oslava

Předčasná oslava padesátin skončila napadením a záchytkou

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu v odpoledních hodinách se na linku 156 obrátila žena s tím, že slyší křik a hádku v bytě nad provozovnou v centru Prostějova, ve které pracuje. K prověření byla na místo vyslána hlídka strážníků. 

"Z uvedeného bytu bylo slyšet hluk, křik a hádky více osob. Tyto osoby se strážníkům podařilo zkontaktovat. Muž, který otevřel dveře, byl vůči hlídce velmi arogantní až agresivní. Jeho agresivita se stupňovala. Pokusil se napadnout zakročujícího strážníka, kterým byl zpacifikován a spoután. V bytě se nacházely i další osoby. Dvě ženy, matka (49 let) s dcerou (24 let) vyběhly z bytu. Mladší žena byla zraněna na hlavě. K celému incidentu obě uvedly, že společně slavili předčasně narozeniny spoutaného muže, manžela starší ženy.

Vůbec se necítím stará, říká 101letá oslavenkyně

Foto MMP

Květiny a dárkovou kazetu  předala dnes, 19. dubna,  oslavenkyni Josefě Schlesingerové primátorka Alena Rašková. První dáma Prostějova se netajila s obdivem k vitalitě, kterou bychom mohli staré paní všichni závidět. A její recept na vysoký věk? Humor a nadhled.

„Víte, říká se, že dobrá nálada a nadhled je cestou ke spokojenému životu, potažmo zdraví. Tady u paní Schlesingerové se ukazuje, že je to pravda. Všichni bychom se měli zamyslet, zda se nebereme moc vážně. Třeba by se nám žilo lehčeji,“ zmínila při návštěvě oslavenkyně primátorka.

Josefa Schlesingerová žije v kruhu rodiny své dcery a na svůj věk se rozhodně necítí.

Věra Rozbrojová oslavila stoleté narozeniny!

Foto MMP

Skromnost a střídmost. To je recept paní Věry Rozbrojové na dlouhověkost! S kyticí a dárkovým balíčkem přišli 3. března 2017 poblahopřát Věře Rozbrojové zástupci města a magistrátu k jejím krásným stým narozeninám. 

Pozitivní přístup k životu, skromnost, střídmost a také stálá aktivita stojí podle pečovatelů z Centra sociálních služeb za dlouhověkostí této sympatické dámy. K přání všeho nejlepšího paní Rozbrojové se rádi připojujeme. (red)

Ivan Mládek slaví pětasedmdesátiny! Gratulujeme!

ilustrační foto mladekivan.cz

Kdo by neznal legendárního Jožina z bažin, Lindu, Prachovské skály či Dášu Novákovou. Jejich autor, muzikant, skladatel, humorista a malíř Ivan Mládek slaví dnes 75. narozeniny.

Do dnešního dne napsal více než šest set písniček, natočil 13 LP, 35 CD, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektiv­ních“ olejů.

Se svým Banjo Bandem odehrál tisíce představení v České a Slovenské republice, v Polsku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Rakousku, Spojených Státech a Ruské federaci.

Sedmdesátiny oslavil dopravák s policejní volhou!

Foto archiv oslavenec

Miroslav Mikulka je v Prostějově zejména mezi řidiči známou osobností. Přes tři desítky let totiž působil u policie, od roku 1980 jako nehodář ve skupině dopravních nehod. V minulých dnech oslavil sedmdesáté narozeniny, ke kterým mu přijel popřát Roman Nezhyba v policejní Volze.

„Dcera pana Mikulky mě oslovila, jestli bych tatínka neodvezl na jeho kulaté narozeniny Volhou VB na oslavu. Byla to pro mě opravdu velká výzva a zároveň čest. Manželka mi pomohla vytvořit pamětní list z doby jeho činné služby, který jsem mu věnoval,“ sdělil redakci Roman Nezhyba. 

Hasiči z Držovic slaví 120 let od založení sboru

průvod hasičů
průvod hasičů

Sobota 12. května byla velkým dnem pro dobrovolné hasiče v Držovicích. U příležitosti 120. výročí založení připravili velké oslavy, hlavní ceremonií bylo svěcení praporu.

Centrem dění Sboru dobrovolných hasičů v Držovicích je dobře udržovaná hasičská zbrojnice, kde většina oslav probíhala. Po uvítání přátelských hasičských sborů následovalo slavnostní svěcení praporu, pak se průvod vydal s věnci a kyticemi květů k pietnímu místu k uctění památky svých předchůdců. Vše probíhalo mezi kapkami deště, které se v poryvech snášely ze zatažené oblohy.

Cipísek si užil pořádnou narozeninovou párty

Veselé dovádění v maskách si užívali děti i rodiče.

Prostějovské Mateřské centrum Cipísek slaví 13. narozeniny. Jako každý rok zahájil oslavy pořádný narozeninový karneval v přednáškovém sále Národního domu, slavit se ale bude i celý příští týden.

Tanečky, pohádka, rej masek, říkadla a písničky -  to je ta správná narozeninová slavnost. A caparti v roztomilých pohádkových kostýmech si ji pěkně užili. Karneval se stal už takovou tradiční narozeninovou oslavou. Letos se ho zúčastnilo 70 dětí s rodiči i prarodiči.  Program byl pestrý, ale nejvíc děti potěšila pohádka O koťátku, které zapomnělo mňoukat. 

Silvestrovské dozvuky - výtržníci, násilníci a zpitá bezdomovkyně

V době ohňostroje byl ještě klid, problémy začaly až během noci.

Ne všichni měli na Silvestra dobrou náladu. Patrně alkohol stojí za několika nepříjemnými událostmi, které během oslav příchodu nového roku museli řešit strážníci Městské policie v Prostějově. 

Tak jako každoročně, i tentokrát prostějovská Městská policie posílila hlídky v ulicích. Davy lidí na náměstí se sešly již před dvacátou hodinou, kdy začínal ohňostroj. Zatímco světelná show proběhla bez vážnějšího narušení veřejného pořádku, v noci měli strážníci napilno. "Zejména přítomná mládež využila anonymity a v eufórii rozbíjela lahve od alkoholu. Nezřídka nekontrolovatelným způsobem i odpalovala pyrotechnické výrobky.