městská policie

Při tancovačce na zahrádce si násilím vynucoval tanec s cizí ženou

ilustrační foto Městská policie

V neděli před půlnocí řešili prostějovští strážníci incident, který se odehrál při tancovačce na venkovním občerstvení. Pětatřicetiletý muž tancoval na parketu se svojí přítelkyní a bez jakéhokoliv předchozího varování byl fyzicky napaden.

Třiačtyřicetiletý muž jej uchopil za tričko a poté odstrčil od partnerky. Následkem byla naražená pravá ruka, kterou se uhodil napadený muž o stůl. Hlídce si postěžoval na bolest v oblasti prstů a zápěstí. Lékařské ošetření však nepožadoval. Agresor hlídce uvedl, že si chtěl s přítomnou dámou také zatancovat, ale její přítel byl proti. Z toho důvodu došlo k fyzickému konfliktu,“ uvedl strážník Petr Zapletal. Útočníkovo jednání projedná správní orgán pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Sedačka dosloužila. Poradil si po svém

foto Magistrát města Prostějova

I nakládání s odpadem má svá pravidla. Zbavit se sedačky nepovoleným způsobem chtěl ve středu šestatřicetiletý muž. Vysloužilý nábytek vynesl ke kontejnerům na sklo a kovové odpady.

Vyslané hlídce prostějovských strážníků se podařilo původce založení skládky vypátrat. Muž nezapíral a uvedl, že před několika minutami opravdu ze svého bytu odnesl pohovku a položil k nádobám na tříděný odpad. Bylo mu vysvětleno, kde se v Prostějově nacházejí sběrné dvory, kam může objemné věci odvézt. Za přítomnosti hlídky místo uklidil a sedačku odnesl zpět domů. „Protiprávní jednání strážníci oznámili příslušnému správnímu orgánu, kde může být uložena pokuta do výše 50 000 Kč,“ doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Narozeniny strýce oslavila ohňostrojem. Bude to drahé

ilustrační foto pixabay.com

Prostějovští strážnici vyjížděli 23. července před dvaadvacátou hodinou prověřit oznámení týkající se ohňostroje. K hlídce se přihlásila jednadvacetiletá žena zodpovědná za používání zábavní pyrotechniky. 

"Uvedla, že její strýc má narozeniny a z tohoto důvodu pro něj zorganizovali ohňostroj. Hlídka ženu poučila o zákazu používání pyrotechniky na vymezených částí města Prostějova. Tento zákaz upravuje obecně závazná vyhláška města. Výjimku muže udělit jen Rada města Prostějova svým rozhodnutím na základě podané žádosti minimálně dvacet dnů před konáním akce," uvedl strážník Petr Zapletal. Vzniklý odpad po ohňostroji byl uklizen. Zjištěné protiprávní jednání projedná příslušný správní orgán. (red)

Nudista vyrazil do ulic Prostějova. Skončil na Policii

Ilustrační foto pixabay.com

V pondělí po devatenácté hodině bylo městskou policí přijato oznámení o mladém muži, který se má nedaleko hlavního nádraží v Prostějově pohybovat úplně nahý. Vyslaná hlídka nalezla muže na Husově náměstí.

„Byl naprosto obnažený, jen v pravé ruce držel ručník a v levé elektronickou cigaretu. Strážníkům tvrdil, že právě vyšel z domu a jde na procházku do centra města. Hlídka se přesunula společně s mužem k jeho bydlišti, kde měl mít i své oblečení. Následně zjistila na domě rozbité okno, které bylo zcela otevřené. Jak k poškození došlo, nedokázal mladík vysvětlit. Velmi neobvyklé bylo jeho tvrzení, že domů musí chodit oknem, jelikož nemá klíče od vchodových dveří.

Dřívější spory si chtěli vyřídit u piva. Tím se i polévali

ilustrační foto Městská policie

Konflikt mezi třiasedmdesátiletým a jednačtyřicetiletým mužem řešili prostějovští strážníci 18. července po jednadvacáté hodině na restaurační zahrádce. 

Nejprve to začalo slovní výměnou názorů a poté měl mladší z dvojice vulgárními výrazy urážet staršího muže. Jen s nadávkami se nespokojil a jeho naštvání bylo evidentně velké, následně mělo dojít i na polití pivem. Hlídce na vysvětlenou uvedl, že hádku první začal starší muž a on se jen bránil. Polití pivem nebylo prokázáno. "Oba se nedokázali shodnout a domluvit, jakým způsobem se celá záležitost udála. Své chování budou vysvětlovat u správního orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Měl chuť na sýr. A má z ostudy kabát

ilustrační foto Magistrát města Prostějov

Pár desítek korun chtěl zřejmě ušetřit jednapadesátiletý muž a tímto špatným rozhodnutím si způsobil jen komplikace. Ve středu při návštěvě jednoho z prostějovských supermarketů dostal zálusk na sýr Romadur a ještě k tomu navíc přibral šunkovou pěnu.

