napadení

V noci přepadl ženu. Ve vazbě čeká na soud

ilustrační foto PČR

Ve vazbě bude čekat na rozhodnutí soudu 37letý muž z Prostějova, který byl koncem ledna policisty zdejšího územního odboru obviněn ze zločinu loupež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Událost, za kterou ponese s velkou pravděpodobností následky, se stala začátkem ledna. „Krátce před 23:00 hodinou se žena středního věku vracela domů a šla po chodníku ulice Vladimíra Ambrose v Prostějově. Znenadání k ní přiběhl zezadu neznámý muž a strčil do ní tak silně, že ztratila rovnováhu a upadla na chodník. Okamžitě využil nastalé situace a z ramene jí strhl batoh. Pak se dal na útěk zpátky na ulici Svatoplukova, kde nasedl na jízdní kolo a ujel.

Každý to viděl jinak. Ona jako napadení, on jako nevítanou návštěvu

ilustrační foto pixabay

Dvacátého ledna 2023 v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení týkající se napadení oznamovatelky jejím známým. Hlídka na místě dvojici zkontaktovala. 

Pětatřicetiletá žena uvedla, že muž jí nejprve vulgárně nadával a poté ji napadl i fyzicky a to kvůli údajné půjčce peněz, které mu měla dříve poskytnout. Viditelně zraněná žena nebyla a ani si na žádnou bolest nestěžovala. Třiadvacetiletý muž při podání vysvětlení vyvrátil, že by mu žena někdy půjčila nějaké peníze. Konflikt mezi nimi ale nepopíral. Uvedl, že jej dotyčná neustále navštěvuje v domě, ale on si to nepřeje, proto se pokusil jí vytlačit za branku a několikrát do ní strčil," informovala komisařka Tereza Greplová.

Návštěva skončila napadením

ilustrační foto

Původně to byla plánovaná narozeninová oslava, avšak celá párty nedopadla vůbec podle představ zúčastněných. Strážníci tak museli minulou sobotu po dvaadvacáté hodině vjíždět řešit nahlášený konflikt mezi návštěvníky oslavy.

„Devětatřicetiletý muž bez předchozího varování napadl v bytě o dvacet let staršího muže. Zaťatou pěstí pravé ruky udeřil svého známého do levé části obličeje a tím započal následnou potyčku mezi oběma muži. Devětačtyřicetiletá hostitelka se pokusila aktérům zabránit ve fyzickém napadání, kdy se je snažila od sebe oddělit. Při pokusu o ukončení šarvátky upadli všichni tři na zem. Jak žena, tak i oba muži si způsobili drobná poranění, ale lékařské ošetření jednotně odmítli," uvedla komisařka Tereza Greplová.

Šarvátka na schodišti skončila zraněním

ilustrační foto městská policie

Krátce po silvestrovském poledni vyjížděli strážníci řešit nahlášenou potyčku mezi obyvateli v bytovém domě na sídlišti Hloučela. Celý incident se odehrál uvnitř domu na chodbě.

„Jednačtyřicetiletý muž zde nejprve slovně napadl šestapadesátiletou ženu, poté se ji snažil napadnout i fyzicky. Celý incident zaslechl soused, který přispěchal volající ženě na pomoc. Svou agresivitu útočník v momentě obrátil i na tohoto muže. Při vzájemné potyčce mezi nimi došlo k pádu na zem, což mělo za následek pohmoždění ramene devětapadesátiletého muže. Ten byl nucen pro silnou bolest vyhledat lékařské ošetření," uvedla komisař Tereza Greplová. Agresora strážníci z domu vykázali, jelikož v domě nebydlel a neměl ani jiné uživatelské právo k žádnému z bytů.

Po zápase napadl fanouška. Ten skončil v nemocnici!

ilustrační foto ZZS

Se sděleným obviněním z dvou trestných činů, a to výtržnictví a ublížení na zdraví, opustil v úterý policejní služebnu 49letý muž z Prostějovska, kterému policejní komisař předal usnesení o zahájení jeho trestního stíhání.

"Důvodem bylo jeho jednání, kterého se dopustil v polovině října po ukončení hokejového utkání před zimním stadionem v Prostějově. Mezi obviněným a poškozeným 25letým mužem docházelo již během utkání k neshodám a výměně názorů týkajících se fandění. Oba patřili k fanouškům domácího klubu.

