Palírna u Zeleného stromu

Heffron má novou limitku na počest Masaryka

ilustrační foto Palírna U zeleného stromu

Palírna U Zeleného stromu opět vzdává hold všem statečným bojovníkům za svobodu. Připravila limitovanou edici svého Heffronu – Heffron Masaryk.

Tento Heffron s jedinečnou etiketou vznikl symbolicky v roce, kdy Československá obec legionářská (ČsOL) slaví 100. výročí. A právě první prezident samostatného Československa byl také formálním členem ČsOL s pořadovým číslem 1 na členské legitimaci. Novinka navazuje na loňskou úspěšnou řadu Heffronu s limitovanou edicí s medailonky vybraných legionářských hrdinů.

Palírna U Zeleného stromu slaví 503 let od založení. Zajděte na speciální letní exkurze

Foto Palírna U Zeleného stromu

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu slaví 503 let od svého založení. Při této příležitosti připravila speciální prohlídky pro veřejnost. Během nich se návštěvníci dozví o historii tohoto evropského unikátu, nahlédnou do sklepů, kde zrají ušlechtilé destiláty, a chybět nebude ani degustace tří vzorků. Následující termíny exkurzí jsou 13. 8. a 20. 8. od 13 hodin.

Historie palírny sahá až do 16. století, kdy se v domě U Zeleného stromu v Prostějově šenkovalo pivo a víno a pálila kořalka. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií.

Na exkurzi v Palírně U Zeleného stromu se dozvíte zajímavosti z minulosti i současnosti výroby lihovin v Prostějově. Mimořádně zajímavá je také prohlídka sklepů, kde je stařeno statisíce litrů značkových lihovin.

Cena prohlídky včetně degustace: 130 korun. Na prohlídky je nutné se předem registrovat na e-mailu exkurze@palirna.cz

Novinka z Palírny vítězí i na poli designu. Etiketa vyhrála na prestižní soutěži Design Awards

foto Palírna U zeleného stromu

Heffron z nejstarší palírny v Evropě, Palírny U Zeleného stromu, je oblíbený pro svou výraznou a zároveň velmi jemnou chuť. Nyní byl oceněn také za svůj vzhled. V mezinárodní designové soutěži získal stříbrnou medaili v kategorii Cena za design obalů 2020–2021. Inspirací pro vizuál lahve byly dopisy legionářů a jejich dlouhá cesta domů. Heffron je totiž jméno poslední lodi, která přepravovala legionáře z Ruska do Evropy. Tvůrcem oceněné etikety je grafický designer s mezinárodními zkušenostmi Martin Zouhar.

Soutěž „Design Award and Competition“ je nejprestižnější a nejvlivnější ocenění za design a poskytuje inspiraci pro designéry, umělce, architekty, značky a designové agentury. Logo vítězné ceny „Design Award“ symbolizuje designovou hodnotu oceněných produktů, projektů a služeb. Průhledná skleněná láhev Heffronu má štítek z texturovaného krémového papíru s perforovaným razítkem a místy lesklým lakem. Etiketa je potištěna třemi pantonovými barvami. “Výzvou pro mě bylo autenticky, poutavě a důstojně interpretovat hodnoty československých legií na značce,” říká Martin Zouhar.

Palírna má novou prémiovou vodku, inspirovala se v Prostějově

foto Palírna U zeleného stromu

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu uvádí na trh novou, šestkrát filtrovanou Hanáckou vodku Silver. S novinkou chce cílit na lidi, kteří mají rádi zábavu, chtějí kvalitu a rádi si vychutnávají prémiový alkohol.

Hanácká vodka Silver má lahev s elegantním tvarem a designem. Ten využívá motiv stříbrného groše, který zdůrazňuje návrat k prostějovské receptuře podle takzvaného tradičního Předpisu poctivosti.

Palírna U Zeleného stromu nabízí valentýnský koktejl

foto Palírna U zeleného stromu

Svátek všech zamilovaných proběhne letos velmi netradičně, což je skvělou záminkou na to, přistoupit k němu více kreativně a překvapit svou drahou polovičku třeba podomácku namíchaným koktejlem. Recepty nabízí prostějovská Palírna U Zeleného stromu.

Tak si dejte třeba sex na pláži, neboli Sex on the beach. Na sladký drink, který vám připomene první polibek, potřebujete 4 cl Hanácké vodky, 4 cl pomerančového džusu, 3 cl Grenadiny, plátek pomeranče nebo třešně na ozdobu.

