Libor Marčan

Město Prostějov se letos poprvé připojí k Víkendu otevřených zahrad

Ilustrační foto Botanická zahrada

Je to opět jedna z akcí, kterou chce město  podpořit jak cestovní ruch, tak přilákat místní obyvatele do prostějovských parků a zahrad.

„A nejen to, chceme jim nabídnout i komentovanou prohlídku, v jejímž rámci se dovědí něco o dřevinách a květeně daného parku. Pro letošní rok jsme připravili komentovanou prohlídku Spitznerových sadů a Botanické zahrady Petra Albrechta, a to v neděli 11. 6. 2023 ve 14:00 Spitznerovy sady a od 15:00 hodin botanickou zahradu. Fundovaným průvodcem návštěvníkům bude Libor Marčan a sraz je před kostelem sv. Petra a Pavla ve 14:00.

Libor Marčan: Učitel a včelař, který bojuje za rozšíření botanické zahrady

Foto Libor Marčan

Víte, že v Prostějově máme botanickou zahradu? Jejím velkým a neúnavným propagátorem je mladý prostějovský ekolog Libor Marčan, který přes svůj nízký věk už čtyři roky předsedá městské komisi pro životní prostředí. „Trochu jsme zariskovali a Libora Marčana jsme do čela komise jmenovali ještě jako studenta oboru ekologie na olomoucké univerzitě. Sázka ale vyšla, protože přinesl do oblasti ochrany životního prostředí v Prostějově opravdu mnoho nových nápadů,“ popisuje jeho netradiční jmenování náměstkyně primátora právě pro oblast životního prostředí Milada Sokolová.

Budoucnost Hloučely