napadení

Na slovní útok reagovala stejně. A dostala nakládačku

ilustrační foto pixabay

Prvního května 2022 chvíli po obědě řešili prostějovští strážníci konflikt dvou žen, které si vjely do vlasů. Čtyřiapadesátiletá žena nejprve slovně a poté i fyzicky napadla sedmatřicetiletou ženu.

"Mladší z dvojice žen procházela kolem skupinky osob sedících na lavičce a slyšela neslušné výrazy, které se jí osobně dotýkaly. Reagovala úplně stejným způsobem a z místa odcházela. Bez předchozího varování k ní přistoupila starší žena a fyzicky ji napadla. Z incidentu si odnesla oděrku na rtu a drobné šrámy v obličeji. Nabídnuté lékařské ošetření odmítla a hlídce uvedla, že v případě potřeby vyhledá lékaře sama," uvedl strážník Petr Zapletal. Agresorka se strážníkům k napadení přiznala, protože chtěla potrestat napadenou ženu za slovní urážku svého syna.

Partnerské neshody skončily napadením

ilustrační foto

Partnerské nesrovnalosti mezi pětačtyřicetiletou ženou a třiatřicetiletým mužem museli řešit prostějovští strážnici 20. 4. 2022 chvíli před půlnocí. Dvojice si nejprve vyšla udělat příjemný večer do restaurace. Po návratu domů posilněni alkoholem začali řešit osobní problémy. Rozhodně to nebyl pravý moment na vyjasnění jejich vztahu. 

"Muž začal nejprve slovně vyčítat své partnerce, že ho nemá dostatečně ráda a následně z jeho strany došlo i na fyzické napadení. Nejprve uchopil rukama svoji přítelkyni za krk a poté ji začal tahat za pravou ruku. Žena si z incidentu odnesla zarudlý krk, drobné oděrky a modřiny na ruce. Jelikož zranění nebyla vážného charakteru, nebylo ze strany napadené požadováno lékařské ošetření. Za přítomnosti strážníků došlo k vyjasnění situace a muž z bytu odešel," informoval strážník Petr Zapletal.

Napadl lékaře. Skončil v poutech a poté na záchytce

ilustrační foto Městská policie Prostějov

V úterý podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o ležícím podnapilém muži před jednou z provozoven na Plumlovské ulici. Do uvedeného místa byla vyslána hlídka. Muž ležel na chodníku a jevil známky silné intoxikace alkoholem. 

„Při provedené orientační dechové zkoušce přístroj naměřil 3,13 promile alkoholu v dechu. Pětačtyřicetiletý muž nebyl schopen se sám o sebe postarat. Strážníci si na místo vyžádali příjezd lékaře k posouzení jeho zdravotního stavu a schopnosti převozu na záchytku. Při vyšetření se opilec ohnal a pokusil se lékaře fyzicky napadnout. Hlídka muže zpacifikovala. Za pomoci hmatů a chvatů mu byla přiložena služební pouta," uvedla strážník Tereza Greplová.

Hlídače z marketu napadla skupina agresorů. Skončil v nemocnici

ilustrační foto pixabay.com

Ve středu 5. ledna odpoledne došlo nedaleko marketu v Janáčkově ulici v Prostějově k incidentu mezi skupinou lidí a mužem, který v prodejně pracuje jako ostraha. Přesilovka pro něj dopadla špatně, skončil se zraněním hlavy v nemocnici.

O incidentu redakci PvNovinek informovali s dvoutýdenním zpožděním pracovníci prodejny. Podle nich měl mít muž s jednou z osob, která jej následně napadla, na prodejní ploše konflikt. "Jsme tady zvyklí na ledaco, ale že ho zbijí jak psa, to nás nenapadlo," netajili se údivem.  

Dceru napadl na mol opilý otec

ilustrační foto MP

Dvaadvacetiletá žena se 2. ledna přesvědčila na vlastní kůži, že rodinné vztahy nejsou vždy takové, jaké by měly být. K napadení došlo v bytě rodičů v Prostějově.

„Otec přišel domů opilý a svoji agresivní náladu si vybil na dceři, která měla po útoku pohmožděninu v oblasti hlavy. Poté z místa ihned odešel. Strážníci muže vypátrali nedaleko bydliště. Agresivní otec vykazoval známky opilosti, a proto hlídka provedla orientační dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní 2,67 promile alkoholu,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že napadená žena si stěžovala na bolest hlavy a strážníkům uvedla, že na ošetření do nemocnice jí doprovodí její přítel a matka. Opilý otec byl převezen do nemocnice na další vyšetření, o kterém rozhodl přivolaný lékař.

