výtržnictví

Namol opilý a s nožem přišel vyhrožovat do Vrahovic své bývalé přítelkyni

ilustrační foto

V úterý 15. září 2020 po patnácté hodině zazvonil šestačtyřicetiletý muž na zvonek domu své bývalé partnerky v Prostějově-Vrahovicích. Když čtyřiačtyřicetiletá žena přišla otevřít, začal na ni křičet a vyhrožovat, že všechny zabije a poté zabije i sebe. Při tom držel v ruce nůž.

"Kopem násilím otevřel branku předzahrádky a tím u ženy zvýšil obavu z naplnění hrozeb, proto věc oznámila na linku 158. Když toto muž viděl, rozhodl se z místa odejít. Na místo přivolaní policisté muže vypátrali nedaleko, a protože jim oznámil úmysl skoncovat se životem, byl policisty v zájmu jeho ochrany omezen na svobodě a byla mu přiložena pouta. Osobní prohlídkou u podezřelého policisté poté nalezli i kuchyňský nůž," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Napadený muž po útoku zemřel. Agresorovi hrozí až 16 let vězení

ilustrační foto

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže z Přerovska pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví podle § 145 odst. 1, odst. 3 trestního zákoníku a přečinu výtržnictví podle § 358 odst. 1 trestního zákoníku.

V sobotu 5. září 2020 po osmnácté hodině došlo v křižovatce ulic Tovární a Nádražní v Přerově k incidentu mezi muži ve věku 43 a 54 let. Nejprve verbální spor se rychle změnil ve fyzické napadení staršího z mužů. Ten po několika úderech pěstí do obličeje upadl na komunikaci, kde do něho útočník měl ještě kopnout. Při útoku muž upadl do bezvědomí a musel být přivolanými zdravotníky resuscitován. Poté byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Dobýval se k bývalé přítelkyni. Skončil na záchytce už v poledne

ilustrační foto Městská policie

V neděli krátce před polednem přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení od ženy, které opakovaně kope do dveří bytu její bývalý přítel a slovně ji uráží. Strážníci na místě událost potvrdili. 

"Před domem byl zjištěn třicetiletý muž v podnapilém stavu. Ten neustále pokřikoval směrem na balkon, kde se nacházela jeho bývalá přítelkyně. Na výzvy zakročujících strážníků nereagoval. Uklidnit se nehodlal a choval se značně agresivně. Za pomoci donucovacích prostředků byl strážníky zpacifikován. Orientační dechovou zkouškou u něj bylo změřeno 2,43 promile alkoholu v dechu.

Močil na veřejnosti. Pak škrtil ženu, která jeho jednání vyfotila

ilustrační foto MP

Z přečinu výtržnictví a přečinu vydírání podezírají koničtí policisté třiatřicetiletého muže z Konice. Těchto skutků se měl podezřelý dopustit 17. července 2020 dopoledne ve Švehlově ulici v Konici. 

"Zde se měl dopustit neslušnosti tím, že močil na veřejně přístupném místě v bezprostřední blízkosti centra města. Při tom byl vyfotografován čtyřicetiletou ženou. Žena mu kromě vyfotografování také jeho jednání vyčetla a sdělila mu, že věc oznámí na policii. To se muži nelíbilo a ženu zahrnul nadávkami a hrozbami a požadoval smazání fotografií. Verbální útok muže rychle přešel do fyzického napadení, kdy měl ženu škrtit, přičemž se pokoušel telefonu zmocnit. Ženě se podařilo telefon ubránit a po chvíli se vysmekla a utekla.

Porvat se zajel až do Lipníka nad Bečvou

ilustrační foto Policie ČR

Z přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu podezírají lipničtí policisté pětadvacetiletého muže z Prostějovska. 

Těchto skutků se měl podezřelý dopustit tím, že v sobotu před patnáctou hodinou na parkovišti u supermarketu v Hranické ulici v Lipníku nad Bečvou po krátkém verbálním sporu fyzicky napadl dvaapadesátiletého muže. "Protože byl útočník v minulosti pro trestný čin výtržnictví již pravomocně odsouzen, hrozí mu v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Opilec střílel. Chtěl mít klid

ilustrační foto ber

Z přečinu výtržnictví podezírají plumlovští policisté devětačtyřicetiletého muže z Prostějova. Tohoto skutku se měl muž dopustit ve čtvrtek 23. srpna 2018 v nočních hodinách na pozemku u svého domu v obci na Prostějovsku. 

