vydírání

Podal ženě pomocnou ruku. Ta ho s kamarádkou vydírala

Ilustrační foto pixabay.com

V polovině února tohoto roku nalezl dvaašedesátiletý Prostějovan ve své dopisní schránce dopisní obálku se svým jménem. Uvnitř obálky nalezl na počítači psaný dopis, ve kterém ho neznámý pisatel vyzýval k doručení částky 200 tisíc korun do jednoho z prostějovských barů. Pokud by tak neučinil, hrozil pisatel unesením, mučením a usmrcením jeho sestry.

Muž po krátkém váhání věc oznámil policistům, kteří se případem okamžitě začali intenzivně zabývat. Do prověřování případu byli ihned zapojeni jak policisté obvodního oddělení, tak i kriminalisté z oddělení obecné kriminality. Hned od počátku byla vážně zvažována i varianta krátkodobé ochrany, ale tu potenciálně ohrožená žena odmítla.

Policejní komando v Prostějově zadrželo dva vyděrače!

ilustrační foto PČR

Jak PvNovinky informovaly, v pondělí odpoledne došlo v Olomoucké ulici k zásahu policejního komanda. Zásahovka zatkla dva muže ve věku 30 a 29 let, kteří jsou obviněni z vydírání a porušování domovní svobody. Tohoto jednání se měli dopustit v neděli 15. února v obci na Prostějovsku vůči třiatřicetiletému muži. Důvodem byla žena.

"Překvapili ho v pokoji jednoho z objektů, kde byl s přítelkyní. Bez jeho souhlasu vstoupili dovnitř a fyzicky ho napadli, přičemž ho ohrožovali zbraní a vyhrožovali mu fyzickou likvidací. Poté odešli pryč. Napadený muž utrpěl lehké zranění," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté podezřelé muže ve spolupráci se zásahovou jednotkou Moravskoslezského kraje zadrželi v pondělí v Olomoucké ulici v Prostějově. Oba zadržení byli umístěni do policejních cel.  "V úterý 17.

Prostějovský hrobník si za vydírání se zbraní v ruce odsedí 6,5 roku

Foto PČR

 

Na 6,5 roku poslal před několika dny brněnský krajský soud do vězení hrobníka Květoslava Müllera z Prostějova. Jak PvNovinky informovaly, muž si začátkem dubna kvůli výpovědi vzal jako rukojmí kolegyni a vyhrožoval jí zastřelením, pokud se za něj u vedení hřbitova nepřimluví. Ženu zadržoval celé dvě hodiny, než se ji rozhodl pustit na svobodu. Za vydírání a nedovolené ozbrojování mu hrozilo až osm let vězení.

Drama se odehrálo na hřbitově v Prostějově. Sedmapadesátiletý hrobník neunesl výpověď a se zbraní v ruce vyrazil do práce, aby svého šéfa donutil změnit názor. Jenže místo něj narazil jen na kolegyni, které vyhrožoval zastřelením, pokud se za něj u šéfů nepřimluví. Po dvouhodinovém nátlaku nakonec odešel. V jeho bydlišti ho zatkla zásahová jednotka, která při domovní prohlídce objevila nestandardně upravenou střelnou zbraň, náboje i nůž. Povolení k držení zbraní přitom hrobník dle policie nevlastní.