ohňostroj

Silvestrovský večer letos bude mít originální podobu: videomapping

ilustrační foto Magistrát města Olomouce

Silvestrovský večer letos v Prostějově ozvláštní atraktivní změna. Oblohu nad Prostějovem totiž na Silvestra neozáří slavnostní ohňostroj. Místo něj nabídne hlavní náměstí světelnou show. Na budově radnice se promítne formou tzv. videomappingu historie města v průběhu 30 let v samostatné České republice. Finanční náklady na uspořádání dvou promítání videomappingu budou zhruba stejné jako v případě silvestrovského ohňostroje, radnici přijdou na zhruba 380 tisíc.

Přípravy na odchod posledního dne letošního roku začnou na náměstí v 16 hodin, kdy vypukne dětská diskotéka. Tu posléze taneční hudba pro dospělé. Všechny zcela jistě potěší bohaté občerstvení, které na náměstí nabídnou nejrůznější stánky. „První osmiminutový videomapping, určený hlavně pro děti, začne v 17 hodin. Druhé promítání nabídne unikátní pohled na dějiny města ve 20 hodin. Pevně věřím, že se videomapping bude lidem líbit, ačkoliv je to po mnoha letech s ohňostrojem novinka,“ uvedla 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Tip na Nový rok. Ohňostroj v Olomouci

Foto plakát

Olomouc opět čekají oslavy příchodu nového roku. Příznivci světelných efektů na večerní obloze se mohou 1. ledna v 18 hodin těšit na klasický ohňostroj. Vedení města se rozhodlo pro tradiční termín i podobu novoročních oslav. Ohňostroj se odehraje v areálu Korunní pevnůstky.

Prostory pro pyrotechnické efekty nabídne tentokrát Korunní pevnůstka. Světelné efekty, které bude na obloze možné sledovat necelých deset minut, doprovodí hudební podkres. V prvním dějství zazní píseň hudební formace Abba se skladbou Happy New Year. Druhé hudební dějství bude patřit skupině Queen a jejich lyrické skladbě A Winter‘s Tale. A v samotném finále budou hrát Disturbed skladbu Sound of Silence. Formát ohňostroje bude podobný tomu, který lidé naposledy viděli při říjnových oslavách výročí vzniku Československa. A bude stát za to, slibují organizátoři.

Pozor! Silvestrovský ohňostroj omezí vstup na hlavní náměstí

ilustrační foto MMP

Ohňostroj, který slavnostně ukončuje rok, letos opět prozáří oblohu nad Prostějovem. Pravidelnou show, kterou přerušil Covid 19, letos zajistí opět společnost Pyro&Art s.r.o., Olomouc.

„Půjde o show kombinující hudbu, mluvené slovo a pyrotechnické efekty. Hlavním motivem ohňostroje je příchod Pernštejnů do Prostějova,“ uvedla první náměstkyně Milada Sokolová s tím, že navržený scénář bude doplněn o hudbu a mluvené slovo. Od 19:00 hodin bude veřejná produkce s reprodukovanou hudbou, samotný ohňostroj bude odpálen ve 20:00 hodin s trváním asi 15 minut.

Silvestrovský ohňostroj ukončí oslavy příchodu Pernštejnů do Prostějova

ilustrační foto MMP

Ohňostroj, který slavnostně ukončuje rok, letos opět prozáří oblohu nad Prostějovem. Pravidelnou show, kterou přerušil Covid 19, letos zajistí opět společnost Pyro&Art s.r.o., Olomouc. Hodnota zakázky je 290 tisíc korun (bez DPH).

Navržený scénář bude doplněn o hudbu a mluvené slovo. Od 19 hodin bude veřejná produkce s reprodukovanou hudbou, samotný ohňostroj bude odpálen ve 20 hodin s trváním přibližně patnácti minut.

K tematické oblasti ohňostroje doplnila 1. náměstkyně Milada Sokolová: „Půjde o show kombinující hudbu, mluvené slovo a pyrotechnické efekty. Hlavním motivem ohňostroje je příchod Pernštejnů do Prostějova.“

Silvestrovský ohňostroj vzdá hold Pernštejnům

Foto Magistrát města Prostějova

Ohňostroj, který slavnostně ukončuje rok, letos opět prozáří oblohu nad Prostějovem. Pravidelnou show, kterou přerušil Covid 19, letos zajistí opět společnost Pyro&Art s.r.o., Olomouc.

„S touto společností máme dobré zkušenosti a z naší strany nebyly za dobu spolupráce k její činnosti vážnější připomínky,“ uvedl primátor František Jura s tím, že městkou kasu přijde ohňostroj na 290 tisíc korun (bez DPH).

