bitka

Hádku, následnou rvačku a vandalismus zachytila městská kamera

ilustrační foto Městská policie

V úterý v nočních hodinách strážník na operačním středisku zaslechl hluk hádky nesoucí se z ulice. Za pomoci kamerového systému (MKDS) byla zjištěna na rohu ulic Vápenice a Havlíčkova skupina pěti osob. Jednalo se o dvě ženy a tři muže.

„Jedna z žen seděla na zemi a druhá ji fyzicky napadala údery a kopy do hlavy. Na místo byla ihned vyslána hlídka. Za pomocí kamery bylo zachyceno i jednání jednoho z mužů, který vylomil dopravní značku z jejího ukotvení. Strážníci na místě zamezili dalšímu protiprávnímu jednání těchto osob.

Pili pohár pravdy. Skončilo to fackami

ilustrační foto Policie ČR

Prostějovští strážníci řešili v úterý v odpoledních hodinách partnerské nedorozumění. Vše se odehrálo doma při společném popíjení vína.

„Nejdříve došlo mezi partnery ke klasické hádce. Během probíhajícího slovního sporu šestapadesátiletá žena několikrát slovně urazila svého přítele. To se mu nelíbilo a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Muž svou přítelkyni dvakrát uhodil otevřenou dlaní do levé tváře. Po tomto fyzickém konfliktu z bytu odešel,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že napadená žena neutrpěla žádné viditelné zranění a lékařskou pomoc nevyžadovala. Sedmasedmdesátiletý muž je pro své jednání podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Celý incident bude pár vysvětlovat u správního orgánu. (red)

Porvali se. Kvůli parkování

ilustrační foto Městská policie

Ke sporu ohledně zaparkovaného vozidla došlo v neděli mezi muži ve věku pětačtyřicet a třiatřicet let. Vše začalo tím, že starší z dvojice upozornil mladšího muže na nesprávně parkující vozidlo ve vjezdu a tím pádem on má stižený výjezd svého vozidla ze zaparkovaného místa. K takovému jednání má docházet opakovaně.

„Proto přistoupili k mladšímu řidiči společně se sousedem a samozřejmě mu vyčetli jeho počínání a požadovali, ať své vozidlo přeparkuje. Ten na danou situaci reagoval odstrčením jednoho z mužů. Následně jej uchopil do takzvané kravaty, narazil na dveře domu a poté strhnul na zem. Důsledkem fyzického napadení byla bolest pravého ramene a viditelně drobná odřenina nad pravým uchem," popsal incident strážník Petr Zapletal. Lékařské ošetření napadený nepožadoval, ke škodě na majetku nedošlo. Porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích vyřešila hlídka s dotyčnými na místě.

Potyčka bezdomovců skončila smrtí

ilustrační foto PČR

Po fyzické potyčce tří bezdomovců skončil minulý týden v Olomouci v nemocnici sedmapadesátiletý muž, který dostal několik ran pěstmi do hlavy. Zraněním druhý den podlehl. Policisté dvojici útočníků ve věku 36 a 47 let obvinili z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Hrozí jim 8 až 16 let vězení.

Potyčka se mezi třemi bezdomovci odehrála minulý týden ve středu na Frajtově náměstí. „Slovní rozepře mezi nimi během chvíle přerostla ve fyzickou potyčku. Při ní měla mladší dvojice útočníků opakovaně udeřit nejstaršího muže pěstmi do hlavy. Napadený muž po útoku zůstal bezvládně ležet na dlažbě a oba agresoři z místa odešli," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. „Mladší z nich byl ještě ve večerních hodinách 16. září zadržen a umístěn do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Staršího z útočníků se podařilo policistům dohledat a zadržet v pátek 18. září dopoledne.

Bitku nepřizpůsobivých občanů rozehnal až pepřový sprej

Foto MP Přerov

K potyčce dvou znepřátelených skupin došlo v úterý odpoledne v jedné z přerovských cukráren. Šarvátku se podařilo ukončit až přivolaným strážníkům, kteří byli nuceni použít na její účastníky pepřový sprej. K žádným vážným zraněním při potyčce naštěstí nedošlo.

Několik oznámení o potyčce nepřizpůsobivých v cukrárně v centru města přijalo operační středisko v odpoledních hodinách. Vzápětí stejnou informaci předala i Policie ČR. „Stálá služba zaměřila kamery a začala stahovat hlídky. Do pěti minut dorazila na místo prvosledová hlídka PČR a hned vzápětí za ní strážníci a další hlídky. Přítomnost hlídek opět rozvášnila dva znesvářené klany, jehož členové se s velkým halasem do sebe pustili. Poté, kdy strážníci použili slzotvorný prostředek, se obě strany oddělily a situace se začala pozvolna zklidňovat.

