loupež

Vozíčkáře oloupil chovanec dětského domova. Měl pomocníka

Foto čtenář

K šokujícímu incidentu došlo ve středu po 13. hodině v Lidické ulici v Prostějově. Pachatele loupeže tam zadrželi pohotoví svědci. Z trestného činu loupeže je při tom podezřelý 17letý mladík, zatímco jeho 12letý komplic zřejmě vyvázne bez trestu.

Na linku 156 městských strážníků se obrátil řidič autobusu s tím, že viděl dva mladíky, kteří na ulici okradli vozíčkáře. „Na místo byla ihned vyslána hlídka. Strážníci v uvedené lokalitě spatřili muže (35 let), který držel za ruku mladého hocha. Při zjišťování, co se vlastně na místě stalo, se dostavil další muž (36 let) a přivedl druhého podezřelého. Oba pánové uvedli, že byli svědky okradení muže na invalidním vozíčku dvojicí výrostků, které pronásledovali a podařilo se jim je zadržet.

Hledaný muž byl dopaden díky veřejnosti. Obvinili ho z loupeže.

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu požádali prostějovští policisté o pomoc při zjištění totožnosti muže, kterého zachytila kamera u marketu v Plumlovské ulici. Muž byl, díky pomoci veřejnosti, ještě týž den vypátrán.

"Ve čtvrtek 2. 7. 2020 byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupež. Toho se měl dopustit v úterý 16. června 2020 v Mathonově ulici v Prostějově, kde fyzicky napadl a okradl ženu. Napadená po jeho útoku musela vyhledat lékařské ošetření. Okresní soud v Prostějově dnes rozhodl o jeho umístění do vazby. V případě prokázání viny a odsouzení mu za uvedený čin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Stařenku na sídlišti Svobody oloupil šestnáctiletý kluk! Byl na propustce z výchovného ústavu

ilustrační foto znak PČR

V neděli 11. srpna 2019 po šestnácté hodině došlo na sídlišti Svobody v Prostějově k loupeži na osmdesátileté seniorce. Pachatel se pod záminkou, že někoho hledá, nechal ženou vpustit do vestibulu panelového domu. Tam jí násilím vytrhl nákupní tašku a z místa utekl. Incident se obešel bez zranění a způsobenou škodu poškozená vyčíslila na 1 160 korun.

Ihned po oznámení se s ohledem na závažnost věci pátrání po pachateli ujali prostějovští kriminalisté. "Ti případ kvalifikovali jako podezření ze zvlášť závažného zločinu loupež, s trestní sazbou odnětí svobody až na deset let. Provedeným důkladným prověřováním s využitím osobní a místní znalosti se jim jako podezřelého podařilo ustanovit teprve šestnáctiletého mladíka z Prostějova. Ten se již dva dny po spáchání pod tíhou shromážděného důkazního materiálu k činu přiznal. Mimo jiné také policistům označil křoví, kam odhodil tašku poté, co z ní odcizil asi 800 korun.

Je to tak, jeden z lupičů je za mřížemi!

ilustrační foto

Na tiskové konferenci dnes dopoledne policie potvrdila, že nebezpečný recidivista Ján Bakalár, po němž policisté pátrali v souvislosti s přepadením obrněného vozu s penězi loni v Přemyslovicích, je skutečně za mřížemi. Bakalár má být jedním ze tří pachatelů, kteří při přepadení auta s penězi na kraji obce použili střelné zbraně a ukradli 33 milionů korun.

Na Jána Bakalára byl vydán mezinárodní zatykač. Příslušníci Útvaru rychlého nasazení ho dopadli 10. března dopoledne v Praze 9. Zásah byl rychlý a razantní a dopadený s ním zřejmě vůbec nepočítal. Změnil svůj vzhled a měl u sebe falešné bulharské doklady, ale bezprostředně po dopadení svou totožnost přiznal. Vratislav Grégr, vedoucí odboru pátrání Policejního prezidia, se zmínil o tom, že na stopu se hledanému lupiči kriminalisté dostali i díky informacím od veřejnosti.

Lupič od Přemyslovic dopaden!!!

ilustrační foto

Policii se podařilo dopadnout jednoho z mužů podezřelých z přepadení obrněného vozu, k němuž došlo loni v únoru v Přemyslovicích. Lupiči tehdy na auto stříleli z brokovnice a samopalu a odnesli si 33 milionů korun.

