Němčice nad Hanou

Počet zraněných při srážce traktoru s autem stoupl na dvanáct. Řeší se viník

Foto ZZS Olomouckého kraje

Podle informací Zdravotnuické záchranné služby Olomouckého kraje bylo nakonec při včerejší nehodě traktoru a osobního auta na silnici mezi Výšovicemi a Němčicemi and Hanou zraněno dokonce 12 osob.

Podle záchranářů byla jedna osoba transportována pomocí Letecké záchranné služby do Fakultní němocnice Olomouc s úrazem hlavy. Zraněný byl ale při vědomí a komunikoval. Další pacienti byli směřování do Nemocnice Prostějov, kde byli přijati na centrálním akutním příjmu s lehčími zraněními, zejména oděrkami a pohmožděninami.

Na traktoru, který se srazil u Němčic s autem, jelo 18 lidí. Zasahoval vrtulník

Foto HZS Olomouckého kraje

Mezi Němčicemi nad Hanou a Výšovicemi se dopoledne srazilo osobní auto s traktorem. Došlo ke zranění deset lidí.

Počet zraněných způsobil fakt, že traktor za sebou na vlečce vezl 18 lidí. Zranění jednoho z nich bylo natolik vážné, že ho musel do nemocnice přepravit vrtulník záchranářů.

 

Nezastavila na stopce. A byla z toho bouračka

foto Policie ČR

Ve čtvrtek odpoledne jela 56letá řidička s vozidlem Renault Kangoo po vedlejší komunikaci od firmy John Deere směrem do centra obce Němčice nad Hanou. Nezastavila na křižovatce v místě, kde jí zastavení ukládalo dopravní značení a najela na hlavní komunikaci.

V tu dobu zde projížděla 38letá žena s vozidlem Š Octavia, která jela ve směru od centra na obec Měrovice nad Hanou. Došlo ke střetu vozidel, kdy škodovka přední částí narazila do boční části druhého auta. Na místo se dostavily všechny složky IZS. „Při kolizi došlo ke zranění řidičky z vozidla Š Octavia, která byla převezena do prostějovské nemocnice na vyšetření," informovala policejní mluvčí Miluš Zajícová s tím, že požití alkoholu se nepotvrdilo ani v jednom případě. Na vozidlech vznikla předběžná škoda 100 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

V němčické prodejně elektra hořelo

Foto HZS Olomouckého kraje

Kontrolu po požáru elektrobaterie v prodejně elektra v Němčicích nad Hanou zajišťovaly dvě jednotky. Pracovníkům se požár po předchozí explozi podařilo částečně uhasit, husté zakouření odvětraly až hasiči. Naštěstí nedošlo k výraznějšímu rozhoření.

Operační středisko informaci o požáru přijalo krátce před desátou hodinou (9.57) s popisem exploze, zahoření, částečného uhašení. K místu ihned vyslalo dobrovolnou jednotku Němčic nad Hanou a profesionální ze stanice Kojetín.

„Včasnou reakcí zaměstnanců tak došlo k uchránění hodnot v řádu milionů korun, vlastníci v tuto chvíli odhadují škodu v řádu desetitisíců. Hasiči elektrobaterii vynesli mimo objekt a za využití přetlakové ventilace celou prodejnu postupně odvětrali,“ doplnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

Vydala se na lup. Chytili ji při kradení cihel

Ilustrační foto pixabay.com

Stavitelství bývá převážně zálibou a pracovní náplní mužů a ženy k němu nemají až takový vztah, ale najdou se i výjimky. Nicméně nemělo by to být ve střetu se zákonem.

