Palírna u Zeleného stromu

Palírna U Zeleného stromu přivezla ze Španělska dvojí zlato!

foto Palírna U zeleného stromu

Své pětisetleté zkušenosti s pálením alkoholu a český um předvedla v plné parádě na mezinárodní soutěži Catavinum World Wine & Spirits Competition prostějovská Palírna U Zeleného stromu. V kategorii „spirits“ vydobyla dvě zlaté medaile a umístila se jako jediný zástupce z České republiky.

Palírna U Zeleného stromu vybojovala zlatý kov v početné mezinárodní konkurenci se svou tradiční českou Starou žitnou mysliveckou Reserve. „Loni to bylo zlato z Polska a Číny a díky této medaili ze Španělska můžeme letos oslavit zlatý hattrick. Řídíme se pravidlem, že dodržování nejvyšší kvality našeho původního českého destilátu se vyplácí a díky četným oceněním nás o tom přesvědčuje i uznávaná odborná veřejnost z mezinárodního prostředí,“ říká Pavel Kadlec, ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Palírna U Zeleného stromu v pondělí opět otevře prodejnu

Foto ber

Po několika týdnech se prostějovská Palírna U Zeleného stromu alespoň částečně otevře světu. Lidé se mohou opět těšit na své oblíbené výrobky, jako je tradiční Stará žitná myslivecká, Hanácká vodka a jiné, v autentickém prostředí kamenné prodejny u výrobního závodu. Lihoviny si tak od pondělí 4. května od 9 hodin ráno opět mohou koupit přímo od výrobce.

„Máme velkou radost z toho, že se situace pomalu vrací do normálu a že se naše podniková prodejna zase ‚rozjede‘. Prodávat v běžných obchodech nebo přes internet je důležité, ale naši kolegové z prodejny jsou společenští lidé, kterým chybí běžné přátelské popovídání s lidmi, kteří nakupují přímo u nás v Prostějově. Kontakt se zákazníky, kteří jsou často našimi sousedy, je nenahraditelný,“ říká Michal Šoman, ředitel prostějovského výrobního závodu Palírny U Zeleného stromu. I on sám se v prodejně občas rád zastaví, aby zjistil, jak lidem v regionu jednotlivé lihoviny chutnají.

Palírna U Zeleného stromu předala prostějovským zdravotníkům poděkování od umělců a veřejnosti

Foto Palírna

Zástupci Palírny U Zeleného stromu předali poděkování od veřejnosti a známých českých umělců zdravotníkům prostějovské nemocnice. Vzkazy plné podpory posbírali na on-line koncertě Spolu jedním hlasem podpořeným Hanáckou vodkou, kterou likérka vyrábí.

Na děkovný plakát se podepsala řada českých zpěváků. Nechybí mezi nimi Matěj Ruppert, Zorka Hejdová, Pokáč, David Koller, Wohnouti či Ben Cristovao. Jejich podpisy doplňují četné podpůrné vzkazy od diváků, kteří měli možnost je v průběhu charitativního koncertu zasílat organizátorům.

Limitovaná edice roušek podepsaných umělci pomůže lidem v první linii!, vzkazuje Palírna U Zeleného stromu

Ilustrační foto monkeybussines.cz

Hanácká vodka spustí v pondělí 13. dubna na svých sociálních sítích dražbu limitované edice ochranných roušek s podpisy předních českých umělců. Podpoří tak online koncert Spolu jedním hlasem, který chce ocenit práci lidí v první linii. Speciální roušku s podpisem Matěje Rupperta, Davida Kollera, Bena Cristovaa, Pokáče nebo kapely Wohnout získá dražitel s nejvyšší nabízenou částkou. Ten bude následně přesměrován na transparentní účet akce. Prostějovská Palírna U Zeleného stromu jako hlavní partner akce Spolu jedním hlasem.

Živé vysílání online charitativní akce Spolu jedním hlasem z pražského Lucerna Music Baru se uskutečnilo v pátek 10. dubna od 16 do 22 hodin. Dražba jedinečných roušek pak bude probíhat od pondělí 13. dubna do pátku 17. dubna. Prostřednictvím živého vysílání se představili umělci, hudebníci, sportovci a influenceři a společně poděkovali všem lékařům, sestřičkám, hasičům a dalším hrdinům dnešních dnů.

Palírna U Zeleného stromu zásobuje zdarma nemocnice lihem

Foto PUZS

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu se rozhodla aktivně pomoci nemocnicím v Olomouckém kraji, které se potýkají s nedostatkem desinfekce. Stáčí a sama jim distribuuje stovky litrů konzumního lihu. 

