městská policie

Strážníci navštívili děti z Dětské skupiny Hradčany

Foto MPP

Skupinka jedenácti dětí se během hodinového setkání dne 28. 7. 2020 seznámila s činností městské policie a zásadami bezpečného chování.

Děti si od strážníků vyslechly užitečné rady např. jak se chovat při přecházení přechodu pro chodce, jízdě na kole nebo v okamžiku, kdy by se setkaly s rozzuřeným psem nebo nalezly injekční stříkačku. Nechyběly ani názorné ukázky, do kterých byly děti zapojeny a mohly si konkrétní situace vyzkoušet. "Nejvíce děti zaujal konec besedy, kdy si mohly prohlédnout a vyzkoušet služební pouta," doplnila strážník Tereza Greplová s tím, že za odměnu děti obdržely omalovánky a pexesa. (red)

Hledaný muž na sebe upozornil krádeží. Po nezdařilém útěku skončil v poutech

ilustrační foto Městská policie

V úterý v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci řešit drobnou krádež do hobby marketu na ulici Konečná. Mladý muž si na prodejní ploše vložil zboží do kapsy kalhot a pokusil se bez zaplacení projít přes pokladní zónu. Zde byl pracovníkem ostrahy zadržen. 

Dotyčný nebyl schopen na místě prokázat svoji totožnost, proto si strážníci vyžádali příjezd hlídky PČR. Mladý muž na to reagoval tak, že je hledaný a čekat na Policii nebude. Poté se pokusil odstrčit strážníka a z místa utéct. Za použití donucovacích prostředků byl čtyřiadvacetiletý muž zpacifikován. Po příjezdu hlídky Policie ČR se pátrání potvrdilo. "Hledaného muže si policisté převzali na místě k dalším úkonům. Jeho přestupkové jednání dořeší příslušný správní orgán," doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Za dobrotu na žebrotu. Místo poděkování nadávky

ilustrační foto svazek klíčů

Ve čtvrtek30. července 2020 v dopoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení o slovní potyčce mezi sousedy. Na místě byla zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že předchozí večer nalezla ve dveřích bytového domu klíče. Jelikož nevěděla komu patří, ponechala si je s tím, že se o ně majitel přihlásí. To se také stalo. 

"Druhý den ženu kontaktoval majitel klíčů a ihned jí začal nadávat a slovně jí urážet. Dotyčná před ním utekla do bytu a přivolala strážníky. Hlídkou byl zkontaktován i podezřelý muž. K incidentu se sousedkou se přiznal. Domníval se, že žena jeho klíče vzala naschvál," popsala situaci strážník Tereza Greplová. Svým jednáním je devětadvacetiletý muž důvodně podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Celá záležitost předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. O tom strážníci oba aktéry sporu poučili. (red)

Papoušek se usídlil v „azyláku“ na Určické

Ilustrační foto pyrurapenny.cz

V pondělí se na linku 156 obrátil jednačtyřicetiletý muž s tím, že se v azylovém centru na ulici Určická nachází ochočený papoušek. Strážníci papouška převzali a převezli na služebnu.

"Jednalo se o zeleného papouška druhu pyrura. Komu patřil se zjistit nepodařilo, sdělila PvNovinkám strážník Tereza Greplová s tím, že papoušek byl druhý den předán do péče pracovníků ochránců přírody na Husově náměstí v Prostějově. (ber)

Primátor oceňoval dobrou práci strážníků

Foto MMP

Strážníci Městské policie Prostějov přijali primátorskou gratulaci k pracovnímu výročí.

Třicetileté pracovní výročí strážníků Martina Zieglera, Břetislava Hrdy a Františka Souška ocenil primátor Prostějova František Jura a ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy.

Ke gratulaci se připojujeme. (red)

 

Lidé děkují strážníkům. Za ochotu a pomoc

ilustrační foto MP

Sedmnáctého července 2020 těsně před druhou hodinou odpolední se obrátil s žádostí o pomoc na strážníky muž, který se svým kolegou pracoval na městském hřbitově. Po vykonané práci z místa odjeli, ale zapomněli do auta naložit bednu s nářadím a momentálně se nacházeli již mimo Prostějov. 

Vyslaná hlídka nalezla veškeré nářadí a převezla jej na služebnu. Telefonicky informovala majitele, že všechny věci, které na místě ponechal, byly nalezeny a může si je na městské policii vyzvednout. Dotyčný za rychlé jednání strážníkům poděkoval.

Nepoučitelný uživatel alkoholu. Na městské tržnici

ilustrační foto MP

Dvaadvacátého července 2020 po šesté hodině ráno při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli muže, který popíjí alkohol na městské tržnici. 

Ten konzumoval pivo značky Zlatopramen o obsahu 1,5 litru. Zčásti upitá láhev byla hlídkou na místě odebrána a hříšník byl poučen o zákazu požívání alkoholu na určitých veřejnosti přístupných místech. Jelikož to nebylo jeho první porušení obecně závazné vyhlášky města Prostějova, co se týče popíjení alkoholu, bude celá záležitost oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání přestupku. "Zde může být pětatřicetiletému muži udělena pokuta do výše 100 000,-Kč," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Strážníci vyrazili na pomoc k hlavnímu nádraží! Po volání na tísňovou linku

ilustrační foto MP

Devatenáctého července 2020 deset minut před jednou hodinou ranní přijali prostějovští strážníci na tísňovou linku 156 oznámení o muži, který volá o pomoc. Strážníci tak vyjeli k hlavnímu nádraží. 

"Hlídka zjistila, že volání vychází z druhého patra bytového domu. Dovnitř se však strážníkům nepodařilo vstoupit. Na místo byl vyžádán příjezd hasičů a ti se následně díky technice dostali přes okno dovnitř bytu. Zde byl nalezen skoro šestadevadesátiletý muž, jenž upadl na zem a sám nedokázal vstát. Ten neměl žádné zranění a lékaře nepožadoval," uvedl strážník Petr Zapletal.

Stavební suť do kontejneru nepatří

ilustrační foto městská policie

Dne 11. července 2020 v dopoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení o uložení stavební sutě do kontejneru v okrajové části města.

Na místě byl zkontaktován oznamovatel. "Ten uvedl, že si povšiml tří mladých mužů, jak z bílého vozidla s logem firmy vyskládali několik pytlů s oškrabanou omítkou do kontejneru. Tím, že odložili stavební suť do kontejneru na tříděný komunální odpad, jsou pánové důvodně podezřelí z přestupku proti zákonu o odpadech," uvedla strážník Tereza Greplová. Celá záležitost byla postoupena příslušnému správnímu orgánu. (red)

Upytlačil kapra. V drozdovickém rybníku

Foto MPP

15.7.2020 ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o muži, který na pytlačku chytil kapra v drozdovickém rybníku. Hlídku na místě kontaktoval oznamovatel a označil muže sedícího na zahrádce baru.

Pod stolem, v igelitové tašce, se nacházel živý kapr o velikosti 35 cm. "Podezřelý sedmašedesátiletý muž byl značně opilý, choval se arogantně a vše popíral. Od dalších svědků bylo zjištěno, že dotyčný kapra stihl i prodat za 150 Kč. Svým jednáním je muž důvodně podezřelý z přestupku proti rybářskému zákonu. Navíc při prokazování totožnosti strážníci zjistili, že má poškozený občanský průkaz, čímž se dopustil přestupku dle zákona o občanských průkazech," uvedla strážník Tereza Greplová. Celá záležitost byla postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.