botanická zahrada

Botanická zahrada slaví 90 let!

ilustrační foto

Toto výročí si město připomene celou řadou zajímavých akcí.

„Začneme hned 8. dubna Samoobslužnou stezkou a Otvíráním zahrady se skřítkem Šafránkem. 18. května bude připraven Den fascinace rostlinami a 22. května soutěž Mladý zahrádkář. Květen uzavřeme Bylinkovou vycházkou s Vláďou Vytáskem 30. května, „nastiňuje nejbližší program 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že akce jsou připraveny na celé jaro, léto i podzim. Od května do září pak bude k vidění v budově Muzea a galerie Prostějov výstava věnovaná právě botanické zahradě.

Město Prostějov se letos poprvé připojí k Víkendu otevřených zahrad

Ilustrační foto Botanická zahrada

Je to opět jedna z akcí, kterou chce město  podpořit jak cestovní ruch, tak přilákat místní obyvatele do prostějovských parků a zahrad.

„A nejen to, chceme jim nabídnout i komentovanou prohlídku, v jejímž rámci se dovědí něco o dřevinách a květeně daného parku. Pro letošní rok jsme připravili komentovanou prohlídku Spitznerových sadů a Botanické zahrady Petra Albrechta, a to v neděli 11. 6. 2023 ve 14:00 Spitznerovy sady a od 15:00 hodin botanickou zahradu. Fundovaným průvodcem návštěvníkům bude Libor Marčan a sraz je před kostelem sv. Petra a Pavla ve 14:00.

Kytičková víla vás uvítá v botanické zahradě

Foto Iris

Ekocentrum IRIS připravilo na červenec samoobslužnou hravou stezku pro všechny generace, a to v Botanické zahradě Petra Albrechta. Stezka nazvaná kytičková víla měla původně skončit už o uplynulém víkendu. Je však prodloužena až do 30. července.

„Na žádost zaměstnankyň botanické zahrady prodlužujeme naši samoobslužnou stezku Kytičková víla. Možná, že některé rostliny už odkvetly, ale poučit i pobavit se můžete i tak," uvádějí pracovníci ekocentra IRIS. (red)

Lavička nejen pro zamilované už v botanické zahradě funguje

foto Magistrát města Prostějova

Nová lavička zve všechny zamilované páry do zdejší Botanické zahrady Petra Albrechta. Prostějov se tak řadí k lokalitám, kde již mobiliář tohoto druhu slouží.

Lavičku pro město vyrobilo na zakázku Umělecké kovářství a zámečnictví Stawaritsch z Kostelce na Hané. Od nového mobiliáře si město slibuje zvýšení návštěvnosti botanické zahrady a vytvoření netradičního, milého místa. Lavička přišla na 25 tisíc korun.

Botanickou zahradu obohatí lavička zamilovaných. Už na jaře

Foto MMP

Botanickou zahradu Petra Albrechta v Prostějově obohatí lavička zamilovaných. Prostějov se tak přiřadí k lokalitám, kde již mobiliář tohoto druhu slouží.

„Lavičku pro město vyrobilo na zakázku Umělecké kovářství a zámečnictví Stawaritsch z Kostelce na Hané. Motiv lásky jistě potěší nejen zamilované. Od nového mobiliáře si slibujeme zvýšení návštěvnosti botanické zahrady a vytvoření netradičního, milého místa,“ říká první náměstek primátora Jiří Pospíšil, který má správu a údržbu majetku města ve své pracovní náplni a dodává, že lavička přišla na 25 tisíc korun.

Mobiliář je v současnosti již uložen v botanické zahradě a v jarních měsících začne plnit svoji funkci.

Tip na sobotu. Botanická zahrada a Spitznerovy sady

ilustrační foto plakát

Pro mimořádný zájem je možná prohlídka prostějovské botanická zahrady Petra Albrechta i v den státního svátku - v sobotu 8. 5. 2021.

Trasa individuální vycházky botanickou zahradou je doplněna vyvěšenými informacemi také v nedalekých Spitznerových sadech (parčík u kostela sv. Petra a Pavla). Zahradu i parčík si můžete projít sami a individuálně si pročíst vyvěšené informace k právě kvetoucím rostlinám a rašícím stromům.

Zahrada je otevřena od 10 do 16 hodin! (red)

Netradiční svatba? Třeba v prostějovské botanické zahradě

Ilustrační foto Flora Olomouc

Prostějovská botanická zahrada prochází v posledních letech výraznými změnami. Značné rozšíření areálu přineslo množství nových zajímavých rostlin a stromů. A dá se zde i vstoupit do svazku manželského.

Chcete netradiční svatbu? Prostějovská botanická zahrada je k ní jako stvořená. Nabízí nejen spoustu romantických zákoutí, ale i bezmála celoroční   nádheru záplavy nejrůznějších květů. Zahrada svou svatební premiéru prožila v roce 2016. 

Už řadu let si své životní ano říkají snoubenci v nedaleké Olomouci nejen v botanické zahradě, ale i ve sbírkových sklenících Flory. (ber)

Byla otevřena dva dny, opět se uzavře. Botanická zahrada

ilustrační foto MMP

Z důvodu celoplošné opravy hlavního přístupového chodníku a vjezdu bude od středy 21.10. do 31.10.2020 opětovně pro veřejnost uzavřena botanická zahrada.

„Oprava chodníku navazuje na již nově vybudované zázemí pro zaměstnance a návštěvníky botanické zahrady,“ vzkazuje Odbor správy a údržby majetku města Prostějova. (red)

Botanická zahrada se opět otevře veřejnosti

Foto botanická zahrada

Od pondělí 19.10.2020 bude pro veřejnost opět otevřena botanická zahrada.

Zahradu uzavřela 1. září rekonstrukce sociálního zařízení. (red)

Botanická zahrada se uzavře. Na měsíc!

Foto botanická zahrada

Pokud hodláte navštívit prostějovskou botanickou zahradu, učiňte tak do konce srpna. Pak se její brána zavře na celý měsíc.

Důvodem je rekonstrukce sociálního zázemí. Zahrada bude uzavřena od 1. 9. do 30. 9. 2020. (red)