napadení

Konflikt kvůli psovi skončil plivanci a kopáním

Ilustrační foto pixabay.com

Večerní procházka se čtyřnohým kamarádem určitě v úterý nedopadla podle představ osmašedesátiletého muže. Jeho pes se při venčení vyčůral na sklepní okno rodinného domu.

 Tuto událost viděla majitelka, která se bavila se sousedkou venku na ulici. Oslovila muže s tím, že se jí nelíbí, když jeho pes močí na její dům. Následná reakce byla pro ni překvapující." Majitel psa k ní přistoupil do těsné blízkosti, plivnul ji do tváře a urazil slovy ty stará bábo. Žena se bránila a agresora odstrčila rukama. Ten jí na oplátku nohou kopnul do levé ruky. Následkem tohoto útoku byl oteklý palec," uvedl strážník Petr Zapletal. Lékařské ošetření napadená nepožadovala. K jiným zraněním nebo ke škodě na majetku během incidentu nedošlo.

Syn zfackoval otce. Kvůli matce

Ilustrační foto pixabay.com

Strážníci řešili minulou neděli rodinné spory mezi devětašedesátiletým otcem a jeho sedmadvacetiletým synem. K incidentu došlo poté, co se synovi nelíbil způsob, jakým se otec choval k jeho mámě.

„To ho rozčílilo natolik, že nejprve na otce začal křičet a vyčítat mu urážky vůči své matce. Po slovním konfliktu mu pravou rukou uštědřil takzvanou facku. Zasahujícím strážníkům uvedl, že chtěl otci udělit políček za špatné chování k matce, ke kterému v minulosti docházel,“ doplnil strážník Petr Zapletal. Během celého sporu nedošlo k žádnému zranění a za přítomnosti hlídky se situace uklidnila. Chování mladého muže bylo oznámeno správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Pohádal se s přítelkyní. A prokopl vchodové dveře

ilustrační foto Městská policie

Strážníci ve středu chvíli před půlnocí řešili případ, kdy došlo k poškození dveří. Celou událost měl na svědomí pětadvacetiletý muž. 

„Ten se pohádal se svou přítelkyní a následně odešel z bytu. Jeho velké naštvání odnesli při odchodu vchodové dveře do bytového domu. Nohou úmyslně kopl do skleněné výplně ve spodní části dveří. Tím došlo k rozbití skla o rozměru cca 50 x 50 centimetrů. Hlídce se na místě ke všemu, co provedl, přiznal. Přesná výše škody nebyla prozatím vyčíslena. Naštvaný muž přislíbil, že vše uhradí," uvedl strážník Petr Zapletal. Svým jednáním je podezřelý z přestupku proti majetku a vzniklá událost bude dořešena u správního orgánu. (red)

Při jízdě z návštěvy opilec havaroval. Hostitel pak napadl svědka

foto Policie ČR

Ve čtvrtek před třiadvacátou hodinou došlo ve Vyškovské ulici v Nezamyslicích k havárii Fiatu Punto do sloupu elektrického vedení. Rána do sloupu přilákala pozornost obyvatel okolních domů, tedy i čtyřicetiletého muže, který ve snaze pomoci řidiči věc oznámil na tísňovou linku.

Samotný průběh nehody měl od svého domu vidět také pětatřicetiletý muž, od kterého řidič Fiatu odjížděl z návštěvy. Když hostitel viděl, že svědek k nehodě telefonicky volá pomoc, rozzuřil se, zahrnul ho vulgárními nadávkami a fyzicky ho napadl. Další eskalaci konfliktu zabránili policisté, kteří na místo přijeli již několik minut po nehodě. Protože však agresivní muž verbálního napadání svědka nezanechal ani po opakovaných výzvách, byl na místě policisty s využitím donucovacích prostředků omezen na osobní svobodě a eskortován na místně příslušné obvodní oddělení.

Facka a škrábání. Přítele napadla kvůli údajné nevěře

ilustrační foto

23. března 2021 ve večerních hodinách vyjížděli strážníci řešit partnerské neshody na jedno z prostějovských sídlišť. 

"Co vše může nastat, když se nechováte podle představ partnera, o tom se přesvědčil dvaatřicetiletý muž. Jeho čtyřiadvacetiletá přítelkyně pojala podezření, že je jí přítel nevěrný. Následně mu uštědřila facku a poškrábala jej v pravé části obličeje. Za přítomnosti hlídky se vyhrocená situace uklidnila. Napadený muž lékařské ošetření nepožadoval," uvedl strážník Petr Zapletal.

