Palírna u Zeleného stromu

Téměř 80 % žen má v oblibě kvalitní whisky, hlásí Palírna U Zeleného stromu

Foto Palírna u Zeleného stromu

Že spojení „ženy a whisky“ nejde dohromady? Opak je pravda! Průzkum, který si nechala zpracovat Palírna U Zeleného stromu, ukázal, že dnešní ženy se dokonce považují za znalkyně této lihoviny.

Whisky je nápoj gentlemanů ve zralém věku – to platilo dříve, platí to dnes a bude tomu tak i v budoucnu. Přesto se v posledních letech udála v pití whisky jistá změna. Čím dál tím větší oblibu ve whisky nacházejí nejen mladší muži kolem třiceti let, ale také ženy. Ukázal to i průzkum Palírny U Zeleného stromu, který proběhl mezi ženami ve věku 18–65 let. Ten odhalil, že téměř 80 % konzumentek tvrdého alkoholu preferuje právě whisky a každá desátá žena se považuje za znalkyni tohoto segmentu. Ve většině případů se jedná o ženy do 35 let s vysokoškolským vzděláním.

Zahajte Velikonoce prémiovým přípitkem z Palírny u Zeleného stromu

Foto Palírna u Zeleného stromu

Letošní velikonoční svátky připadají na přelom března a dubna. A ať už dodržujete staročeské tradice, nebo si tvoříte své vlastní, zkuste je oživit prémiovým likérem Granette z Palírny U Zeleného stromu.

Granette Premium Liqueur Kávový obsahuje výluh z čerstvě upražených kávových zrn, která jsou namleta těsně před jejich naložením do jemného lihu. Zaručeně vás dostane a překvapí jedinečným a intenzivním aroma výběrové kávy.

82 % Čechů daruje k Vánocům alkohol

Foto Palírna u Zeleného stromu

Alkohol patří ke stálicím pod vánočním stromečkem a je jedním z nejoblíbenějších vánočních dárků. To potvrdil i průzkum, který si nechala agenturou Ipsos zpracovat prostějovská Palírna U Zeleného stromu na vzorku 1 050 lidí.

Z průzkumu vyplývá, že více než 82 % lidí ve věku 18–65 let z České republiky daruje svým blízkým alkohol. Průzkum také ukazuje, že nejčastěji darují alkohol lidé z Prahy a z Moravskoslezského kraje. Jasným favoritem se dlouhodobě stává whisky. Tu pod stromečkem nacházejí nejčastěji muži. Na druhém místě v oblíbenosti je rum, který preferuje 60 % mladších lidí do 26 let. Třetím nejoblíbenějším alkoholovým dárkem jsou likéry.

Stará žitná myslivecká posiluje svůj světový úspěch

Foto Palírna u Zeleného stromu

V první polovině roku 2023 se Palírna U Zeleného stromu zúčastnila předního světového potravinářského veletrhu FOODEX, na němž se značkou Stará žitná myslivecká získala hned tři zlaté medaile ve světové soutěži Japan Awards. Toto ocenění je dalším důležitým bodem pro rozšíření exportní sítě na asijském trhu.

K oceněním z minulých let, která žitná whisky získala například ve Varšavě, Hongkongu, Londýně nebo v San Franciscu, přibyly letos hned tři zlaté medaile z Japonska. Stará žitná myslivecká zvítězila ve světové soutěži Japan Awards se svou variantou Bourbon Cask Reserve a sedmiletou Selection v kategorii whisky. V této sekci stála vedle zavedených značek z Japonska nebo Norska. „Pro Palírnu U Zeleného stromu je zisk takových ocenění důkazem, že svou práci děláme dobře a na světové úrovni,“ říká Boris Rajdl, marketingový manažer Palírny U Zeleného stromu.

Alkohol z Palírny U Zeleného stromu pomáhá léčit včely

Foto Palírna u Zeleného stromu

Značka Tuzemák Objevitel prohloubila spolupráci s českou značkou Apis Innovation, která unikátním přírodním způsobem léčí včely a posiluje jejich imunitu. Český alkohol tak bude léčit včely po celém světě.

Už na konci roku 2022 se značka Tuzemák Objevitel spojila s unikátním projektem včelí nemocnice, když jej zařadila jako jeden z největších českých objevů do svého virtuálního Muzea objevů. Tím ale spolupráce neskončila a letos v létě se stal Tuzemák Objevitel dodavatelem etanolu pro nový přírodní antivirový přípravek, který Apis Innovation po více než tříletém testování v laboratořích i s včelaři v příštím roce vypustí na trh.

Palírna U Zeleného stromu slaví 505 let. A zve na exkurze

Foto Palírna u Zeleného stromu

Palírna U Zeleného stromu slaví 505 let od svého vzniku, je nejstarší fungující evropskou palírnou a úspěchy slaví nejen u nás, ale i ve světě. Palírna U Zeleného stromu vznikla 4. července 1518, kdy Vilém z Pernštejna a Helfštýna udělil právo várečné jedenatřiceti majitelům domů města Prostějov. Mezi vybranými byl i hajný Jež ze Seloutek, majitel domu U Zeleného stromu. A tak se začala psát historie Palírny U Zeleného stromu. Za 505 let prošla Palírna rukama nespočtu majitelů, byla znárodněna a několikrát přejmenována.

