zastávka

Porušili zákaz. Pili víno na zastávce

ilustrační foto městská policie

Minulé pondělí, 12. února, si strážníci při kontrolní činnosti a dohledu na dodržování pravidel veřejného pořádku v okolí rybníka v Drozdovicích povšimli na zastávce MHD dvojice mužů konzumujících alkohol.

Pánové ve věku padesáti let popíjeli z plastové lahve víno na místě, kde je to vyhláškou města Prostějova zakázáno. To, že se nachází na místě, kde je konzumace alkoholu zakázaná, oba věděli. Rozpitou dvoulitrovou lahev vína strážníci mužům odebrali. „Oba pánové ve věku 50 let jsou podezřelí z přestupku. Své protiprávní jednání budou vysvětlovat u příslušného správního orgánu," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Petenty přehlasovali zastupitelé. Boj o zastávky má vítěze

ilustrační foto archiv ber

 

O tom, kde budou stát nové autobusové zastávky, se ve Vrahovicích – Trpínkách bojuje již delší dobu. Zatímco zhruba 200 lidí podepsalo petici za ponechání stávajících, dopravní policie trvala na novém, bezpečném řešení. A to na pondělním jednání zastupitelstva zvítězilo

„V roce 2011 bylo dopravním inspektorátem navrženo zrušení přechodu před budovou bývalé obecní radnice. V té době se tu stravovali žáci základní školy a proto i osadní výbor doporučil jednání k jeho zachování. Kompromisním řešením, se kterým dopravní inspektorát vyslovil předběžný souhlas, bylo zachování přechodu za podmínky, že k němu budou přesunuty i obě zastávky. Byl vytvořen projekt, ke kterému podala nesouhlasné připomínky majitelka obchodu Inka paní Libuše Borovská a projekt se nerealizoval,“ informoval o počátku problému náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Na nové zastávky ve Vrahovicích město dotaci přijalo

ilustrační foto

 

O boji kolem autobusových zastávek ve Vrahovicích – Trpinkách PvNovinky již informovaly. Pod petici, která s jejich přesunutím nesouhlasí, se podepsalo 168 lidí. Zastupitelé ale přesto přijetí dotace na jejich vybudování schválili.

Současné umístění zastávek ve Vrahovicích - Trpinkách odporuje bezpečnosti silničního provozu, nové zastávky by se tak měly posunout zhruba o třicet metrů směrem k hasičské zbrojnici.

„Projekt se připravuje dva roky, vyjádřila se k němu Správa silnic Olomouckého kraje i dopravní inspektorát. Obnovit zastávky, které jsou dopravně špatně, nám stejně nikdo nepovolí,“ prohlásil na zasedání zastupitelstva vedoucí Odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček.

Vrahovice budou mít nové zastávky

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Dvě nové autobusové zastávky s přístřeškem pro cestující MHD vzniknou ve Vrahovicích Trpinkách. Mezi zastávkami je také řešen přechod pro chodce. Výstavbu bude dotovat kraj. 

"Předpokládaný rozpočet na vybudování autobusových zastávek je stanoven na 434 347,- Kč vč. DPH s možností dotace 217 173,- Kč," uvedla mluvčí magistrátu Jana Gáborová. Doufejme, že si projektanti vezmou jiný "mustr", než podle kterého postavili zastávku třeba v Olomoucké ulici. V létě ani v zimě si v ní kvůli nerezovým lavičkám nesednete, škvíry ve skleněném plášti pak nebrání dešti ani sněhovým vločkám.    Realizace autobusových čekáren v Prostějově: 2010 - Čekárna na autobusové zastávce v ulici Kostelecké (U Chmelů), v ulici E.

Zastávky MHD v Domamyslicích jsou jedna velká hrůza

Foto ber

 

Chcete jet autobusem z Domamyslic? Přejte si pěkné počasí, zdejší zastávky vás totiž před jeho nepřízní neochrání.

Na točně v Domamyslicích jsou dvě autobusové zastávky. Zatímco jedna svítí novotou, druhá je zralá na zbourání. „Kdo navrhoval tu novou, autobusem v životě nejel. Jinak by nemohl vyprojektovat něco, do čeho fouká ze všech stran, střechou prší a na lavičku se nedá sednout. Je totiž železná, takže v létě je rozpálená a v zimě k ní přimrznete,“  kroutila hlavou jedna z místních obyvatelek. Ani původní zděná zastávka na tom není o mnoho lépe. Protože do ní neprší, využívají ji co by obydlí bezdomovci. Je plná odpadků, výkalů a podivných malůvek.

OBRAZEM: Sobotní noc zase vysypávala koše

Nedělní ráno na jedné z prostějovských zastávek

 

Sobotní noc se občas i v našem poklidném městě odehrává trochu divoce. 

Dokazují to často výsledky noční "zábavy" v neděli ráno. Náš reportér dnes například zaznamenal vysypané a rozmetané koše na autobusové zastávce na Olomoucké ulici.

Realizace zastávek: další krok zpět

Již dříve jsme vás informovali o dotacích, které město získalo na opravy pozemních komunikací, které by měly vést ke zvýšení bezpečnosti provozu. Jedná se o vybudování zálivů pro autobusy na ulici Na Hrázi.