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Je jí 17 a vymetá hospody. S vlastním dítkem

ilustrační foto

Ve čtvrtek krátce před osmou hodinou večer přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 oznámení, ve kterém bylo uvedeno, že se v baru nachází podnapilá dvojice s malým dítětem. Vyslaná hlídka na místě událost potvrdila.

„V baru strážníci zjistili sedmnáctiletou maminku s kojencem a jejího přítele ve věku 55 let. Oba byli v mírně podnapilém stavu. K požití alkoholu se přiznali. U mladé ženy strážníci provedli orientační dechovou zkoušku, při které bylo zjištěno 1,02 promile alkoholu v dechu. Mladistvá maminka uvedla, že vypila dvě malá piva na žízeň," konstatovala komisařka Tereza Greplová. I přes požitý alkohol byla dvojice schopna se o dítě postarat. Zjištěné protiprávní jednání bylo zadokumentováno a oznámeno příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Synek otce rozhodně nepotěšil. Kradl v obchodě

foto Magistrát města Prostějova

Minulý čtvrtek byl jeden táta nakupovat v jednom z prostějovských obchodů se svým synem, který je mladší patnácti let. To však netušil, čím ho dítě překvapí. Chlapec si chtěl pravděpodobně přilepšit nebo zkusit svou odvahu co vše mu projde.

Nápad, který se mu zrodil v hlavě, jen přidělal problémy jeho otci. Kluk dostal chuť na sladkosti a při výběru ho upoutala čokoládová tyčinka Snickers a na cestu přibral ještě bonbóny Jojo. Vybrané dobroty vložil do kapsy od bundy v domnění, že má vyhráno. Velké překvapení čekalo nejen na chlapce, ale i na tátu, když zaplatil za nákup a při odchodu z prodejny je zastavila ochranka. Přivolaná hlídka zjistila odcizené zboží v celkové hodnotě 57 Kč. „Pro příště si snad klučina vzal ponaučení, že krást se nemá a nevyplácí.

Neskutečná Elinka. Pomozme tříleté bojovnici!

Foto MČ

V únoru 2018 se Markovi Čáslavkovi a Vendule Konečné narodila holčička Elisabeth. Z roztomilého miminka, které rostlo v blonďatou krasavici, měli radost nejen rodiče. V lednu 2020 přišel šok, který do jejich života vnesl spoustu žalu, bolesti a pláče. A víru, že vše se v dobré obrátí. Elinka onemocněla leukémií, se kterou bojuje dodnes.

Víc než rok a půl tráví více ve Fakultní nemocnici v Praze – Motole, než doma v Prostějově. Nejrůznější vyšetření, sondy, transplantace kostní dřeně. S tím spojená spousta bolesti, která by byla moc i pro dospělého člověka. S tím vším musí bojovat teprve tříletá holčička… Má jediné štěstí, na blízku jsou jí stále rodiče. Marek a Pavla se při pobytech v nemocnici střídají. Každodenní trápení své dcery prožívají velmi těžce.

Dítě vypadlo z okna. Na místě zemřelo

ilustrační foto

Dnes po desáté hodině obdrželi policisté oznámení o pádu dítěte z okna domu na ulici Kojetínská v Přerově. Chlapeček pád nepřežil. 

"Na místě bylo zjištěno, že čtyřletý chlapec vypadl ze čtvrtého patra na chodník před domem. Při pádu bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Příčina a důvod jeho pádu jsou v současné době v šetření. (red)

 

Případ dítěte, které vypadlo z okna ubytovny, je stále v šetření

ilustrační foto Radek Kadlčík

Ubytovna v Olomoucké ulici v Prostějově se již několik let řadí mezi místa, která jsou na seznamu problematických. Před několika lety byl na chodbě domu málem ukopán starší muž, policisté a strážníci zde každou chvíli řeší případy výtržnictví. 20. července zde složky IZS zasahovaly znovu. Kvůli dítěti, které vypadlo z okna.

"Mohu potvrdit, že dnes dopoledne došlo k pádu nezletilého dítěte z okna ubytovny. Dítě bylo letecky přepraveno do brněnské fakultní nemocnice," sdělila tehdy PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

"Věc je stále ve fázi prověřování pro podezření z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny konkrétního pachatele mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," odpověděl včera (tj. pátek 17.8.2018) na otázku ohledně vyšetřování policejní mluvčí František Kořínek. Dítě podle jeho slov naštěstí pád přežilo bez zranění. (ber)

V případu dítěte, které usmrtil pes, padlo obvinění!

ilustrační foto ber

Dne 29. 12. 2017 došlo k úmrtí nezletilého dítěte na následky pokousání psem v jednom  bytů v Přerově - Předmostí. Přerovští kriminalisté teď podali návrh na podání žaloby proti třicetiletému muži. Viní jej ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

"Ve věci této tragické události bylo vedeno vyšetřování, které bylo v těchto dnech skončeno. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému třicetiletému muži," uvedla dnes policejní mluvčí Miluše Zajícová. "Pes je v současné době v útulku a o jeho dalším osudu rozhodne v rámci trestního řízení soud," dodala.