Okružní

Nový park na ulici Okružní by měl nést jméno po Janu Mládkovi

ilustrační foto ber

Zastupitelé budou rozhodovat o názvu nového parku v Okružní ulici, dle výsledku uspořádané ankety. Lidé vybrali název Mládkovy sady.

„Celkem se účastnilo 564 respondentů. Elektronický formulář na webu města vyplnilo celkem 543 respondentů, e-mailem přišlo 21 odpovědí,“ uvedl primátor František Jura. Pro Mládkovy sady se vyslovilo 196 hlasů.

Fotopostřeh: Nač máme cyklostezky?

Foto čtenář

Mnoho obyvatel Prostějova poukazuje na nedostatečnou síť cyklostezek ve městě. Ty výrazně zmenšují riziko, které hrozí cyklistům na silnicích, mnohdy ale jejich budování brání třeba majetkoprávní vztahy. Ani ty dokončené ale často nevyužíváme.

Třeba jako muž seniorského věku, který jel po Okružní ulici těsně vedle nejnovější cyklostezky ve městě. "Na tak frekventované silnici, kde navíc řidiči najíždějí a vyjíždějí od nákupního centra, je to nanejvýš nebezpečné," napsala k fotografii čtenářka Milena. Tento případ není zdaleka ojedinělý. S cyklisty se běžně setkávám také na jižním obchvatu. A tak si říkám, nač ty cyklostezky vlastně jsou...(ber)

Cyklostezku v Okružní město v příštím roce nedokončí

Ilustrační foto ber

Zbývající úsek cyklostezky na Okružní ulici je povolen a připraven k realizaci. Cyklostezka by měla být umístěna mezi chodník u stávající obytné zástavby a silnici.

"Z důvodu velikosti uličního profilu byl řešen hlavně problém s odvodem dešťových vod, tak aby nebyly ohroženy přiléhající soukromé nemovitosti. Z tohoto důvodu musí dojít k přestavbě (snížení) podstatné části celé přiléhající vozovky a náklady na stavbu budou nepoměrně vyšší než u jiných cyklostezek. V tomto případě může cena dle rozpočtu vystoupat až ke 13 mil. Kč vč. DPH," sdělila stanovisko Odboru rozvoje a investic MMPv mluvčí radnice Jana Gáborová.

Straky řádí. Zaměřily se na auta

ilustrační foto Policie ČR

Dvě vloupání do osobních aut řešili v posledních dnech prostějovští policisté.

Zřejmě v noci na pondělí 12. října se vloupal zatím neznámý pachatel do osobního vozidla Škoda Superb, které bylo odstavené v ulici Drozdovice v Prostějově. Do interiéru vozu se pachatel dostal po rozbití okna levých předních dveří. Z kapsy těchto dveří poté odcizil peněženku s osobními doklady, tankovacími a platebními kartami a také věrnostními a klubovými kartičkami. Škoda vzniklá odcizením věcí byla předběžně odhadnutá na jeden tisíc korun a škoda vzniklá poškozením vozu na asi 20 tisíc korun.

Zloděj se na Okružní proboural k elektrokoloběžce

ilustrační foto Policie ČR

Během pátku zmizela na ulici Okružní v Prostějově z kolárny v blízkosti místního marketu elektrická koloběžka značky KUGOO S1.

"Aby se k ní pachatel dostal, musel vynaložit určité úsilí, které spočívalo v tom, že vytvořil ve zvlněném oplechování kolárny otvor, kterým se dostal dovnitř a dopravní prostředek odcizil. Mladé majitelce způsobil krádeží škodu 7 500 Kč. Událost šetříme pro trestný čin krádež," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

OBRAZEM: Park v Okružní roste. Ještě mu chybí tráva

Foto ber

Na projektu "Nový park jih Okružní“ se pracuje od poloviny února letošního roku. Park by měl být hotov ke konci října, kdy bude dokončeny trávníky.

Součástí parku je nově vysazená zeleň, síť cest a stezek, zpevněné plochy, drobná architektura a mobiliář. "V novém parku je řešen i systém hospodaření se srážkovou vodou, je zde počítáno s menší vodní plochou," uvedla náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová. 

Investice ve výši osmnáct milionů je financována z prostředků statutárního města Prostějova a z dotace Operačního programu životní prostředí. (ber)

V Okružní vznikne nový přechod pro chodce. K Werichově ulici

Foto ber

Odbor rozvoje a investic již poptal několik firem na zjištění ceny za zpracování potřebné projektové dokumentace. Vznikne zde zbrusu nový přechod.

 

„Nejnižší cenová nabídka na vypracování dokumentace pro územní a stavební řízení byla předložena firmou Jaromíra Vláčila. Cena za zpracování projektové dokumentace činí 46 tisíc korun,“ vyčíslil náměstek primátora Jiří Rozehnal a přidal zmínku, že vzhledem k výši předložené cenové nabídky se jedná o přímé zadání zakázky s finančním objemem nižším, než je stanoveno ve směrnici, kterou se upravuje postup při zadávání dodávek služeb a stavebních prací. (red)

Město se pustí do protihlukových opatření v Okružní ulici

ilustrační foto mapy.cz

Eliminace zatížení hlukem a prašností z nadměrné dopravy v Okružní ulici již má přesný harmonogram. Radní města Prostějova odsouhlasili opatření, která by životní prostředí v lokalitě zlepšila.

„Prvním krokem, který proběhne ještě letos na podzim, bude vysázení zeleně v místech, kde nejsou inženýrské sítě a plánovaná cyklostezka,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Změnou má projít také zděný plot (zeď) Centra sociálních služeb Prostějov (v majetku Olomouckého kraje), odrážející hluk z komunikace směrem k panelovým obytným domům.

Nový park v Okružní ulici brzdí majetkoprávní vztahy, říká magistrát

ilustrační foto studie MMP

Návrh nového parku v Okružní ulici v Prostějově je hotov od konce roku 2016. Realizovat se dle radnice měl v roce 2018. Tomu ale brání majetkoprávní vztahy. 

Jak PvNovinky již informovaly, vše mělo být hotovo již v letošním roce. Jenže není. "Dle vyjádření dotčeného odboru je třeba vyřešit všechny majetkoprávní záležitosti. Běží výpovědní lhůta u existujícího pachtu zemědělské půdy a probíhá majetkoprávní jednání se Státním pozemkovým úřadem," sdělila PvNovinkám mediální referentka radnice Anna Kajlíková. Věci by se ale mohly pohnout v září. "Na zastupitelstvo bude odbor předkládat k odsouhlasení způsob majetkoprávního dořešení celé situace. Zohlednit se také musí například dokončení sklizně zemědělců," doplnila Kajlíková.

Budou snad po Okružní jezdit nákladní vozy? Dočkáme se?

ilustrační foto MMP

Dopravní komise rady města Prostějova doporučuje zprůjezdnění Jihozápadního kvadrantu nákladní dopravou. Radní proto schválili finance na hlukovou studii.

„Jde o peníze na výpočet hladin akustického tlaku v chráněném venkovním dopravním prostoru, jehož účelem je stanovení stavebních opatření pro jeho zprůjezdnění pro nákladní dopravu. Předmětem studie bude nejen měření a hodnocení hluku, ale také vypracování dopravního modelu množství nákladních vozidel, které trasu jihozápadním kvadrantem zvolí. Součástí měření musí také být postup, jak bude řešeno přetížení a jak bude modelováno odlehčení stávající průjezdní trasy.