napadení

Přítele u jeho kamaráda nenašla, zato odešla s modřinami

ilustrační foto pixabay.com

Ve středu v noci krátce po půl třetí přijali prostějovští strážníci na lince tísňového volání oznámení, ve kterém bylo sděleno, že na ulici nedaleko náměstí Padlých hrdinů dochází k napadení mezi mužem a ženou. Strážníci na uvedeném místě zkontaktovali napadenou čtyřiatřicetiletou ženu.

 Útočník se na místě již nenacházel. Dle zjištěných skutečností vyšlo najevo, že ženu fyzicky napadl kamarád jejího přítele. Důvodem mělo být to, že na něj dotyčná zazvonila a dožadovala se, aby jí jejího přítele zavolal. Domnívala se totiž, že by mohl být u něho doma. „Muž na ženinu domněnku reagoval tak, že jí začal nejprve nadávat a vyhrožovat újmou na zdraví. Poté ji i fyzicky napadl, dokonce ji při pokusu o útěk i pronásledoval a opět napadl," uvedla komisařka Tereza Greplová. Pro podezření na spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Kradla a pobila se s ostrahou obchodu

ilustrační foto pixabay.com

Minulé pondělí krátce po poledni strážníci vyjížděli řešit nahlášenou drobnou krádež do drogerie v centru Prostějova. Od oznamovatelky zjistili, že se v prodejně nacházela žena, která v předešlých dnech odcizila zboží v hodnotě 4602 Kč. To si vložila do kočárku a z prodejny odešla bez zaplacení. Při činu nebyla zadržena a podařilo se jí odejít bez zaplacení.

„Do obchodu se po několika dnech vrátila, a proto se pracovnice ostrahy pokusila podezřelou pachatelku zadržet. Ženu vyzvala k setrvání na místě do příjezdu strážníků. To mladá pachatelka neakceptovala, navíc se chovala agresivně a fyzicky pracovnici ostrahy napadla. Poté z místa odešla. Mladou zlodějku strážníci zastihli nedaleko. Devatenáctiletá žena se k protiprávnímu jednání doznala," uvedla komisařka Tereza Greplová. Přestupek proti majetku a proti občanskému soužití projedná příslušný správní orgán. (red)

Napadl manželku i kamaráda. Před záchytkou ho zachránila maminka

ilustrační foto městská policie

Minulou sobotu ve dvě hodiny po půlnoci byla hlídka Městské policie Prostějov přivolána k řešení rozepře mezi mužem a ženou v jednom z prostějovských pohostinství. Při příjezdu na místo strážníci spatřili na zemi ležící ženu a dvojici postrkujících se mužů. Strážníci od sebe ihned oba muže oddělili, čímž zabránili jejich vzájemnému napadání. Osmadvacetiletá žena zraněna nebyla.

Při zjišťování skutečného stavu věci jeden z napadajících se mužů strážníkům uvedl, že byl se svým spolupracovníkem a jeho ženou v pohostinství a v okamžiku, kdy spolupracovník začal slovně napadat svoji ženu, se jí zastal. Agrese kolegy se ihned obrátila proti němu. Při potyčce došlo ke zranění na ruce devětatřicetiletého muže. Lékařské ošetření na místě odmítl. Stejně starý agresor byl ve značně podnapilém stavu a ani v přítomnosti strážníků se mu nedařilo své chování zcela kontrolovat.

Azyl před útoky bývalého přítele našla u sousedky

ilustrační foto pixabay

Třetího května v podvečer vyjížděli prostějovští strážníci řešit napadení mezi mužem a ženou. Celý incident nahlásil soused, který slyšel křik a hádku v bytě v centru města. Strážníci na místě zkontaktovali čtyřicetiletou napadenou ženu.

„Ta se nacházela u sousedky, ke které v rozrušení a strachu před agresorem utekla. Strážníkům uvedla, že v jejím bytě nejprve došlo k hádce mezi ní a bývalým přítelem. Při hádce jí muž sprostě nadával a poté ji napadl i fyzicky. Žena měla viditelné oděrky na těle a stěžovala si na bolest hlavy. Lékařské ošetření odmítla. Během konfliktu došlo i k poškození televize a zařízení bytu. Sedmačtyřicetiletý muž po tom, co žena utekla k sousedce, zabouchl dveře, vzal klíče od bytu a z místa odešel,“ informovala komisařka Tereza Greplová.

Rozepře mezi sousedy skončila napadením

ilustrační foto městská policie

Minulou sobotu krátce po půl deváté večer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o napadení přítele oznamovatelky jejich sousedem.

