vykázání

Přítelkyni urážel a zbil. Policisté ho vykázali

ilustrační foto pixabay

Minulý týden napadl pětatřicetiletý muž v jednom z prostějovských bytů svoji přítelkyni. Ženě uštědřil několik facek a ran pěstí a přitom ji držel pod krkem. Při napadání ji také urážel vulgárními výrazy a nadávkami.

Při šetření celého incidentu se zjistilo, že se tak nestalo poprvé a jeho útoky jsou čím dál tím víc intenzivnější. "Na základě všech zjištěných okolností jsme přistoupili k tomu, že byl muž vykázán z obydlí a z bezprostřední vzdálenosti od poškozené na dobu deseti dnů. Samotné napadání poškozené je šetřeno jako přestupek proti občanskému soužití," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Vyhrožoval manželce, dceři a jejímu příteli. Agresora vykázali policisté

ilustrační foto PČR

V pondělí využili institut vykázání policisté z prostějovského obvodního oddělení na základě šetření oznámeného případu fyzického napadání členů rodiny. 

"V pondělí nás na lince 158 kontaktovala poškozená s tím, že její otec vyhrožuje fyzickým napadením jí, jejímu příteli a její matce v jednom z prostějovských bytů. Šetřením se zjistilo, že manželku v minulosti fyzicky opakovaně napadl a vyhrožoval jí újmou na zdraví a intenzita jeho jednání se stupňuje, proto bylo rozhodnuto o jeho vykázání ze společného obydlí a bezprostředního okolí na 10 dnů," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Jednání je kvalifikováno a šetřeno jako přestupek proti občanskému soužití, kterým se bude zabývat příslušný správní orgán. (red)

Násilník byl z ubytovny vykázán. V dechu měl přes 2 promile

ilustrační foto PČR

Ve středu 7. dubna 2021 po jednadvacáté hodině došlo na ubytovně v obci na Konicku k incidentu mezi partnery. Třiačtyřicetiletý muž měl po příchodu domů probudit a verbálně i fyzicky napadnout svou o dva roky starší přítelkyni. Napadené se podařilo utéct k sousedům a odtud zavolat policii.

"Agresivní muž ve verbálních útocích proti přítelkyni pokračoval i za přítomnosti policistů a nepřestal s tím ani po jejich výzvách. Z důvodu zabránění dalšímu napadání policisté muže zajistili a eskortovali na služebnu. Tam u něho provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,23 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění osob ani ke škodě na majetku při incidentu ani zajištění muže nedošlo. Po administrativním zpracování věci byl muž před půlnocí ze zajištění propuštěn.

Agrese mezi lidmi stoupá. Napadáme maminky, babičky, družky i syny

ilustrační foto

Policisté územního odboru Olomouc realizovali v průběhu uplynulých čtrnácti dnů několik případů vykázání. Ve všech případech byli vykázanými muži.

Prvním vykázaným je čtyřicetiletý muž, který ve středu 27. 2. 2019 v podvečer, ve společném obydlí na Olomoucku, v němž žije se svojí devětašedesátiletou matkou, měl na ni vulgárně křičet, požadovat po ní peníze a vyhrožovat jí zabitím. Žena z obavy o svůj život a zdraví z místa utekla a vše oznámila na linku 158. Policisté zjistili, že se muž takového jednání vůči matce nedopustil poprvé. Slovních urážek a vyhrožování se měl dopouštět opakovaně.

Noční můra každé matky. Napadení vlastním dítětem!

ilustrační foto PČR

Ve středu 16. května 2018 v odpoledních hodinách došlo v kuchyni rodinného domu v obci na Kostelecku k incidentu mezi rodinnými příslušníky. Třiadvacetiletý muž svou matku nejprve napadl verbálně a počastoval ji velice vulgárními a urážejícími nadávkami. Během přívalu nadávek na matku zaútočil také fyzicky a několikrát ji udeřil otevřenou dlaní do obličeje a pěstí do různých části rukou. Poté po domě rozlil několik lahví různých tekutin a rozbil nástěnné světlo. Když matce začal vyhrožovat zabitím a do ruky vzal nůž, žena v obavě o svůj život na místo přivolala policii.

Po příjezdu policistů byl na místě již klid a muž hlídku dobrovolně následoval k provedení potřebných úkonů na obvodní oddělení. Provedenou dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu a orientačním testem na přítomnost jiných návykových látek bylo u muže ovlivnění vyloučeno. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 1 500 korun. "Na obvodním oddělení policisté muže k věci vyslechli a na základě zjištěných skutečností mu sdělili podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení.

