Násilník byl z ubytovny vykázán. V dechu měl přes 2 promile

Násilník byl z ubytovny vykázán. V dechu měl přes 2 promile
ilustrační foto PČR

Ve středu 7. dubna 2021 po jednadvacáté hodině došlo na ubytovně v obci na Konicku k incidentu mezi partnery. Třiačtyřicetiletý muž měl po příchodu domů probudit a verbálně i fyzicky napadnout svou o dva roky starší přítelkyni. Napadené se podařilo utéct k sousedům a odtud zavolat policii.

"Agresivní muž ve verbálních útocích proti přítelkyni pokračoval i za přítomnosti policistů a nepřestal s tím ani po jejich výzvách. Z důvodu zabránění dalšímu napadání policisté muže zajistili a eskortovali na služebnu. Tam u něho provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,23 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění osob ani ke škodě na majetku při incidentu ani zajištění muže nedošlo. Po administrativním zpracování věci byl muž před půlnocí ze zajištění propuštěn.

Vzhledem k tomu, že se nejednalo o první podobný incident a byly naplněny i další znaky domácího násilí, byl muž ze společné domácnosti na dobu deseti dní vykázán. Samotné napadení je prověřováno pro podezření z přestupku proti občanskému soužití a věc bude k dořešení postoupena příslušnému správnímu orgánu. (red)

 

Poslat nový komentář