městská policie

Děti dostaly chuť na čokoládová vajíčka. Vzaly je bez placení

Foto MMPV

V pondělí v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci řešit drobnou krádež do supermarketu na Okružní ulici v Prostějově. Pracovníkem ostrahy zde byly zadrženy dvě děti, které se pokusily odcizit několik kusů Kinder vajíček v celkové hodnotě 360 Kč.

Strážníkům se podařilo zjistit, že se sourozenci podobného jednání dopustili i v předchozím týdnu, kdy rovněž, bez vědomí matky, odcizili Kinder vajíčka v hodnotě 164 Kč, ale tehdy je při krádeži nikdo nechytil. Jejich nepoctivé počínání z předchozího týdne bylo následně prokázáno za pomoci kamerového záznamu. O jejich protiprávním jednání byla informována matka, které byly děti na místě předány. "Celý případ strážníci zadokumentovali a oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Uhynulého ptactva se nedotýkejte. Nález nahlaste Městské policii

ilustrační foto pixabay.com

V souvislosti s výskytem ptačí chřipky se lidé ptají na spoustu věcí. Nákazy od volně žijících ptáků se nemusíme bát. Je ale nutno dodržovat určitá pravidla.

Strach z nákazy od volně žijících ptáků při dodržení běžné hygieny je naprosto zbytečný. Ale přikrmování volně žijících ptáků v zimě musí být do k tomu určených krmítek. Nikoliv pokládáním zbytků pečiva a jídel do zeleně, nebo na zídky kolem nádob na odpady. Není to rizikové z pohledu nákazy ptačí chřipkou, ale touto formou přilepšujeme holubům a potkanům.

Opilého majitele německý ovčák absolutně neposlouchal

ilustrační foto městská policie

Minulou sobotu v odpoledních hodinách bylo přijato prostřednictvím linky 156 oznámení týkající se opilce, který má svého psa na volno a ten doráží na menšího psa oznamovatele.

„Strážníci nedaleko centra města zkontaktovali sedmašedesátiletého muže v podnapilém stavu. Jeho pes nekontrolovaně pobíhal okolo, a to i do frekventované silnice mezi projíždějící auta. Na povely svého pána nijak nereagoval. Strážníci situaci vyřešili tím, že neposlušného německého ovčáka za pomoci odchytových pomůcek odchytili a předali majiteli, který si ho poté připnul na vodítko," informovala komisařka Tereza Greplová. Protiprávní jednání hlídka s mužem vyřešila uložením pokuty příkazem na místě. Následně se dotyčný odebral i se svým psem k domovu. (red)

Návštěva skončila napadením

ilustrační foto

Původně to byla plánovaná narozeninová oslava, avšak celá párty nedopadla vůbec podle představ zúčastněných. Strážníci tak museli minulou sobotu po dvaadvacáté hodině vjíždět řešit nahlášený konflikt mezi návštěvníky oslavy.

„Devětatřicetiletý muž bez předchozího varování napadl v bytě o dvacet let staršího muže. Zaťatou pěstí pravé ruky udeřil svého známého do levé části obličeje a tím započal následnou potyčku mezi oběma muži. Devětačtyřicetiletá hostitelka se pokusila aktérům zabránit ve fyzickém napadání, kdy se je snažila od sebe oddělit. Při pokusu o ukončení šarvátky upadli všichni tři na zem. Jak žena, tak i oba muži si způsobili drobná poranění, ale lékařské ošetření jednotně odmítli," uvedla komisařka Tereza Greplová.

Vloni strážníci asistovali při odstraňování čtyř desítek vraků

Foto Magistrát města Prostějova

Během roku 2022 se podařilo strážníkům okrskové služby ve spolupráci s pracovníky Odboru správy a údržby majetku města Prostějova z pozemních komunikací odstranit celkem 43 vozidel, které byly více jak 6 měsíců bez platné technické kontroly a delší dobu blokovaly parkovací místa v ulicích města.

