GJW

Libor Marčan: Učitel a včelař, který bojuje za rozšíření botanické zahrady

Foto Libor Marčan

Víte, že v Prostějově máme botanickou zahradu? Jejím velkým a neúnavným propagátorem je mladý prostějovský ekolog Libor Marčan, který přes svůj nízký věk už čtyři roky předsedá městské komisi pro životní prostředí. „Trochu jsme zariskovali a Libora Marčana jsme do čela komise jmenovali ještě jako studenta oboru ekologie na olomoucké univerzitě. Sázka ale vyšla, protože přinesl do oblasti ochrany životního prostředí v Prostějově opravdu mnoho nových nápadů,“ popisuje jeho netradiční jmenování náměstkyně primátora právě pro oblast životního prostředí Milada Sokolová.

Budoucnost Hloučely

Nenechte si ujít! Přednášková noc v Prostějově!

ilustrační foto FB přednášková noc

Dnes se v Prostějově rozjíždí, po vzoru studentských kolegů z Brna, první přednášková noc. Ta se uskuteční na Gymnáziu Jiřího Wolkera. Oč jde?

"Jde o večer a noc, během kterého na půdě zúčastněné školy vystoupí známé osobnosti ze všech možných vědeckých a společenských oborů se svými přednáškami pro kohokoliv, kdo by chtěl přijít. Prostějovská noc se bude konat již dnes, tj. 10. 9., a to na Gymnáziu Jiřího Wolkera od 17:30 do 1:15 v noci. Vystoupí zde například novináři Jindřich Šídlo a Apolena Rychlíková, děkan Lékařské fakulty UPOL prof. Josef Zadražil, psycholog a ředitel Institutu H21 Adam Růžička nebo filosof Pavel Arazim.

ProNoc – prostějovská přednášková noc se blíží!

ilustrační foto plakát

Po vzoru svých studentských kolegů v Brně, Praze nebo Hradci Králové, kde podobné akce již roky probíhají, rozhodli se tento rok i studenti v Prostějově uspořádat vlastní přednáškovou noc. O co se jedná? 

O večer a noc, během kterého na půdě zúčastněné školy vystoupí známé osobnosti ze všech možných vědeckých a společenských oborů se svými přednáškami pro kohokoliv, kdo by chtěl přijít. Prostějovská noc se bude konat 10. září na Gymnáziu Jiřího Wolkera od 17:30 do 1:15 v noci. Vystoupí zde například novináři Jindřich Šídlo a Apolena Rychlíková, děkan Lékařské fakulty UPOL prof. Josef Zadražil, psycholog a ředitel Institutu H21 Adam Růžička nebo filosof Pavel Arazim.

Gymnázium Jiřího Wolkera má nového ředitele

Foto GJW Prostějov

Dne 30. 9. byl náměstkem hejtmana Olomouckého kraje Ladislavem Hynkem slavnostně uveden Michal Müller do funkce ředitele Gymnázia J. Wolkera v Prostějově.

Nahradil ve funkci dlouholetého ředitele Michala Šmucra, který odešel do nového působiště, na Nejvyšší kontrolní úřad. (red)