lékař

Napadl lékaře. Skončil v poutech a poté na záchytce

ilustrační foto Městská policie Prostějov

V úterý podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o ležícím podnapilém muži před jednou z provozoven na Plumlovské ulici. Do uvedeného místa byla vyslána hlídka. Muž ležel na chodníku a jevil známky silné intoxikace alkoholem. 

„Při provedené orientační dechové zkoušce přístroj naměřil 3,13 promile alkoholu v dechu. Pětačtyřicetiletý muž nebyl schopen se sám o sebe postarat. Strážníci si na místo vyžádali příjezd lékaře k posouzení jeho zdravotního stavu a schopnosti převozu na záchytku. Při vyšetření se opilec ohnal a pokusil se lékaře fyzicky napadnout. Hlídka muže zpacifikovala. Za pomoci hmatů a chvatů mu byla přiložena služební pouta," uvedla strážník Tereza Greplová.

Devětasedmdesátiletá seniorka uvěřila doktorovi ze Sýrie. A přišla o peníze

Ilustrační foto pixabay.com

Přes vánoční svátky oslovil prostřednictvím sociální sítě 79letou ženu z Olomoucka muž, vydávající se za doktora, pracujícího v Sýrii. Po asi měsíc trvající konverzaci si seniorka, podle svých slov, vytvořila k muži citový vztah. Ten jí slíbil, že za ní přiletí, ale je potřeba, aby o jeho uvolnění zažádala u nadřízeného. Důvěřivá žena urychleně napsala email na uvedenou adresu, ve kterém poprosila o dovolenou pro svého virtuálního přítele. Její žádosti bylo záhy vyhověno, avšak s podmínkou úhrady 1 500 euro v bitcoinech.

Žena navštívila jednu z bank v olomouckém nákupním centru, kde platbu zadala. Přibližně hodinu nato jí kontaktovala bankovní úřednice, že transakci neprovedli, protože jméno příjemce evidují jako podvodné. Důchodkyně se proto vydala zpět do banky, kde jí peníze vrátili. O této skutečnosti informovala svého přítele, který jí napsal, že zřejmě udělala chybu ve jméně. Současně jí sdělil, že z OSN poslali novou adresu, na kterou mají být peníze zaslány. Žena zřejmě s vidinou libé společné budoucnosti, uskutečnila druhý pokus platby, tentokrát přímo u bitcoinmatu.

U hvězdárny přistál záchranářský vrtulník

foto Magistrát města Prostějova

V úterý dopoledne se Kolářovy sady změnily v letiště. U hvězdárny totiž přistál záchranářský vrtulník, který přepravoval lékaře k naléhavému případu.

„Strážníci zajistili a zabezpečili místo pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby. Po celou dobu spolupracovali se záchrannou službou a když pilot dosedl na zem, převezla hlídka lékaře služebním vozidlem k pacientovi," informoval mluvčí městských policistů Petr Zapletal. Po ošetření byl lékař odvezen zpět a vrtulník odletěl na základnu. (ber)

Údajný lékař ze Sýrie připravil ženu o půl milionu korun

Ilustrační foto pixabay.com

Ke konci října oslovil 55letou ženu z Prostějovska prostřednictvím sociální sítě muž, vydávající se za lékaře aktuálně působícího v Sýrii. Původně kamarádsky laděné zprávy postupně přešly do módu důvěrnějších, až zamilovaných vět.

Údajný doktor se svěřil s tím, že jej opustila manželka a jeho dcera studuje v Americe. Dále napsal, že se snaží neúspěšně dostat domů, aby si mohl vyřešit osobní záležitosti. Ženě také uvedl, že ke svému účtu, na kterém má dost peněz, nemá v Sýrii přístup. To mělo být hlavní překážkou odjezdu z mise. Důvěřivá žena se pod představou domluvené společné budoucnosti ihned nabídla s finanční výpomocí. Souběžně jí kontaktoval muž, který se představil jako nadřízený jejího virtuálního přítele. Ten po ní požadoval uhradit přes 130 000 korun, jakožto platbu za to, aby za ní mohl lékař odcestovat.

Sháníte nejbližšího lékaře? Hledání ulehčí internetový formulář

ilustrační foto Olomoucký kraj

Potíže s vyhledáváním nových praktických lékařů nebo například dentistů ulehčí lidem webové stránky Ministerstva zdravotnictví. Situaci s úbytkem doktorů řeší také Olomoucký kraj, aktuálně například na severu regionu.

„Důležité je říct, že zajištění lékařské péče je především povinností zdravotních pojišťoven. Pokud aktuálně nemáte svého lékaře, obraťte se na svoji zdravotní pojišťovnu. Nebo je možné si prostřednictvím webových stránek Ministerstva zdravotnictví nebližšího lékaře vyhledat,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.

Pro Olomoucký kraj je zajištění zdravotní péče v regionu prioritou. Hejtmanství proto aktivně pomáhá obcím, kde lékař chybí, s hledáním nových doktorů.

Chtěl vraždit bez roušky a pak napadl lékaře

ilustrační foto Policie ČR

Minulou neděli před devatenáctou hodinou přijali prostějovští policisté oznámení o mladém muži, který má v Kolářových sadech v Prostějově sedět na lavičce a nemá při tom povinnou ochranu obličeje. Dle oznamovatele měl zjevně opilý muž v ruce držet láhev a procházejícím vyhrožovat, že „jestli ho budou napomínat, nebo zavolají policii, tak je povraždí“. 

Vyslaní policisté sedmadvacetiletého muže stále bez roušky vypátrali v nedaleké Rostislavově ulici. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili 1,75 ‰ alkoholu v dechu. Vzhledem k nestandartnímu chování muže a z obavy o jeho zdravotní stav na místo přivolali lékaře. Při pokusu o provedení prohlídky se muž pokusil na lékaře zaútočit, v čemž mu policisté s využitím donucovacích prostředků zabránili a nasadili mu pouta. Po prohlídce muže lékař rozhodl o jeho hospitalizaci. Vzhledem k přetrvávající agresivitě byl pak do nemocnice převezen s policejní asistencí.

Přístup lékaře? Neuvěřitelné...

ilustrační foto

S příběhem o neuvěřitelném jednání lékaře prostějovské nemocnice se na nás obrátila jedna z našich čtenářek. Nechce být jmenována, stejně jako nechce věc mediálně ani jinak řešit s jmenovanou institucí. Pomoc pro svou přítelkyni nalezla v nemocničním zařízení mimo Prostějov, což radí všem, kdo vážně onemocní.

„Byla jsem s přítelkyní na mammografickém vyšetření. Vyšetřující lékařka v prostějovské nemocnici jí sdělila, že v jenom prsu má nález a odeslala ji ke specialistovi. Tam se ale už tak psychicky zdeptaná žena dočkala jednání, které se nedá označit jinak, než sprosté. Lékař, kterého nemocnice prezentuje jako na slovo vzatého oborníka, jí doslova vynadal, že měla onen útvar dávno nahmatat sama. Na její obranu, že ložisko je natolik hluboko, že měla problém i lékařka na mammografu, se jen ušklíbal, že výmluva jí není nic platná," popsala začátek příběhu.