Ve čtvrtek v podvečer se vypravila na lup stavebního materiálu žena ve středních letech v Němčicích nad Hanou. "Měla ale smůlu, protože ji při „práci“ přistihl starosta obce a o krádeži nás informoval. Žena stihla odcizit 93 kusů cihel, které byly uskladněny na volně přístupném prostranství u místního hřbitova. Obci by krádeží způsobila škodu za necelé 4 000 Kč. Všechen odcizený materiál podezřelá vrátila zpátky. Krádež šetříme jako přestupek proti majetku a o sankci za uvedené jednání bude rozhodovat příslušný správní orgán," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Policisté hledají cestující z vlaku, který se u Němčic střetl s lokomotivou

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

V sobotu o půl druhé odpoledne se stala vážná železniční nehoda v blízkosti stanice Němčice nad Hanou, při které došlo ke srážce nákladní lokomotivy s osobním vlakem č. 3821 jedoucího z Olomouce do Nezamyslic. Událost je šetřena pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

„Touto cestou se obracíme na cestující z osobního vlaku, kteří z místa nehody odešli ještě před příjezdem policie, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo přímo na telefonních číslech 974 781 451, 974 781 319 a svým svědectvím nám pomohli s řádným objasněním této závažné železniční nehody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

AKTUALIZUJEME: Srážka vlaků v Němčicích si vyžádala zraněné

ilustrační foto ber

O půl druhé došlo k železniční nehodě ve stanici Němčice nad Hanou. Srážka dvou vlaků si bohužel vyžádala i tři zraněné.

Podle informací serveru zdopravy.cz je provoz na trati mezi Nezamyslicemi a Přerovem zastaven kvůli srážce osobního a lokomotivního vlaku. Nehoda si podle prvních informací nevyžádala žádné oběti na životech, tři lidé jsou zraněni. 

Událost potvrdil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera, ke srážce došlo ve 13:26. Šlo o osobní vlak Českých drah Os 3821 z Olomouce do Nezamyslic a Lokomotivní  vlak společnosti Retrack Czech z Havlíčkova Brodu do Ostravy. 

Letěla přes střechu. A pak vrtulníkem

foto Policie ČR

Naštěstí jen z lehkých zranění se bude zotavovat 60letá žena, která včera havarovala mezi obcemi Němčice nad Hanou a Výšovice ve vozidle Renault.

„Při projíždění mírné levotočivé zatáčky najela s vozidlem vpravo na kraj komunikace, strhla řízení a auto se dostalo do smyku, po kterém nakonec vyjela mimo komunikaci, kde zadní částí vozidla narazila do stromu. Po střetu se auto překulilo přes střechu, vrátilo se zpátky na kola a zůstalo stát v poli. Z místa události byla zraněná letecky transportována do fakultní nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška byla negativní. Škoda byla předběžně stanovena na 50 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Zapomněl tašku na střeše auta. A přišel o 120 tisíc

ilustrační foto Policie ČR

Neopatrnost a zapomnětlivost stála včera seniora 123 200 korun, které měl v pánské kožené příruční tašce. V obci Němčice nad Hanou na přesně nezjištěném místě tašku ztratil, protože si ji předtím položil na střechu vozidla, nasedl do něho a odjel.

Při jízdě po obci mu sklouzla ze střechy a zůstala zřejmě někde ležet." I přesto, že uvnitř byly mimo hotovosti i doklady poškozeného, tak nalezenou tašku nikdo nevrátil ani na policii a ani se přímo neobrátil na jejího majitele. Poškozený přišel na služebnu ohlásit, co se mu stalo," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policisté, kteří byli ve službě, vše sepsali a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin zatajení věci s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody. (red)

Podezřelý z krádeže byl do několika minut zadržen

ilustrační foto Policie ČR

V úterý dopoledne oslovil muž středního věku poškozeného v místě bydliště s tím, zdali nepotřebuje pomoc s nějakou prací při rekonstrukci domu v Němčicích nad Hanou. 

Během hovoru a v nestřeženém okamžiku sebral ze stolu peněženku se všemi doklady, platební kartou, hotovostí necelých 1 530 Kč a z místa utekl. Okradený muž se snažil zloděje dohonit, ale neměl na to dostatek sil. "Díky popisu se přivolaným policistům podařilo podezřelého, od doby oznámení, do 10 minut zadržet a následně převést na oddělení, kde s ním byly provedeny potřebné úkony. Muž je podezřelý z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)