Měststká policie

Na silvestrovské půnoční odpalování pyrotechniky zapomeňte

Ilustrační foto pixabay.com

Silvestrovský ohňostroj v letošním roce Prostějov letos nepořádá. Důvodem je omezení volného pohybu osob v rámci usnesení vlády. Policie ani strážníci nebudou tolerovat porušení zákazu používání zábavní pyrotechniky.

„Podle obecně závazné vyhlášky našeho města je stanovena doba nočního klidu s výjimkami, kterou je každým rokem poslední den v roce. Další vyhláška stanoví, na kterých veřejných prostranstvích, je zakázáno používat zábavnou pyrotechniku,“ uvedla mluvčí Magistrátu Jana Gáborová.

V čase od 21 až 4.59 hodin je stanoven zákaz vycházení, s určením výjimek dle usnesení vlády. „Mezi takové výjimky vycházení za účelem odpálení pyrotechniky nepatří. Obě policie na dodržování usnesení vlády dohlíží,“ doplnila mluvčí.

Řešila situaci po svém. A spolykala prášky

ilustrační foto Městská policie

V úterý ve čtyři hodiny ráno vyjížděla hlídka strážníků na náměstí T. G. Masaryka, prověřit telefonické oznámení o dívce, která měla údajně spolykat větší množství léků.

Na uvedeném místě strážníci zkontaktovali oznamovatele i dotyčnou ženu. Ta oznámení potvrdila. O jaké léky se jednalo, nevěděla. Dále uvedla, že je po chvíli vyzvracela. "Z důvodu vytíženosti sanitek, strážníci pětatřicetiletou ženu převezli na urgentní příjem do nemocnice na vyšetření. Zde byla předána zdravotnímu personálu," doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Opilec skončil na záchytce, agresivní pes v kotci strážníků

Ilustrační foto pixabay.com

Ve středu v odpoledních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 oznámení o ležící podnapilé osobě, která má u sebe agresivního psa. 

Na uvedené místo byla vyslána hlídka. Strážníci událost potvrdili. "Na komunikaci byl nalezen bezvládně ležící muž se psem na vodítku. K odchytu psa, který dorážel na zakročující strážníky i kolemjdoucí osoby, byla přivolána další hlídka s odchytovými pomůckami. Po odchytu byl pes odvezen a umístěn do kotce na služebně městské policie. Muž byl probuzen. Při provedené orientační dechové zkoušce u něj bylo změřeno 3,03 promile," uvedla strážník Tereza Greplová.

Strážníci zasáhli na sídlišti Hloučela proti třem pivařům

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu v podvečer přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení o skupince tří osob, popíjejících alkohol před domem na sídlišti Hloučela.

Strážníci na místě zkontaktovali tři muže ve věku 23, 27 a 37 let. Muži seděli před domem na schodech a popíjeli lahvové pivo. Svým jednáním jsou všichni tři důvodně podezřelí z přestupku dle krizového zákona, jelikož porušili mimořádné vládní opatření. O zákazu shromažďování a zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti byli hlídkou poučeni. "Celá záležitost byla předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Poctivé nálezkyni patří díky

ilustrační foto Policie ČR

V úterý v dopoledních hodinách oznámila žena prostřednictvím linky 156 prostějovských strážníků nález peněženky na parkovišti v centru města. Vyslaná hlídka na místě nález převzala.

Peněženka obsahovala i doklady a větší obnos peněz. Strážníkům se podařilo zkontaktovat majitele. Ten se následně dostavil na služebnu, kde mu byla ztracená peněženka předána. „Oznamovatelce patří obrovské poděkování. Ne každý by se při nálezu většího množství peněz zachoval čestně tak jako ona,“ dodal strážník Petr Zapletal. (red)