zákaz

Ani tři zákazy muže neodradily od jízdy. Může jít za katr na dva roky

ilustrační foto Policie ČR

Z přečinů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 31letý muž z Kroměřížska, kterého v sobotu 1. července odpoledne zastavila policejní hlídka ve vozidle Ford v obci Vrchoslavice.

Policisté zjistili, že řidič má platné hned tři zákazy řízení motorových vozidel, ten nejdelší do června 2025. Řidič se podrobil testu na omamné psychotropní látky, který měl pozitivní na amfetamin / metamfetamin. S lékařským vyšetřením spojeným s odběrem biologického materiálu ale nesouhlasil. Řidič navíc užil vozidlo bez vědomí jeho majitele. „Muži hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Nemocnice Prostějov vyhlásila zákaz návštěv

Ilustrační foto pixabay.com

Vzhledem k zhoršující se epidemiologické situaci v Olomouckém kraji zakázala Nemocnice Prostějov návštěvy pacientů. V této chvíli jen na dvou odděleních.

Návštěvy jsou zakázány na infekčním a neurologickém oddělení. „V případě závažného zdravotního stavu vašeho blízkého nebo jeho zhoršení, bude umožněna návštěva vždy pouze jedné osobě po předchozí telefonické domluvě s ošetřujícím lékařem, a to v době od 14 do 15:30 hodin," vzkazují zdravotníci. (red)

Řídil, i když nesmí. Chytili ho

ilustrační foto ber

Podezření ze spáchání přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání si převzal 29letý muž. Ve čtvrtek 9. září odpoledne ho policisté zastavili na ulici Okružní v Prostějově. V tom momentě řídil vůz značky Ford Focus.

Během lustrace policisté zjistili, že muž má na základě rozhodnutí Magistrátu města Prostějov uložen zákaz řízení všech motorových vozidel až do března 2022. Řidič nic nezapíral a hlídce na místě doznal, že zákaz porušil. „V případě uznání viny hrozí 29letému muži až trest odnětí svobody na tři roky," doplnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. (red)

Firmy musí testovat. Závodní stravování zakázáno

Ilustrační foto ber

Vláda rozhodla o hromadném povinném testování zaměstnanců ve firmách. Do pátku příštího týdne budou muset mít testy na koronavirus všichni zaměstnanci firem nad 250 lidí, o tři dny delší termín bude platit pro firmy nad 50 lidí.

„Plošné testování ve firmách bude povinné. Do 12. března musí mít první testy všichni zaměstnanci firem nad 250 zaměstnanců, do 15. března pracovníci podniků 50-249,” oznámil ministr Havlíček na Twitteru. V následujících čtrnácti dnech by pak mělo být v 10 tisících podniků otestováno 2,1 milionu zaměstnanců.

Soukromé firmy, které poskytují závodní stravování, budou muset upravit jeho režim tak, aby se lidé nestravovali společně v jídelnách. Lidé si budou muset jídlo z jídelny odnášet a konzumovat ho někde jinde. Ve firemních jídelnách se stravuje asi 1,8 milionu lidí. (ber)

Udělali si pohodu u rybníka. Bez roušek, za to s alkoholem

ilustrační foto Městská policie

Minulý pátek kolem třetí hodiny odpoledne při vykonávání hlídkové činnosti si prostějovští strážníci povšimli dvou osob u městského rybníka, jak konzumují alkohol. Jednalo se o dva muže ve věku šestašedesát a pětapadesát let.

Ti popíjeli pivo z dvoulitrové plastové lahve. Hlídka oba muže upozornila na platný zákaz požívání všech alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Mladší z dvojice před strážníky zůstatek piva sám z vlastní vůle vylil. Další zjištěné porušení zákona bylo v jejich případě kouření na autobusové zastávce a také porušili ochranné opatření o nošení ochranných prostředků dýchacích cest. "Všechna protiprávní jednání byla oznámena příslušnému správnímu orgánu," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Utíkal před policisty. A narazil na rotvajlera

Ilustrační foto ber

V neděli před polednem řídil osmadvacetiletý muž VW Polo Plumlovskou ulicí v Prostějově, směrem k centru. Když zahlédl hlídku policistů, prudce strhl řízení a vpravo mimo komunikaci zastavil. Z vozidla vyskočil a dal se na útěk. Při tom neuzamčenou bránou vnikl na dvůr rodinného domu, kde dále pokračoval směrem do zahrady. Tam však narazil na volně puštěného psa majitele objektu.

„Konfrontaci s rotvajlerem si rychle rozmyslel a vrátil se na ulici, kde byl již rychle zadržen policisty oddělení hlídkové služby, kteří ho před pár vteřinami přiměli k útěku. Krátce po zadržení vyšel najevo důvod jeho obavy ze setkání s policisty. Rozhodnutím Okresního soudu v Olomouci a dvěma rozhodnutími Magistrátu města Prostějova mu byly totiž uloženy zákazy řízení, a to v souhrnu až do listopadu příštího roku," přidal informaci policejní mluvčí František Kořínek.

Bezdomovci porušili mimořádná ochranná opatření. Pili na veřejnosti

ilustrační foto Městská policie

V úterý v odpoledních hodinách si strážníci provádějící dohled nad dodržováním veřejného pořádku v okolí drozdovického rybníka, povšimli trojice osob konzumujících alkohol na ulici. Skupinka byla hlídkou zkontaktována.

Jednalo se o muže bez domova ve věku 34, 47 a 62 let. Částečně upitá lahev s růžovým vínem jim byla odebrána. Svým počínáním se pánové dopustili protiprávního jednání, jelikož porušili mimořádná opatření zakazující požívání alkoholu na veřejném prostranství. "Celá záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. O tom byli všichni hlídkou poučeni," dodala strážník Tereza Greplová. (red)

I přes zákaz byl bar otevřen. Bude to drahé

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu ve večerních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit telefonické oznámení, týkající se otevřené provozovny, která dle vládních nařízení má mít již hodinu uzavřeno.

"Na místě bylo zjištěno, že uvnitř baru se nachází osm hostů konzumujících nápoje, čímž došlo k porušení vládních nařízení. Servírka obsluhující hosty si byla protiprávního jednání vědoma. Na výzvu strážníků personál provozovnu uzavřel," uvedla strážník Tereza Greplová. Celá záležitost bude mít dohru u správního orgánu. (red)

Strážníci zasáhli na sídlišti Hloučela proti třem pivařům

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu v podvečer přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení o skupince tří osob, popíjejících alkohol před domem na sídlišti Hloučela.

Strážníci na místě zkontaktovali tři muže ve věku 23, 27 a 37 let. Muži seděli před domem na schodech a popíjeli lahvové pivo. Svým jednáním jsou všichni tři důvodně podezřelí z přestupku dle krizového zákona, jelikož porušili mimořádné vládní opatření. O zákazu shromažďování a zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti byli hlídkou poučeni. "Celá záležitost byla předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Fotopostřeh. Na zákazy nedbáme

ilustrační foto

Rekonstrukce Vápenice zamotala hlavu mnoha Prostějovanům. Zatímco řidiči poctivě krouží po objížďkách, chodci zákazy ignorují.

V průběhu necelých dvou minut si to přes staveniště, přímo kolem cedule se zákazem, šinulo hned několik osob.  (ber)