bitka

Bratři stáli při sobě. I v bitce

ilustrační foto městská policie

Ve večerních hodinách 22. června vyjížděli strážníci prověřit anonymní telefonické oznámení o napadající se dvojici osob před barem poblíž centra města. Při příjezdu strážníků, postávaly na ulici tři osoby, k napadání již nedocházelo. Všichni tři pánové byli v podnapilém stavu. Jednalo se o muže ve věku 29 let a dva bratry ve věku 28 a 26 let.

„Konflikt dle zjištěných skutečností vyvolal nejstarší z trojice. Devětadvacetiletý muž nejprve slovně urážel ostatní hosty v baru. Po předchozích výhrůžkách fyzicky zaútočil na oba bratry. Jako první se zaměřil na šestadvacetiletého muže, kterého uchopil a snažil se ho praštit. Mladšího sourozence začal ihned chránit jeho o dva roky starší bratr. Agrese devětadvacetiletého muže se v ten okamžik přesunula na něho. Osmadvacetiletý muž schytal několik úderů pěstí do hlavy.

Pobili se na ulici. Žena přítele praštila paličkou na maso

Ilustrační foto pixabay.com

V úterý ve večerních hodinách si před domem na ulici Olomoucká v Prostějově slovně vyměňovali názory druh s družkou. Situace ale nakonec vygradovala ve vzájemné fyzické napadení.

„Žena, která byla současně i oznamovatelkou, vzala na svého přítele dřevěnou paličku na maso a udeřila ho do zápěstí. Muž si to nenechal líbit, útok opětoval a svoji partnerku uhodil rukou do čela. Žena byla přivolanými zdravotníky rychlé záchranné služby na místě jednorázově ošetřena a pak byla propuštěna do domácí péče," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že oba společně se budou, před příslušnou komisí, zodpovídat z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Šarvátka u vozidla skončila ženinou prohrou

ilustrační foto pixabay.com

Minulou sobotu ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o osobě, která bouchá do vozidla a snaží se dostat dovnitř. Strážníci při příjezdu na místo spatřili muže, který na parkovišti napadl ženu, několika údery do hlavy.

Hlídka dvojici ihned zkontaktovala a dalšímu napadání zabránila. „Dle zjištěných skutečností vyšlo najevo, že dvojice spolu nějakou dobu žije. Fyzickému napadení předcházelo to, že muž svoji partnerku nechtěl pustit do vozidla, které společně užívají. Dotyčná se snažila za mužem do auta za každou cenu dostat. Pětapadesátiletého muže její počínání rozčílilo natolik, že svojí o rok starší přítelkyni napadl fyzicky," uvedla komisařka Terez Greplová. Viditelné zranění žena neměla a lékařskou pomoc nepožadovala. K poškození vozidla nedošlo.

S rozchodem se nehodlal smířit. A tak zmydlil soka

ilustrační foto

Minulé úterý krátce před osmou hodinou ranní řešili prostějovští strážníci nahlášenou potyčku mezi dvěma muži. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že přítele oznamovatelky napadl na ulici její bývalý přítel.

Ten nehodlal pochopit, že s ním již šestadvacetiletá žena nechce být a sdílet s ním společnou domácnost. „Nejprve na ženu zaútočil slovně a chtěl si s ní celou situaci vyjasnit. Poté fyzicky napadl jejího současného přítele, který ji doprovázel. Třiatřicetiletý muž měl po napadení drobné oděrky ve tváři," doplnila komisařka Tereza Greplová s tím, že šestadvacetiletý muž, který soka v lásce fyzicky napadl, je důvodně podezřelý z přestupku proti občanskému soužití, za který mu u správního orgánu hrozí pokuta do 20.000 Kč. (red)

Dámy se popraly na náměstí. Kvůli pomluvám

ilustrační foto pixabay.com

V pondělí v ranních hodinách si strážníci vykonávající kontrolní činnost a dohled na dodržování veřejného pořádku v centru města, povšimli dvojice vzájemně se napadajících žen. Hlídka obě dámy od sebe oddělila a zabránila jim v dalším napadání.

Důvod jejich konfliktu byl ten, že dvaačtyřicetiletá žena měla šířit lži o čtyřiatřicetileté ženě. Mladší jí chtěla její chování vymluvit, přičemž došlo k ostré výměně názorů. Hádka vyvrcholila vzájemným fyzickým napadením obou aktérek. „Své jednání budou obě ženy vysvětlovat u příslušného správního orgánu, kde byla celá věc předána, pro podezření z přestupku proti občanskému soužití," konstatovala komisařka Tereza Greplová. (red)

Bitka v azyláku skončila vykázáním

ilustrační foto

V neděli před druhou hodinou odpolední řešili strážníci potyčku mezi klienty azylového centra. K napadení došlo mezi muži ve věku 32 a 36 let po slovní rozepři.

