loupež

Chtěl kebab. Zbil a okradl obsluhu a skončil ve vazbě za loupež!

ilustrační foto Policie ČR

Ve vazbě skončil 24letý muž, který se ve čtvrtek ve večerních hodinách dopustil násilného trestného činu v Prostějově. Přibližně ve 21:30 hodin pracovník rychlého občerstvení uklízel na prodejně. K zadním otevřeným dveřím přišel dotyčný ještě s dalšími osobami a dožadoval se kebabu. Pracovník mu odpověděl, že už má po zavírací době, všechno uklizené a odmítl mu vyhovět.

Reakce byla nečekaná, násilník se začal chovat agresivně, poškozeného zatlačil do provozovny a fyzicky ho napadl. „Po nějaké době se zbitý muž probral z bezvědomí v prostoru kuchyňky a přivolal si pomoc. Navíc zjistil, že mu v pokladně chybí minimálně 6 000 Kč. Ihned se rozjelo pátrání po pachateli. Netrvalo dlouho a v pátek dopoledne skončil útočník na služebně. Vzhledem ke zjištěným okolnostem byl z naší strany vydán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce návrh podal a soudce jej akceptoval.

AKTUALIZUJEME: Lupič přepadl poštu v Bedihošti. Odešel s pár korunami

ilustrační foto Policie ČR

Neznámý pachatel ve čtvrtek po poledni přepadl pracovnici pošty v Bedihošti. Pachatel si řádově odnes několik tisíc korun a objekt neprodleně opustil. Žena nebyla zraněna.

„Muž vstoupil do budovy úřadu, na chodbě se setkal s pracovnicí, která šla zamknout vstupní dveře. Chytil ji kolem krku a násilím odvlekl za skleněnou přepážku. Dal jí do ruky igelitovou tašku a přikázal, aby mu do ní dala veškerou finanční hotovost. Pracovnice v obavě o život poslechla a udělala, co jí pachatel řekl. Před odchodem jí nařídil, aby si lehla na zem a stahovací páskou jí svázal ruce a nohy. Potom vzal klíče od budovy, uzamknul hlavní vchodové dveře a místo opustil.

Lupič přepadl poštu v Bedihošti. Odešel s pár korunami

ilustrační foto Policie ČR

Dnes krátce po 12 hodině přepadl neznámý pachatel pracovnici pošty v obci Bedihošť. Pachatel si řádově odnes několik tisíc korun a objekt neprodleně opustil. Žena nebyla zraněna. Policisté ihned po pachateli zahájili pátrání a zjišťují dostupné informace.

Předběžný popis neznámého muže: pachatel měl na sobě tmavou mikinu s kapucí, přes ni světlou bundu, světlemodré rifle, světlé sportovní boty a světlou kšiltovku zn. Adidas. Hovořil plynně česky, jeho vzhled odpovídal věku okolo 40 let, byl vyšší, štíhlejší postavy.

„Prosíme o spolupráci veřejnost, jakékoli informace, které by mohly vést k dopadení pachatele, oznamte, prosím, na linku 158.Další informace k případu poskytneme ihned, jakmile to bude možné," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Chlapík ztratil telefon a peněženku. A ohlásil loupež

ilustrační foto Policie ČR

Zbytečnou práci vynaložili na dopadení pachatele prostějovští policisté. V neděli  odpoledne se dostavil na služebnu 54letý muž a oznámil, že v sobotu okolo 22:00 hodiny opustil prostějovskou restauraci v podroušeném stavu.

Na ulici Vrahovická mu údajně zastoupili cestu tři mladíci s dotazem, zda má u sebe mobil. Pak ho fyzicky napadli, ukradli mu telefon a z náprsní kapsy mu vytáhli a odcizili peněženku, kde měl 6 000 Kč. „Ihned se rozjel kolotoč šetření a prověřování, až se nakonec zjistilo, že se nic nestalo a dotyčný přepadení oznámil z toho důvodu, že si nepamatuje, kde uvedené věci ztratil,“ uvedla věc na pravou míru policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Hyeny okradly devadesátiletou stařenku

Ilustrační foto pixabay.com

Pozor na podvodníky. Jsou velice vynalézaví a chtějí vstoupit do vašeho obydlí pod jakoukoliv záminkou. Ovládají řadu různých způsobů, jak vás jednoduše a rychle okrást. O tom se přesvědčila i jednadevadesátiletá seniorka. 18. srpna do svého domu nechala vstoupit dvě ženy na návštěvu v domnění, že se jedná o její známé.

Po chvíli, co ženy odešly, seniorka zjistila chybějící notebook, který jedna z pachatelek v nestřeženém okamžiku odcizila. Prověřením hlídka zjistila, že seniorka návštěvu zas tak dobře nezná, ale má na jednu ženu telefonní číslo. Strážníci i poškozená žena se pokoušeli na zanechaný kontakt zavolat. Dle očekávání na zvonění však nikdo nereagoval. Vzniklá škoda nebyla prozatím stanovena a cena přenosného počítače bude vyčíslena dodatečně. „Celý případ byl k dalšímu šetření oznámen Policii ČR," doplnil komisař Petr Zapletal. (red)

Mladíka oloupili ve vlaku dva spolucestující. Trestu neuniknou!

ilustrační foto PČR

Necelé tři hodiny od násilného trestného činu skončili jeho dva pachatelé na policejní služebně a propuštěni na svobodu byli až po sdělení obvinění ze zločinu loupež, kterého se dopustili ve spolupachatelství.

