oslava

Střední škola, základní a mateřské škola JISTOTA slaví 30. výročí založení

Foto Magistrát města Prostějova

Ve středu oslavila Střední škola, základní škola a mateřská škola JISTOTA, o.p.s. Prostějov již 30. výročí od svého založení.

K této příležitosti škola připravila v Městském divadle v Prostějově AKADEMII svých žáků. Děti na podiu předvedly tanečky, scénky i hudební vystoupení. Sál divadla byl téměř zaplněn a na představení se přišli podívat také zástupci vedení města Prostějova v čele s primátorem Františkem Jurou i 1. náměstkyní primátora Miladou Sokolovou. Ta k oslavě i vystoupením na ní uvedla: „Dojemné i úsměvné. Právě takové, jaké by oslavy měly být. Děkujeme!“ (red)

Olomoucká Šantovka slaví desátiny. S Lake Malawi, laser show a módou

Foto plakát

Na sobotu 14. října chystá olomoucká Galerie Šanovka velkolepé oslavy svých desátých narozenin. Konají se v době od 10 do 22 hodin a nabídnou zábavu všem generacím.

V hudební zóně na venkovní ploše vedle dětského hřiště budou od 12 hodin kocertovat We Are Domi, Pam Rabbit, Lake Malawi, Adam Mišík, O5 a Radeček, ve 20,30 bude k vidění Laser show. Po celý den pak 60° video koutek a Šantovka chill out zóna.

Pro návštěvníky budou k dispozici simulátory Boeing či Airbus letadel, a to na pohyblivých platformách, které podtrhnou celkový zážitek ze hry. Dále simulátor Formule, který návštěvníky přenese na okruh. Kromě simulátorů na stanovištích najdete také virtuální realitu.

Obchodní centrum Zlatá Brána oslaví 10. 10. své desáté narozeniny

Foto plakát

Je to totiž právě deset let, kdy se bývalý obchodní dům Prior proměnil po komplexní rekonstrukci v moderní obchodní centrum Zlatá Brána, jež se stalo během pár let oblíbenou nákupní destinací v samotném centru města. V rámci oslav výročí se mohou návštěvníci těšit na atrakce pro děti, ochutnávky z kuchařské show, hudební program i online a offline soutěže.

Obchodní centrum Zlatá Brána plní potřeby a přání zákazníků z Prostějova a okolí již od roku 2013. Právě v tomto roce byla totiž dokončena komplexní rekonstrukce, díky níž se proměnil bývalý obchodní dům Prior v moderní obchodní centrum Zlatá Brána. Obchodní centrum si pro tuto speciální příležitost připravilo den plný zábavy, který naláká do prostor obchodního centra malé i velké. 10. 10.

Palírna U Zeleného stromu slaví 505 let. A zve na exkurze

Foto Palírna u Zeleného stromu

Palírna U Zeleného stromu slaví 505 let od svého vzniku, je nejstarší fungující evropskou palírnou a úspěchy slaví nejen u nás, ale i ve světě. Palírna U Zeleného stromu vznikla 4. července 1518, kdy Vilém z Pernštejna a Helfštýna udělil právo várečné jedenatřiceti majitelům domů města Prostějov. Mezi vybranými byl i hajný Jež ze Seloutek, majitel domu U Zeleného stromu. A tak se začala psát historie Palírny U Zeleného stromu. Za 505 let prošla Palírna rukama nespočtu majitelů, byla znárodněna a několikrát přejmenována.

V roce 2011 se spojila s ústeckou likérkou Granette a.s. a stala se největším tuzemským výrobcem lihovin s ryze českým kapitálem, což o ní platí i dnes. V roce 2017 se vrací ke svému původnímu názvu Palírna U Zeleného stromu a začíná psát novou historii. „Důvodem, proč jsme se v roce 2017 vrátili k původnímu názvu Palírna U Zeleného stromu, byla potřeba navázat na bohatou 500letou tradici a zároveň se ukotvit v nové době a rozvíjet v ní naše zkušenosti ve výrobě a destilování.

Oslava 151. narozenin pivovaru Zubr přilákala přes 2 500 lidí

ilustrační foto

V pátek 21. dubna proběhla tradiční narozeninová oslava pivovaru ZUBR, která jako každý rok zahájila festivalovou sezónu. Počasí bylo jako na objednávku. Do pivovaru se dorazilo pobavit a vychutnat si skvělé pivo přes 2 500 fanoušků, kteří během prosluněného odpoledne vypili úctyhodných 14 000 vychlazených půllitrů piva.

„Atmosféra pivovarského nádvoří plného spokojených lidí je neopakovatelná. Děkujeme všem, kteří do pivovaru dorazili a oslavili s námi již 151. výročí od položení základního kamene pivovaru“ říká Kateřina Vilímová, brand manager značky Zubr a dodává s úsměvem: “ vždyť hlavním posláním zlatého moku je spojovat lidi, kteří se chtějí bavit, a to se na 100 % podařilo.“

Brány pivovaru se návštěvníkům otevřely v 15:00 hodin a o hudební program se letos postaraly oblíbené skupiny Hanz´s Fuckers, Penzistor, Alkehol a zlatým hřebem večera byla kapela Walda Gang.

