vyhrožování

Aktualizujeme: Cizince vyhrožujícího s nožem v ruce chytili strážníci

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek 22. 2. 2024 v podvečer se na služebnu prostějovských strážníků dostavil muž a oznámil přes interkom, že ho před malou chvílí na Partyzánské ulici bezdůvodně ohrožoval neznámý muž s nožem v ruce, před kterým utekl. Do lokality, kde k napadení došlo, byly ihned vyslány hlídky strážníků a policistů, které útočníka dopadly. Násilník, který byl pod vlivem drog a alkoholu, skončil na záchytce. 

"Čtyřicetiletý muž po předchozí slovní výměně názorů vytáhl zavírací nůž, kterým začal mávat před poškozeným se slovy, že ho připraví o život. Poškozený se v obavě o zdraví dal na útěk a podezřelý ho pronásledoval. Po chvíli toho zanechal a zmizel v prostějovských ulicích. Do půl hodiny po oznámení jsme podezřelého nalezli na ulici Kostelecká a zajistili," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na základě rozhodnutí lékaře byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici.

Opilec rušil noční klid a napadl i policistu úderem do obličeje

ilustrační foto PČR

Svátek práce oslavil třiatřicetiletý muž z Němčic nad Hanou větším množstvím alkoholu. V nočních hodinách pak pod jeho vlivem v místě bydliště, před domem i uvnitř, všem kolem hlasitě vyhrožoval zabitím, což si vyžádalo přítomnost policistů na místě. V agresivních verbálních útocích muž pokračoval i po příjezdu policistů. 

"Těm vyhrožoval „podřezáním“ a jednoho policistu napadl úderem do obličeje. V té chvíli již bylo jasné, že muž výzev policistů dobrovolně neuposlechne a ke zklidnění situace nedojde. Aby policisté předešli dalšímu protiprávnímu jednání, agresivního muže s využitím donucovacích prostředků zadrželi a eskortovali na služebnu. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu 2,28 ‰ alkoholu v dechu," uvedl olicejní mluvčí František Kořínek. Protože byly obsazeny všechny protialkoholní záchytné stanice v okolí, vystřízlivěl muž v policejní cele na obvodním oddělení Prostějov 1.

Bezdomovec vytasil na „kolegu“ vystřelovací nůž

ilustrační foto PČR

V neděli 14. března 2021 před osmnáctou hodinou přijali prostějovští policisté oznámení o incidentu mezi dvěma mladými muži, kteří se měli napadat v Janáčkově ulici v Prostějově. Na místo vyslaní policisté zjistili, že se jedná o „známé firmy“ z komunity osob bez domova.

"Provedeným šetřením dále zjistili, že osmadvacetiletý muž se pokoušel opakovaně napadat svého třiadvacetiletého známého. Incident měl začít u budovy hlavního vlakového nádraží, kde se agresor známého pokusil udeřit lahví. Když se mu to nepodařilo a došlo k jejímu rozbití, měl napadeného ohrožovat střepem. Agrese poté vyvrcholila nedaleko autobusového nádraží tím, že útočník na napadeného vytáhl vystřelovací nůž a hrozil mu zabitím.

Zapálím barák a zlikviduji Ti tátu, vyhrožoval kluk bývalé přítelkyni

ilustrační foto zápalky

Policejní komisař zahájil trestní stíhání mladistvého chlapce ze spáchání provinění vydírání. Toho se měl dopustit před pár dny.

„Své bývalé přítelkyni zaslal několik výhrůžných SMS zpráv. Pod pohrůžkou násilí chtěl od ní získat finanční hotovost 2.000 Kč. Dívce vyhrožoval, že jim podpálí dům a zlikviduje jejího otce,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. V případě uznání viny hrozí mladíkovi až trest odnětí svobody na dva roky. (red)

Nebezpečně vyhrožoval družce. Byl na mol

ilustrační foto PČR

Ve středu 23. ledna 2019 v podvečerních hodinách přijali policisté oznámení o fyzickém napadení ženy jejím druhem v rodinném domě v obci na Konicku. Policisté na místě zjistili, že dvaatřicetiletý muž měl svou šestačtyřicetiletou družku nejprve napadat verbálně a poté ji udeřit pěstí do zad. Při tom jí měl vyhrožovat zabitím. 

"Toto jednání v napadené vzbudilo obavu o život a zdraví. Proto z domu utekla a přivolala policii. Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnotu 2,68 ‰ a u ženy 2,09 ‰ alkoholu v dechu. Protože muž nepřestal být agresivní ani za přítomnosti policistů na místě, bylo rozhodnuto o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice," popsal incident policejní mluvčí František Kořínek.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování. Pro ten trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Nůž a sekera. Podpora argumentů v rodinné při

ilustrační foto PČR

Z přečinu nebezpečné vyhrožování podezírají policisté z Němčic nad Hanou pětačtyřicetiletého muže z obce na Němčicku. Tohoto skutku se měl podezřelý ve čtvrtek 30. srpna 2018 ve večerních hodinách dopustit tím, že dvakrát vstoupil do bytové jednotky svého syna ve společném domě a pokaždé synovi vyhrožoval zabitím. 

