Měststká policie

Rodinná hádka vyústila až ve fyzické napadení. Dceři otec vyrazil zub

Ilustrační foto pixabay.com

V úterý krátce po třiadvacáté hodině vyjížděli prostějovští strážníci prověřit anonymní telefonické oznámení, které se týkalo hádky mezi mužem a ženou na ulici nedaleko centra města.

Na místě strážníci od napadené ženy zjistili, že k potyčce došlo mezi ní a jejím otcem. Ten se na místě již nenacházel. Žena měla štěstí, jelikož incident viděla skupinka náhodných svědků, kteří útočníkovi v dalším napadání zabránili. „Svědkové strážníkům potvrdili, že muž se s ženou nejprve hádal a následně ji začal fyzicky napadat údery do hlavy a horní poloviny těla. Osmadvacetiletá žena měla po útoku vyražený zub a viditelné odřeniny na těle. Ženu strážníci převezli na ošetření do nemocnice. Jejího otce zkontaktovali v bytě nedaleko.

Napadl partnerku. A škrtil ji

Ilustrační foto pixabay.com

S žádostí o pomoc před svým přítelem se obrátila v pátek na městskou policii sedmadvacetiletá žena. Problémy začaly po večerní návštěvě restaurace a následném příchodu v ranních hodinách domů.

„Nejprve šel přítel ženy vyvenčit psa a po návratu z procházky došlo na slovní výměnu názorů. Agresivní chování sedmadvacetiletého muže se stupňovalo a svou zlost si vybil na dveřích od koupelny. Ranou pěstí udělal do dveří díru, a navíc ulomil ještě kliku. Další nával vzteku obrátil na partnerku, kterou začal rukama škrtit," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že hlídka vyhrocenou situaci mezi partnery uklidnila a celou událost oznámila Policii ČR, která si případ převzala k dalším úkonům. (red)

U hvězdárny přistál záchranářský vrtulník

foto Magistrát města Prostějova

V úterý dopoledne se Kolářovy sady změnily v letiště. U hvězdárny totiž přistál záchranářský vrtulník, který přepravoval lékaře k naléhavému případu.

„Strážníci zajistili a zabezpečili místo pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby. Po celou dobu spolupracovali se záchrannou službou a když pilot dosedl na zem, převezla hlídka lékaře služebním vozidlem k pacientovi," informoval mluvčí městských policistů Petr Zapletal. Po ošetření byl lékař odvezen zpět a vrtulník odletěl na základnu. (ber)

Pořádá mejdany. A sousedé trpí

ilustrační foto Městská policie

V úterý po dvaadvacáté hodině vyjížděli prostějovští strážníci prověřit rušení nočního klidu do okrajové části města, které se mělo odehrávat v bytovém domě. Nevhodné chování měla na svědomí třiadvacetiletá žena.

„Pouštěla si velmi hlasitě reprodukovanou hudbu, která rušila okolní obyvatele. Aby toho nebylo málo, žena navíc vypnula elektrický proud pro celý dům, hlavním jističem v rozvodové elektrické skříni. Hlídka ženu vyzvala k podání vysvětlení celé události a upozornila ji na dodržování doby nočního klidu. Dotyčná nechtěla své chovaní vysvětlovat a odmítla jakékoliv vyjádření," uvedl strážník Petr Zapletal. Strážníci navíc zjistili, že k porušování nočního klidu má z její strany docházet opakovaně.

Opila se do němoty. A skončila v nemocnici

ilustrační foto Městská policie

V pondělí před třiadvacátou hodinou vyjížděli strážníci prověřit oznámení o ležící osobě na ulici nedaleko centra Prostějova. Za zaparkovanými vozidly našli na zemi ležící ženu ve značně opilém stavu.

„Dotyčná nebyla schopna vůbec samostatného pohybu, ani jakékoliv komunikace s hlídkou. Noční teploty se v daný den pohybovaly pod bodem mrazu, a proto si strážníci vyžádali příjezd Zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k silné opilosti se nepodařilo u ženy provést orientační dechovou zkoušku. Lékař po vyšetření ženy, rozhodl o jejím převozu do nemocnice na další vyšetření," uvedl strážník Petr Zapletal. (red)

Sluchátka chtěla za každou cenu. A tak je ukradla

ilustrační foto Městská policie

Pětadvacetiletá žena chtěla být in a také mít lepší požitek z hudby, kterou poslouchá. Proto se v úterý ve večerních hodinách vypravila nakupovat do obchodu. Předmětem jejího zájmu byly bezdrátová sluchátka, ostatní zboží jí nezajímalo.