Z toho 33 vozidel po upozornění odstranili sami majitelé a zbylá vozidla byla odtažena. Pokud si majitelé po zaplacení nákladů za odtah a skladování do tří měsíců automobil nevyzvednou, přistoupí město k jejich prodeji formou veřejné dražby. Okrskáři během výkonu své služby i nadále vozidla s dlouhodobě propadlou STK evidují a následně kontaktují vlastníky nebo provozovatele, kteří by je měli odstranit. Pokud tak neučiní, oznámí strážníci tuto skutečnost příslušnému správnímu orgánu k projednání přestupku.

Opilec se dobýval na úřad

ilustrační foto ber

V pondělí v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci řešit problémy s podnapilým mužem, který se snažil za každou cenu dostat na úřad, kde si chtěl vyřídit nový občanský průkaz. Nechtěl pochopit, že v takovém stavu, a navíc bez objednání nemůže být do budovy ostrahou vpuštěn.

„Dvaačtyřicetiletý muž se choval nevhodně. Vulgárně pokřikoval na přítomné osoby, čekající na vyřízení osobního dokladu. Strážníci dotyčného muže vyzvali k zanechání protiprávního jednání a vykázali ho ven. Muž i nadále svým chováním narušoval veřejný pořádek a snažil se vrátit zpět. Jelikož neuposlechl výzvy zakročujících strážníků, byl předveden na služebnu Policie ČR, teprve v tomto okamžiku se uklidnil.

Ustlal si v příkopě. I s kolem

ilustrační foto městská policie

V úterý ve večerních hodinách vyjížděla hlídka prověřit telefonické oznámení týkající se ležícího muže v příkopě v okrajové části Prostějova. V uvedené lokalitě strážníci nalezli ležící osobu s jízdním kolem.

„Devětapadesátiletý muž byl v mírně podnapilém stavu, zraněný nebyl a ani si na žádnou bolest nestěžoval. S hlídkou komunikoval. Jeho stav nevyžadoval lékařské ošetření, proto jej hlídka doprovodila do nedalekého bydliště, kde byl předán manželce," uvedla komisařka Tereza Greplová. To, jestli se dotyčný pohyboval před pádem na zem, na kole nebo šel pěšky, se strážníkům zjistit nepodařilo. (red)

Z lavičky v centru putoval rovnou na záchytku

ilustrační foto Městská policie

V úterý strážníci v odpoledních hodinách řešili problémy opilého muže, který se uvelebil na lavičce v centru Prostějova.  Na jeho stav upozornila kolemjdoucí žena, která se mu snažila pomoci.

Po přistoupení blíže bylo přivolané hlídce zcela jasné jeho značné ovlivnění alkoholem. Své chování neměl starší muž úplně pod kontrolou. „Nekomunikoval, byl pomočený, čímž vzbuzoval veřejné pohoršení. Postavit se na vlastní nohy a samostatné chůze nebyl vůbec schopen. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj strážníci naměřili 2,47 promile alkoholu," informovala komisařka Tereza Greplová. Po vyšetření lékařem převezla hlídka čtyřiašedesátiletého muže na záchytnou stanici do Olomouce. Zjištěné protiprávní jednání, kterého se ve svém stavu dopustil, projedná příslušný správní orgán.

Městská polici Prostějov zveřejnila realizované projekty prevence situační kriminality 2022

ilustrační foto MPP

Městská policie Prostějov realizovala v loňském roce několik významných projektů. Zde jsou podrobnosti:

Modernizace a rozšíření kamerového systému v Prostějově

Zloději se činili. V obchodech kradli drobnosti

Foto Magistrát města Prostějova

Během čtyř dnů na počátku ledna vyjížděli strážníci řešit nahlášené drobné krádeže do prostějovských obchodních domů.

V prvním případě je z protiprávního jednání podezřelá osmadvacetiletá žena. Ta si šla nakoupit do supermarketu na ulici Újezd. Na prodejní ploše byla spatřena ostrahou, jak si vybrané zboží vkládá do prostoru v horní části dětského kočárku a následně prochází přes pokladní zónu bez zaplacení takto ukrytého zboží. Hodnota odcizeného artiklu byla ve výši 35 Kč. Dotyčná si zboží dodatečně odkoupila.