Situace v České republice je vážná a mění se každým okamžikem. Nemocnicím dochází desinfekce a samy nevědí, kdy stát zajistí dodávky nové. Olomoucký kraj je zároveň druhým nejpostiženějším místem nákazy v České republice. Palírna U Zeleného stromu tedy využila svých zásob a vedle svých tradičních produktů začala stáčet i 80% konzumní líh, který desinfekci může nahradit. Zdarma ho od středy distribuuje do nemocnic.

Prostějovské Hanácké vodce stoupl v roce 2018 prodej o třetinu

ilustrační foto

Palírna U Zeleného stromu v loňském roce prodala přes tři miliony lahví Hanácké vodky, což je o 33 % více než v předchozím roce. Za úspěchem stojí především změna designu a proaktivní komunikace směrem k nové a mladší cílové skupině. Celkový obrat palírny činil v minulém roce přes 1,5 mld. Kč, z toho export tvořil 12 % z celkových prodejů.

V roce 2016 provedla Palírna U Zeleného stromu první změnu obalu Hanácké vodky a spustila intenzivní reklamní kampaň, dalšího redesignu se vodka dočkala v minulém roce.

„Etiketu jsme výrazně upravili. Bílé písmo v černém podkladu nahradil větší nápis v azurové barvě a tmavě laděná party grafika ve stylu graffiti. Na konci roku 2018 jsme do prodeje pustili limitovanou edici s barevnou grafikou odkazující na 500. výročí Palírny U Zeleného stromu,“ okomentoval změnu generální ředitel Palírny Pavel Kadlec.

Ve znamení značek

Palírna U Zeleného stromu slaví Starou žitnou!

ilustrační foto plakát

Letos slaví prostějovská Palírna U Zeleného stromu pětisté narozeniny. Spolu s republikou.

"Jsme neskutečně poctěni, že je můžeme slavit v roce, kdy naše republika dosáhne 100 let. Na počest této události a její následnou oslavu jsme přinesli jeden z pokladů České republiky - retro edici Staré žitné! Dáte si s námi?," vzkazuje palírna. (red)

Distillery Kleiner hlásí výjimečnou úrodu ovoce

ilustrační foto

Výrobce prémiových pálenek, Distillery Kleiner, který spadá do portfolia Palírny U Zeleného stromu, hlásí výjimečnou úrodu ovoce. V těchto dnech zaměstnanci palírny ručně sklízí meruňky a už nyní je jisté, že z nich vznikne pálenka mimořádné kvality. Kvůli dlouhodobým suchům bylo potřeba velké péče, ale i díky teplému počasí se v sadech urodilo ovoce s nejlepšími parametry za posledních několik let. Ať už hovoříme o velikosti, cukernatosti, či vůni meruněk, rok 2018 se do dějin pálenek zapíše jako významný ročník.

Distillery Kleiner se pečlivě věnuje výběru nejkvalitnějšího ovoce. Pálenky vznikají s divokého (švestky a špendlíky), ale i sadového ovoce. Výběr dodavatelů je v tomto případě klíčový a prochází několikanásobným schvalováním. „Pravidelně dohlížíme na péči o stromy, neméně důležitá je ale i sklizeň, již provádíme vlastnoručně se zaměstnanci z prostějovské palírny,“ vysvětluje generální ředitel Palírny U Zeleného stromu, Pavel Kadlec. „Zacházení s plody přírody je pro pálenky ročníkové kvality zásadní, proto jej hned po dozrání přebíráme do svých rukou,“ doplňuje.

Prostějov se pyšní nejstarší palírnou v celé Evropě. Palírna U Zeleného stromu slaví 500 let!

ilustrační foto

Mimořádné výročí 500 let letos slaví prostějovská Palírna U Zeleného stromu, která je nejstarším výrobcem pálenky na celém evropském kontinentu a zároveň dnes největším ryze českým producentem lihovin. Palírna U Zeleného stromu, domovina silných značek, jako jsou Stará myslivecká, Hanácká vodka či Blend 42 vodka, pro své spotřebitele chystá v letošním výročním roce hned několik příležitostí k přípitku.

Palírna U Zeleného stromu má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518. Ve svých dějinách zažila řadu období vzrůstu i problémů, vlivů politických i vlastnických změn. Jde o unikát nejen v Česku, ale v rámci celé Evropy.

Z GRANETTE & STAROREŽNÁ je opět Palírna U Zeleného stromu a.s.

ilustrační foto znak

Od 1.1.2017 nese společnost GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries a.s původní jméno, Palírna u Zeleného stromu.

„Důvodem této změny je nová strategie společnosti stavící na tradici a historii Palírny U Zeleného stromu jako jedné z nejstarších palíren v Evropě," uvádí na webu palírny člen představenstva Petr Kadlec.

K původnímu názvu se likérka vrací po šesti letech. 

Vznik a založení Palírny U Zeleného stromu se datuje ke 4. červenci roku 1518 se souhlasem Viléma z Pernštejna, který udělil právovárečné výsady jednatřiceti majitelům domů města Prostějova. (ber)