Zlatá brána

Zákaznice přišly o kabelky. Dvě v jeden den

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu kolem poledne řešili policisté dva případy okradených žen, které nakupovaly v různých marketech v Prostějově.

„První oznámení jsme měli z prodejny nacházející se na ulici Dukelská brána, kde zloděj okradl 88letou seniorku a sebral jí z nákupního vozíku tašku, kterou tam měla položenou. Uvnitř měla peněženku s třinácti stovkami a doklad totožnosti. Tuto událost šetříme jako přestupek proti majetku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zlatá Brána bude hostit pět desítek slavných českých Rakušanů

ilustrační foto pozvánka

V pondělí 9. srpna ve 13 hodin bude v prostorách prostějovské Zlaté Brány slavnostně představena veřejnosti panelová výstava s názvem Slavní čeští Rakušané. Výstava představuje pět desítek nejvýznamnějších rakouských osobností českého původu nebo s významným vztahem k naší kultuře.

Z Olomouckého kraje je v kolekci zastoupeno celkem jedenáct osobností, z nichž dvě jsou přímo spojeny s Prostějovem. Jde o prostějovské rodáky Edmunda Husserla a Maxe Fleischera.

Edmund Husserl proslul jako filozof a zakladatel fenomenologie. Jeho rodný dům, který stával v někdejší jižní části židovského ghetta, v dnešní době již neexistuje, slavného filozofa však ve městě připomínají dvě pamětní desky. Jedna umístěná na fasádě prostějovské radnice, druhá na budově Finančního úřadu. Z této desky se Husserl symbolicky „dívá“ právě do míst, kde stával jeho rodný dům.

Starý Prostějov. Filipcovo náměstí

Foto SOkA, Bob Pacholík

Dnes představujeme místo, které se za posledních sto let změnilo opravdu hodně. Navíc si troufáme tvrdit, že název Filipcovo náměstí hodně z vás nic neřekne.  

Jde přitom o místo přímo v srdci Prostějova. Na jeho místě dnes stojí Zlatá brána, dříve Prior. My jsme pro dokumentaci sáhli do archivu Boba Pacholíka a Státního okresního archivu Prostějov. (ber)

V tomto týdnu otevřela i ZLATÁ BRÁNA Prostějov

ilustrační foto

Otevřeno nyní mají tyto prodejny: DM DROGERIE, MOBIL 4 YOU, ŠPERKY GATTA, KVĚTINY KREATIV, CEWE FOTOLAB, OXALIS, BILLA, GECO TABÁK-TISK, DR. MAX, SMĚNÁRNA MIFIN, GRAND OPTICAL, VINOTÉKA - PREDIKÁTNÍ VÍNA, QUICK SHOES, GATE, HZH SPORT, FANTAZIM, MEATFLY, PERLA, DRÁČIK, ETA, TESCOMA, KLAUDI, KNIHY DOBROVSKÝ a SCANQUILT.

Ale pozor! I nadále je třeba zachovat bezpečnostní zásady. Zakryjte si při vstupu dýchací cesty rouškou, respirátorem, nebo šátkem, zachovávejte odstup dva metry od ostatních a k platbě používejte spíše kartu. (ber)

 

Zlatá brána zve na Velikonoční jarmark vědy a techniky

ilustrační foto

V pátek 5. a v sobotu 6. dubna pořádá Zlatá Brána Prostějov Velikonoční jarmark vědy a techniky. 

"Vyzkoušejte si třeba 3D tiskárnu nebo legostroj na malování kraslic. Chybět nebudou roboti, pokusy s vajíčky, dětská velikonoční hernička, hlavolamy, ale ani tradiční zvyky, jako je třeba pletení pomlázek," zvou pořadatelé. Akce probíhá od 9 do 17 hodin v oba dny. (red)

 

Akce Daruj věcem nový život vynesla Charitě tuny oblečení

Foto Zlatá brána

Akce probíhala ve čtvrtek 8. listopadu a v pátek 9. listopadu v obchodním centru Zlatá brána Prostějov. Zlatá brána tím pomohla Charitě Prostějov, která oblečení využije na charitativní a humanitární účely, a navíc oslavila své 5. narozeniny. Dárcům totiž věnovala poukázky. 

