recidivista

Kradl, i když byl za stejné prohřešky odsouzen

ilustrační foto Městská policie

Na špatnou dráhu se vydal čtyřiadvacetiletý muž. Ten si v úterý na prodejně v okrajové části města při nakupování rozhodně nepočínal čestně. Zboží, které potřeboval si místo do nákupního košíku vložil ihned do kapes od bundy.

Následně si to namířil přes pokladní zónu přímo ven z obchodu. Platit samozřejmě neměl vůbec v úmyslu. Přivolaná hlídka prověřováním zjistila odcizené zboží v celkové hodnotě 335 Kč. Všechny odcizené věci byly vráceny zpět do prodeje. Při zjišťování a ověřování totožnosti vyšlo najevo, že muž byl pravomocně v posledních třech letech odsouzen za trestný čin krádeže. "Z toho důvodu byl celý případ oznámen a předán Policii ČR. Ta zjištěné skutečnosti potvrdila a dotyčného si převzala k dalším úkonům," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Když je vnuk recidivista, měla by být babička opatrnější

Ilustrační foto pixabay.com

Z přečinu krádež podezírají policisté sedmatřicetiletého muže z Prostějova.

"Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v srpnu tohoto roku tím, že v bytě své jednaosmdesátileté babičky v Kostelci na Hané odcizil finanční hotovost tisíc korun a zlatý řetízek s medailonkem. Poškozené tím způsobil škodu přesahující 9 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Protože byl podezřelý muž v minulosti již pro majetkovou trestnou činnost odsouzen, hrozí mu za toto jednání trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Policisté odhalili pachatele krádeže ve firmě

ilustrační foto Policie ČR

Minulý týden si převzal sdělení podezření 32letý recidivista z Prostějova, který se dopustil krádeže.

"Od konce května řešili policisté případ ukradené finanční hotovosti z kanceláře firmy v Prostějově. Tehdy neznámý pachatel vstoupil do neuzamčené kanceláře na ulici Vrahovická a ze šuplíku vzal 8 000 Kč a obohacen o tuto částku místo opustil. To, že byl před dvěma lety za stejnou trestnou činnost prostějovským soudem odsouzen, v tomto případě pro něho nehrálo roli," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. O výši trestu rozhodne soud, ale vzhledem k tomu, že již v minulosti měl problémy se zákonem, hrozí mu trest vyšší, a to až tříleté odnětí svobody. (red)

Notebook ukradl starému pánovi recidivista

ilustrační foto

Dne 15. června 2017 oznámil třiasedmdesátiletý muž ze Smržic odcizení notebooku značky Asus. Ten mu měl být odcizen přímo z bytu, a to bez použití násilí. Ukradl ho recidivista.

Provedeným šetřením policisté z obvodního oddělení Prostějov 2 jako pachatele ustanovili osmatřicetiletého muže z Prostějovska." Ten se tohoto skutku dopustil přesto, že byl krátce před tím rozsudkem Městského soudu v Brně pravomocně odsouzen za majetkovou kriminalitu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. S přihlédnutím k recidivě podezřelému v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

Vloupal se do domu. Policisté jej lapili!

ilustrační foto internet

 

Policisté z obvodního oddělení Prostějov 1 objasnili vloupání, ke kterému došlo začátkem prosince v Krasicích. Tehdy neznámý pachatel vnikl do jednoho z rodinných domů a odcizil z něj vodoinstalatérský materiál a elektrickou pilu. Majiteli způsobil škodu za téměř 10 500 korun. Policisté v uplynulých dnech případ objasnili a pachatele zjistili.

Podezřelým z tohoto jednání je 38 letý muž z Prostějovska. Pro policisty není žádným nováčkem. "V nedávné minulosti byl za obdobné jednání soudem odsouzen a potrestán," potvrdila informaci policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež, za který podezřelému hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. (red)