loupež

Hyeny okradly devadesátiletou stařenku

Ilustrační foto pixabay.com

Pozor na podvodníky. Jsou velice vynalézaví a chtějí vstoupit do vašeho obydlí pod jakoukoliv záminkou. Ovládají řadu různých způsobů, jak vás jednoduše a rychle okrást. O tom se přesvědčila i jednadevadesátiletá seniorka. 18. srpna do svého domu nechala vstoupit dvě ženy na návštěvu v domnění, že se jedná o její známé.

Po chvíli, co ženy odešly, seniorka zjistila chybějící notebook, který jedna z pachatelek v nestřeženém okamžiku odcizila. Prověřením hlídka zjistila, že seniorka návštěvu zas tak dobře nezná, ale má na jednu ženu telefonní číslo. Strážníci i poškozená žena se pokoušeli na zanechaný kontakt zavolat. Dle očekávání na zvonění však nikdo nereagoval. Vzniklá škoda nebyla prozatím stanovena a cena přenosného počítače bude vyčíslena dodatečně. „Celý případ byl k dalšímu šetření oznámen Policii ČR," doplnil komisař Petr Zapletal. (red)

Mladíka oloupili ve vlaku dva spolucestující. Trestu neuniknou!

ilustrační foto PČR

Necelé tři hodiny od násilného trestného činu skončili jeho dva pachatelé na policejní služebně a propuštěni na svobodu byli až po sdělení obvinění ze zločinu loupež, kterého se dopustili ve spolupachatelství.

"Celý případ se odehrál v neděli v podvečer, kdy mladistvý hoch nastoupil v Prostějově do vlaku směřujícího do Brna. Stoupl si ke dveřím posledního vagónu, kde k němu ještě před příjezdem do stanice Nezamyslice přišli dva mladíci, z nichž jeden ještě nedosáhl plnoletosti, a nečekaně ho jeden z nich srazil na podlahu úderem do hrudníku. Při pádu mu vypadala z kapsy elektronická cigareta a peněženka. Obě tyto věci si útočníci vzali a využili strachu napadeného. Vyhrožovali mu, že pokud jim nedá i cestovní vak, tak to s ním nedopadne dobře.

Vozíčkáře oloupil chovanec dětského domova. Měl pomocníka

Foto čtenář

K šokujícímu incidentu došlo ve středu po 13. hodině v Lidické ulici v Prostějově. Pachatele loupeže tam zadrželi pohotoví svědci. Z trestného činu loupeže je při tom podezřelý 17letý mladík, zatímco jeho 12letý komplic zřejmě vyvázne bez trestu.

Na linku 156 městských strážníků se obrátil řidič autobusu s tím, že viděl dva mladíky, kteří na ulici okradli vozíčkáře. „Na místo byla ihned vyslána hlídka. Strážníci v uvedené lokalitě spatřili muže (35 let), který držel za ruku mladého hocha. Při zjišťování, co se vlastně na místě stalo, se dostavil další muž (36 let) a přivedl druhého podezřelého. Oba pánové uvedli, že byli svědky okradení muže na invalidním vozíčku dvojicí výrostků, které pronásledovali a podařilo se jim je zadržet.

Hledaný muž byl dopaden díky veřejnosti. Obvinili ho z loupeže.

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu požádali prostějovští policisté o pomoc při zjištění totožnosti muže, kterého zachytila kamera u marketu v Plumlovské ulici. Muž byl, díky pomoci veřejnosti, ještě týž den vypátrán.

"Ve čtvrtek 2. 7. 2020 byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupež. Toho se měl dopustit v úterý 16. června 2020 v Mathonově ulici v Prostějově, kde fyzicky napadl a okradl ženu. Napadená po jeho útoku musela vyhledat lékařské ošetření. Okresní soud v Prostějově dnes rozhodl o jeho umístění do vazby. V případě prokázání viny a odsouzení mu za uvedený čin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Stařenku na sídlišti Svobody oloupil šestnáctiletý kluk! Byl na propustce z výchovného ústavu

ilustrační foto znak PČR

V neděli 11. srpna 2019 po šestnácté hodině došlo na sídlišti Svobody v Prostějově k loupeži na osmdesátileté seniorce. Pachatel se pod záminkou, že někoho hledá, nechal ženou vpustit do vestibulu panelového domu. Tam jí násilím vytrhl nákupní tašku a z místa utekl. Incident se obešel bez zranění a způsobenou škodu poškozená vyčíslila na 1 160 korun.

