Zubr

Pivovar Zubr slaví narozeniny a chystá velkolepou oslavu. Máme vstupenky!

Foto plakát

Jak PvNovinky již informovaly, festivalovou sezónu v Přerově opět zahájí oslava narozenin pivovaru Zubr. Ten letos slaví významné výročí od svého založení a fanoušci piva a muziky se mají na co těšit. Brány pivovaru se otevřou v pátek 26. dubna ve 14:30 hodin a vedle skvělé hudby na návštěvníky čeká neomezená konzumace piva Zubr a nealkoholických nápojů, která je v ceně vstupenky. A vy si s námi o ně můžete zahrát.

V areálu přerovského pivovaru vystoupí jako první v 15 hodin prostějovská Gabriela V.G., kterou na stage vystřídají kapely Limetall a Bastard. Lákadlem určitě bude i první z letošních 3 koncertů Pirilla a jako zlatý hřeb večera vystoupí legendární Wohnout. Protože se jedná o narozeninovou oslavu, v ceně vstupenky je již zahrnuta i neomezená konzumace piva a nealkoholických nápojů z produkce pivovaru.

Zubr Grand je absolutním vítězem soutěže Zlatý pohár PIVEX 2024

Foto pivex.cz

Letošní prestižní soutěž Zlatý pohár PIVEX opanoval moravský pivovar Zubr. Absolutním vítězem soutěže PIVEX 2024 byl vyhlášen Zubr Grand, který získal zlato i v kategorii světlých ležáků. Loňský absolutní vítěz Zubr Gold si odváží zlato v kategorii světlých výčepních piv a 2. místo mezi světlými ležáky patří pivu Zubr Gradus. Úspěch slaví také ochucené nealkoholické pivo Litovel Pomelo, které letos získalo bronzovou medaili.

Pivovary Zubr, Litovel a Holba, patřící do společnosti Pivovary CZ Group, se pravidelně umisťují na předních místech prestižních tuzemských i zahraničních degustačních soutěží. Svou výjimečnou kvalitu opakovaně potvrdily i na 32. ročníku soutěže o Zlatý pohár PIVEX. Od letošního března je většinovým majitelem společnosti Pivovary CZ Group skupina Kofola.

Pivovar Zubr slaví 152. narozeniny a chystá velkolepou oslavu

ilustrační foto plakát

Festivalovou sezónu v Přerově opět zahájí oslava narozenin pivovaru Zubr. Ten letos slaví 152 let od svého založení a fanoušci piva a muziky se mají na co těšit. Brány pivovaru se otevřou v pátek 26. dubna ve 14:30 hodin a vedle skvělé hudby na návštěvníky čeká neomezená konzumace piva Zubr a nealkoholických nápojů, která je v ceně vstupenky. A v si o ně budete moci zasoutěžit! 

V areálu přerovského pivovaru vystoupí jako první v 15:00 Gabriela V.G., kterou na stage vystřídají kapely Limetall a Bastard. Lákadlem určitě bude i první z letošních 3 koncertů Pirilla a jako zlatý hřeb večera vystoupí legendární Wohnout. Protože se jedná o narozeninovou oslavu, v ceně vstupenky je již zahrnuta i neomezená konzumace piva a nealkoholických nápojů z produkce pivovaru. Jako vždy nebudou chybět na čepu nefiltrovaná 4x chmelená jedenáctka ZUBR Grand přímo z ležáckého sklepa, oblíbená piva ZUBR Gold a ZUBR Gradus, ochucené i klasické nealkoholické pivo a limonády.

Pivovarům Holba, Litovel a Zubr meziročně vzrostly tržby na 1,44 miliardy Kč

Foto Pivovary.CZ

Rok 2023 byl pro Pivovary CZ Group, které sdružují značky Zubr, Holba a Litovel, velmi úspěšný. Tržby za rok 2023 dosáhly 1,44 miliardy Kč, což v meziročním porovnání znamená nárůst o 12,8 %. Celkový výstav piva v roce 2023 dosáhl 826 000 hektolitrů. Na celkovém výstavu se více než třetinou podílel export, který v roce 2023 vytvořil svůj absolutní rekord v historii společnosti.

„Čísla, která máme k dispozici, dokládají, že loňský rok byl pro naše pivovary úspěšný. Výsledky ukázaly, že zákazníci a konzumenti nám zachovali přízeň i přes negativní okolnosti, které pivnímu trhu i potravinám obecně nepřály. A za to jim patří naše poděkování,“ říká Tomáš Konečný, obchodní ředitel společnosti Pivovary CZ Group.

Pivovary Holba, Litovel a Zubr dosáhly v roce 2023 nejvyššího výstavu piva za posledních 15 let

Foto pivovary.cz

Rok 2023 byl pro Pivovary CZ Group, které sdružují značky Zubr, Holba a Litovel, velmi úspěšný. Potvrzuje to celkový výstav piva, který v roce 2023 dosáhl 826 000 hektolitrů. V půllitrech je to více než 165 milionů půllitrů piva. Na celkovém výstavu se více než třetinou podílel export, který v roce 2023 vytvořil svůj absolutní rekord v historii společnosti.