Pivovar Zubr zve fanoušky na svou narozeninovou oslavu. S neomezenou konzumací

Foto Zubr.cz

Přerovský pivovar Zubr slaví 151 let a ve svém areálu pořádá velkolepou oslavu. V pátek 21. dubna od 15:00 hod. se návštěvníci mohou těšit na bohatý hudební program, soutěže a samozřejmě nebude chybět ani skvělé pivo pravidelně oceňované na tuzemských i zahraničních degustačních soutěžích. Tradiční dubnová akce tak nabídne skvělou zábavu a také neomezenou konzumaci nápojů z produkce pivovaru, která je již zahrnutá v ceně vstupného.

„Oslava narozenin pivovaru se stala tradiční jarní akcí, na kterou každoročně zavítá několik tisíc návštěvníků. Moc se těšíme, až se areál našeho pivovaru opět zaplní lidmi, kteří s námi tuto událost náležitě oslaví. Za nás mohu garantovat, že zásoby piva jsou dostatečné a na čepu nebude chybět ani oblíbený nefiltrovaný ležák ZUBR Grand přímo z ležáckých sklepů,“ říká Kateřina Vilímová, brand manager značky Zubr.

Návštěva skončila napadením

ilustrační foto

Původně to byla plánovaná narozeninová oslava, avšak celá párty nedopadla vůbec podle představ zúčastněných. Strážníci tak museli minulou sobotu po dvaadvacáté hodině vjíždět řešit nahlášený konflikt mezi návštěvníky oslavy.

„Devětatřicetiletý muž bez předchozího varování napadl v bytě o dvacet let staršího muže. Zaťatou pěstí pravé ruky udeřil svého známého do levé části obličeje a tím započal následnou potyčku mezi oběma muži. Devětačtyřicetiletá hostitelka se pokusila aktérům zabránit ve fyzickém napadání, kdy se je snažila od sebe oddělit. Při pokusu o ukončení šarvátky upadli všichni tři na zem. Jak žena, tak i oba muži si způsobili drobná poranění, ale lékařské ošetření jednotně odmítli," uvedla komisařka Tereza Greplová.

Předčasná oslava padesátin skončila napadením a záchytkou

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu v odpoledních hodinách se na linku 156 obrátila žena s tím, že slyší křik a hádku v bytě nad provozovnou v centru Prostějova, ve které pracuje. K prověření byla na místo vyslána hlídka strážníků. 

"Z uvedeného bytu bylo slyšet hluk, křik a hádky více osob. Tyto osoby se strážníkům podařilo zkontaktovat. Muž, který otevřel dveře, byl vůči hlídce velmi arogantní až agresivní. Jeho agresivita se stupňovala. Pokusil se napadnout zakročujícího strážníka, kterým byl zpacifikován a spoután. V bytě se nacházely i další osoby. Dvě ženy, matka (49 let) s dcerou (24 let) vyběhly z bytu. Mladší žena byla zraněna na hlavě. K celému incidentu obě uvedly, že společně slavili předčasně narozeniny spoutaného muže, manžela starší ženy.

Vůbec se necítím stará, říká 101letá oslavenkyně

Foto MMP

Květiny a dárkovou kazetu  předala dnes, 19. dubna,  oslavenkyni Josefě Schlesingerové primátorka Alena Rašková. První dáma Prostějova se netajila s obdivem k vitalitě, kterou bychom mohli staré paní všichni závidět. A její recept na vysoký věk? Humor a nadhled.

„Víte, říká se, že dobrá nálada a nadhled je cestou ke spokojenému životu, potažmo zdraví. Tady u paní Schlesingerové se ukazuje, že je to pravda. Všichni bychom se měli zamyslet, zda se nebereme moc vážně. Třeba by se nám žilo lehčeji,“ zmínila při návštěvě oslavenkyně primátorka.

Josefa Schlesingerová žije v kruhu rodiny své dcery a na svůj věk se rozhodně necítí.

Věra Rozbrojová oslavila stoleté narozeniny!

Foto MMP

Skromnost a střídmost. To je recept paní Věry Rozbrojové na dlouhověkost! S kyticí a dárkovým balíčkem přišli 3. března 2017 poblahopřát Věře Rozbrojové zástupci města a magistrátu k jejím krásným stým narozeninám. 

Pozitivní přístup k životu, skromnost, střídmost a také stálá aktivita stojí podle pečovatelů z Centra sociálních služeb za dlouhověkostí této sympatické dámy. K přání všeho nejlepšího paní Rozbrojové se rádi připojujeme. (red)