Lidé darovali Charitě Prostějov celkem 233 pytlů oblečení, tedy zhruba dvě tuny oděvů.  „Náš šatník dostal překvapivě velkou materiální injekci, za kterou upřímně děkujeme. Jen pro doplnění - děje se tak v době, kdy se venku citelně ochlazuje a kdy můžeme slogan Daruj věcem další život přetavit v úsloví Daruj lidem lepší život,“ uvedl ředitel Charity Prostějov František Hynek. (ber)

 

 

Daruj věcem nový život!, vyzývá Zlatá brána

ilustrační foto plakát

Zbavte se starého oblečení, které již nenosíte, a pomozte dobré věci! "Darované oblečení s vámi vyměníme za dárkové poukazy do našeho nákupního centra. Pomůžete Charitě Prostějov, která oblečení využije na charitativní a humanitární účely, a navíc můžete vyhrát v narozeninovém slosování další poukázky na nákup do obchodního centra ZLATÁ BRÁNA, které slaví své 5. narozeniny", zve Zlatá brána.

Přineste v období 8. – 9. listopadu 2018 od 11:00 do 18:00 hodin alespoň čtyři kusy čistého a nepoškozeného oblečení ke sběrnému místu, které najdete ve 2. patře ZLATÉ BRÁNY vedle Človíčkova. Za čtyři kusy oblečení dostane po vyplnění darovací karty dárkový poukaz v hodnotě 100 Kč na libovolný nákup ve ZLATÉ BRÁNĚ. Poukaz lze uplatnit u všech nájemců OC ZLATÁ BRÁNA, kromě nájemce Billa. Darovat je možné jednou denně.

Zlatá brána zve na autogramiádu basketbalistů. Dnes!

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 20. září od šestnácti hodin se můžete těšit na autogramiádu basketbalistů z BK Olomoucko!

Kromě autogramiády návštěvníky čeká nábor mladých basketbalistů a soutěže o hodnotné ceny přímo na místě. (red)

Zlatá brána zve na burzu učebnic!

ilustrační foto

Ve čtvrtek 6. září v době od 12 do 17 hodin se ve Zlaté bráně v Prostějov koná burza učebnic. 

Zbavte se starých středoškolských učebnic a přijďte si koupit nové na školní rok 2018/2019! Jestli se chcete zúčastnit jako prodejce, rezervujte si prodejní místo na e-mailu soutez@zlata-brana.cz nejpozději do 4. září 2018. (red) 

 

Soutěžte se Zlatou bránou. O iPHONE8!

ilustrační foto

Soutěžte a vyhrajte krásné ceny od Zlaté brány! Je to jednoduché. Navštivte Zlatou bránu v Prostějově, najděte zdejší fotostěnu a vyfoťte se u ní. Fotografii zašlete na e-mail soutez@zlata-brana.cz, nebo na FB Zlaté brány a vyhrajte iPhone a další hodnotné ceny!

"Všechny fotografie budou umístěny na Facebooku našeho nákupního centra v soutěžním fotoalbu. Zasílat fotografie a hlasovat je možné po dobu průběhu soutěže, tedy od 10. 7. 2018 do 31. 8. 2018. Vyhrává fotografie, která získá od fanoušků stránky Zlatá Brána nejvíce „To se mi líbí“. Autor fotografie s nejvíce „To se mi líbí“ vyhrává iPhone 8 (64 GB, barva červená), ostatní účastníci soutěže budou automaticky zařazeni do slosování o hodnotné ceny od partnerů soutěže. Výherci budou vyhlášeni 3. 9. 2018.