tenis

Tenisový Haná cup už dosáhl plný tucet turnajů

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

V sobotu 29. července 2023 se uskutečnil v tenisovém areálu ve Sportovní ulici v Prostějově dvanáctý ročník tenisového Haná cupu ve čtyřhře. Opět byl uspořádán v rámci fyzické přípravy před nadcházející fotbalovou sezónou 2023/2024.

Turnaj byl rozlosován do dvou pětičlenných skupin, pokud možno tenista a fotbalista spolu. Skupinu A vyhrála dvojice Světlík, Lošťák s osmi body, druzí skončili Pospíšil, Ondráček s šesti body, třetí místo obsadil pár Kadlec, Jančiar, čtvrtý flek získal pár Kolář, Kratochvíl a páté místo pár Miloš a Lukáš Rubešovi.

Finalista melbournské juniorky Jakub Menšík strávil týden se světovou jedničkou

Foto Instagram Jakub Menšík

Prostějovský juniorský tenista Jakub Menšík má za sebou jeden z největších zážitků dosavadního tenisového života. Talentovaný junior byl pozván do Bělehradu samotným Novakem Djokovičem, s nímž strávil hned pět dní. Během nich se Srbem nejen trénoval, ale také poznal, jak to funguje v profesionálním týmu mužské světové jedničky.

Menšík zazářil v lednu na juniorce Australian Open. Probojoval se na turnaji pro naděje budoucnosti až do finále a v něm svedl heroickou bitvu s Američanem Brunem Kuzuharou. Podlehl mu až po 3 hodinách a 43 minutách 6:7, 7:6 a 5:7, přičemž v závěru utkání ho postihly obrovské křeče, kvůli kterým musel být po zápase odvezen z kurtu na vozíčku. Jeho výkony v Melbourne však zaujaly mnoho lidí. Mezi gratulanty byla dokonce i mužská světová jednička. Srb poslal Menšíkovi video zprávu, v níž jej oslovil: „Hello, my friend.“

Tenistka Kateřina Siniaková navštívila Prostějov

Foto MMP

Primátor František Jura spolu s vedením města ve čtvrtek 16. září 2021 na radnici přivítal tenistku Kateřinu Siniakovou, která z Tokia přivezla zlatou medaili.

Při setkání primátor Jura pětadvacetileté tenistce gratuloval k jejímu úspěchu. Čtvrtá deblistka žebříčku WTA se mohla o svůj úspěch s fanoušky podělit až měsíc a půl po triumfu na olympiádě v Tokiu. Povinnosti ji totiž krátce po návratu do Česka poslaly na turnaje do Severní Ameriky. Zlatou medaili přivezla ve čtvrtek do Prostějova.

Z Mistrovství světa juniorů družstev si v Prostějově Češi odnesli třetí místo

Foto TK Prostějov

Již podvaadvacáté za sebou hostilo TK Prostějov prestižní mezinárodní tenisovou soutěž – mistrovství světa juniorů družstev.

Po týdnu bojů o příčky nejvyšší se český tým juniorů umístil jako třetí, stejnou pozici vybojoval i tým juniorek. V mezinárodní konkurenci šestnácti týmů chlapců a dívek jde o skvělé umístění! Tituly na ITF World Junior Tennis Finals 2021 oslavili hráči Itálie a hráčky Ruska.... (red)

Ani vytrvalý déšť nemohl narušit Haná cup v tenise!

Foto Oldřich Lošťák

Fotbalisté, tenisté a příznivci Hané Prostějov se v rámci přípravy na podzimní část 1.B třídy zúčastnili v sobotu 11.června 2020 již 9. ročníku Haná cupu čtyřher v tenise. V areálu ve Sportovní ulici zahájilo devět vylosovaných dvojic boje ve dvou skupinách na jeden vítězný set. Bohužel letos jim příroda nebyla milosrdná a téměř celý dopolední program narušil vytrvalý déšť. I přesto hráči na kluzkých kurtech podávali své nejlepší výkony.

Ve skupině „A“ zvítězila dvojice Světlík – Krupička s 6 body. O pořadí na druhém až čtvrtém místě musely rozhodnout vyhrané gamy, protože zbývající účastníci měli po jedné výhře a tedy 2 body. Druzí skončili Kratochvíl s Ondráčkem, třetí Kaprál a Zbožínek a čtvrté místo získali Lošťák – Zlámal/Ohlídal.