Na prodejní ploše si je vložila do kapsy od bundy a zamířila rovnou k východu. Poté prošla přes pokladní zónu jakoby nic, ale samozřejmě platit neměla v úmyslu. Odejít se jí nepodařilo, jelikož byla zastavena ochrankou a vyzvána k navrácení zboží. Jakmile žena zjistila, že ostraha o ní ví, sluchátka uschovala do kabelky. Po oslovení nepoškozené zboží dobrovolně vrátila. Hodnota odcizených sluchátek činila 400 Kč. „Strážníkům se žena ke krádeži přiznala a své chování bude vysvětlovat u správního orgánu, kde jí může být udělena pokuta do výše 50 000 Kč," doplnil strážník etr Zapletal.

Na silvestrovské půnoční odpalování pyrotechniky zapomeňte

Ilustrační foto pixabay.com

Silvestrovský ohňostroj v letošním roce Prostějov letos nepořádá. Důvodem je omezení volného pohybu osob v rámci usnesení vlády. Policie ani strážníci nebudou tolerovat porušení zákazu používání zábavní pyrotechniky.

„Podle obecně závazné vyhlášky našeho města je stanovena doba nočního klidu s výjimkami, kterou je každým rokem poslední den v roce. Další vyhláška stanoví, na kterých veřejných prostranstvích, je zakázáno používat zábavnou pyrotechniku,“ uvedla mluvčí Magistrátu Jana Gáborová.

V čase od 21 až 4.59 hodin je stanoven zákaz vycházení, s určením výjimek dle usnesení vlády. „Mezi takové výjimky vycházení za účelem odpálení pyrotechniky nepatří. Obě policie na dodržování usnesení vlády dohlíží,“ doplnila mluvčí.

Řešila situaci po svém. A spolykala prášky

ilustrační foto Městská policie

V úterý ve čtyři hodiny ráno vyjížděla hlídka strážníků na náměstí T. G. Masaryka, prověřit telefonické oznámení o dívce, která měla údajně spolykat větší množství léků.

Na uvedeném místě strážníci zkontaktovali oznamovatele i dotyčnou ženu. Ta oznámení potvrdila. O jaké léky se jednalo, nevěděla. Dále uvedla, že je po chvíli vyzvracela. "Z důvodu vytíženosti sanitek, strážníci pětatřicetiletou ženu převezli na urgentní příjem do nemocnice na vyšetření. Zde byla předána zdravotnímu personálu," doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Opilec skončil na záchytce, agresivní pes v kotci strážníků

Ilustrační foto pixabay.com

Ve středu v odpoledních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 oznámení o ležící podnapilé osobě, která má u sebe agresivního psa. 

Na uvedené místo byla vyslána hlídka. Strážníci událost potvrdili. "Na komunikaci byl nalezen bezvládně ležící muž se psem na vodítku. K odchytu psa, který dorážel na zakročující strážníky i kolemjdoucí osoby, byla přivolána další hlídka s odchytovými pomůckami. Po odchytu byl pes odvezen a umístěn do kotce na služebně městské policie. Muž byl probuzen. Při provedené orientační dechové zkoušce u něj bylo změřeno 3,03 promile," uvedla strážník Tereza Greplová.

Strážníci zasáhli na sídlišti Hloučela proti třem pivařům

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu v podvečer přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení o skupince tří osob, popíjejících alkohol před domem na sídlišti Hloučela.

Strážníci na místě zkontaktovali tři muže ve věku 23, 27 a 37 let. Muži seděli před domem na schodech a popíjeli lahvové pivo. Svým jednáním jsou všichni tři důvodně podezřelí z přestupku dle krizového zákona, jelikož porušili mimořádné vládní opatření. O zákazu shromažďování a zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti byli hlídkou poučeni. "Celá záležitost byla předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)