Ihned po oznámení se s ohledem na závažnost věci pátrání po pachateli ujali prostějovští kriminalisté. "Ti případ kvalifikovali jako podezření ze zvlášť závažného zločinu loupež, s trestní sazbou odnětí svobody až na deset let. Provedeným důkladným prověřováním s využitím osobní a místní znalosti se jim jako podezřelého podařilo ustanovit teprve šestnáctiletého mladíka z Prostějova. Ten se již dva dny po spáchání pod tíhou shromážděného důkazního materiálu k činu přiznal. Mimo jiné také policistům označil křoví, kam odhodil tašku poté, co z ní odcizil asi 800 korun.

Je to tak, jeden z lupičů je za mřížemi!

ilustrační foto

Na tiskové konferenci dnes dopoledne policie potvrdila, že nebezpečný recidivista Ján Bakalár, po němž policisté pátrali v souvislosti s přepadením obrněného vozu s penězi loni v Přemyslovicích, je skutečně za mřížemi. Bakalár má být jedním ze tří pachatelů, kteří při přepadení auta s penězi na kraji obce použili střelné zbraně a ukradli 33 milionů korun.

Na Jána Bakalára byl vydán mezinárodní zatykač. Příslušníci Útvaru rychlého nasazení ho dopadli 10. března dopoledne v Praze 9. Zásah byl rychlý a razantní a dopadený s ním zřejmě vůbec nepočítal. Změnil svůj vzhled a měl u sebe falešné bulharské doklady, ale bezprostředně po dopadení svou totožnost přiznal. Vratislav Grégr, vedoucí odboru pátrání Policejního prezidia, se zmínil o tom, že na stopu se hledanému lupiči kriminalisté dostali i díky informacím od veřejnosti.

Lupič od Přemyslovic dopaden!!!

ilustrační foto

Policii se podařilo dopadnout jednoho z mužů podezřelých z přepadení obrněného vozu, k němuž došlo loni v únoru v Přemyslovicích. Lupiči tehdy na auto stříleli z brokovnice a samopalu a odnesli si 33 milionů korun.

Šlo o jedno z nejbrutálnějších loupežných přepadení u nás a v této souvislosti padlo již dříve jméno jednoho z podezřelých - recidivisty Jána Bakalára. Podle nejnovějších informací servru idnes.cz policie právě tohoto muže nyní dopadla. Bližší informace poskytne policie zítra, tedy ve středu, na tiskové konferenci. (red)

Nevíte o něčem, co by pomohlo objasnit loupež?

ilustrační foto

Ve čtvrtek 19. prosince 2013 krátce před čtvrtou hodinou ráno došlo k loupežnému přepadení prodejny Brutus v Plumlovské ulici v Prostějově. Dosud neznámý lupič okradl obsluhu o peníze a ohrožoval ji přitom pistolí. Policisté žádají o pomoc při pátrání po zločinci, kterému hrozí až desetileté vězení.

„Muž v kukle na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň a se slovy, aby mu vydala všechny peníze, ji přinutil k vydání částky. Žena mu z obavy o život vydala v řádu několik tisíc korun. S nimi pak neznámý pachatel z místa činu utekl. Při loupežném přepadení neutrpěla žena zranění,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ozbrojená loupež v Brutusu na Plumlovské!

ilustrační foto internet

 

Traumatizující zážitek má za sebou obsluha non stop prodejny v Plumlovské ulici v Prostějově. Pro peníze si sem ve čtvrtek nad ránem přišel lupič s pistolí v ruce.

„Maskovaný pachatel vstoupil před čtvrtou hodinou ranní do non stop prodejny s občerstvením,  přistoupil k obsluze a pod hrozbou namířené krátké střelně zbraně požadoval vydání finanční hotovosti,“ uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Obsluha lupiči vydala hotovost 5 tisíc korun, se kterými vzápětí utekl. Ke zranění osob nedošlo. „V současné době na případu intenzivně pracujeme, bylo zjištěno, že pachatel přijel na kole,“ dodal mluvčí s tím, že muž je stíhán pro trestný čin loupeže. (red)

Víme první! Chmaták se proboural do klenotnictví v Arkádě!

Foto arkada-prostejov.cz

 

Nezvyklou cestu za lupem v podobě šperků zvolil ze středy na čvtrek neznámý poberta. Do klenotnictví v galerii Arkáda se měl probourat z vedlejšího obchodu!

Informaci  redakci potvrdila policejní mluvčí Irena Urbánková. Výši škody ale odmítla komentovat, stejně jako další podrobnosti.  "Případ  je na samotném počátku prověřování, není proto v této chvíli možné poskytnout bližší informace," vysvětlila Urbánková. Policie se ale na veřejnost obrací se žádostí po pomoc . "Pokud by někdo z občanů měl k případu informace,  nechť nás kontaktuje na telefonu  974 781 331 nebo na 974 781 321," přidala výzvu mluvčí. (ber)