Napadl partnerku. Byl vykázán a skončil na záchytce

ilustrační foto PČR

V úterý 11. dubna 2017 policisté po sedmnácté hodině na lince tísňového volání obdrželi oznámení o partnerských neshodách v bytě v obci na Konicku. Na místo vyslaná hlídka zjistila, že zde došlo k incidentu mezi partnery, při kterém byla zraněna šestapadesátiletá žena.

Provedeným šetřením policisté zjistili, že zranění ženě po společném popíjení alkoholických nápojů způsobil její partner, se kterým žije ve společné domácnosti. Dále žena vypověděla, že jí měl muž vyhrožovat zabitím, což se má dít již delší dobu. Na základě skutečností zjištěných na místě a s ohledem na to, že incidenty mezi partnery policisté opakovaně šetřili již v minulosti, shledali, že zde byly naplněny znaky domácího násilí a splněny podmínky pro realizaci institutu vykázání.

Opilého mládence policisté vykázali z domu. Skončil na záchytce

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek 9. března 2017 přijala policie po osmnácté hodině oznámení o verbálním napadání rodičů ze strany opilého devatenáctiletého syna v místě společného bydliště v obci na Prostějovsku. 

"Po příjezdu policistů a zadokumentování přestupku proti občanskému soužití se muž uklidnil a prohlásil, že již půjde spát. Provedenou dechovou zkouškou u něho policisté změřili hodnotu 2,60 ‰ alkoholu v dechu. Hned po odjezdu policistů však opět verbálně napadl otce. Proto rodiče z obavy o své zdraví přivolali policisty zpět.

Opilec napadl družku a vyhrožoval jí zabitím. Hrozí mu tři roky vězení

ilustrační foto

V úterý 22. listopadu v podvečerních hodinách mělo v bytě v obci na Konicku dojít k incidentu mezi partnery. Neshody a hádky měly dle svědectví sousedů pokračovat i během následujícího dne. Po třinácté hodině byli na místo sousedy přivoláni policisté. 

"Ti provedeným šetřením zjistili, že pětapadesátiletý muž měl svou o rok starší družku fyzicky napadnout a při tom jí vyhrožoval zabitím. V dalších útocích před příjezdem policistů muži zabránil jeden ze sousedů. Provedenou dechovou zkouškou policisté u útočníka změřili hodnotu 2,78 ‰ alkoholu v dechu. U napadené ženy pak hodnotu 1,92 ‰ alkoholu v dechu. Muže policisté k vystřízlivění umístili do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V současné době je útočník podezřelý z trestného činu nebezpečné vyhrožování.

Opilý muž napadl vlastního dědečka. V dechu měl 4,54 promile

ilustrační foto MP

V úterý před třináctou hodinou napadl pětadvacetiletý muž ve společně obývaném domě v obci na Prostějovsku svého osmasedmdesátiletého dědu. Opilý násilník skončil na záchytce, policisté ho navíc vykázali.

"Agresor poškozeného opakovaně uchopil za oděv pod krkem a jednou do něho strčil tak, že ten upadl na podlahu. Přivolaní policisté na místě shledali, že toto i dřívější jednání útočníka naplňuje znaky domácího násilí. Proto z důvodu ochrany ohrožené osoby útočníka na dobu deseti dní z domu vykázali," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že provedenou dechovou zkouškou policisté u agresora změřili hodnotu 4,54 ‰ alkoholu v dechu. K vystřízlivění byl agresor umístěn do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci.

Napadl otce. Policisté ho vykázali

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek v 9:30 hodin v obci na Konicku vykázali policisté na dobu deseti dní ze společného obydlí osmatřicetiletého muže. Důvodem pro toto opatření byl verbální a fyzický útok vedený vykázaným mužem ve společné domácnosti proti jeho osmašedesátiletému otci. 

K útoku došlo dne 31. srpna po jednadvacáté hodině. Policisté provedeným šetřením zjistili, že v minulosti zde byly opakovaně řešeny přestupky proti občanskému soužití i podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování. "K realizaci institutu vykázání policisté přistoupili, protože shledali, že byly naplněny znaky domácího násilí. Těmito znaky jsou jasné role útočníka a oběti, k násilí dochází v soukromí, k útokům dochází opakovaně a jejich intenzita se stupňuje," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.