"Poprvé do synova bytu vstoupil s nožem a podruhé se sekerou v ruce. Protože mladší z mužů hrozby vnímal jako reálné, oznámil věc policistům. Ti po příjezdu na místo u útočníka provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 3,22 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Agresor byl zadržen a umístěn do policejní cely. Po provedení nezbytných administrativních úkonů byl muž propuštěn. Z důvody ochrany ohrožené osoby byl však na dobu deseti dní ze společného domu vykázán. (red)

Prostějovský kouzelník jde k soudu. Za výhrůžky zpěváku Bangovi

ilustrační foto Česká televize

Výhrůžky smrtí zpěvákovi Radoslavu Bangovi za jeho postoj vůči kapele Ortel budou mít soudní dohru. Ze slovních útoků na umělce na sociálních sítích se bude zodpovídat Aleš Rozsíval z Prostějova, státní zástupce ho posadil na lavici obžalovaných kvůli čtyřem trestným činům. Rozsíval už v minulosti podobným způsobem vyhrožoval poslankyni za ODS Janě Černochové.

Na Bangu se spustila lavina nenávistných příspěvků, výhrůžek a nadávek po jeho loňském vystoupení na hudební anketě Český slavík. Kapela Ortel i její zpěvák se shodně umístili na stříbrné pozici. Na vyhlášení kapely reagoval Banga pískotem, následně se svou ženou na protest odešel ze sálu. Následující den své jednání vysvětlil na osobním profilu na sociální síti Facebook, Ortel podle jeho mínění propaguje nacismus.

Bratrské handrkování skončilo vyhrožováním a výtržnictvím

ilustrační foto MP

V sobotu 22. července po osmnácté hodině mělo v obci na Němčicku dojít k incidentu mezi dvěma bratry ve věku 63 a 61 let. Věc oznámil starší z mužů, který uvedl, že mu měl bratr vyhrožovat fyzickou újmou.

"Dále policistům sdělil, že výhrůžky se opakují již delší dobu a kromě ublížení na zdraví mu má bratr vyhrožovat i zabitím, přičemž byl v minulosti za stejné jednání již dvakrát odsouzen. Útočník ve vyhrůžkách pokračoval i po příjezdu hlídky na místo a nereagoval ani na opakované výzvy policistů, aby toho zanechal. Z toho důvodu byl za využití donucovacích prostředků hmatů a chvatů a pout zajištěn a umístěn do policejní cely," popsal incident policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je podezřelý z přečinu nebezpečné vyhrožování a přečinu výtržnictví.

Vulgárně nadával matce a vyhrožoval jí. Skončil v policejní cele

ilustrační foto

Z trestných činů nebezpečné vyhrožování a porušování domovní svobody je podezřelý 30letý muž z Prostějovska, který se tohoto protiprávního jednání měl dopustit vůči své matce, ve středu 22. února ráno v jednom z olomouckých bytů, který obývá jeho matka.

Zazvonil na dveře jejího bytu, a když otevřela, odstrčil ji a vstoupil do bytu, přestože s tím žena nesouhlasila. Začal ji urážet, vulgárně nadávat, a když chtěla vše oznámit na policii, vyhrožoval jí újmou na zdraví, kroutil ji rukou v zápěstí a vytrhl jí mobil z ruky. Když zjistil, že se žena na polici nakonec dovolala, vzal si své věci a z bytu utekl. "Přivolaní policisté začali po podezřelém okamžitě pátrat. Kolem poledne ho vypátrali v Olomouci a zadrželi. Provedli u něj test na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin.

Opilec napadal rodinu. Policisté ho vykázali

ilustrační foto PČR

Včera v době od 9 do 13 hodin mělo v rodinném domě v obci na Prostějovsku docházet k verbálním útokům ze strany jednašedesátiletého muže. Přivolaní policisté na místě zjistili, že muž měl svým příbuzným vulgárně nadávat a vyhrožovat zabitím a zapálením domu. Na mol opilý násilník byl policisty vykázán, skončil ale na záchytce.

„Provedenou dechovou zkouškou  policisté u muže změřili hodnotu 2,36 ‰. Protože jednání muže naplňovalo znaky domácího násilí, využili policisté svého zákonného oprávnění a muže z domu na dobu deset dní vykázali,“ popsal začátek incidentu policejní mluvčí František Kořínek.