opilec

Opilec si ustlal u školy. Odvedla si ho manželka

ilustrační foto Městská policie

Ve čtvrtek v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit oznámení týkající se ležícího muže. U vchodu do střední školy našli ležet devětapadesátiletého muže, který si vybral jako místo k odpočinku hned vedle schodů.

Na první pohled bylo patrné, že je velice ovlivněn alkoholem. Hlídka našla v jeho těsné blízkosti vypitou lahev od rumu. Komunikace s ním vzhledem k jeho stavu byla obtížná, při vysvětlení jen sdělil, že lahev vypil na schodech školy. Dechovou zkoušku kvůli silné opilosti nebylo možné zrealizovat. Pro dotyčného přišla manželka a odvedla jej domů. „Požívání alkoholu ve vzdálenosti kratší, jak 100 metrů od budovy školy je zakázáno. Zjištěné protiprávní jednání oznámili strážníci správnímu orgánu," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Opil se a prorazil autem vchod do paneláku, protože s ním žena nechtěla na oběd

foto Policie ČR

To tu ještě nebylo! Neshody s bývalou přítelkyní vyřešil 52letý muž neuvěřitelným jednáním. Opil se a autem prorazil vchod do paneláku, kde žena bydlí. Auto takto "zaparkoval" ve vchodu domu a odešel. Vysloužil si tím pochopitelně řadu obvinění. Mimo jiné může jeho vůz propadnout státu. PvNovinkám to sdělil policejní mluvčí František Kořínek.

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci podezírají prostějovští policisté dvaapadesátiletého muže z Prostějova. Těchto skutků se měl podezřelý dopustit v pondělí před polednem v Okružní ulici v Prostějově tím, že vlastním automobilem přejel cyklostezku a chodník pro chodce a úmyslně najel přes vchodové dveře do vestibulu panelového domu. Ke zranění osob při incidentu naštěstí nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na domě byla předběžně vyčíslena na 97 tisíc korun.

Opilec šel chránit obecní úřad. S kladivem v ruce

foto Policie ČR

V neděli před půlnocí příslušníci policie na lince tísňového volání přijali oznámení o tom, že v centru obce na Konicku má někdo bušit kladivem do lešení. Vyslaná hlídka konických policistů na místě zastihla tři muže, přičemž jeden z nich v rukou držel kladivo.

Při následném podání vysvětlení policisté zjistili, že dva muži ve věku 21 a 22 let po návštěvě místního pohostinství ještě nechtěli jít domů, a proto se zastavili u obecního úřadu, kde si povídali. Po dvaadvacáté hodině k nim přišel sedmatřicetiletý muž, který je měl z místa vykazovat, protože tam prý nemají co dělat. Po chvíli měl odejít, ale asi za půl hodiny se vrátil s kladivem v ruce. Opět je měl z místa vykazovat a hrozit jim, že jim kladivem rozbije hlavu. Pro zdůraznění svého požadavku kladivem také několikrát udeřil do lešení a zdi obchodu.

Řidič elektrokoloběžky nadýchal přes tři promile!

ilustrační foto

V neděli 28. června 2020 před třináctou hodinou kontrolovali policisté mezi obcemi Ohrozim a Plumlov šestatřicetiletého řidiče elektrické koloběžky. 

"Na první pohled ovlivněnému řidiči policisté provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 2,95 a 3,17 ‰ alkoholu v dechu. Řidič se k požití alkoholu před jízdou doznal a uvedl, že před polednem vypil tři desetistupňová piva," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun. Další jízdu policisté muži zakázali. (red)

Chtěl vraždit bez roušky a pak napadl lékaře

ilustrační foto Policie ČR

Minulou neděli před devatenáctou hodinou přijali prostějovští policisté oznámení o mladém muži, který má v Kolářových sadech v Prostějově sedět na lavičce a nemá při tom povinnou ochranu obličeje. Dle oznamovatele měl zjevně opilý muž v ruce držet láhev a procházejícím vyhrožovat, že „jestli ho budou napomínat, nebo zavolají policii, tak je povraždí“. 

Vyslaní policisté sedmadvacetiletého muže stále bez roušky vypátrali v nedaleké Rostislavově ulici. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili 1,75 ‰ alkoholu v dechu. Vzhledem k nestandartnímu chování muže a z obavy o jeho zdravotní stav na místo přivolali lékaře. Při pokusu o provedení prohlídky se muž pokusil na lékaře zaútočit, v čemž mu policisté s využitím donucovacích prostředků zabránili a nasadili mu pouta. Po prohlídce muže lékař rozhodl o jeho hospitalizaci. Vzhledem k přetrvávající agresivitě byl pak do nemocnice převezen s policejní asistencí.