Navržený scénář bude doplněn o hudbu a mluvené slovo. Od 19:00 hodin bude veřejná produkce s reprodukovanou hudbou, samotný ohňostroj bude odpálen ve 20:00 hodin s trváním asi 15 minut.

Silvestrovský ohňostroj bude, slibuje radnice

ilustrační foto

Dva roky se Prostějované nemohli těšit pohledem na silvestrovský ohňostroj. Letos opět rozzáří nebe nad městem.

"Mohu potvrdit, že silvestrovský ohňostroj letos vypukne, stejně jako v dřívějších letech, 31. prosince ve 20 hodin," potvrdila informaci 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že téma je zatím tajné. "Rádi bychom, aby jako v minulosti ohňostroj doprovodilo mluvené slovo. Jasno už máme, ale prozatím se jedná o překvapení. Snad se vše podaří," nechtěla náměstkyně víc prozradit. (ber)

Narozeniny strýce oslavila ohňostrojem. Bude to drahé

ilustrační foto pixabay.com

Prostějovští strážnici vyjížděli 23. července před dvaadvacátou hodinou prověřit oznámení týkající se ohňostroje. K hlídce se přihlásila jednadvacetiletá žena zodpovědná za používání zábavní pyrotechniky. 

"Uvedla, že její strýc má narozeniny a z tohoto důvodu pro něj zorganizovali ohňostroj. Hlídka ženu poučila o zákazu používání pyrotechniky na vymezených částí města Prostějova. Tento zákaz upravuje obecně závazná vyhláška města. Výjimku muže udělit jen Rada města Prostějova svým rozhodnutím na základě podané žádosti minimálně dvacet dnů před konáním akce," uvedl strážník Petr Zapletal. Vzniklý odpad po ohňostroji byl uklizen. Zjištěné protiprávní jednání projedná příslušný správní orgán. (red)

Na silvestrovské půnoční odpalování pyrotechniky zapomeňte

Ilustrační foto pixabay.com

Silvestrovský ohňostroj v letošním roce Prostějov letos nepořádá. Důvodem je omezení volného pohybu osob v rámci usnesení vlády. Policie ani strážníci nebudou tolerovat porušení zákazu používání zábavní pyrotechniky.

„Podle obecně závazné vyhlášky našeho města je stanovena doba nočního klidu s výjimkami, kterou je každým rokem poslední den v roce. Další vyhláška stanoví, na kterých veřejných prostranstvích, je zakázáno používat zábavnou pyrotechniku,“ uvedla mluvčí Magistrátu Jana Gáborová.

V čase od 21 až 4.59 hodin je stanoven zákaz vycházení, s určením výjimek dle usnesení vlády. „Mezi takové výjimky vycházení za účelem odpálení pyrotechniky nepatří. Obě policie na dodržování usnesení vlády dohlíží,“ doplnila mluvčí.

Pozor na vyhlášku o používání zábavné pyrotechniky!

Ilustrační foto pixabay.com

Velice rychle se blíží konec roku a s tímto obdobím jsou spjaty i silvestrovské oslavy.  Už v loňském roce Zastupitelstvo města vydalo obecně závaznou vyhlášku č. 8/2019, kterou se reguluje používání zábavné pyrotechniky.  21. 12. 2019 nabyla vyhláška účinnosti.

Zakazuje se používání pyrotechniky kategorie F1, F2, F3 nebo F4, s výjimkou užití zábavní pyrotechniky kategorie F2, F3 a F4 v rámci ohňostroje, a to na veřejných prostranstvích v této vyhlášce uvedených. Tento zákaz se nevztahuje na silvestrovské oslavy dne 31. 12. v době od 14:00 hod do 03:00 hod dne 1. 1. každého roku.

Používání zábavné pyrotechniky má svá pravidla, připomínají policisté

Ilustrační foto pixabay.com

K oslavám konce roku tradičně patří také odpalování ohňostrojů a obecně používání zábavné pyrotechniky. Předpokládáme, že tento rituál je zažitý tak důkladně, že ani v letošním, celosvětovou pandemií poznamenaném roce, si ho mnoho lidí neodpustí.

Proto jako každý rok přicházíme s preventivními radami, jak se zábavnou pyrotechnikou zacházet, abyste se nestali objektem nechtěného zájmu policistů, případně nevyvolali jinou aktivitu záchranných složek:

 

· V žádném případě nepoužívejte podomácku vyrobenou pyrotechniku, zakoupenou se nesnažte vylepšovat.

· Nekupujte zboží, na kterém chybí návod v českém jazyce, označení výrobce nebo dovozce, označení třídy nebezpečnosti, číslo povolení k prodeji a datum použitelnosti.