„Mladší udeřil pěstí staršího do hlavy, čímž mu způsobil tržnou ránu na obličeji. Nabízené lékařské ošetření zraněný muž odmítl. Útočník byl z místa hlídkou vykázán," uvedla komisařka Terez Greplová. Protiprávní jednání dvaatřicetiletého muže oznámeno příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Opilecká bitka v „azyláku“. Natržené ucho a pokousané prsty

ilustrační foto pixabay.com

Ve čtvrtek v podvečer bylo na lince 156 prostějovských strážníků přijato telefonické oznámení o potyčce mezi ubytovanými osobami v azylovém centru na Určické ulici. Strážníci na místě zkontaktovali dva muže, mezi kterými došlo k fyzickému napadení.

Mladší z nich měl zakrvácené ucho a zalepené prsty na rukách. Lékařské ošetření na místě odmítl. Oba aktéři byli ve značně podnapilém stavu. "Šestatřicetiletý napadený muž uvedl, že šel do vedlejšího bytu ke kamarádovi na kávu. V okamžiku, kdy seděl u stolu v kuchyni, přišel z druhého pokoje osmapadesátiletý muž a začal mu bezdůvodně nadávat a vyhazovat ho z bytu. Při tom starší muž zranil mladšího na uchu, ze kterého mu strhl náušnici a pokousal mu prsty na rukách," informoala komisařka Tereza Greplová. Oba pánové byli vyzváni k provedení orientační dechové zkoušky.

Určice na koncert Dalibora Jandy nezapomenou. Kvůli bitce!

Ilustrační foto FB Dalibor Janda

Zpěvák  Dalibor Janda na koncert, který měl v pátek 28. dubna v  sokolovně v Určicích, jen tak nezapomene. Došlo na něm totiž k potyčce, při které přišla k úrazu i zpěvákova aparatura.

Podle Policie ČR mělo v  uvedený den ve večerních hodinách dojít ke slovní potyčce, následně k postrkování a požďuchování mezi pořadatelskou službou, zvukaři, kteří ozvučovali koncert, a skupinkou 5 mužů. Přitom mělo dojít k pádu aparatury,“ sdělila PvNovinkám policejní  mluvčí Miluše ajícová.  Zda  vznikla  škoda, je podle jejich slov  v současné době v šetření,  stejně jako okolnosti celé události.  „Situace se na místě po příjezdu policistů zklidnila.

Příbuzenská bitka. Zničené televizory, povalená lednice, rozbitá okna

ilustrační foto městská policie

Ve středu v podvečer vyjížděli strážníci k případu do bytu na ulici Rozhonova v Prostějově, kde mělo docházet k vzájemnému napadání mezi příbuznými a ničení věcí v bytě.

„Na místě jsme zjistili, že se dva čtyřicátníci fyzicky pustili do sebe po předchozí slovní rozepři. Jeden druhému uštědřil ránu pěstí do obličeje a oba utržili drobné škrábance na rukou bez nutnosti ošetření odborníkem. Jeden z nich byl rozhořčen natolik, že začal svému protivníkovi demolovat zařízení bytu. Pod vlivem amoku rozmlátil pět oken a výplně dvou dveří. Pokračoval v obývacím pokoji, kde rozbil dvě skleněné vázy, dva televizory, několik skleniček, poškodil skleněné výplně obývací stěny a do rukou se mu dostaly i dvě židle. V kuchyni povalil ledničku a poškodil zánovní mixér.

Nejprve se pohádaly. Pak létaly plivance a facky

Ilustrační foto pixabay.com

Konflikt mezi bezdomovci řešili strážníci ve čtvrtek po 16 hodině u rybníka v blízkosti ulice B. Šmerala. Do vlasů si vjely dvě ženy ve věku pětačtyřicet a osmadvacet let.

„Celému incidentu nejprve předcházela slovní výměna názorů obou žen. Následně starší z dvojice neudržela nervy na uzdě a mladší ženě plivla do obličeje. Ta si to samozřejmě nenechala líbit a na oplátku své známé uštědřila klasickou facku," informoval inspektor Petr Zapletal. Při napadení nedošlo k žádnému zranění a nebyla způsobená žádná škoda na majetku. Hlídka vyhrocenou situaci mezi ženami uklidnila a své nevhodné chování budou muset vysvětlovat u správního orgánu. (red)