Němčice nad Hanou

Nezvládl řízení. A poslal dodávku u Němčic do příkopu

foto Policie ČR

Dopravní nehodou skončila v pátek 4. prosince večer jízda devětatřicetiletého muže z Prostějovska.

"Řidič jel s dodávkou po komunikaci č. 433 z obce Němčice nad Hanou směrem na obec Výšovice. Při projíždění táhlé levotočivé zatáčky nezvládl řízení, dostal smyk a vyjel s vozidlem mimo komunikaci do příkopu, kde se převrátil. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Řidič nebyl pod vlivem alkoholu a policisté mu za dopravní přestupek na místě příkazem udělili tisícikorunovou pokutu. Řidič odhadl škodu na vozidle na 200 000 korun. (red)

Náklaďák poškodil nadjezd i železniční trať v Němčicích

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Po komunikaci v Němčicích nad Hanou, konkrétně po ulici Novosady, jel ve středu dopoledne řidič s nákladním vozidlem značky MAN směrem do centra obce. Nereagoval na dopravní značení, které mu ukládalo, s ohledem na jeho náklad, zákaz vjezdu vozidlům přesahující výšku 3,6 m a pokračoval dál ve směru jízdy.

„Vzápětí došlo k nárazu do železničního mostu, který poškodil a stejně tak poškodil i železniční trať, což mělo za následek výluku na trati. Řidič nákladního auta, na kterém byl uchycen kontejner, byl z místa havárie převezen do prostějovské nemocnice. Škoda na autě a kontejneru byla předběžně vyčíslena na 100 000 Kč a na železnici včetně mostu byla pracovníkem železnic škoda předběžně stanovena na 150 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Nehoda je šetřena jako přestupek porušující zákon o provozu na pozemních komunikacích. (red)

Vyrazil si na kole. S 2,76 promile

ilustrační foto Policie ČR

To musela být jízda! Cyklistu, který do ulic vyrazil notně posilněn alkoholem, zastavili policisté v sobotu v obci Němčice nad Hanou. Policisté cyklistu potkali před dvaadvacátou hodinou na výjezdu z obce směrem na Víceměřice.

Třiadvacetiletý muž se dobrovolně podrobil dechové zkoušce na alkohol. Při té mu byla naměřena hodnota 2,76 ‰ alkoholu. "Cyklista s naměřenou hodnotou souhlasil a přiznal se, že před jízdnou požil cca 0,5 l slivovice," doplnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. (red)

Podnapilí cyklisté policistům neunikli. Nejopilejší měl v dechu 2 promile

foto Policie ČR

Hned několik cyklistů, kteří usedli na kolo pod vlivem alkoholu, přistihli od pátečního odpoledne prostějovští policisté.

Prvním je osmačtyřicetiletý cyklista, kterého kontrolovali policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou v pátek krátce po půl jedné odpoledne, na komunikaci mezi obcemi Mořice a Nezamyslice. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 1,46 promile alkoholu v dechu, opakovanými dechovými zkouškami pak znovu 1,30 a 1,31 promile alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu se přiznal. Policisté mu další jízdu zakázali.

Chtěl být dobrým příkladem pro syna, ale dvakrát řídil pod vlivem drog

Ilustrační foto ber

V sobotu 4. července krátce po půlnoci kontrolovali policisté místního obvodního oddělení v centru města Němčice nad Hanou osobní automobil Fiat a jeho čtyřiačtyřicetiletého řidiče. Provedenou zkouškou u muže policisté detekovali látky amphetamin/metamphetamin. S výsledkem testu řidič nesouhlasil a přiznal pouze užití jednoho „jointu“ marihuany asi před dvěma měsíci.

"Dále uvedl, že se částečně živí jako řidič a také, že chce být dobrým příkladem pro svého syna, proto by nikdy před jízdou drogy neužil. Na výzvu policistů se pak dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění zakázanými látkami. Lékařské vyšetření ke smůle otce a řidiče přítomnost zakázaných látek potvrdilo. Navíc v takové koncentraci, že policisté na základě posudku věc podezření z dopravního přestupku překvalifikovali na podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek.

Kolo v Němčicích asi ukradl kouzelník

ilustrační foto

V pondělí před dvacátou hodinou přijali policisté oznámení o odcizení jízdního kola od plotu u vlakového nádraží v Němčicích nad Hanou.

"Bicykl si měla třiašedesátiletá žena k plotu lankovým zámkem přivázat téhož dne v dopoledních hodinách. Když se však v podvečerních hodinách vracela z návštěvy, kolo zde již nebylo. Na plotě po kole zbyl jen nepoškozený a zcela funkční lankový zámek," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Vzhledem ke značnému stáří odcizeného kola byla jeho hodnota předběžně vyčíslena na 1 500 korun. Policisté věc šetří pro podezření z přestupku proti majetku. Za ten dosud nezjištěnému kouzelníkovi v případě dopadení hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun. (red)

Pekárnu MOPS zavřely myši a brouci

Foto SZPI

Výrobnu firmy MOPS Němčice nad Hanou navštívili v úterý inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. A hned ji uzavřeli.

Důvodem byl výskyt myšího trusu, mrtvých myší a hmyzích škůdců. Provozovna nebyla zabezpečená před pronikáním škůdců. Dalším důvodem byly nečistoty na podlaze. K dnešnímu dni zůstává pekárna stále uzavřena (Zdroj SZPI)

Ramenem převáženého bagru přetrhl vedení a narazil do mostu

foto Policie ČR

Ve čtvrtek po deváté hodině řídil čtyřiadvacetiletý řidič nákladní automobil MAN s na korbě naloženým pracovním strojem – rypadlem. Ramenem pracovního stroje v obci Hruška zachytil a přetrhl telekomunikační kabel, který byl veden přes komunikaci.

"Poté pokračoval v jízdě směrem k Němčicím nad Hanou, kde nerespektoval dopravní značku zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez a ramenem stroje narazil do podhledu železničního mostu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Záchranná stanice zvířat v Němčicích funguje dál

ilustrační foto ber

Ani úmrtí zakladatele neznamenalo konec stanice, která v Němčicích nad Hanou dlouhodobě pomáhá vracet do přírody zraněná zvířata. 

Po nečekaném úmrtí šéfa stanice Drahoše Kňourka se zařízení ujala jeho manželka Lidmila. I nadále se stará o zraněné a handicapované  živočichy, které do Němčic nad Hanou dovezou zachránci. 

Do mostu v Němčicích narazil další náklaďák!

ilustrační foto

K nehodě nákladního vozu došlo dnes o půl desáté ráno na příezdové komunikci od Výšovic. Vůz narazil do železničního mostu. Nehoda se obešla bez zranění.

"Silnice byla uzavřena zhruba do dvanácté hodiny. Průjezd byl možný jedním směrem," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek s tím, že příčiny nehody a její následky jsou v šetření. (ber)