Beachtenisová exhibice Jiřího Nováka! Již dnes!

ilustrační foto

Dnes v šestnáct hodin se můžete těšit na beachtenisovou exhibici Jiřího Nováka a Tomáše Cibulce na plážovém hřišti u muzea.

„Původně plánovaný termín kvůli nepřízni počasí nevyšel, ale nechtěli jsme zájemce o tuto podívanou ošidit. Jsem ráda, že se podařilo najít náhradní termín,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. "Jsme velmi rádi, že to na hřišti žije různými druhy sportů a na dnešní plážový tenis se moc těším", uvedl pro Prostějovské novinky náměstek Jan Krchňavý.

Petra Kvitová bude znovu útočit na tenisový trůn

Foto: tenisovysvet.cz

Na antukovém turnaji v německém Stuttgartu se může Petra Kvitová posunout na post světové jedničky v žebříčku WTA. Z turnaje se na poslední chvíli odhlásily světové hvězdy jako Halepová, Svitolinová nebo Šarapovová.

I díky těmto skutečnostem patří Kvitová mezi největší favoritky na vítězství v celém turnaji. Aby se posunula na post světové jedničky, turnaj musí vyhrát. A zároveň potřebuje zaváhání nynější světové jedničky Japonky Osakaové, aby nepřešla přes první kolo.

Loni zde rodačka z Fulneku žijící v Prostějově vypadla hned v prvním kole. Titul zde obhajuje Karolína Plíšková. (JF)

 

Fed Cup vypukl. Losovalo se na radnici

Foto MMP

Duely Fed Cupu Česko - Kanada na nadcházející víkend v Prostějově jsou známy!Losování proběhlo obřadní síni prostějovské radnice, kde všechny přítomné přivítal primátor František Jura.

Dvojice pro sobotní zápasy jsou rozlosovány takto:

Sobota 20. 4. 2019:

Karolína Muchová vs. Rebecca Marino

Markéta Vondroušová vs. Leylah Annie Fernandez

 

Neděle 21. 4. 2019:

Markéta Vondroušová vs. Rebecca Marino

Karolína Muchová vs. Leylah Annie Fernandez

Petra Kvitová bude bojovat o prvenství v žebříčku

ilustrační foto FB

Trojnásobné zastoupení bude mít český tenis ve čtvrtfinále ženské dvouhry na turnaji v Miami. Petra Kvitová zdolala Caroline Garciaovou z Francie, Karolína Plíšková Julii Putincevovou z Kazachstánu a Markéta Vondroušová Tatjanu Mariaovou z Německa. Poslední dvě jmenované čeká vzájemný souboj, Kvitovou pak možnost postoupit do čela světového žebříčku.

Petra Kvitová má šanci probojovat se v Miami do čela světového žebříčku před Japonku Naomi Ósakaovou. Jistotu bude mít v případě zisku titulu, nebo když postoupí do finále a Rumunka Simona Halepová turnaj nevyhraje. „Jsem pořád tady a bojuju. Uvidíme, co přinese budoucnost,“ řekla Kvitová v Miami a zároveň dodala: „Já jsem už dosáhla velkých věcí dřív i teď při návratu. Jsem opravdu se vším spokojená.“ (red)

Češky půjdou do baráže Fed Cupu bez Kvitové a Plíškové

ilustrační foto FB

Český fedcupový tým se bude muset v dubnové baráži proti Kanadě v Prostějově obejít bez Petry Kvitové a Karolíny Plíškové. Obě tenistky se předběžně omluvily kapitánovi Petru Pálovi.

„Obě hráčky se kapitánovi dopředu osobně omluvily. Kapitán jejich rozhodnutí v nabité sezoně a před přechodem na antukovou část respektuje. Je v kontaktu s ostatními hráčkami, které přicházejí v úvahu,“ uvedl mluvčí fedcupového týmu Karel Tejkal.

Český tým musí absolvovat barážové utkání poprvé od roku 2008, kdy si v Izraeli vybojoval postup do první divize Světové skupiny. Letos však Češky v úvodním kole prohrály v Ostravě s Rumunskem 2:3 a musí se utkat 20. a 21. dubna s Kanadou o setrvání mezi elitou.