napadení

Povedený syn. Matku zfackoval a nadával jí

ilustrační foto pixabay

Pozornost hlídky na sebe 29. 8. 2022 upoutal v odpoledních hodinách devětatřicetiletý muž přímo v centru města. Strážníci si při výkonu hlídkové činnosti všimli, jak popíjí alkoholické nápoje na místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města. Nebyl to však jeho jediný prohřešek.

"Hlídku zaujala sedící žena na lavičce, která pláče. Prověřením bylo zjištěno, že se jedná o matku dotyčného muže. Žena při vysvětlení strážníkům uvedla, že byla svým synem fyzicky napadena. Nejprve schytala několik facek do obličeje a následně byla vulgárními výrazy urážena. Agresor fyzické napadení popřel a doznal se jen ke slovním urážkám. Výpověď napadené však potvrdili přítomní svědci, kteří se na místě nacházeli," uvedla komisař Tereza Greplová.

Masakr v Čelechovicích. Útočník surově zbil a okradl muže

ilustrační foto pixabay

Ve vazbě skončil dvaačtyřicetiletý muž, který má na svědomí surové napadení čtyřiašedesátiletého poškozeného, který po jeho útoku skončil v prostějovské nemocnici, kde zůstal hospitalizovaný. 

"V pondělí v odpoledních hodinách v Čelechovicích na Hané došlo mezi nimi v bytě jiné osoby, při společném požívání alkoholických nápojů, ke slovní rozepři, která vyústila až ve fyzické napadení. Mladší útočník srazil staršího na zem, kde do něho kopal, bil po celém těle a tím mu způsobil velmi vážná zranění. Potom se spolu přemístili do bytu poškozeného, kde využil jeho bezvládného stavu a ukradl mu finanční hotovost 38 000 Kč. Pak z bytu zmizel," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Slovní spor skončil napadením. Mladík zranil seniora a poškodil mu auto

ilustrační foto pixabay

V úterý odpoledne došlo ke slovní rozepři mezi mladším a starším mužem na příjezdové komunikaci za jedním z domů na ulici Plumlovská v Prostějově.

"Osmnáctiletý podezřelý neváhal svoje názory hájit i ručně a poškozeného sedmdesátiletého muže dvakrát pěstí udeřil pod oko. To ale nebylo všechno,  teleskopickým obuškem několikrát udeřil do vozidla VW Golf, které patří napadenému, a tím vznikly na kapotě prohlubně. Škoda na autě nebyla prozatím vyčíslena. Na základě zjištěných okolností případ šetříme jako přestupky proti majetku a proti občanskému soužit," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Na slovní útok reagovala stejně. A dostala nakládačku

ilustrační foto pixabay

Prvního května 2022 chvíli po obědě řešili prostějovští strážníci konflikt dvou žen, které si vjely do vlasů. Čtyřiapadesátiletá žena nejprve slovně a poté i fyzicky napadla sedmatřicetiletou ženu.

"Mladší z dvojice žen procházela kolem skupinky osob sedících na lavičce a slyšela neslušné výrazy, které se jí osobně dotýkaly. Reagovala úplně stejným způsobem a z místa odcházela. Bez předchozího varování k ní přistoupila starší žena a fyzicky ji napadla. Z incidentu si odnesla oděrku na rtu a drobné šrámy v obličeji. Nabídnuté lékařské ošetření odmítla a hlídce uvedla, že v případě potřeby vyhledá lékaře sama," uvedl strážník Petr Zapletal. Agresorka se strážníkům k napadení přiznala, protože chtěla potrestat napadenou ženu za slovní urážku svého syna.

Partnerské neshody skončily napadením

ilustrační foto

Partnerské nesrovnalosti mezi pětačtyřicetiletou ženou a třiatřicetiletým mužem museli řešit prostějovští strážnici 20. 4. 2022 chvíli před půlnocí. Dvojice si nejprve vyšla udělat příjemný večer do restaurace. Po návratu domů posilněni alkoholem začali řešit osobní problémy. Rozhodně to nebyl pravý moment na vyjasnění jejich vztahu. 

"Muž začal nejprve slovně vyčítat své partnerce, že ho nemá dostatečně ráda a následně z jeho strany došlo i na fyzické napadení. Nejprve uchopil rukama svoji přítelkyni za krk a poté ji začal tahat za pravou ruku. Žena si z incidentu odnesla zarudlý krk, drobné oděrky a modřiny na ruce. Jelikož zranění nebyla vážného charakteru, nebylo ze strany napadené požadováno lékařské ošetření. Za přítomnosti strážníků došlo k vyjasnění situace a muž z bytu odešel," informoval strážník Petr Zapletal.

