prodej

Radní posvětili záměr prodeje pozemků po bývalé sodovkárně

Foto Magistrát města Prostějova

Radní se na své schůzi zabývali možnostmi budoucího využití plochy po bývalé sodovkárně, v návaznosti na uspořádanou urbanistickou soutěž na dostavbu jižní části centra Prostějova. Plocha byla navržena k využití pro výstavbu polyfunkčního objektu s parkováním, a to formou prodeje pozemků soukromému investorovi.

Rada města Prostějova proto vyhlásila záměr prodeje dotčených pozemků. Jaké podmínky si město stanovilo, v hrubých rysech okomentovala 1. náměstkyně primátora pro nakládání s majetkem města Milada Sokolová: „Kupující se ve smlouvě zaváže, že ve lhůtě do pěti let ode dne uzavření kupní smlouvy bude na převáděných pozemcích dokončena výstavba polyfunkčního objektu a další v záměru stanovené podmínky.

Online marketplace společnosti Kaufland bude spuštěn 12. dubna

Ilustrační foto kaufland.cz

Internetový nebo kamenný obchod? Kaufland nyní nabízí obojí – ve více než 141 prodejnách nebo na online tržišti. Oba tyto světy se navzájem propojí a zákazníci je od 12. dubna najdou na stránkách Kaufland.cz. Hned po spuštění zde budou k dispozici miliony položek z produktových kategorií bydlení, elektronika, zahrada a hobby, kuchyně a domácnost, děti a kojenci, sport a móda. Ve startovních blocích je již nyní připraveno 2 000 prodejců.

„Kaufland marketplace nabídne našim zákazníkům službu, která nemá v České republice obdobu. Kromě široké nabídky zboží, které nabízíme v našich kamenných obchodech, najdete v budoucnu na Kaufland.cz miliony produktů od různých prodejců z různých kategorií, jako je například bydlení, elektronika nebo hobby, které si lze jednoduše objednat a následně nechat doručit až domů.

Prodeje dálničních známek rostou. V systému se chystají další novinky

ilustrační foto ber

Elektronické dálniční známky se prodávají více než před rokem. Od počátku prosince 2022 do konce února 2023, tedy v období tradiční prodejní špičky, si jich lidé koupili celkem 2,22 milionu, oproti loňským 2,16 milionu e-známek. V době nejvyšších prodejů využívá státní e-shop edalnice.cz ke koupi známky až 98 procent řidičů.

„V období od prosince do února dominují v prodejích tradičně roční e-známky, což souvisí ještě s dřívějšími papírovými kupony, které platily vždy do konce ledna a většina řidičů na platnost papírových známek plynule s její elektronickou verzí navázala,“ říká Jan Paroubek, ředitel státního podniku CENDIS, který systém elektronických dálničních známek provozuje. Ve zbytku roku se ale poměr obrací – ve větší míře se prodávají desetidenní a třicetidenní známky, což je spojeno zejména s letním cestováním českých i zahraničních turistů.

Řetězec BILLA jako první mezi českými maloobchody stahuje z prodeje zábavní pyrotechniku

Foto Billa

Významný krok pro ochranu domácích i volně žijících zvířat učinil obchodní řetězec BILLA. Jako první řetězec v Česku, symbolicky na Světový den zvířat, oznamuje vyřazení zábavní pyrotechniky ze svého sortimentu. Řetězec BILLA poukazuje na fakt, že prodej pyrotechniky a její používání zvířatům ubližuje. Divoká zvířata, obzvláště ptactvo, kvůli ní bohužel dokonce i hynou. Řetězec BILLA svým rozhodnutím zároveň vyzývá veřejnost a ostatní maloobchodní prodejce, aby svůj postoj k nákupu a prodeji zábavní pyrotechniky přehodnotili a vzdali se jej.

Více než polovina české populace žije v domácnosti s domácím mazlíčkem. Kvůli odpalování zábavní pyrotechniky však mnoho z nich trpí každý rok během novoročních oslav panikou, strachem a psychickým traumatem, v horších případech nejrůznějšími druhy poranění. U divoce žijících zvířat však bohužel nejsou výjimkou ani úmrtí, a to v důsledku úrazů, které způsobí buď samotný pyrotechnický výrobek, nebo které si živočichové způsobí během útěku při stresové reakci.

