Palírna u Zeleného stromu

Palírna U Zeleného stromu získala zlato ve světové degustační soutěži

ilustrační foto

Whisky Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve slaví úspěch nejen doma, ale i ve světě. Kromě českých zákazníků si výjimečnou chuť žita ze sudů po bourbonu oblíbili také porotci světové degustační soutěže The Spirits Business World Whisky Masters 2022. Ti udělili žitné whisky z nejstarší palírny v Evropě zlatou medaili v kategorii evropských blendovaných whisek.

Mezi odborníky i milovníky whisky se čím dál tím více prosazují nápoje z jiných destinací, než jsou Irsko, Skotsko a USA. Svědčí o tom i letošní ročník světové soutěže The Spirits Business World Whisky Masters2022, který se konal v Londýně. Přihlásilo se 124 palíren z celého světa, konkurence tak byla opravdu velká. Porota během anonymní degustace udělila 44 zlatých medailí, mezi oceněnými byla například whisky z Japonska, Jižní Afriky i Austrálie a pozadu nezůstala ani Česká republika.

Oslavte Mezinárodní den rumu!

ilustrační foto

V úterý 16. srpna si opět připomeneme Mezinárodní den rumu. Takže je nejlepší příležitost ochutnat tento lahodný nápoj.

Není ale rum jako rum. Pravý rum má svůj jasný původ, na nic si nehraje a nepotřebuje žádná dochucovadla. Ostatně nová legislativa dala pravému rumu jasné mantinely, jež musí splňovat.  Palírna U Zeleného stromu nabízí rum značky Heffron, který v sobě skrývá to nejlepší ze slunné Panamy a přívětivé Hané. Značka vznikla na počest československých legionářů, kteří v první světové válce projevili neuvěřitelnou statečnost a odhodlání v boji za spravedlnost a svobodu Československa.

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu má nový Tuzemák. Chutná jako kdysi

Foto PUZ

Palírna U Zeleného stromu, nejstarší palírna v Evropě, nyní přichází s novým Tuzemákem, který oslavuje českou schopnost si vždy poradit. Tuzemák Objevitel je připravován tak jako v dobách svého zrodu v 19. století.

Novinka je vydestilovaná z cukrové řepy a uzrálá v sudu s tóny karamelu a vanilky. „Novým Tuzemákem cílíme na ty, kteří rádi objevují produkty původní a nezaměnitelné chuti. Češi vždy hledají vlastní cestu, objevují nové postupy a netradiční řešení. A tak u nás vznikl i Tuzemák, vyráběný z místní řepné melasy a zrající v sudech. V minulých desetiletích si tuzemáky prošly velkou proměnou a původní receptuře se vzdálily. My se teď v Palírně navracíme k tomu, jak chutnaly kdysi, v dobách svého zrodu,“ říká Pavel Fousek, brand manažer Palírny U Zeleného stromu.

Heffron opět v uniformě. Na sběratelské edici se objeví Gabčík, Kubiš a další parašutisté

Foto PuZS

Značka Heffron z Palírny U Zeleného stromu navazuje na úspěšné limitované edice sběratelských etiket. Nejstarší evropská palírna připravila limitku pětiletého rumu Heffron 5YO Rum věnovanou československým parašutistům. Na letošní limitce se objeví sedm významných mužů novodobé československé historie, kteří prokázali odvahu a neváhali v boji za svobodu položit život.

Prémiový pětiletý rum Heffron 5YO Rum zrající v sudech po bourbonu se vyznačuje lahodnou a zároveň výraznou chutí. Základem je kvalitní rum z Panamy, jehož každá kapka zraje v sudech minimálně 5 let. Po ochutnání v něm nejprve ucítíte drobnou nasládlost s náznakem vanilky a karamelu, následně chuť dřevitých tónů.

Heffron má novou limitku na počest Masaryka

ilustrační foto Palírna U zeleného stromu

Palírna U Zeleného stromu opět vzdává hold všem statečným bojovníkům za svobodu. Připravila limitovanou edici svého Heffronu – Heffron Masaryk.

Tento Heffron s jedinečnou etiketou vznikl symbolicky v roce, kdy Československá obec legionářská (ČsOL) slaví 100. výročí. A právě první prezident samostatného Československa byl také formálním členem ČsOL s pořadovým číslem 1 na členské legitimaci. Novinka navazuje na loňskou úspěšnou řadu Heffronu s limitovanou edicí s medailonky vybraných legionářských hrdinů.

Palírna U Zeleného stromu slaví 503 let od založení. Zajděte na speciální letní exkurze

Foto Palírna U Zeleného stromu

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu slaví 503 let od svého založení. Při této příležitosti připravila speciální prohlídky pro veřejnost. Během nich se návštěvníci dozví o historii tohoto evropského unikátu, nahlédnou do sklepů, kde zrají ušlechtilé destiláty, a chybět nebude ani degustace tří vzorků. Následující termíny exkurzí jsou 13. 8. a 20. 8. od 13 hodin.