Napadl lékaře. Skončil v poutech a poté na záchytce

ilustrační foto Městská policie Prostějov

V úterý podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o ležícím podnapilém muži před jednou z provozoven na Plumlovské ulici. Do uvedeného místa byla vyslána hlídka. Muž ležel na chodníku a jevil známky silné intoxikace alkoholem. 

„Při provedené orientační dechové zkoušce přístroj naměřil 3,13 promile alkoholu v dechu. Pětačtyřicetiletý muž nebyl schopen se sám o sebe postarat. Strážníci si na místo vyžádali příjezd lékaře k posouzení jeho zdravotního stavu a schopnosti převozu na záchytku. Při vyšetření se opilec ohnal a pokusil se lékaře fyzicky napadnout. Hlídka muže zpacifikovala. Za pomoci hmatů a chvatů mu byla přiložena služební pouta," uvedla strážník Tereza Greplová.

Hlídače z marketu napadla skupina agresorů. Skončil v nemocnici

ilustrační foto pixabay.com

Ve středu 5. ledna odpoledne došlo nedaleko marketu v Janáčkově ulici v Prostějově k incidentu mezi skupinou lidí a mužem, který v prodejně pracuje jako ostraha. Přesilovka pro něj dopadla špatně, skončil se zraněním hlavy v nemocnici.

O incidentu redakci PvNovinek informovali s dvoutýdenním zpožděním pracovníci prodejny. Podle nich měl mít muž s jednou z osob, která jej následně napadla, na prodejní ploše konflikt. "Jsme tady zvyklí na ledaco, ale že ho zbijí jak psa, to nás nenapadlo," netajili se údivem.  

Dceru napadl na mol opilý otec

ilustrační foto MP

Dvaadvacetiletá žena se 2. ledna přesvědčila na vlastní kůži, že rodinné vztahy nejsou vždy takové, jaké by měly být. K napadení došlo v bytě rodičů v Prostějově.

„Otec přišel domů opilý a svoji agresivní náladu si vybil na dceři, která měla po útoku pohmožděninu v oblasti hlavy. Poté z místa ihned odešel. Strážníci muže vypátrali nedaleko bydliště. Agresivní otec vykazoval známky opilosti, a proto hlídka provedla orientační dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní 2,67 promile alkoholu,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že napadená žena si stěžovala na bolest hlavy a strážníkům uvedla, že na ošetření do nemocnice jí doprovodí její přítel a matka. Opilý otec byl převezen do nemocnice na další vyšetření, o kterém rozhodl přivolaný lékař.

Syn napadl otce. A kousl ho do ucha

ilustrační foto pixabay.com

V neděli večer přešla slovní hádka mezi otcem a synem v Brodku u Prostějova ve fyzické napadení. S ohledem na věk měl syn navrch a několikrát udeřil protivníka pěstí do oblasti hrudníku a završil to kousnutím do ucha. 

"Již v době, kdy docházelo k napadení, jsme byli požádáni o součinnost a hlídka na místo dorazila během několika minut. Oba muži byli pod vlivem alkoholu, kdy jeden, starší z nich, nadýchal 1,66 a druhý 2,29 promile alkoholu. Zraněný muž nežádal vyšetření za strany lékaře a uvedl, že ho zranění nijak neovlivňuje v jeho běžném způsobu života. Případ jsme zaevidovali jako přestupek proti občanskému soužití a dál ho bude řešit příslušný správní orgán," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Napadl přítelkyni. Vůbec mu nevadilo, že spala

ilustrační foto Policie ČR

V neděli po třiadvacáté hodině vyjížděli prostějovští strážníci řešit fyzické napadení mezi partnery. Žena uvedla, že její přítel doma celý večer konzumoval alkoholické nápoje, po kterých bývá agresivní. Devětatřicetiletý muž poté vstoupil do ložnice a bez varování zaútočil na svou o deset let starší přítelkyni, které právě spala v posteli.

„Otevřenou dlaní ruky jí opakovaně uhodil do hlavy. Napadená žena měla následkem útoku podlitinu pod pravým okem a stěžovala si na bolest hlavy. Strážníci požádali o příjezd sanitky, která zraněnou ženu odvezla do nemocnice na další vyšetření," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že agresor byl vyzván k podání vysvětlení, co bylo příčinou napadení a jak k celé události došlo. Dechovou zkoušku i vyjádření, jakým způsobem se vše událo, odmítl. Všechny zjištěné skutečnosti byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. (red)