Povedený syn. Matku zfackoval a nadával jí

ilustrační foto pixabay

Pozornost hlídky na sebe 29. 8. 2022 upoutal v odpoledních hodinách devětatřicetiletý muž přímo v centru města. Strážníci si při výkonu hlídkové činnosti všimli, jak popíjí alkoholické nápoje na místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města. Nebyl to však jeho jediný prohřešek.

"Hlídku zaujala sedící žena na lavičce, která pláče. Prověřením bylo zjištěno, že se jedná o matku dotyčného muže. Žena při vysvětlení strážníkům uvedla, že byla svým synem fyzicky napadena. Nejprve schytala několik facek do obličeje a následně byla vulgárními výrazy urážena. Agresor fyzické napadení popřel a doznal se jen ke slovním urážkám. Výpověď napadené však potvrdili přítomní svědci, kteří se na místě nacházeli," uvedla komisař Tereza Greplová.

Masakr v Čelechovicích. Útočník surově zbil a okradl muže

ilustrační foto pixabay

Ve vazbě skončil dvaačtyřicetiletý muž, který má na svědomí surové napadení čtyřiašedesátiletého poškozeného, který po jeho útoku skončil v prostějovské nemocnici, kde zůstal hospitalizovaný. 

"V pondělí v odpoledních hodinách v Čelechovicích na Hané došlo mezi nimi v bytě jiné osoby, při společném požívání alkoholických nápojů, ke slovní rozepři, která vyústila až ve fyzické napadení. Mladší útočník srazil staršího na zem, kde do něho kopal, bil po celém těle a tím mu způsobil velmi vážná zranění. Potom se spolu přemístili do bytu poškozeného, kde využil jeho bezvládného stavu a ukradl mu finanční hotovost 38 000 Kč. Pak z bytu zmizel," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Slovní spor skončil napadením. Mladík zranil seniora a poškodil mu auto

ilustrační foto pixabay

V úterý odpoledne došlo ke slovní rozepři mezi mladším a starším mužem na příjezdové komunikaci za jedním z domů na ulici Plumlovská v Prostějově.

"Osmnáctiletý podezřelý neváhal svoje názory hájit i ručně a poškozeného sedmdesátiletého muže dvakrát pěstí udeřil pod oko. To ale nebylo všechno,  teleskopickým obuškem několikrát udeřil do vozidla VW Golf, které patří napadenému, a tím vznikly na kapotě prohlubně. Škoda na autě nebyla prozatím vyčíslena. Na základě zjištěných okolností případ šetříme jako přestupky proti majetku a proti občanskému soužit," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Na slovní útok reagovala stejně. A dostala nakládačku

ilustrační foto pixabay

Prvního května 2022 chvíli po obědě řešili prostějovští strážníci konflikt dvou žen, které si vjely do vlasů. Čtyřiapadesátiletá žena nejprve slovně a poté i fyzicky napadla sedmatřicetiletou ženu.

"Mladší z dvojice žen procházela kolem skupinky osob sedících na lavičce a slyšela neslušné výrazy, které se jí osobně dotýkaly. Reagovala úplně stejným způsobem a z místa odcházela. Bez předchozího varování k ní přistoupila starší žena a fyzicky ji napadla. Z incidentu si odnesla oděrku na rtu a drobné šrámy v obličeji. Nabídnuté lékařské ošetření odmítla a hlídce uvedla, že v případě potřeby vyhledá lékaře sama," uvedl strážník Petr Zapletal. Agresorka se strážníkům k napadení přiznala, protože chtěla potrestat napadenou ženu za slovní urážku svého syna.

Partnerské neshody skončily napadením

ilustrační foto

Partnerské nesrovnalosti mezi pětačtyřicetiletou ženou a třiatřicetiletým mužem museli řešit prostějovští strážnici 20. 4. 2022 chvíli před půlnocí. Dvojice si nejprve vyšla udělat příjemný večer do restaurace. Po návratu domů posilněni alkoholem začali řešit osobní problémy. Rozhodně to nebyl pravý moment na vyjasnění jejich vztahu. 

"Muž začal nejprve slovně vyčítat své partnerce, že ho nemá dostatečně ráda a následně z jeho strany došlo i na fyzické napadení. Nejprve uchopil rukama svoji přítelkyni za krk a poté ji začal tahat za pravou ruku. Žena si z incidentu odnesla zarudlý krk, drobné oděrky a modřiny na ruce. Jelikož zranění nebyla vážného charakteru, nebylo ze strany napadené požadováno lékařské ošetření. Za přítomnosti strážníků došlo k vyjasnění situace a muž z bytu odešel," informoval strážník Petr Zapletal.