Opilec se do bytu prokopal. Dveřmi

ilustrační foto MP

Z přečinu poškození cizí věci podezírají olomoučtí policisté šestatřicetiletého muže. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v neděli po dvaadvacáté hodině v bytovém domě v ulici U Cukrovaru v Olomouci tím, že poškodil dvoje dveře bytu třiačtyřicetileté ženy. Když ho žena nechtěla vpustit do bytu, kopal do vstupních dveří tak silně, že je prokopl. 

Poté ho žena do bytu vpustila, ale když viděla, že je zjevně opilý, uzamkla se před ním v koupelně. Ani dveře koupelny však nevydržely zuřivé útoky agresora. Vytvořeným otvorem ve dveřích muž ženu udeřil pěstí do obličeje a vytrhl jí z ruky mobilní telefon. Telefonem úmyslně uhodil o podlahu, čímž došlo k jeho rozbití.

Opilec se zamkl na toaletě obchodního domu. Skončil na záchytce

ilustrační foto ZZS

10. listopadu dopoledne přijali prostějovští strážníci na lince 156 oznámení o ležící osobě, uzamčené na toaletě, v obchodním domě na Olomoucké ulici. Na místo byla vyslána hlídka. 

"Muže strážníci probudili. Jednalo se o pětatřicetiletého bezdomovce. Za pomoci hlídky byl dotyčný vyveden z toalety ven. Bez cizí pomoci nebyl schopen se pohybovat, neustále si lehal na zem. Byl ve stavu, kdy nekontroloval svoje chování. Byla provedena orientační dechová zkouška, ta zaznamenala hodnoty 3,31 promile, 3,77 promile a 3,88 promile alkoholu v dechu. K posouzení zdravotního stavu opilce byl přivolán lékař," uvedla strážník Tereza Greplová.

Muž chtěl spáchat sebevraždu. Zavolal policistům

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek 1. února 2018 před třiadvacátou hodinou oznámil sedmapadesátiletý muž z obce na Prostějovsku na lince 158 svůj úmysl vzít si život. 

Ten potvrdil i hlídce vyslané na místo a nechtěl si ho nechat vymluvit. Protože jevil zjevné známky podnapilosti, provedli u něho policisté dechovou zkoušku. Ta změřila hodnotu 1,94 ‰ alkoholu v dechu. "Z důvodu ochrany života a zdraví byl muž k vystřízlivění umístěn do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Agresivní pacient v prostějovské nemocnici. Útočil na personál i policisty

ilustrační foto

Dnes dvě hodiny po půlnoci přijali prostějovští policisté oznámení o agresivním pacientovi v prostějovské nemocnici. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že opilý dvaadvacetiletý muž měl napadat personál nemocnice. Skončil na záchytce.

Muž se neuklidnil ani za přítomnosti policistů. Poté, co se pokusil zasahujícího policistu napadnout, byly proti němu použity donucovací prostředky - hmaty a chvaty. Při použití donucovacích prostředků utrpěl lehké zranění, které si však nevyžádalo lékařské ošetření. Poté se muž uklidnil až do okamžiku, kdy lékař povolil jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice. "Protože se opět začal chovat agresivně a poškozovat zařízení, nasadili mu policisté pouta a poté ho eskortovali do protialkoholní záchytné stanice.

Přepadení si opilý muž vymyslel

ilustrační foto

V pondělí po devatenácté hodině obdrželi prostějovští policisté na lince 158 oznámení, že v rodinném domě na Prostějovsku došlo k přepadení osoby. Na udanou adresu ihned vyjeli policisté, kteří po příjezdu na místo zjistili, že oznámení učinil silně opilý muž. 

"Při obtížné komunikaci s mužem se policistům nakonec podařilo zjistit, že k žádnému přepadení zde nedošlo a muž si vše vymyslel. Toto potvrdili i dva svědci, kteří byli přítomni telefonickému hovoru muže s operátorem tísňové linky. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 3,93 ‰ alkoholu v dechu. Z důvodu silné opilosti a rizika, že by muž mohl svým jednáním ohrožovat svůj život, život nebo zdraví jiných osob anebo majetek ho policisté zajistili a k vystřízlivění ho umístili do protialkoholní záchytné stanice," popsal policejní mluvčí František Kořínek.