„Soused nejprve zkontaktoval dvaatřicetiletou ženu a stěžoval si na hluk, který slyší přes společnou zeď jednoho z pokojů. Žena si nebyla žádného hluku vědoma, proto chtěla uzavřít vchodové dveře. V tom jí soused zabránil vsunutím nohy do dveří. Přítel ženy, nacházející se uvnitř bytu, se pokusil urputného souseda vystrčit na chodbu domu. To se šestačtyřicetiletému muži nelíbilo a po slovním útoku ho napadl i fyzicky. Při potyčce nebyl nikdo zraněn, došlo jen k roztržení trika sedmatřicetiletého muže. Po konfliktu z místa agresor odešel,“ uvedla komisařka Tereza Greplová.

V noci přepadl ženu. Ve vazbě čeká na soud

ilustrační foto PČR

Ve vazbě bude čekat na rozhodnutí soudu 37letý muž z Prostějova, který byl koncem ledna policisty zdejšího územního odboru obviněn ze zločinu loupež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Událost, za kterou ponese s velkou pravděpodobností následky, se stala začátkem ledna. „Krátce před 23:00 hodinou se žena středního věku vracela domů a šla po chodníku ulice Vladimíra Ambrose v Prostějově. Znenadání k ní přiběhl zezadu neznámý muž a strčil do ní tak silně, že ztratila rovnováhu a upadla na chodník. Okamžitě využil nastalé situace a z ramene jí strhl batoh. Pak se dal na útěk zpátky na ulici Svatoplukova, kde nasedl na jízdní kolo a ujel.

Každý to viděl jinak. Ona jako napadení, on jako nevítanou návštěvu

ilustrační foto pixabay

Dvacátého ledna 2023 v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení týkající se napadení oznamovatelky jejím známým. Hlídka na místě dvojici zkontaktovala. 

Pětatřicetiletá žena uvedla, že muž jí nejprve vulgárně nadával a poté ji napadl i fyzicky a to kvůli údajné půjčce peněz, které mu měla dříve poskytnout. Viditelně zraněná žena nebyla a ani si na žádnou bolest nestěžovala. Třiadvacetiletý muž při podání vysvětlení vyvrátil, že by mu žena někdy půjčila nějaké peníze. Konflikt mezi nimi ale nepopíral. Uvedl, že jej dotyčná neustále navštěvuje v domě, ale on si to nepřeje, proto se pokusil jí vytlačit za branku a několikrát do ní strčil," informovala komisařka Tereza Greplová.

Návštěva skončila napadením

ilustrační foto

Původně to byla plánovaná narozeninová oslava, avšak celá párty nedopadla vůbec podle představ zúčastněných. Strážníci tak museli minulou sobotu po dvaadvacáté hodině vjíždět řešit nahlášený konflikt mezi návštěvníky oslavy.

„Devětatřicetiletý muž bez předchozího varování napadl v bytě o dvacet let staršího muže. Zaťatou pěstí pravé ruky udeřil svého známého do levé části obličeje a tím započal následnou potyčku mezi oběma muži. Devětačtyřicetiletá hostitelka se pokusila aktérům zabránit ve fyzickém napadání, kdy se je snažila od sebe oddělit. Při pokusu o ukončení šarvátky upadli všichni tři na zem. Jak žena, tak i oba muži si způsobili drobná poranění, ale lékařské ošetření jednotně odmítli," uvedla komisařka Tereza Greplová.

Šarvátka na schodišti skončila zraněním

ilustrační foto městská policie

Krátce po silvestrovském poledni vyjížděli strážníci řešit nahlášenou potyčku mezi obyvateli v bytovém domě na sídlišti Hloučela. Celý incident se odehrál uvnitř domu na chodbě.

„Jednačtyřicetiletý muž zde nejprve slovně napadl šestapadesátiletou ženu, poté se ji snažil napadnout i fyzicky. Celý incident zaslechl soused, který přispěchal volající ženě na pomoc. Svou agresivitu útočník v momentě obrátil i na tohoto muže. Při vzájemné potyčce mezi nimi došlo k pádu na zem, což mělo za následek pohmoždění ramene devětapadesátiletého muže. Ten byl nucen pro silnou bolest vyhledat lékařské ošetření," uvedla komisař Tereza Greplová. Agresora strážníci z domu vykázali, jelikož v domě nebydlel a neměl ani jiné uživatelské právo k žádnému z bytů.

Po zápase napadl fanouška. Ten skončil v nemocnici!

ilustrační foto ZZS

Se sděleným obviněním z dvou trestných činů, a to výtržnictví a ublížení na zdraví, opustil v úterý policejní služebnu 49letý muž z Prostějovska, kterému policejní komisař předal usnesení o zahájení jeho trestního stíhání.

"Důvodem bylo jeho jednání, kterého se dopustil v polovině října po ukončení hokejového utkání před zimním stadionem v Prostějově. Mezi obviněným a poškozeným 25letým mužem docházelo již během utkání k neshodám a výměně názorů týkajících se fandění. Oba patřili k fanouškům domácího klubu.