Žena je pro své počínání podezřelá z přestupku proti občanskému soužití. Své chování bude vysvětlovat u příslušného správního orgánu, kterému byl konflikt oznámen. (red)

Agresivní zákazník dal pěstí do nosu ochrance

Ilustrační foto pixabay.com

I požádání o dodržení vzdálenosti v dnešní době se může vyvinout úplně jinak, než bychom mohli očekávat. Strážnici byli 26.2. v poledne přivoláni do obchodu v centru města k fyzickému napadení. Incident se odehrál ve frontě u pokladny. 

„Ostraha obchodního domu upozornila zákazníka, který čekal na zaplacení, aby zachoval rozestup dva metry od dalšího nakupujícího. Jeho připomínka se však nesetkala s pochopením. Reakce zákazníka byla okamžitá. Udeřil člena ochranky pěstí do obličeje," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že fyzický útok se obešel bez zranění a také nevznikla žádná škoda na majetku. Jednačtyřicetiletý muž je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Své chování bude vysvětlovat u správního orgánu, kterému byla celé záležitost oznámena. (red)

Aktéři domácí bitky měli přes dvě promile. Oba

ilustrační foto pixabay.com

Devětadvacátého ledna 2021 před dvaadvacátou hodinou přijali prostějovští strážníci oznámení, které se mělo týkat napadení v bytě. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že došlo ke konfliktu mezi partnery.

„Dvaatřicetiletý muž měl nejprve slovně a poté i fyzicky napadnout svoji osmatřicetiletou přítelkyni. Situace nebyla vzhledem ke stavu obou aktérů vůbec jednoduchá. Strážníci provedli u obou orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Ženě byla naměřena hodnota 2,61 a jejímu příteli 2,16 promile alkoholu. Napadená žena neměla žádné viditelné zranění a lékařské ošetření nepožadovala. Jak k napadení a vulgárním urážkám došlo, na tom se pár nedokázal kvůli opilosti dohodnout,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že muž si poté přivolal taxi a hlídce uvedl, že přespí jinde.

Družku bil. A nechtěl pustit z domu ve Víceměřicích

ilustrační foto Policie ČR

V noci z 19. na 20. ledna došlo v rodinném domě v obci Víceměřice k incidentu, při kterém jednatřicetiletý muž fyzicky napadl svou o rok mladší družku. Ženu měl zahrnout údery po celém těle, hrozil jí zlomením nohou, a navíc jí bránil v odchodu z domu. 

„Ženě se nakonec podařilo utéct a s pomocí sousedů přivolat policii. Při incidentu žena utrpěla zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že na základě provedeného setření policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ublížení na zdraví, přečinu omezování osobní svobody a přečinu nebezpečné vyhrožování. Za ty podezřelému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Partnerské neshody vygradovaly v napadení. Žena i s dcerou utekla k sousedce

ilustrační foto PČR

Třiadvacátého ledna 2021 v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie přivolána k napadení mezi partnery.

"Čtyřiačtyřicetiletý muž nejprve slovně vulgárními výrazy urážel svou osmatřicetiletou přítelkyni. Poté následoval z jeho strany fyzický útok, který spočíval v uštědření několika facek. Žena se přítelovy agrese zalekla a z obavy o svoji bezpečnost raději odešla i se svoji šestiletou dcerou k sousedce a počkala na příjezd strážníků. Za jejich přítomnosti si útočník sbalil své osobní věci a po dohodě s jeho přítelkyní byt opustil," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že viditelné zranění napadená žena neměla a lékařské ošetření nepožadovala.

Napadl bývalou přítelkyni i jejího nového partnera. Pěstmi

ilustrační foto Městská policie

Ve středu před desátou hodinou večer vyjížděli strážníci kvůli agresorovi na prostějovské vlakové nádraží. Zde osmatřicetiletý muž napadl bývalou přítelkyni a jejího současného partnera.

„Nejprve ji slovně urážel vulgárními výrazy. Současný přítel se zastal své partnerky a začal jí bránit. Útočník nejdříve fyzicky napadl ochránce a to tak, že jej udeřil pěstí pravé ruky do levé části hlavy. Následně jej povalil na zem a v napadání neustále pokračoval. Žena se snažila oba muže od sebe oddělit. Při tomto pokusu, aby toho zanechali, však i ona schytala od agresora ránu pěstí přímo do levého oka a také ji začal tahat za vlasy. Ženě se podařilo ze sevření vyprostit," uvedl strážník Petr Zapletal.