radnice

Starý Prostějov. Muzeum

Foto archiv čtenář

Prostějov se stále mění, jak můžeme zjistit ze starých fotografií. Tak třeba na téhle můžete vidět muzeum ještě bez nynější Zlaté brány.

"Náměstí vypadalo úplně jinak. Stavba Prioru před lety jeho ucelenost naprosto zničila," posteskl si v komentáři k zaslané fotografii čtenář Jirka. I vám se líbí původní zástavba, nebo dáváte přednost honosné Zlaté bráně. (ber)

Nový facebookový profil bude propagovat město Prostějov

Foto MMP

Turistické, volnočasové i kulturní novinky z Prostějova a okolí na jednom místě – to je záměr, který motivoval vznik dalšího facebookového profilu města Prostějova. K oficiálním facebookovým stránkám statutárního města Prostějova, které fungují již čtyři roky, přibudou tak zcela nové.

Turistické informační centrum zde bude zveřejňovat rozmanitá fotografická alba, videa a foto postřehy z kulturních a volnočasových aktivit, pozvánky na akce do Prostějova. Nebudou chybět ani příběhy našich památek, události regionu, virtuální prohlídky a podobně.

"Věříme, že se stránky, jejichž prostřednictvím budeme propagovat město Prostějov, budou líbit a pomohou turistům najít si to „své“ – Prostějov a jeho okolí totiž má co nabídnout," vzkazuje mluvčí radnice Anna Kajlíková. (red)

Nouzový stav skončil již 18. 5. 2020, vyměňte si neplatné doklady!

ilustrační foto MV ČR

Magistrát města Prostějova eviduje za celý správní obvod velké množství neplatných občanských průkazů. Ty je třeba co nejdříve vyměnit, protože již pominula možnost prokazování totožnosti doklady, u nichž skončila doba platnosti po 1. březnu 2020.

Obdobná situace je i u řidičských průkazů. Možnost prokazovat se takovými doklady platila pouze po dobu nouzového stavu.

Občanské průkazy občané mohou vyřídit v úředních dnech: pondělí a středa od 8.00 do 12.00 a 13.00 do 17. 00, čtvrtek od 8.00 do 12.00 a 13.00 do 16. 00, pátek od 8.00 do 11.00 v budově Magistrátu města Prostějova, Školní 4.

Není třeba vždy jezdit na úřad v místě trvalého bydliště. Pro podání žádosti o občanský průkaz můžou občané využít jakýkoli úřad s rozšířenou působností.

Starý Prostějov: Náměstí a dům U Zeleného stromu

Foto archiv Palírna U zeleného stromu

Dnešní fotografie pochází z let 1950–59. Zachycuje nynější náměstí TGM a radnici.

A také dům U Zeleného stromu. Ten už ovšem nesl název Starorežná, který společnost měla od znárodnění v roce 1948 v různých podobách až do roku 2016. (ber)

Novinka letošní turistické sezóny: komentované prohlídky historických prostor radnice

Ilustrační foto ber

Oproti uplynulým sezónám, kdy statutární město Prostějov společně se Střední odbornou školou podnikání a obchodu v Prostějově organizovalo přes prázdniny prohlídky městem a výstup na radniční věž, rozšiřuje město letos nabídku i o prohlídkový okruh historickými prostorami radnice.

 

Dvě takové mimořádné prohlídky můžete absolvovat v pátek 10. července 2020 ve 14:00 a v 15:30 hod., kdy vaším průvodcem a partnerem pro případné dotazy dokonce bude samotný primátor města František Jura.

Na prohlídky je nutné se předem objednat na tel. čísle 800 900 001. Počet účastníků je ale omezen na maximálně 20 osob na prohlídku. (red)

 

Peněžitá pomoc v souvislosti s epidemií COVID-19 je rozšířena, hlásí Magistrát

ilustrační foto

Rada města Prostějova na svém posledním jednání rozšířila okruh žadatelů a podmínek k získání peněžité pomoci v souvislosti s epidemií COVID-19. Peněžitá pomoc se doposud týkala pouze fyzických osob podnikajících. Nově radní rozhodli tuto pomoc rozšířit také na „menší“ právnické osoby s čistým obratem do dvou milionů korun.

O finance mohou žádat právnické osoby zapsané ve veřejném rejstříku, podnikající podle živnostenského zákona č. 455/1991 Sb.. Peněžitá pomoc je ve výši do 15 tisíc korun a je určená pro zmírnění dopadů krizového opatření v souvislosti s epidemií COVID-19, v důsledku kterých museli podnikatelé dočasně přerušit provozování své činnosti.

Finance budou poskytnuty za splnění těchto podmínek:

- jejich čistý obrat za účetní období roku 2018 nepřesáhl 2.000.000 Kč,

- mají k datu podání žádosti zveřejněnou svou účetní závěrku za rok 2018 ve Sbírce listin,

Magistrát hledá referenta registrace na odboru Obecní živnostenský úřad

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou referent registrace na odboru Obecní živnostenský úřad Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou je střední vzdělání s maturitní zkouškou, výhodou vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání se zaměřením na veřejnou správu, znalost živnostenského zákona a správního řádu a praxe ve veřejné správě. Uchazeč musí mít vysokou úroveň komunikačních dovedností a ovládat umění jednat s lidmi.

V Prostějově vznikne informační HUB. Město podepíše memorandum

ilustrační foto

Radní se shodli na podpoře a uzavření Memoranda o spolupráci na vybudování a provozování inovačního HUBu Inovačního centra Olomouckého kraje v Prostějově mezi statutárním městem Prostějovem, Olomouckým krajem a sdružením OK4Inovace.

„Projekt má vytvářet a rozvíjet inovační ekosystém a podporovat vznik inovací, které mají potenciál zvýšit konkurenceschopnost Olomouckého kraje, firem v tomto kraji již působících nebo podporovat vznik nových. Prostějovský HUB je jedním ze čtyř plánovaných inovačních HUBů na území Olomouckého kraje (Přerov, Prostějov, Šumperk, Jeseník),“ uvedl primátor František Jura.

Magistrát mění úřední hodiny. Od pondělí!

Ilustrační foto ber

S účinností od tohoto pondělí 20. dubna 2020 se nově stanoví provozní doba Magistrátu města Prostějova – tedy doba úředních hodin pro veřejnost.

Otevřeno bude v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 8 do 12 hodin a pak v téže dny také od 13 do 17 hodin. V úterý a v pátek zůstane magistrát pro veřejnost zavřený.

Magistrát vydává desinfekci. I dnes!

ilustrační foto

I dnešní den, tj. v pátek 17. dubna, se ve dvoře prostějovské radnice bude vydávat desinfekce občanům města. 

"Výdej bude probíhat v době od 9 do 12 hodin, a to opět ve dvoře prostějovské radnice. Je třeba přinést si vlastní nádobu, do níž bude možno desinfekci (v objemu 250 ml) nalít," upozorňuje Magistrát města Prostějova. (red)