Okružní

Okradená žena zloděje začala honit. A o své věci nepřišla

ilustrační foto Městská policie

V neděli v podvečer měla 60letá žena dost velké štěstí, že nakonec nebyla okradena. Do vozidla zaparkovaného na parkovišti u obchodního domu na ulici Okružní v Prostějově si bez obav nakládala zakoupené zboží.

Náhle k ní a ke košíku, který měla v dosahu, přišel mladík, který z něho vytáhl kabelku a dal se na úprk. Žena se nedala a zloděje pronásledovala. „Po pár metrech se nenechavec rozmyslel a kabelku i s celým obsahem zahodil a utekl pryč. Poškozená by přišla nejen o kabelku, ale i o peněženku s pětistovkou, doklady, mobilní telefon a sluneční brýle v celkové hodnotě přes 20 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Zákaznice přišly o kabelky. Dvě v jeden den

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu kolem poledne řešili policisté dva případy okradených žen, které nakupovaly v různých marketech v Prostějově.

„První oznámení jsme měli z prodejny nacházející se na ulici Dukelská brána, kde zloděj okradl 88letou seniorku a sebral jí z nákupního vozíku tašku, kterou tam měla položenou. Uvnitř měla peněženku s třinácti stovkami a doklad totožnosti. Tuto událost šetříme jako přestupek proti majetku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řídil, i když nesmí. Chytili ho

ilustrační foto ber

Podezření ze spáchání přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání si převzal 29letý muž. Ve čtvrtek 9. září odpoledne ho policisté zastavili na ulici Okružní v Prostějově. V tom momentě řídil vůz značky Ford Focus.

Během lustrace policisté zjistili, že muž má na základě rozhodnutí Magistrátu města Prostějov uložen zákaz řízení všech motorových vozidel až do března 2022. Řidič nic nezapíral a hlídce na místě doznal, že zákaz porušil. „V případě uznání viny hrozí 29letému muži až trest odnětí svobody na tři roky," doplnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. (red)

Nový park na ulici Okružní by měl nést jméno po Janu Mládkovi

ilustrační foto ber

Zastupitelé budou rozhodovat o názvu nového parku v Okružní ulici, dle výsledku uspořádané ankety. Lidé vybrali název Mládkovy sady.

„Celkem se účastnilo 564 respondentů. Elektronický formulář na webu města vyplnilo celkem 543 respondentů, e-mailem přišlo 21 odpovědí,“ uvedl primátor František Jura. Pro Mládkovy sady se vyslovilo 196 hlasů.

Fotopostřeh: Nač máme cyklostezky?

Foto čtenář

Mnoho obyvatel Prostějova poukazuje na nedostatečnou síť cyklostezek ve městě. Ty výrazně zmenšují riziko, které hrozí cyklistům na silnicích, mnohdy ale jejich budování brání třeba majetkoprávní vztahy. Ani ty dokončené ale často nevyužíváme.

Třeba jako muž seniorského věku, který jel po Okružní ulici těsně vedle nejnovější cyklostezky ve městě. "Na tak frekventované silnici, kde navíc řidiči najíždějí a vyjíždějí od nákupního centra, je to nanejvýš nebezpečné," napsala k fotografii čtenářka Milena. Tento případ není zdaleka ojedinělý. S cyklisty se běžně setkávám také na jižním obchvatu. A tak si říkám, nač ty cyklostezky vlastně jsou...(ber)

Cyklostezku v Okružní město v příštím roce nedokončí

Ilustrační foto ber

Zbývající úsek cyklostezky na Okružní ulici je povolen a připraven k realizaci. Cyklostezka by měla být umístěna mezi chodník u stávající obytné zástavby a silnici.

"Z důvodu velikosti uličního profilu byl řešen hlavně problém s odvodem dešťových vod, tak aby nebyly ohroženy přiléhající soukromé nemovitosti. Z tohoto důvodu musí dojít k přestavbě (snížení) podstatné části celé přiléhající vozovky a náklady na stavbu budou nepoměrně vyšší než u jiných cyklostezek. V tomto případě může cena dle rozpočtu vystoupat až ke 13 mil. Kč vč. DPH," sdělila stanovisko Odboru rozvoje a investic MMPv mluvčí radnice Jana Gáborová.

Straky řádí. Zaměřily se na auta

ilustrační foto Policie ČR

Dvě vloupání do osobních aut řešili v posledních dnech prostějovští policisté.

Zřejmě v noci na pondělí 12. října se vloupal zatím neznámý pachatel do osobního vozidla Škoda Superb, které bylo odstavené v ulici Drozdovice v Prostějově. Do interiéru vozu se pachatel dostal po rozbití okna levých předních dveří. Z kapsy těchto dveří poté odcizil peněženku s osobními doklady, tankovacími a platebními kartami a také věrnostními a klubovými kartičkami. Škoda vzniklá odcizením věcí byla předběžně odhadnutá na jeden tisíc korun a škoda vzniklá poškozením vozu na asi 20 tisíc korun.

Zloděj se na Okružní proboural k elektrokoloběžce

ilustrační foto Policie ČR

Během pátku zmizela na ulici Okružní v Prostějově z kolárny v blízkosti místního marketu elektrická koloběžka značky KUGOO S1.

"Aby se k ní pachatel dostal, musel vynaložit určité úsilí, které spočívalo v tom, že vytvořil ve zvlněném oplechování kolárny otvor, kterým se dostal dovnitř a dopravní prostředek odcizil. Mladé majitelce způsobil krádeží škodu 7 500 Kč. Událost šetříme pro trestný čin krádež," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

OBRAZEM: Park v Okružní roste. Ještě mu chybí tráva

Foto ber

Na projektu "Nový park jih Okružní“ se pracuje od poloviny února letošního roku. Park by měl být hotov ke konci října, kdy bude dokončeny trávníky.

Součástí parku je nově vysazená zeleň, síť cest a stezek, zpevněné plochy, drobná architektura a mobiliář. "V novém parku je řešen i systém hospodaření se srážkovou vodou, je zde počítáno s menší vodní plochou," uvedla náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová. 

Investice ve výši osmnáct milionů je financována z prostředků statutárního města Prostějova a z dotace Operačního programu životní prostředí. (ber)

V Okružní vznikne nový přechod pro chodce. K Werichově ulici

Foto ber

Odbor rozvoje a investic již poptal několik firem na zjištění ceny za zpracování potřebné projektové dokumentace. Vznikne zde zbrusu nový přechod.

 

„Nejnižší cenová nabídka na vypracování dokumentace pro územní a stavební řízení byla předložena firmou Jaromíra Vláčila. Cena za zpracování projektové dokumentace činí 46 tisíc korun,“ vyčíslil náměstek primátora Jiří Rozehnal a přidal zmínku, že vzhledem k výši předložené cenové nabídky se jedná o přímé zadání zakázky s finančním objemem nižším, než je stanoveno ve směrnici, kterou se upravuje postup při zadávání dodávek služeb a stavebních prací. (red)