napadení

Při tancovačce na zahrádce si násilím vynucoval tanec s cizí ženou

ilustrační foto Městská policie

V neděli před půlnocí řešili prostějovští strážníci incident, který se odehrál při tancovačce na venkovním občerstvení. Pětatřicetiletý muž tancoval na parketu se svojí přítelkyní a bez jakéhokoliv předchozího varování byl fyzicky napaden.

Třiačtyřicetiletý muž jej uchopil za tričko a poté odstrčil od partnerky. Následkem byla naražená pravá ruka, kterou se uhodil napadený muž o stůl. Hlídce si postěžoval na bolest v oblasti prstů a zápěstí. Lékařské ošetření však nepožadoval. Agresor hlídce uvedl, že si chtěl s přítomnou dámou také zatancovat, ale její přítel byl proti. Z toho důvodu došlo k fyzickému konfliktu,“ uvedl strážník Petr Zapletal. Útočníkovo jednání projedná správní orgán pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Hádka mezi partnery skončila napadením

ilustrační foto pixabay.com

Prostějovští strážníci řešili 10. 7. 2021 v odpoledních hodinách spor mezi devětapadesátiletou ženou a třiačtyřicetiletým mužem. Nejdříve proběhla slovní debata a nezůstalo jen u výměny názorů.

Žena nejprve vyčítala svému příteli jeho nevhodné chování vůči ní. Jak už to v takových případech bývá, následovalo z jeho strany fyzické napadení. Napadená nedokázala konkrétním způsobem hlídce popsat, jak k útoku došlo. Měla na svém těle viditelné stopy v podobě škrábanců na rukou a krku, modřinu v horní části těla. Lékařské ošetření odmítla. Její přítel napadení popřel a hlídce při vysvětlování uvedl, že v takovém zdravotním stavu, již za ním přišla.

Chtěl se před vlakovým nádražím rvát. Tak napadl šestnáctiletého kluka

ilustrační foto

V úterý 29. 6. 2021 v půl osmé večer bylo pomocí městského kamerového systému zaznamenáno fyzické napadení mezi dvěma muži. Celá událost se odehrála před budovou hlavního nádraží v Prostějově. Na místo byla ihned vyslána hlídka.

„Ta zjistila, že čtyřiadvacetiletý muž napadl šestnáctiletého mladíka. Nejprve ho slovně vyzval, ať jdou za budovu nádraží a rozdají si to na férovku. Na to mu mladík odpověděl, že nikam nepůjde a chtěl odejít pryč. Agresor se s takovou odezvou nespokojil, pěstmi na něj zaútočil a povalil na zem. Následkem útoku bylo tržné zranění na obličeji v oblasti pravého oka. Strážníci přivolali napadenému lékařskou pomoc. V tomto případě postačilo ošetření na místě a nebyla nutná hospitalizace v nemocnici,“ doplnil strážník Petr Zapletal.

Opilá žena měla zkopat manžela

Ilustrační foto ber

Problémy manželského vztahu řešili včera po třiadvacáté hodině prostějovští strážníci. Vše začalo pozdním příchodem manželky domů. Ta se navíc vrátila opilá.

„Manžel jí vyčetl způsob, jak se k němu chová, a nastaly komplikace. Po slovní výměně názorů měla šestatřicetiletá žena napadnout svého o pět let staršího manžela údery a kopy do oblasti hlavy. Tímto fyzickým útokem mu způsobila tržná poranění na hlavě,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že hlídka napadenému přivolala záchrannou službu, která jej odvezla na lékařské ošetření do nemocnice. Žena neměla žádné viditelné zranění a potyčkou mezi partnery nebyla způsobena škoda na majetku.

Před opilým agresorem se družce podařilo utéct z vlastního bytu

ilustrační foto PČR

V sobotu 15. května 2021 po jednadvacáté hodině přijali policisté oznámení o incidentu v bytě ženy v obci na Prostějovsku. Dle oznámení měl přítel ženy do jejího bytu přijít v silně podnapilém stavu. To se ženě nelíbilo a vyzvala ho, aby odešel, což muže rozčílilo. 

"Ženu fyzicky i verbálně napadl a hrozil jí zabitím. Napadené ženě se podařilo vysmeknout, utéct a v sousedství vyhledat pomoc. Na místo vyslaní policisté u jednapadesátiletého agresora provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,8 ‰ alkoholu v dechu. Když provedeným šetřením zjistili, že se nejedná o první incident se znaky domácího násilí, rozhodli o využití svého oprávnění a muže ze společné domácnosti na dobu deseti dní vykázali," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Agresor zmláceného ošetřil a odvezl domů

Ilustrační foto ber

Ze dvou přestupků proti občanskému soužití podezírají prostějovští policisté dvaačtyřicetiletého muže z Prostějova. Skutků se měl dopustit v úterý mezi jednadvacátou a dvaadvacátou hodinou v jižní části Prostějova.