"Tam měl ze své legálně držené střelné zbraně několikrát vystřelit a hlasitým vulgárním zvoláním požadovat po skupině osob na vedlejším pozemku ztišení hlasitého hovoru. Přivolaní policisté muže zadrželi a provedenou dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu bezmála dvě promile alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je muž nyní podezřelý z uvedeného přečinu, ale i z několika přestupků na úseku zbraní a střeliva. (red)

Kontrolory finančního úřadu napadli návštěvníci hokejového zápasu

ilustrační foto

Včera v podvečerních a večerních hodinách proběhla v Prostějově v okolí zimního stadionu policejní akce zaměřená především na dohled na veřejný pořádek v souvislosti s konáním hokejového utkání mezi hokejovými kluby Jestřábi Prostějov a Rytíři Kladno. Akce se zúčastnily necelé dvě desítky policistů a strážníků městské policie.

"Během zápasu byla ze strany finančního úřadu prováděna na zimním stadionu kontrola zaměřená na EET, kdy při této kontrole došlo ze strany doposud neustanovených osob k napadení kontrolorů úřadu. Pachatelé poškozené častovali vulgárními výrazy a polili je pivem. Pracovníka úřadu několikrát udeřili a s jeho kolegyní se přetahovali o kabelku takovým způsobem, že jí bylo způsobeno drobné zranění na ruce. Případ šetříme pro trestný čin výtržnictví," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Během utkání, ani po něm, již nedošlo k narušení veřejného pořádku nebo dalšímu incidentu. (red)

Pro napadení je muž podezřelý z ublížení na zdraví a výtržnictví

ilustrační foto ZZS

Začátkem měsíce října 2017 došlo v prostorách baru v sokolovně v obci na Prostějovsku k napadení devatenáctiletého muže. Stejně starý útočník měl poškozeného v době konání diskotéky napadnout opakovanými údery pěstí do obličeje a hlavy. Napadený muž při útoku utrpěl zranění, se kterými musel vyhledat lékařské ošetření a které si vyžádalo měsíční léčení. 

"Němčičtí policisté věc prověřovali pro podezření z přečinu ublížení na zdraví, a protože se útok odehrál za přítomnosti nejméně deseti dalších osob, tak i z přečinu výtržnictví. Útočník v uplynulých dnech od policistů převzal sdělení podezření ze spáchání uvedených přečinů. Ve věci bylo konáno zkrácené přípravné řízení," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě odsouzení podezřelému za uvedené skutky hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

V jednosměrce se dožadoval přednosti. Násilím

ilustrační foto

V sobotu 21. října 2017 v podvečerních hodinách vjel pětadvacetiletý řidič s osobním automobilem v protisměru do jednosměrné ulice Na Valše v Mostkovicích. V úzké ulici se však potkal s protijedoucím automobilem řízeným jednačtyřicetiletým mužem. Po zastavení vozidel se řidiči dostali do sporu, kdo komu má uvolnit cestu. 

"Když verbální konflikt nevedl k vyřešení sporu, vystoupil mladší z mužů z automobilu a nejprve pěstí udeřil do čelního skla vozidla druhého řidiče a poté několika ranami pěstí do obličeje napadl i přímo řidiče. Napadený muž při útoku utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření s následnou pracovní neschopností. Úderem pěstí do skla automobilu došlo k jeho poškození. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na sedm tisíc korun", uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Ničil prodejnu likérky v Dykově, policisty zdravil nacistickým pozdravem

ilustrační foto MP UL

V pondělí 27. listopadu 2017 v 8:30 hodin na lince tísňového volání přijali prostějovští policisté oznámení o ničení podnikové prodejny prostějovské likérky neznámým pachatelem. Po příjezdu do ulice Dykovy před prodejnou policisté zjistili jednačtyřicetiletého muže, který se před nimi dopustil hrubé výtržnosti, když je zdravil nacistickým pozdravem. 

"Muž svého jednání nezanechal ani po výzvě policistů a naopak se se zatnutou pěstí a nadávkami rychle rozešel proti policistům. Když neuposlechl ani opakovanou výzvu s výstrahou, policisté proti němu zakročili. Za použití donucovacích prostředků hmatů a chvatů ho svedli na zem, kde mu nasadili pouta. Zákrok se obešel bez zranění osob i bez škody na majetku. Ovlivnění alkoholem ani jinými návykovými látkami se na místě provedenými zkouškami neprokázalo. Po lékařském vyšetření byl umístěn do lékařského zařízení," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.