radnice

Město opět pomůže provozovatelům živností

ilustrační foto radnice

Rada města Prostějova rozhodla o poskytnutí další peněžité pomoci (daru) ve výši do 15 tisíc Kč pro zmírnění dopadů krizového opatření v souvislosti s epidemií COVID-19 provozovatelům živností, kterým byl zakázán maloobchodní prodej a prodej a poskytování služeb v době trvání nouzového stavu v období od ledna do března 2021.

„Opatření, která šla napříč celou republikou, silně zasáhla do podnikání živnostníků. Proto jsme se rozhodli pomoci,“ uvedl primátor František Jura s tím, že tentokrát půjde na konta žadatelů celkem 111 tisíc korun. Od dubna tohoto roku byla radními odsouhlasena peněžitá pomoc ve výši 2,7 milionu korun. (red)

Miloslav Musil opravoval radniční hodiny třicet let

Foto MMP

Miloslav Musil desítky let opravoval městské hodiny. Za jeho práci mu poděkoval primátor František Jura.

"Velice si vážím práce pana Musila, díky které jsou naše hodiny ve skvělém stavu. Je to odborník na svém místě a já jsem moc rád, že se staly jeho srdeční záležitostí. Myslel také na jejich budoucnost a vychoval svého nástupce, který se o ně bude dále starat. Opravdu velké díky," usmívá se primátor.

Město hledá vedoucího oddělení registru obyvatel

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou vedoucí oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů na Odboru občanských záležitostí.

Požadavkem je, mimo jiné, vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, výhodou vzdělání zaměřené na veřejnou správu, praxe na úseku registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů a orientace v problematice voleb.

Termín pro podání přihlášky je do 23.02.2021, předpokládaný nástup březen/duben 2021, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Bližší informace o pracovním místě podá Marie Javůrková, vedoucí odboru občanských záležitostí, tel. č. 582 329 144 nebo Zdeňka Bendová, personalistka MMPv, tel. 582 329 162.

Magistrát hledá správce informačních technologií

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou správce informačních technologií na Odboru informačních technologií Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou pro uchazeče je, mimo jiné, vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, znalost správy serverů na operačním systému MS Windows Server 2012, 2016 (Active directory, DNS, DHCP atd.), znalost samostatné systémové činnosti v oblasti výpočetní techniky.

Jde o plný pracovní úvazek na dobu neurčitou. Termín pro podání přihlášky je do 4.11.2020, předpokládaný nástup prosinec 2020, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Starý Prostějov. Muzeum

Foto archiv čtenář

Prostějov se stále mění, jak můžeme zjistit ze starých fotografií. Tak třeba na téhle můžete vidět muzeum ještě bez nynější Zlaté brány.

"Náměstí vypadalo úplně jinak. Stavba Prioru před lety jeho ucelenost naprosto zničila," posteskl si v komentáři k zaslané fotografii čtenář Jirka. I vám se líbí původní zástavba, nebo dáváte přednost honosné Zlaté bráně. (ber)

Nový facebookový profil bude propagovat město Prostějov

Foto MMP

Turistické, volnočasové i kulturní novinky z Prostějova a okolí na jednom místě – to je záměr, který motivoval vznik dalšího facebookového profilu města Prostějova. K oficiálním facebookovým stránkám statutárního města Prostějova, které fungují již čtyři roky, přibudou tak zcela nové.

Turistické informační centrum zde bude zveřejňovat rozmanitá fotografická alba, videa a foto postřehy z kulturních a volnočasových aktivit, pozvánky na akce do Prostějova. Nebudou chybět ani příběhy našich památek, události regionu, virtuální prohlídky a podobně.

"Věříme, že se stránky, jejichž prostřednictvím budeme propagovat město Prostějov, budou líbit a pomohou turistům najít si to „své“ – Prostějov a jeho okolí totiž má co nabídnout," vzkazuje mluvčí radnice Anna Kajlíková. (red)

Nouzový stav skončil již 18. 5. 2020, vyměňte si neplatné doklady!

ilustrační foto MV ČR

Magistrát města Prostějova eviduje za celý správní obvod velké množství neplatných občanských průkazů. Ty je třeba co nejdříve vyměnit, protože již pominula možnost prokazování totožnosti doklady, u nichž skončila doba platnosti po 1. březnu 2020.

Obdobná situace je i u řidičských průkazů. Možnost prokazovat se takovými doklady platila pouze po dobu nouzového stavu.

Občanské průkazy občané mohou vyřídit v úředních dnech: pondělí a středa od 8.00 do 12.00 a 13.00 do 17. 00, čtvrtek od 8.00 do 12.00 a 13.00 do 16. 00, pátek od 8.00 do 11.00 v budově Magistrátu města Prostějova, Školní 4.

Není třeba vždy jezdit na úřad v místě trvalého bydliště. Pro podání žádosti o občanský průkaz můžou občané využít jakýkoli úřad s rozšířenou působností.

Starý Prostějov: Náměstí a dům U Zeleného stromu

Foto archiv Palírna U zeleného stromu

Dnešní fotografie pochází z let 1950–59. Zachycuje nynější náměstí TGM a radnici.

A také dům U Zeleného stromu. Ten už ovšem nesl název Starorežná, který společnost měla od znárodnění v roce 1948 v různých podobách až do roku 2016. (ber)

Novinka letošní turistické sezóny: komentované prohlídky historických prostor radnice

Ilustrační foto ber

Oproti uplynulým sezónám, kdy statutární město Prostějov společně se Střední odbornou školou podnikání a obchodu v Prostějově organizovalo přes prázdniny prohlídky městem a výstup na radniční věž, rozšiřuje město letos nabídku i o prohlídkový okruh historickými prostorami radnice.

 

Dvě takové mimořádné prohlídky můžete absolvovat v pátek 10. července 2020 ve 14:00 a v 15:30 hod., kdy vaším průvodcem a partnerem pro případné dotazy dokonce bude samotný primátor města František Jura.

Na prohlídky je nutné se předem objednat na tel. čísle 800 900 001. Počet účastníků je ale omezen na maximálně 20 osob na prohlídku. (red)

 

Peněžitá pomoc v souvislosti s epidemií COVID-19 je rozšířena, hlásí Magistrát

ilustrační foto

Rada města Prostějova na svém posledním jednání rozšířila okruh žadatelů a podmínek k získání peněžité pomoci v souvislosti s epidemií COVID-19. Peněžitá pomoc se doposud týkala pouze fyzických osob podnikajících. Nově radní rozhodli tuto pomoc rozšířit také na „menší“ právnické osoby s čistým obratem do dvou milionů korun.

O finance mohou žádat právnické osoby zapsané ve veřejném rejstříku, podnikající podle živnostenského zákona č. 455/1991 Sb.. Peněžitá pomoc je ve výši do 15 tisíc korun a je určená pro zmírnění dopadů krizového opatření v souvislosti s epidemií COVID-19, v důsledku kterých museli podnikatelé dočasně přerušit provozování své činnosti.

Finance budou poskytnuty za splnění těchto podmínek:

- jejich čistý obrat za účetní období roku 2018 nepřesáhl 2.000.000 Kč,

- mají k datu podání žádosti zveřejněnou svou účetní závěrku za rok 2018 ve Sbírce listin,