Petra Kvitová

Vrchní soud jej odsoudil za napadení tenistky Kvitové. Žondra podal ústavní stížnost

ilustrační foto ČT

Radim Žondra, který byl odsouzen za napadení tenistky Petry Kvitové, podal ústavní stížnost. Odpykává si jedenáctiletý trest vězení.

Olomoucký vrchní soud v lednu 2020 Žondrovi zvýšil trest z 8 na 11 let. Krajský soud jej původně potrestal za těžké ublížení na zdraví. Odvolací soud, na žádost žalobce, překvalifikoval Žondrovo jednání na loupež s vyšší trestní sazbou. Podle předsedy soudu Vladimíra Rutara nebylo o jeho vině pochyb, svědčila o tom řada důkazů, včetně výpovědi napadené. Soud přitom poukázal na jeho předchozí trestnou činnost.

Žondra vinu stále popírá. (ber)

Petra Kvitová bude bojovat o prvenství v žebříčku

ilustrační foto FB

Trojnásobné zastoupení bude mít český tenis ve čtvrtfinále ženské dvouhry na turnaji v Miami. Petra Kvitová zdolala Caroline Garciaovou z Francie, Karolína Plíšková Julii Putincevovou z Kazachstánu a Markéta Vondroušová Tatjanu Mariaovou z Německa. Poslední dvě jmenované čeká vzájemný souboj, Kvitovou pak možnost postoupit do čela světového žebříčku.

Petra Kvitová má šanci probojovat se v Miami do čela světového žebříčku před Japonku Naomi Ósakaovou. Jistotu bude mít v případě zisku titulu, nebo když postoupí do finále a Rumunka Simona Halepová turnaj nevyhraje. „Jsem pořád tady a bojuju. Uvidíme, co přinese budoucnost,“ řekla Kvitová v Miami a zároveň dodala: „Já jsem už dosáhla velkých věcí dřív i teď při návratu. Jsem opravdu se vším spokojená.“ (red)

Žondra dostal za napadení Kvitové osm let. Rozsudek není pravomocný

ilustrační foto ber, ČT

Krajský soud v Brně poslal na osm let do vězení Radima Žondru (33), obžalovaného z napadení a pořezání tenistky Petry Kvitové (28). Soudkyně Dagmar Bordovská ho uznala vinným z těžkého ublížení na zdraví a porušování domovní svobody.

„Soud zhodnotil výpověď Kvitové jako zcela věrohodnou a konzistentní,“ uvedla soudkyně s tím, že tenistčina výpověď je v souladu s lékařskými zprávami i znaleckými posudky. Naopak za nevěrohodná označila svědectví lidí ze stavby, na které Žondra údajně v den napadení pobýval. 

Petra Kvitová bojuje v Petrohradu

ilustrační foto FB Petra Kvitová

Petra Kvitová v Petrohradu vykročila za obhajobou výhrou 6:2, 7:6 ve druhém kole nad běloruskou tenistkou Viktorií Azarenkovou.

Ve čtvrtfinále Kvitovou čeká osmá nasazená Donna Vekičová. S chorvatskou tenistkou se dosud na okruhu WTA utkala jen jednou před pěti lety a duel v Miami tehdy vyhrála. (red)

Kvitová bude vypovídat. Nechce do soudní síně

ilustrační foto TN.cz

Tenistka Petra Kvitová bude příští týden vypovídat u Krajského soudu v Brně o svém přepadení z prosince 2016. Obžaloba z činu viní třiatřicetiletého Radima Ž., ten ale vše popírá. Další stání je v plánu 5. a 6. února a Kvitová požádala o výslech mimo soudní síň, aby se nemusela potkat s obžalovaným. 

Podle svého mluvčího Karla Tejkala by Petra celou věc ráda uzavřela. „Petra to vnímá jako neodvratitelnou věc. Být u soudu není pro nikoho příjemné. Byť je to v roli svědka, na druhé straně si uvědomuje, že to je nezbytné, aby celá záležitost mohla definitivně skončit. Je připravena odpovědět na všechny otázky a udělat vše, co je nezbytné, aby mohl soud spravedlivě rozhodnout o vině a následně o trestu,,“ řekl Tejkal novinářům.