Historie palírny sahá až do 16. století, kdy se v domě U Zeleného stromu v Prostějově šenkovalo pivo a víno a pálila kořalka. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií.

Na exkurzi v Palírně U Zeleného stromu se dozvíte zajímavosti z minulosti i současnosti výroby lihovin v Prostějově. Mimořádně zajímavá je také prohlídka sklepů, kde je stařeno statisíce litrů značkových lihovin.

Cena prohlídky včetně degustace: 130 korun. Na prohlídky je nutné se předem registrovat na e-mailu exkurze@palirna.cz

Novinka z Palírny vítězí i na poli designu. Etiketa vyhrála na prestižní soutěži Design Awards

foto Palírna U zeleného stromu

Heffron z nejstarší palírny v Evropě, Palírny U Zeleného stromu, je oblíbený pro svou výraznou a zároveň velmi jemnou chuť. Nyní byl oceněn také za svůj vzhled. V mezinárodní designové soutěži získal stříbrnou medaili v kategorii Cena za design obalů 2020–2021. Inspirací pro vizuál lahve byly dopisy legionářů a jejich dlouhá cesta domů. Heffron je totiž jméno poslední lodi, která přepravovala legionáře z Ruska do Evropy. Tvůrcem oceněné etikety je grafický designer s mezinárodními zkušenostmi Martin Zouhar.

Soutěž „Design Award and Competition“ je nejprestižnější a nejvlivnější ocenění za design a poskytuje inspiraci pro designéry, umělce, architekty, značky a designové agentury. Logo vítězné ceny „Design Award“ symbolizuje designovou hodnotu oceněných produktů, projektů a služeb. Průhledná skleněná láhev Heffronu má štítek z texturovaného krémového papíru s perforovaným razítkem a místy lesklým lakem. Etiketa je potištěna třemi pantonovými barvami. “Výzvou pro mě bylo autenticky, poutavě a důstojně interpretovat hodnoty československých legií na značce,” říká Martin Zouhar.

Palírna má novou prémiovou vodku, inspirovala se v Prostějově

foto Palírna U zeleného stromu

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu uvádí na trh novou, šestkrát filtrovanou Hanáckou vodku Silver. S novinkou chce cílit na lidi, kteří mají rádi zábavu, chtějí kvalitu a rádi si vychutnávají prémiový alkohol.

Hanácká vodka Silver má lahev s elegantním tvarem a designem. Ten využívá motiv stříbrného groše, který zdůrazňuje návrat k prostějovské receptuře podle takzvaného tradičního Předpisu poctivosti.

Palírna U Zeleného stromu nabízí valentýnský koktejl

foto Palírna U zeleného stromu

Svátek všech zamilovaných proběhne letos velmi netradičně, což je skvělou záminkou na to, přistoupit k němu více kreativně a překvapit svou drahou polovičku třeba podomácku namíchaným koktejlem. Recepty nabízí prostějovská Palírna U Zeleného stromu.

Tak si dejte třeba sex na pláži, neboli Sex on the beach. Na sladký drink, který vám připomene první polibek, potřebujete 4 cl Hanácké vodky, 4 cl pomerančového džusu, 3 cl Grenadiny, plátek pomeranče nebo třešně na ozdobu.

Šejkr naplňte z 3/4 ledem a přidejte vodku s džusem. Promíchejte vlijte do sklenice. Poté pomocí krouživého pohybu nalijte Grenadinu. Drink brčkem lehce promícháme odspodu, čímž nám vznikne hezký přechod barev. Na ozdobu použijte měsíček pomeranče a můžete vychutnávat!

Palírna U Zeleného stromu má novou whisky. Sedmiletou Starou žitnou mysliveckou Selection

foto Palírna U zeleného stromu

Palírna U Zeleného stromu přidala do svého portfolia zrajících destilátů novinku – sedmiletou žitnou whisky Starou žitnou mysliveckou Selection. Výjimečně jemná chuť s charakteristickými ovocnými tóny s nádechem vanilky dozrála v dubových sudech v prostějovském sklepení se specifickým klimatem hluboko pod zemí. Blend master Roman Petruš ji doporučuje vychutnávat během speciálního rituálu 4 + 3.

„Nápoje whiskového typu patří do našeho portfolia už dlouho. Nová sedmiletá whisky Selection je určena všem, kteří ocení kvalitní pití a zároveň rádi vychutnávají české značky,“ říká Boris Rajdl, marketingový ředitel Palírny U Zeleného stromu.