Bezdomovci v péči lékařů. Po rvačce kvůli alkoholu

ilustrační foto Městská policie

Ve čtvrtek po deváté hodině došlo v Březinově ulici v Prostějově k napadení mezi dvěma muži ve věku 36 a 41 let. Oba přivolaným policistům sdělili, že příčinou napadení byl spor o alkohol. Na zavinění se však již neshodli. 

"Mladší z mužů tvrdil, že napaden byl on. Důvodem mělo být to, že staršímu nabídl alkohol, a když pak požadoval jeho vrácení, tak byl místo toho napaden. Starší z mužů pak tvrdil, že kvůli neshodám o alkohol byl napaden on," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že oba muži po incidentu skončili v péči lékařů. Policisté věc šetří pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Pobili se v baru na Plumlovské. Jeden skončil v nemocnici

ilustrační foto ZZS

24. února v brzkých ranních hodinách nahlásila na linku 156 prostějovských strážníků servírka vzájemné napadání dvou hostů v baru na Plumlovské ulici. Hlídka na místě zjistila muže ve věku 28 a 39 let.

"Dle svědků mezi oběma vznikl nejprve slovní spor, který vyústil ve fyzickou potyčku. Ani jeden z aktérů nebyl schopen vysvětlit, z jakého důvodu k rozepři došlo. Starší muž převezen na ošetření do nemocnice. Měl poraněný obličej a stěžoval si na bolest žeber a kolene," uvedla strážník Tereza Greplová. Přestupkové jednání bylo předáno k dořešení příslušnému správnímu orgánu. O tom byli oba pánové poučeni. Za přestupek proti občanskému soužití může být udělena pokuta do výše 20.000 Kč. (red)

 

Dva muži se pošťuchovali. Odnesla to procházející žena vážným zraněním hlavy a páteře

ilustrační foto

Dne 19. února 2017 přibližně hodinu po půlnoci došlo v kulturním domě v obci Žárovice k incidentu mezi dvěma muži. Odnesla jej ale procházející žena. Vážným zraněním hlavy a krční páteře.

"Osmadvacetiletý muž měl rukami odstrčit pětatřicetiletého. Napadený následkem toho ztratil rovnováhu a upadl na procházející pětapadesátiletou ženu. Žena poté upadla na stůl a následně na podlahu. Při pádu si přivodila zranění hlavy a krční páteře, které si vyžádalo několikaměsíční pracovní neschopnost," popsal incident policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení.

Natržené ucho, ulomený zub, pokousaný palec. Porvali se

ilustrační foto PČR

Čtvrtého června o půl osmé ráno přijali prostějovští strážnici oznámení na lince 156 o potyčce mezi dvěma muži. Oba byli opilí.

Na místo byla vyslána hlídka. "Strážníky kontaktoval svědek události. Dle jeho slov došlo v baru, mezi pány, nejprve ke slovní výměně názorů. Potyčka vyústila až ve fyzické napadení. Mladší z dvojice, třiatřicetiletý muž, poté odešel na ošetření do nemocnice. Starší muž, třiačtyřicetiletý, zůstal na místě. Byl potřísněn krví, měl natržené ucho a ulomený zub. Hlídkou byl převezen do nemocnice. Zde se nacházel i druhý účastník bitky. Ten měl zraněný palec, způsobený kousnutím," uvedla strážník Tereza Greplová.

Zraněný hokejový fanoušek přerovských Zubrů nezemřel!

ilustrační foto PČR

Na portále FOP1913.cz se 6. listopadu objevila informace o úmrtí fanouška přerovských Zubrů, který měl být po zápase napaden skupinou prostějovských fans. Jak PvNovinky zjistily u policejního mluvčího Františka Kořínka, tato zpráva se nezakládá na pravdě!

"Není pravdou, že by došlo k úmrtí zraněného muže. Naopak, utrpěl lehká zranění, která ale neutržil při napadení. Způsobil si je následně sám," sdělil v neděli dopoledne redakci Kořínek. Muž byl podle jeho slov pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. "Celý incident střetu s fanoušky Jestřábů zaznamenal kamerový systém. S největší pravděpodobností bude kvalifikován jako přestupek," dodal mluvčí. (ber)