Petra Kvitová je ve finále Australian Open!

Foto FB Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová si potřetí v kariéře a poprvé na Australian Open zahraje grandslamové finále. Do boje o titul se v Melbourne dostala po semifinálové výhře nad Američankou Danielle Collinsovou 7:6 a 6:0. 

"Postup do finále pro mě znamená všechno. Moc jsem si přála být zase v grandslamovém finále a jsem nesmírně šťastná," řekla Kvitová v rozhovoru po utkání.

Sobotní finále mohlo mít ryze české obsazení. Ve druhém dnešním semifinále ale Karolína Plíšková podlehla Japonce Naomi Ósakaové. Ta tedy bude v sobotu soupeřkou Petry Kvitové. Držíme pěsti! (red)

Petra Kvitová je v semifinále Australian Open!

Foto FB Petra Kvitová

Petra Kvitová ve čtvrtfinále Australian Open přejela domácí Ashleigh Bartyovou za hodinu a osm minut 6:1 a 6:4 a postupuje do semifinále! 

V Melbourne ji v semifinále čeká americká senzace turnaje, nenasazená Danielle Collinsová z USA. Ve čtyřhře ze čtvrtfinále postupují Markéta Vondroušová s Barborou Strýcovou.

Po Australian Open může Petra Kvitová poprvé v kariéře stanout na vrcholu žebříčku. Její postup znamená, že o post světové jedničky určitě přijde Rumunka Simona Halepová. (ber)

Petra Kvitová vyhrála v Sydney dvouhru!

Foto FB Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v Sydney a získala šestadvacátý titul. Úspěšná byla i Kateřina Siniaková, která vyhrálav Sydney čtyřhru a připsala si na okruhu WTA pátý deblový titul. 

Ve finále Kvitová porazila domácí Ashleigh Bartyovou 1:6, 7:5, 7:6 a v žebříčku se posune na šesté místo. Šestadvacátým vavřínem v kariéře si Kvitová upevnila postavení třetí nejlepší Češky a už jen jeden triumf ji dělí od Hany Mandlíkové. Nedostižná bývalá světová jednička Martina Navrátilová během kariéry slavila ve dvouhře 167 titulů. (red)

Kvitová k lednovému soudu nepřijde

ilustrační foto TN.cz

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy byla ve svém bytě v Jezdecké ulici v Prostějově napadena tenistka Petra Kvitová. Policií se až v červnu letošního roku podařilo dopadnout pachatele. Pracovní tým složený z pracovníků týmu Tempus a kriminalistů z KŘP Olomouckého kraje obvinil z činu dvaatřicetiletého Radima Ž. Případ projednává Krajský soud v Brně. 

První líčení se konalo koncem října a Petra Kvitová se k němu neodstavila. Obviněný ale její osobní přítomnost požadoval. Další jednání je podle mluvčí soudu Evy Angyalossy nařízeno na úterý osmého ledna 2019. Tenistka se z něj ale z důvodu startu v Austrálii opět omluvila. "Po dohodě s paní soudkyní bude předvolána na další únorové přelíčení," doplnila Angyalossy. (ber)

Muž, kterou napadl Kvitovou, zůstává ve vazbě

ilustrační foto identikit pachatele

Před třemi měsíci kriminalisté dopadli útočníka na tenistku Petru Kvitovou. Třiatřicetiletému Radimu Ž., který je obviněn ze zvlášť závažného zločinu vydírání, prostějovská soudkyně Adéla Pluskalová v úterý prodloužila vazbu.

Soud v úterý rozhodoval, zda mu prodlouží vazbu. „Vazební důvody stále trvají, byly ještě zesíleny těmi vyšetřovacími úkony, které byly provedeny (Kvitová při rekognici Žondru poznala a označila) a které podle mého názoru prozatím dostatečně odůvodňují podezření, že skutek spáchal právě obviněný Radim Ž. Rozhodla jsem, že obviněného nadále ponechávám ve vazbě,“ řekla iDNES.cz soudkyně Adéla Pluskalová.