„Vybraný sortiment vložil do kapsy od kalhot a u pokladny zaplatil jen za zboží v košíku. V domnění, že mu jeho záměr vyšel, si to namířil rovnou k východu. Bohužel k jeho smůle byl po celou dobu pozorován ostrahou obchodu. Přivolaná hlídka zjistila odcizené zboží v celkové hodnotě 55 Kč. To bylo nepoškozeno vrácené zpět do prodeje," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že krádež odmítl pachatel řešit na místě tak celý případ strážníci oznámili správnímu orgánu, pro podezření z přestupku proti majetku. (red)

Strážník pomohl zachránit život

foto Magistrát města Prostějova

Znalosti získané na kurzu první pomoci, který strážníci absolvovali, jsou připraveni využít k záchraně člověka nacházejícího se v ohrožení života. Strážníka v úterý na nám. T.G. Masaryka oslovila žena, která uvedla, že na ulici Plumlovská leží na chodníku jí neznámá osoba.

Strážník se ihned vydal na uvedené místo, kam právě dorazila také Zdravotnická záchranná služba. Muž se nacházel v bezvědomí, měl slabě hmatatelný puls, proto okamžitě záchranář přistoupil k resuscitaci. „Při této fyzicky náročné činnosti se strážník střídal s přítomným záchranářem v masáži srdce. Po několika minutách poskytování první pomoci, muž nabyl vědomí a začal dýchat. Následně byl uveden do stabilizovaného stavu a převezen do prostějovské nemocnice," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Hádal se se sousedy. A poplival jim auto

Foto MPP

Mít dobrého souseda je k nezaplacení. Dalo by se říci přinejmenším takového, který si hledí svého a ostatním neškodí. To ale nebyl tento případ, a tak strážníci řešili 18. července před třiadvacátou hodinou klasické sousedské problémy.

"Devětačtyřicetiletý muž už má několik měsíců slovně urážet a plivat na auto pětačtyřicetiletého muže a jeho manželky. Celá situace se opět opakovala, když se vracel ve večerních hodinách domů. V domnění, že je pozdní doba a ulice jsou vyprázdněné, tím pádem ho nikdo neuvidí, pustil se do díla. Celý automobil znovu poplival a odešel domů. Důvody, které ho k takovým činům vedou, nebyly zjištěny, jelikož na kontaktování hlídky nereagoval," uvedl strážník Petr Zapletal. Proč se chová takovým způsobem, bude muset vysvětlovat u správního orgánu.

Strážníci se zaměřili i na kontroly koloběžek

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Obliba sdílených koloběžek se stala mezi lidmi v Prostějově velice populární a samozřejmě jízda na takovém prostředku je zejména pro mladší generace hodně lákavý způsob dopravy. Ne každý je ale zodpovědný řidič a zná pravidla pro jízdu na takovémto typu dopravního prostředku. Proto se Městská policie zaměřila v rámci preventivní akce na jezdce na elektrokoloběžkách.

Jejich uživatelům zejména vysvětlila, že jezdec na takové koloběžce je podle zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích účastníkem silničního provozu a pohlíží se na něj jako na cyklistu. Uživatelé koloběžek byli poučeni, že se nesmí jezdit po chodníku a jízda na takovém dopravním prostředku je určena pouze pro jednu osobu. Rovněž jsou povinni dodržovat dopravní předpisy úplně stejně, jako když jedou na kole. Další problémy, které jsou s příchodem elektrokoloběžek spojeny je parkování.

Domácí koncert stál mladíka pokutu

ilustrační foto Městská policie

V pondělí v jednu hodinu ráno vyjížděli strážníci do okrajové části Prostějova řešit rušení nočního klidu. Na místě bylo zjištěno, že k rušení dochází v bytovém domě.

Hlídka kontaktovala uživatele bytu, ze kterého byla slyšet hlasitá reprodukovaná hudba. Zábavu v pokročilou hodinu měl na svědomí jednadvacetiletý muž. Aby nadále nedocházelo v pozdní hodinu k narušování poklidného soužití, byl poučen o době nočního klidu a hudbu vypnul. „Hlídka dotyčnému vysvětlila, že svým jednáním se dopustil přestupku proti veřejnému pořádku. Vzniklá situace byla vyřešena uložením pokuty příkazem na místě,“ doplnil strážník Petr Zapletal. (red)