"Celý případ se odehrál v neděli v podvečer, kdy mladistvý hoch nastoupil v Prostějově do vlaku směřujícího do Brna. Stoupl si ke dveřím posledního vagónu, kde k němu ještě před příjezdem do stanice Nezamyslice přišli dva mladíci, z nichž jeden ještě nedosáhl plnoletosti, a nečekaně ho jeden z nich srazil na podlahu úderem do hrudníku. Při pádu mu vypadala z kapsy elektronická cigareta a peněženka. Obě tyto věci si útočníci vzali a využili strachu napadeného. Vyhrožovali mu, že pokud jim nedá i cestovní vak, tak to s ním nedopadne dobře.

Vozíčkáře oloupil chovanec dětského domova. Měl pomocníka

Foto čtenář

K šokujícímu incidentu došlo ve středu po 13. hodině v Lidické ulici v Prostějově. Pachatele loupeže tam zadrželi pohotoví svědci. Z trestného činu loupeže je při tom podezřelý 17letý mladík, zatímco jeho 12letý komplic zřejmě vyvázne bez trestu.

Na linku 156 městských strážníků se obrátil řidič autobusu s tím, že viděl dva mladíky, kteří na ulici okradli vozíčkáře. „Na místo byla ihned vyslána hlídka. Strážníci v uvedené lokalitě spatřili muže (35 let), který držel za ruku mladého hocha. Při zjišťování, co se vlastně na místě stalo, se dostavil další muž (36 let) a přivedl druhého podezřelého. Oba pánové uvedli, že byli svědky okradení muže na invalidním vozíčku dvojicí výrostků, které pronásledovali a podařilo se jim je zadržet.

Hledaný muž byl dopaden díky veřejnosti. Obvinili ho z loupeže.

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu požádali prostějovští policisté o pomoc při zjištění totožnosti muže, kterého zachytila kamera u marketu v Plumlovské ulici. Muž byl, díky pomoci veřejnosti, ještě týž den vypátrán.

"Ve čtvrtek 2. 7. 2020 byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupež. Toho se měl dopustit v úterý 16. června 2020 v Mathonově ulici v Prostějově, kde fyzicky napadl a okradl ženu. Napadená po jeho útoku musela vyhledat lékařské ošetření. Okresní soud v Prostějově dnes rozhodl o jeho umístění do vazby. V případě prokázání viny a odsouzení mu za uvedený čin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Stařenku na sídlišti Svobody oloupil šestnáctiletý kluk! Byl na propustce z výchovného ústavu

ilustrační foto znak PČR

V neděli 11. srpna 2019 po šestnácté hodině došlo na sídlišti Svobody v Prostějově k loupeži na osmdesátileté seniorce. Pachatel se pod záminkou, že někoho hledá, nechal ženou vpustit do vestibulu panelového domu. Tam jí násilím vytrhl nákupní tašku a z místa utekl. Incident se obešel bez zranění a způsobenou škodu poškozená vyčíslila na 1 160 korun.

Ihned po oznámení se s ohledem na závažnost věci pátrání po pachateli ujali prostějovští kriminalisté. "Ti případ kvalifikovali jako podezření ze zvlášť závažného zločinu loupež, s trestní sazbou odnětí svobody až na deset let. Provedeným důkladným prověřováním s využitím osobní a místní znalosti se jim jako podezřelého podařilo ustanovit teprve šestnáctiletého mladíka z Prostějova. Ten se již dva dny po spáchání pod tíhou shromážděného důkazního materiálu k činu přiznal. Mimo jiné také policistům označil křoví, kam odhodil tašku poté, co z ní odcizil asi 800 korun.

Je to tak, jeden z lupičů je za mřížemi!

ilustrační foto

Na tiskové konferenci dnes dopoledne policie potvrdila, že nebezpečný recidivista Ján Bakalár, po němž policisté pátrali v souvislosti s přepadením obrněného vozu s penězi loni v Přemyslovicích, je skutečně za mřížemi. Bakalár má být jedním ze tří pachatelů, kteří při přepadení auta s penězi na kraji obce použili střelné zbraně a ukradli 33 milionů korun.

Na Jána Bakalára byl vydán mezinárodní zatykač. Příslušníci Útvaru rychlého nasazení ho dopadli 10. března dopoledne v Praze 9. Zásah byl rychlý a razantní a dopadený s ním zřejmě vůbec nepočítal. Změnil svůj vzhled a měl u sebe falešné bulharské doklady, ale bezprostředně po dopadení svou totožnost přiznal. Vratislav Grégr, vedoucí odboru pátrání Policejního prezidia, se zmínil o tom, že na stopu se hledanému lupiči kriminalisté dostali i díky informacím od veřejnosti.