Město prodává parcelu. I s projektem komunitních domů pro seniory

foto Magistrát města Prostějova

Už v polovině roku 2015 plánovalo tehdejší vedení Prostějova výstavbu dvou komunitních domů pro seniory. Měly být postaveny v lokalitě Anglické ulice za prodejnou Lidl. Začátkem oku 2021 rozhodla o prodeji pozemku i s projektem, nikdo se ale do záměru nepřihlásil. Z důvodu narůstajících investic, nutných k chodu města, teď Rada opět rozhodla o prodeji.

„K ceně pozemku, cca 1500 m2, v hodnotě 4,95 milionu je nutné převzít i zmíněný projekt v hodnotě 1,2 milionu korun," uvedl náměstek Jiří Pospíšil. Podle jeho slov bude vyhlášena tzv. obálková metoda, do které se může přihlásit kdokoli.

Padesátník se nezdál. Drogami zásoboval Prostějovsko, Přerovsko i Kroměřížsko

Foto PČR

Minulý týden sdělil policejní komisař 50letému muži obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Předtím, než mu bylo sděleno obvinění, byl za pomoci donucovacích prostředků zadržen ve spolupráci s policisty ze zákrokové skupiny Olomouc v malé obci na Prostějovsku.

Po zadržení proběhla v místě jeho bydliště domovní prohlídka, při které byly nalezeny komponenty sloužící k výrobě pervitinu, včetně kompletní varny, pervitin a marihuana. V poutech byl pak pod dohledem policistů eskortován na přerovskou služebnu, kde s ním proběhly další potřebné úkony. Noc přečkal v policejní cele a následující den, jak je uvedeno výše, si vyslechl obvinění.

Plánovaný prodej zámku Ptení si vyžádá směny pozemků

foto Magistrát města Prostějova

Statutární město Prostějov již nějaký čas nabízí k prodeji zámek Ptení. Předmětem prodeje jsou i pozemky v okolí zámku. Obec Ptení má zájem do svého vlastnictví získat ty pozemky města Prostějova, které se nachází v intravilánu obce Ptení, v těsné blízkosti zámku.

„Jedná se o veřejně přístupné pozemky, využité především jako veřejné pozemní komunikace a částečně jako veřejná zeleň. Za tímto účelem jsou v obvyklé míře využívané občany obce. Obava obce Ptení, že v případě prodeje pozemků společně se zámkem provede nový soukromý vlastník stavební úpravy v takovém rozsahu, že zamezí jejich dalšímu veřejnému užívání a případně znemožní průchodnosti a průjezdnosti stávajících pozemních komunikací, je důvodem k uskutečnění směny pozemků,“ vysvětlil plánované kroky 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Státní úřad prodává psy i koně. Adoptuje Filípka nebo Britu

Foto UZVSM

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových má ve své nabídce i zvířata. Ta byla v převážné většině případů odebrána původním majitelům kvůli týrání. V současné době nabízí i dva koně.

Karlo, šestiletá argentinská doga, doplatil na svého majitele. Karlo mu byl odebrán z důvodu napadení procházejících osob, ke kterému došlo v důsledku nezodpovědného chování majitele.

Brutus, nejspíše kříženec rotvajlera, je asi 8 až 9 let starý pes. Při příchodu do útulku byl zanedbaný, špinavý a vychrtlý. Úřady ho odebraly nezodpovědné majitelce.

Příběh bandoga Lea je stejný. Pětiletý pes byl odebrán majiteli kvůli týrání, stejně, jako Richiho, pětiletého křížence argentinské dogy a bernardýna.

O zámek ve Ptení se zajímají dva kupci. Opět

foto Magistrát města Prostějova

Zámek ve Ptení patří k nemovitostem, se kterými si majitel, město Prostějov, již několik let láme hlavu. Objekt nabídlo obci Ptení, několikrát se ho pokoušelo prodat. K prodeji zámku ale nikdy nedošlo, a to vždy z důvodů na straně zájemců, kteří od svého záměru odstoupili.  Nyní se o něj opět zajímají dva kupci.

„Při stanovení výše kupní ceny za zámek musíme postupovat v souladu s § 39 odst. 2 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů. V roce 2019 byl zpracován znalecký posudek, dle kterého byla obvyklá cena zámku a přilehlých pozemků zjištěna ve výši 2,9 mil. Kč,“ uvádí Odbor správy a údržby majetku města Prostějova.

Fotopostřeh. Je libo kočičku?

Foto ber

Je pravdou, že obchodníci se snaží sortiment neustále rozšiřovat. Nejinak je tomu v zahradnictvích.

Třeba v Otaslavicích si podle této momentky k nákupu květin či sadby ale můžete přibalit i kočku. (ber)