Šejkr naplňte z 3/4 ledem a přidejte vodku s džusem. Promíchejte vlijte do sklenice. Poté pomocí krouživého pohybu nalijte Grenadinu. Drink brčkem lehce promícháme odspodu, čímž nám vznikne hezký přechod barev. Na ozdobu použijte měsíček pomeranče a můžete vychutnávat!

Palírna U Zeleného stromu má novou whisky. Sedmiletou Starou žitnou mysliveckou Selection

foto Palírna U zeleného stromu

Palírna U Zeleného stromu přidala do svého portfolia zrajících destilátů novinku – sedmiletou žitnou whisky Starou žitnou mysliveckou Selection. Výjimečně jemná chuť s charakteristickými ovocnými tóny s nádechem vanilky dozrála v dubových sudech v prostějovském sklepení se specifickým klimatem hluboko pod zemí. Blend master Roman Petruš ji doporučuje vychutnávat během speciálního rituálu 4 + 3.

„Nápoje whiskového typu patří do našeho portfolia už dlouho. Nová sedmiletá whisky Selection je určena všem, kteří ocení kvalitní pití a zároveň rádi vychutnávají české značky,“ říká Boris Rajdl, marketingový ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Hanácká vodka z Palírny dostala kulatou láhev. Etiketa odkazuje na taneční zábavu

Foto PUZS

Zábavu s kamarády, přátelskou atmosféru a vysokou kvalitu zdůrazní nový design láhve Hanácké vodky, která pochází z produkce prostějovské Palírny U Zeleného stromu. Vodka se do nových láhví, kterou nejstarší palírna v Evropě reaguje na nejnovější trendy na trhu, začíná stáčet právě v těchto dnech. Od půlky listopadu se objeví v regálech obchodů.

Zákazníci si na první pohled všimnou jejího elegantního kulatého tvaru. „Když jsme se zamýšleli nad tím, jak by měla nová láhev vypadat, ukázal se kulatý tvar jako nejvhodnější, protože je elegantní a vyjadřuje moderní styl života. Zároveň má láhev i díky svému novému tvaru praktické řešení úchopu pro barmany,“ říká Pavel Kadlec, generální ředitel Palírny U Zeleného stromu.

V Palírně U Zeleného stromu zahájili turistickou sezonu a stočili limitovanou edici Staré žitné myslivecké Single Barrel

Foto Palírna u Zeleného stromu

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu oslavila v sobotu 4. července 502. výročí od svého založení. Při této příležitosti v nejstarší palírně v Evropě slavnostně zahájili novou sezonu exkurzí. Na počest výročí také stočili pod vedením master blendera Romana Petruše symbolických 502 lahví limitované edice Stará myslivecká Single Barrel.

Oslavy slavnostně zahájil v nových expozičních prostorách ředitel výrobního závodu Michal Šoman spolu se senátorkou za prostějovský obvod Jitkou Chalánkovou, která na místě popřála prostějovské Palírně vše nejlepší do dalších 502 let. Symbolickým přestřižením pásky tak zahájili novou turistickou sezonu. Exkurze pokračovala prohlídkou původních sklepů, kde vzniká česká legendární Stará žitná myslivecká ve své tradiční podobě nebo její prémiovější verze, čtyřletá Reserve. „Každému sudu věnujeme osobní péči, ať už se jedná o nový nebo nejstarší dřevěný sud.

Starý Prostějov: Náměstí a dům U Zeleného stromu

Foto archiv Palírna U zeleného stromu

Dnešní fotografie pochází z let 1950–59. Zachycuje nynější náměstí TGM a radnici.

A také dům U Zeleného stromu. Ten už ovšem nesl název Starorežná, který společnost měla od znárodnění v roce 1948 v různých podobách až do roku 2016. (ber)

Palírna U Zeleného stromu přivezla ze Španělska dvojí zlato!

foto Palírna U zeleného stromu

Své pětisetleté zkušenosti s pálením alkoholu a český um předvedla v plné parádě na mezinárodní soutěži Catavinum World Wine & Spirits Competition prostějovská Palírna U Zeleného stromu. V kategorii „spirits“ vydobyla dvě zlaté medaile a umístila se jako jediný zástupce z České republiky.

Palírna U Zeleného stromu vybojovala zlatý kov v početné mezinárodní konkurenci se svou tradiční českou Starou žitnou mysliveckou Reserve. „Loni to bylo zlato z Polska a Číny a díky této medaili ze Španělska můžeme letos oslavit zlatý hattrick. Řídíme se pravidlem, že dodržování nejvyšší kvality našeho původního českého destilátu se vyplácí a díky četným oceněním nás o tom přesvědčuje i uznávaná odborná veřejnost z mezinárodního prostředí,“ říká Pavel Kadlec, ředitel Palírny U Zeleného stromu.