Šlo o jedno z nejbrutálnějších loupežných přepadení u nás a v této souvislosti padlo již dříve jméno jednoho z podezřelých - recidivisty Jána Bakalára. Podle nejnovějších informací servru idnes.cz policie právě tohoto muže nyní dopadla. Bližší informace poskytne policie zítra, tedy ve středu, na tiskové konferenci. (red)

Nevíte o něčem, co by pomohlo objasnit loupež?

ilustrační foto

Ve čtvrtek 19. prosince 2013 krátce před čtvrtou hodinou ráno došlo k loupežnému přepadení prodejny Brutus v Plumlovské ulici v Prostějově. Dosud neznámý lupič okradl obsluhu o peníze a ohrožoval ji přitom pistolí. Policisté žádají o pomoc při pátrání po zločinci, kterému hrozí až desetileté vězení.

„Muž v kukle na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň a se slovy, aby mu vydala všechny peníze, ji přinutil k vydání částky. Žena mu z obavy o život vydala v řádu několik tisíc korun. S nimi pak neznámý pachatel z místa činu utekl. Při loupežném přepadení neutrpěla žena zranění,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ozbrojená loupež v Brutusu na Plumlovské!

ilustrační foto internet

 

Traumatizující zážitek má za sebou obsluha non stop prodejny v Plumlovské ulici v Prostějově. Pro peníze si sem ve čtvrtek nad ránem přišel lupič s pistolí v ruce.

„Maskovaný pachatel vstoupil před čtvrtou hodinou ranní do non stop prodejny s občerstvením,  přistoupil k obsluze a pod hrozbou namířené krátké střelně zbraně požadoval vydání finanční hotovosti,“ uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Obsluha lupiči vydala hotovost 5 tisíc korun, se kterými vzápětí utekl. Ke zranění osob nedošlo. „V současné době na případu intenzivně pracujeme, bylo zjištěno, že pachatel přijel na kole,“ dodal mluvčí s tím, že muž je stíhán pro trestný čin loupeže. (red)

Víme první! Chmaták se proboural do klenotnictví v Arkádě!

Foto arkada-prostejov.cz

 

Nezvyklou cestu za lupem v podobě šperků zvolil ze středy na čvtrek neznámý poberta. Do klenotnictví v galerii Arkáda se měl probourat z vedlejšího obchodu!

Informaci  redakci potvrdila policejní mluvčí Irena Urbánková. Výši škody ale odmítla komentovat, stejně jako další podrobnosti.  "Případ  je na samotném počátku prověřování, není proto v této chvíli možné poskytnout bližší informace," vysvětlila Urbánková. Policie se ale na veřejnost obrací se žádostí po pomoc . "Pokud by někdo z občanů měl k případu informace,  nechť nás kontaktuje na telefonu  974 781 331 nebo na 974 781 321," přidala výzvu mluvčí. (ber)

 

Loupežné přepadení ženy muži snědší pleti?!

ilustrační foto internet

 

V noci ze soboty na neděli v čase kolem půl jedenácté na parkovišti mezi ulicemi Komenského a Wolkerova byla přepadena 49letá žena, která tudy procházela s kabelkou přes rameno.

"Znenadání k ní zezadu přistoupili dva zatím neznámí pachatelé (muži), chytili ji za kabelku a začali se s ní o ní přetahovat. Shodili ji na zem a táhli ji zhruba asi metr po zemi, dokud paní kabelku nepustila. Oba pachatelé pak s lupem utekli neznámo kam. Poškozená v kabelce kromě peněz měla i mobilní telefon a svazek klíčů. Celková škoda byla vyčíslena na 3 500 korun", uvedla k případu loupežného přepadení Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Loupežné přepadení baru v Prostějově

ilustrační foto

V pondělí večer přepadl lupič bar v Plumlovské ulici. Pachatel ohrožoval obsluhu nožem, z baru si odnesl čtyřicet tisíc korun.

Dne 2. července kolem 21:30 hodin vstoupil neznámý pachatel do jednoho z barů nv Plumlovské ulici v Prostějově. Nejdříve zamířil k výherním automatům, potom se vrátil zpátky k barovému pultu. Obsluhující servírku natlačil za barový pult a se slovy: " Dej mi peníze" požadoval vydání hotovosti. Dokonce na ženu vytáhl z batohu nůž, mířil na ni a svůj požadavek na vydání peněz zopakoval. Nakonec sám vešel za barový pult, odkud ukradl příruční pokladnu s penězi a klíči od baru a s lupem odešel pryč. Odcizená příruční pokladna byla nalezena prázdná, pohozená nedaleko baru.