V roce 2011 se spojila s ústeckou likérkou Granette a.s. a stala se největším tuzemským výrobcem lihovin s ryze českým kapitálem, což o ní platí i dnes. V roce 2017 se vrací ke svému původnímu názvu Palírna U Zeleného stromu a začíná psát novou historii. „Důvodem, proč jsme se v roce 2017 vrátili k původnímu názvu Palírna U Zeleného stromu, byla potřeba navázat na bohatou 500letou tradici a zároveň se ukotvit v nové době a rozvíjet v ní naše zkušenosti ve výrobě a destilování.

Exploze barev na limitované designérské etiketě Staré žitné myslivecké Selection

Foto Palírna u Zeleného stromu

Značka Stará žitná myslivecká se pro svou výroční limitovanou edici sedmileté žitné whisky Selection spojila s ilustrátorem Markem Ehrenbergerem. Výrazně barevnou etiketou oslavuje nejen výročí 505 let od vzniku Palírny U Zeleného stromu, ale také české umění, autenticitu a jedinečnost své dlouhé historie.

Spojení kvalitní české žitné whisky Staré žitné myslivecké Selection s více než 500letou tradicí s mladým umělcem Markem Ehrenbergerem není náhodné. Značka chce přijít blíže generaci dnešních třicátníků, kteří se zajímají o kulturu, mají všeobecný rozhled a konzumaci alkoholu berou jako společenskou událost, ke které přistupují zodpovědně. „Značka Stará žitná myslivecká se dlouhodobě spojuje s gentlemanstvím, ke kterému patří nejen dobře padnoucí oblek, ale hlavně kultivované chování a kultivovaná konzumace alkoholu.

Palírna U Zeleného stromu podpořila začínající barmany

ilustrační foto

Tradiční koktejlová soutěž juniorů Hanácká barman show se po tříleté pauze vrátila do Prostějova. Na 20 zástupců středních škol pracovalo během soupeření v mixování drinků s produkty z Palírny U Zeleného stromu. Tato nejstarší palírna v Evropě tak podpořila mladé začínající barmany v profesi, která byla a je všem zúčastněným blízká.

Středoškoláci z České republiky i Slovenska se utkali během třetího ročníku Hanácké barman show za podpory Střední odborné školy Prostějov. A jaká výzva čekala na budoucí barmany? Za neúprosných sedm minut museli připravit míchaný nápoj obsahující nejméně 2 cl rumu Heffron, nebo 2 cl Staré žitné myslivecké Reserve.

Palírna U Zeleného stromu nabízí velikonoční přípitek

Foto Palírna u Zeleného stromu

Očekáváte na Velikonoční pondělí zástup koledníků? Těšíte se na to, až s nimi přivítáte jaro? Podpořte tuzemskou tradici a připravte si přípitek v podobě neobvyklého likéru či oblíbené klasiky.

Prémiový likér Granette Ořechový

Likér ze svatojánských vlašských ořechů je po celé generace oblíbeným tradičním nápojem, který má jedinečnou chuť a pozitivní účinky nejen na trávení. I Palírna U Zeleného stromu má na tento nápoj svou osvědčenou a střeženou recepturu. Každý rok na svatého Jana sklízejí lokální drobní pěstitelé vlašské ořechy tzv. mléčné zralosti a z nich se potom připravuje ořechový výluh doplněný tajnou směsí bylin a koření. Vyzkoušejte ho jako netradiční přípitek na Velikonoční pondělí!

Vaječný Sen pistácie

Blend 42 vodka se bude jmenovat B42V Eccentric vodka

Foto Palírna u Zeleného stromu

BLEND 42 VODKA mění na začátku roku 2023 nejen svůj design, ale dostává i nové jméno. Od února se z ní tak stává B42V ECCENTRIC VODKA. Tato velká změna identity je reakcí na potřeby moderního zákazníka. I když se ale vodka vizuálně mění, její obsah i proces výroby zůstávají stejné: blend tří druhů obilných lihů, jejichž poměr je upravován na unikátních 42 % alkoholu, a dvojitá filtrace jemným aktivním uhlím ze skořápek kokosových ořechů. Díky tomu má B42V ECCENTRIC VODKA dokonale jemnou chuť, je plná energie a síly.

„Po dlouhých letech jsme přistoupili k redesignu oblíbené BLEND 42 VODKY. Neměníme její strategický positioning, ale trh a konkurence se vyvíjejí a my nechceme, aby značka ustrnula a stala se z ní retro vodka,“ vysvětluje brand manažer Jan Sedláček důvody, které vedly Palírnu U Zeleného stromu k novému vizuálnímu stylu této značky. „Design nové lahve a etikety byl vyvíjen a testován spolu se spotřebiteli a reflektoval jejich požadavky. Samotné jméno ECCENTRIC pak podtrhuje charakter našich spotřebitelů, kteří jsou výjimeční, smělí a touží po intenzivních prožitcích.