Incidentům předcházela hádka mezi útočníkem a dvěma poškozenými. Hádka se vystupňovala až ve fyzické napadení. „Nejprve měl útočník po jednadvacáté hodině v ulici Dr. Horáka napadnout osmadvacetiletého muže. Jeho osmnáctiletému kamarádovi se z místa podařilo utéct, ale později ho agresor v Krokově ulici vyhledal a napadl také. Když se pak agresor vracel zpět, prvního napadeného nalezl na stejném místě. Společně se svou partnerkou ho ošetřili a poté ho odvezl do místa bydliště. Druhý napadený byl ošetřen přivolanými zdravotníky," popsal situaci policejní mluvčí František Kořínek.

Napadl přítelkyni. Útok řešili strážníci

ilustrační foto pixabay

Z přestupku proti občanskému soužití se bude zodpovídat třiadvacetiletý muž. V neděli 26. dubna po dvaadvacáté hodině bylo na tísňovou linku 156 přijato oznámení, že ze sousedního bytu je slyšet volání ženy o pomoc. Na uvedenou adresu vyrazila ihned hlídka strážníků.

Strážníkům se po příjezdu na místo podařilo kontaktovat hádající se pár. Žena hlídce uvedla, že po předchozí hádce byla fyzicky napadena svým přítelem. Ten ji udeřil rukou sevřenou v pěst do hlavy. Při tomto útoku naštěstí nedošlo k žádnému zranění a napadená žena nepožadovala lékařské ošetření. Agresor se k napadení strážníkům přiznal a po vysvětlení celé situace si vzal své osobní věci a z bytu odešel. „Mužovo protiprávní jednání bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu,“ doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Neznámého muže napadl v parku pes i jeho na mol opilý pán

Ilustrační foto dogschol.com

V pondělí 26. dubna 2021 ve 12:40 hodin mělo dojít v Kolářových sadech v Prostějově k incidentu mezi dvěma muži. Dle oznamovatele a svědků měl dosud nezjištěný poškozený čelit útoku jednačtyřicetiletého muže i jeho psa. 

"Po napadení psem rasy americký stafordširský bulteriér měl poškozený utržit ránu i od jeho pána, ale nakonec se mu podařilo utéct. Před přivolanými policisty se muž pokusil utéct také, ale nepodařilo se mu to. Protože hrozil během dalších úkonů útok psa, vyzvali policisté muže, aby ho přivázal. Muž uposlechl, ale po přivázání psa se o útěk pokusil znovu. Byl policisty dostižen a s využitím donucovacích prostředků sveden k zemi a zajištěn. Při tom utrpěl oděrky, ale po prohlídce lékařem nic nebránilo jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice.

Konflikt kvůli psovi skončil plivanci a kopáním

Ilustrační foto pixabay.com

Večerní procházka se čtyřnohým kamarádem určitě v úterý nedopadla podle představ osmašedesátiletého muže. Jeho pes se při venčení vyčůral na sklepní okno rodinného domu.

 Tuto událost viděla majitelka, která se bavila se sousedkou venku na ulici. Oslovila muže s tím, že se jí nelíbí, když jeho pes močí na její dům. Následná reakce byla pro ni překvapující." Majitel psa k ní přistoupil do těsné blízkosti, plivnul ji do tváře a urazil slovy ty stará bábo. Žena se bránila a agresora odstrčila rukama. Ten jí na oplátku nohou kopnul do levé ruky. Následkem tohoto útoku byl oteklý palec," uvedl strážník Petr Zapletal. Lékařské ošetření napadená nepožadovala. K jiným zraněním nebo ke škodě na majetku během incidentu nedošlo.

Syn zfackoval otce. Kvůli matce

Ilustrační foto pixabay.com

Strážníci řešili minulou neděli rodinné spory mezi devětašedesátiletým otcem a jeho sedmadvacetiletým synem. K incidentu došlo poté, co se synovi nelíbil způsob, jakým se otec choval k jeho mámě.

„To ho rozčílilo natolik, že nejprve na otce začal křičet a vyčítat mu urážky vůči své matce. Po slovním konfliktu mu pravou rukou uštědřil takzvanou facku. Zasahujícím strážníkům uvedl, že chtěl otci udělit políček za špatné chování k matce, ke kterému v minulosti docházel,“ doplnil strážník Petr Zapletal. Během celého sporu nedošlo k žádnému zranění a za přítomnosti hlídky se situace uklidnila. Chování mladého muže bylo oznámeno správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)