„Čísla, která máme k dispozici, dokládají, že loňský rok byl pro naše pivovary úspěšný. Výsledky ukázaly, že zákazníci a konzumenti nám zachovali přízeň i přes negativní okolnosti, které pivnímu trhu i potravinám obecně nepřály. A za to jim patří naše poděkování,“ říká Tomáš Konečný, obchodní ředitel společnosti Pivovary PCZG.

S MAXXIMEM 14 % bude váš Advent silný a dokonale vyladěný

Foto Pivovary CZ Group

Zpestřete si čekání na Vánoce silným čtrnáctistupňovým speciálem s jantarovou barvou a hustou, jemnou, smetanovou pěnou z rukou Nataši Rouskové, sládkové pivovaru ZUBR. Charakteristická, jemně doznívající hořkost tohoto speciálu je ušlechtilá, střední až vyšší intenzity a příjemně se snoubí s vyšší zaokrouhlenou plností a dobrým řízem.

Klasický způsob přípravy mladiny a použití kvalitních českých surovin a pivovarských kvasnic spolu s kvašením v otevřených kádích a až 90denním dozráváním v ležáckých tancích při nízkých teplotách jsou příčinami zrodu piva s nezaměnitelným aroma. Když jej ochutnáte, bude se chtít napít znova, a tak se pozná dobré pivo!

K dostání je od 27. listopadu na čepu ve vybraných pivnicích a restauracích především na střední Moravě. Ručně stáčené soudky i multipacky (8 x 0,5 l) budou v prodeji regionálně v maloobchodních a velkoobchodních sítích či v některých hospodách.

Pivovary Holba, Litovel a Zubr koupila Kofola

Foto Moravská pivovarská a.s.

Moravská pivovarská a.s., majitel společnosti Pivovary CZ Group a.s. (PCZG), která zastřešuje pivovary Holba, Litovel a Zubr, podepsala smlouvu o prodeji 100 % akcií se společností PIVOVARY TRIANGL s.r.o., ovládanou společností Kofola ČeskoSlovensko a.s. Celá transakce ještě podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a její dokončení se proto očekává počátkem příštího roku.

Pivovary CZ Group jsou pátou největší pivovarnickou skupinou v Česku, svým letošním ročním výstavem překročí produkci 800 tisíc hl, z čehož více než třetina piva míří na exportní trhy. V pivovarech v Přerově, Litovli a Hanušovicích společnost zaměstnává téměř 500 zaměstnanců. Pivovary Holba (zal. 1874), Litovel (zal. 1893) a Zubr (zal. 1872) vaří od svého založení piva tradičními postupy, za použití nejkvalitnějších surovin zejména z lokálních zdrojů.

Pivovary Zubr, Holba a Litovel ovládly soutěž České pivo 2023

Foto Litovel.cz

V degustační soutěži České pivo, kterou každý rok organizuje Český svaz pivovarů a sladoven, získala skupina Pivovary CZ Group s pivovary Zubr, Holba a Litovel medailové pozice ve všech hlavních kategoriích a opakovaně potvrdila své výjimečné kvality. V nejprestižnější kategorii ležáků zvítězil ZUBR Gradus 12 %, který se tak stal nejlepším pivem pro rok 2023. V silné konkurenci kategorie jedenáctek získal stříbro Litovel Josef 11,5 % a bronz Holba Šerák. Nejlepším výčepním pivem se stal Litovel Moravan. Bodovala i nealkoholická piva.

Jako každý rok se i letošní klání o nejlepší české pivo uskutečnilo v polovině září na počest sv. Václava, patrona všech pivovarníků. Nezávislou odbornou porotu nejvíce zaujal ZUBR Gradus 12 %, uvařený z několika odrůd nejkvalitnějšího českého chmele a kombinace klasického a speciálního moravského sladu zvaného „KARAPILS“.

Největší savec Evropy má mláďata, radují se v olomoucké ZOO

Foto ZOO Olomouc

Jen před několika dny přibyla do ZOO na Svatém kopečku další vzácná mláďata. „29. června a 2. července se v našem stádě narodila mláďata zubrů. Oběma se daří dobře a návštěvníci je mohou i s rodiči vidět ve výběhu během projížďky safarivláčkem,“ uvádí zooložka Jitka Vokurková.

Zubří obora ve slovenských Topoľčiankách se v r. 1959 stala hned po Polsku druhým největším chovatelem zubrů na světě. Právě z této obory v r. 1973 získala olomoucká ZOO své první zubry. V r. 1986 jejich chov v olomoucké zahradě ustal. Jeho znovuvzkříšení se pojí až s r. 2013, od té doby se narodilo 15 zubrů.

Sobotní ZUBRFEST si přišlo užít na dva tisíce fanoušků piva ZUBR

Foto Zubr.cz

I v letošním roce přerovský pivovar ZUBR přivítal všechny milovníky dobrého piva a muziky na oblíbeném festivalu ZUBRFEST. Do areálu pivovaru zavítalo v sobotu 10. června přes dva tisíce návštěvníků, kteří si mohli užít bohatý hudební i doprovodný program.

„Děkujeme všem, kteří v sobotu dorazili do pivovaru a strávili společně s námi příjemný letní den. Stejně jako v předchozích letech jsme i letos přichystali pro návštěvníky novinku, tentokrát v podobě školy čepování piva, kde se lidé zábavnou formou dozvěděli, jak o pivo pečovat a jak ho správně čepovat,“ komentuje letošní ročník festivalu Kateřina Vilímová, brand manažerka značky ZUBR.