Syn napadl otce. A kousl ho do ucha

ilustrační foto pixabay.com

V neděli večer přešla slovní hádka mezi otcem a synem v Brodku u Prostějova ve fyzické napadení. S ohledem na věk měl syn navrch a několikrát udeřil protivníka pěstí do oblasti hrudníku a završil to kousnutím do ucha. 

"Již v době, kdy docházelo k napadení, jsme byli požádáni o součinnost a hlídka na místo dorazila během několika minut. Oba muži byli pod vlivem alkoholu, kdy jeden, starší z nich, nadýchal 1,66 a druhý 2,29 promile alkoholu. Zraněný muž nežádal vyšetření za strany lékaře a uvedl, že ho zranění nijak neovlivňuje v jeho běžném způsobu života. Případ jsme zaevidovali jako přestupek proti občanskému soužití a dál ho bude řešit příslušný správní orgán," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Napadl přítelkyni. Vůbec mu nevadilo, že spala

ilustrační foto Policie ČR

V neděli po třiadvacáté hodině vyjížděli prostějovští strážníci řešit fyzické napadení mezi partnery. Žena uvedla, že její přítel doma celý večer konzumoval alkoholické nápoje, po kterých bývá agresivní. Devětatřicetiletý muž poté vstoupil do ložnice a bez varování zaútočil na svou o deset let starší přítelkyni, které právě spala v posteli.

„Otevřenou dlaní ruky jí opakovaně uhodil do hlavy. Napadená žena měla následkem útoku podlitinu pod pravým okem a stěžovala si na bolest hlavy. Strážníci požádali o příjezd sanitky, která zraněnou ženu odvezla do nemocnice na další vyšetření," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že agresor byl vyzván k podání vysvětlení, co bylo příčinou napadení a jak k celé události došlo. Dechovou zkoušku i vyjádření, jakým způsobem se vše událo, odmítl. Všechny zjištěné skutečnosti byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. (red)

Dal spolubydlícímu v azyláku hlavičku. Ten skončil v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Strážníci řešili 4. 11. 2021 ve večerních hodinách fyzické napadení, které se odehrálo ve společenské místnosti Azylového centra v Určické ulici. K šarvátce došlo mezi dvěma muži ve věku osmapadesát a devětatřicet let. 

"Nejprve došlo ke slovní výměně názorů a poté mladší z dvojice začal slovně urážet svého spolubydlícího. Následně bez předchozího varování uštědřil staršímu muži takzvanou hlavičku. Zasáhl jej do pravé poloviny obličeje a způsobil mu krvácející zranění. Přivolaná Záchranná služba ošetřila napadeného a odvezla do nemocnice na další vyšetření," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že násilník se strážníkům k napadení přiznal a své chování bude vysvětlovat u správního orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

 

Poprali se v čekárně. Starší muž skončil v nemocnici

ilustrační foto MP

Devětadvacátého září před půl devátou večer vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit oznámení o muži ležícím na hlavním nádraží. Strážníci po příjezdu našli v čekárně dva muže ve věku sedmašedesát a čtyřicet let.

„Starší z dvojice se nacházel na zemi a měl viditelná poranění. Při vysvětlení uvedl, že byl napaden na místě přítomným druhým mužem. Následkem fyzického útoku měl podlitiny na obou očích, krvácení v oblasti úst. Hlídka přivolala Zdravotnickou záchrannou službu, která zraněného převezla do nemocnice na další ošetření. Mladší muž při podání vysvětlení popřel fyzické napadení z jeho strany. Pouze uvedl, že poraněného zná jen od vidění,“ uvedl strážník Petr Zapletal. Jakým způsobem k poranění došlo, nikdo neviděl, jelikož se na místě nenacházely žádné osoby.

Napadl rodinu přítelkyně. Slovně i fyzicky

ilustrační foto PČR

V úterý 28. září po osmé hodině večerní vyjížděli prostějovští strážníci řešit konflikt mezi dvěma muži. Vše začalo návštěvou sedmadvacetiletého muže, který přišel k rodinnému domu rodičů své přítelkyně.

Dovnitř jej pustil syn majitelky. „Po vstoupení do budovy začal slovně napadat a urážet matku přítelkyně. Když se jí zastal jednačtyřicetiletý muž nacházející se uvnitř domu, tak byl agresorem fyzicky napaden. Ten nejprve ochránce uchopil oběma rukama za krk a následně jej začal škrtit. Napadenému se podařilo ze sevření vyprostit a výtržníka odvedl před dům,“ uvedl strážník Petr Zapletal. K viditelnému zranění nedošlo a lékařské ošetření z obou stran nebylo požadováno. Útočník své chování bude vysvětlovat u správního orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)