Na nové zastávky ve Vrahovicích město dotaci přijalo

Na nové zastávky ve Vrahovicích město dotaci přijalo
ilustrační foto

 

O boji kolem autobusových zastávek ve Vrahovicích – Trpinkách PvNovinky již informovaly. Pod petici, která s jejich přesunutím nesouhlasí, se podepsalo 168 lidí. Zastupitelé ale přesto přijetí dotace na jejich vybudování schválili.

Současné umístění zastávek ve Vrahovicích - Trpinkách odporuje bezpečnosti silničního provozu, nové zastávky by se tak měly posunout zhruba o třicet metrů směrem k hasičské zbrojnici.

„Projekt se připravuje dva roky, vyjádřila se k němu Správa silnic Olomouckého kraje i dopravní inspektorát. Obnovit zastávky, které jsou dopravně špatně, nám stejně nikdo nepovolí,“ prohlásil na zasedání zastupitelstva vedoucí Odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček.

Na stavbu nových zastávek získalo město dotaci 230 tisíc korun. Zastupitelé nakonec její přijetí odsouhlasili s tím, že peníze lze kdykoliv vrátit. (ber)

Komentáře

Zajímalo by mne kolik se na těchto zastávkách stalo nehod, když tedy odporují bezpečnosti silničního provozu. A taky co místo nich postaví. Tyto zastávky jsou daleko lepší než ty nové "skleníky" co se teď staví kde se neschováte před nepříznivím počasím (déšť, vítr, slunce).

Poslat nový komentář